Vaata peasisu

Work in Estonia talendijaht saavutas Euroopas laialdast meediakajastust

EASi ja KredExi ühendasutus
27. september 2018
4 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) programmi Work in Estonia projektis Career Hunt kandideeris 5530 inimest 126st riigist ning projekt saavutas üle saja meediakajastuse Euroopa erinevates riikides, sealhulgas mitmetes juhtivates väljaannetes.

„Nii suur huvi on meeldivalt üllatav, sest IT-talentide pärast võistlevad riigid ja tõmbekeskused üle terve maailma alates Singapurist kuni Berliini ja San Francisconi ning konkurents on tihe. Üle 5000 IT-spetsialisti kandideerimine tähendab, et Eesti maine IT-riigina on aina rohkem tuntud ning siin töötamisel nähakse potentsiaali,“ kommenteeris Work in Estonia programmijuht Kaidi-Kerli Kärner.

„Career Hunt projektiga kaasnev mõju on oluliselt laiem kui 20 tippspetsialisti Eestisse lennutamine. Värbamiskampaania ei aita ainuüksi neid ettevõtjaid, kes projektis kaasa löövad, vaid ka kõiki teisi, kel on plaanis tippspetsialiste palgata. Jätkame tööd kõigi programmis kandideerinud inimestega ning aitame nad viia kokku teiste Eesti tööandjatega, kes vajavad sarnaste oskustega inimesi. Arvestades, et Eestis on iga kuu ingliskeelseid avatud tööpakkumisi ainuüksi IT-valdkonnas üle 200, siis selle projektiga on võimalik ka neile töökohtadele leida sobilikke kandidaate“, ütles Kärner.

Eelkõige soovitakse projekti raames leida Eesti tööandjatele sobivaid tippspetsialiste ning tutvustada Eestit kui head töötamise sihtkohta tipp-spetsialistidele, kes teavad Eestit vähe või üldse mitte. Sellise kampaaniaga kaasneb positiivne tähelepanu rahvusvahelises meedias, mis aitab kõikidel Eesti firmadel välismaalt endale kergemini spetsialiste leida. Juba praeguseks on Eestis töötamisest kirjutanud 162 korda erinevad ajalehed ja uudisteportaalid kokku 19s erinevas riigis. Enim on Eestist kirjutatud Inglismaal, Portugalis, Itaalias, Gruusias, Lätis, Ungaris, Hollandis, Türgis, Bulgaarias, Sloveenias. Näiteks avaldasid artiklid Eestis töötamisest Hispaania ja Türgi suurimad ajalehed El Pais ja Hürriyet.

Work in Estonia alustas augusti keskpaigas koos 12 Eesti tööandjaga ühisprojekti Career Hunt Tallinn 2018. Projekti raames lendavad novembri lõpus Eestisse 20 põhjaliku eeltöö tulemusena väljavalitud ja eelintervjueeritud IT-tippspetsialisti, et osaleda tööintervjuudel. Väljavalitud spetsialistidele korraldatakse viiepäevane külastus Eestisse, mille jooksul on nad kaks päeva tööintervjuudel ja testimisel tööandjate juures ning ülejäänud kolme päeva eesmärk on, et tippspetsialistid saaksid kindluse, et Eesti on neile hea koht elamiseks.

Sel pühapäeval lõppes projekti kandideerimine. Kokku kandideeris 5530 inimest 126st eri riigist. Hetkel käib kandidaatide selekteerimise protsess, täpsemalt veebiintervjuud ja tehnilised testid 20 parima kandidaadi väljavalimiseks hinnates kandidaatide tehnilisi programmikeelte oskusi, inglise keele taset ning huvi Eestis töötamise vastu. Lõplik nimekiri Career Hunt Tallinnas osalevatest inimestest selgub koostöös tööandjatega 1. novembriks.

Projektis osaleva Global Gamingu esindaja Katri Delimoge sõnul baseerub nende ettevõtte edu mitmekesisel meeskonnal, kes toimetab erinevates riikides ja kätkeb endas väga erinevaid kultuure. „Et meie edulugu jätkuks ka tulevikus, siis võimalus leida meie jaoks just neid kõige õigemaid inimesi ja võimaldada neil teha seda, milles nad on parimad, on meile ülioluline – just seetõttu otsustasimegi osaleda Career Hunt projektis, mis aitab meil jõuda parimate kandidaatideni kõikjalt üle maailma,” ütles Delimoge.

Programmi panustasid rahaliselt ja ajaliselt 12 Eesti tööandjat: Taxify, Axinom, Skype, Global Gaming Group, Proekspert, Topia, Veriff, Nortal, Helmes, Swedbank, Finestmedia ja Twilio. Nendes ettevõtetes on juba tööl välisspetsialiste, tänu millele on neil kogemus ja valmisolek välismaalastega koos töötada. Projekti on kaasatud värbamispartner Jobbatical, reklaami- ja meediapartnerina Age McCann Estonia ning suhtekorralduspartnerina Hamburg ja Partnerid. Projekti sõnumeid on aidanud levitada Eesti saatkonnad välismaal, Garage48, Startup Estonia, Robotex, Visit Estonia, Visit Tallinn, Settle in Estonia, Kaubandus- ja Tööstuskoda, Startupwiseguys jt.

Täna on IKT sektori arengu suurimaks piirajaks kvalifitseeritud spetsialistide nappus, mille lahendamiseks on vaja mitmete meetmete üheaegset elluviimist. Pelgalt koolitustellimuse ja ümberõppega ei suudeta ära täita valdkonnas olevat puudujääki – aastaks 2020 on sektoris hinnanguliselt puudu 8600 spetsialisti, sama aasta koguvajadust hinnatakse kõikides sektorites kokku 37 000 IKT-spetsialistile. Seetõttu jääb riigil aastas saamata ainuüksi 136 miljonit eurot tööjõult laekuvat maksutulu. Ka Eesti idufirmade suurimate kasvupidurite hulgas tuuakse välja kasvav spetsialistide puudus ning vähene välisspetsialistide hulk.

Rohkem infot projekti kohta leiab projekti ametlikult kodulehelt www.careerhunt.eu  

Jaga postitust

Tagasi üles