Vaata peasisu

Work in estonia pakub tänasest ettevõtetele personaalset välisvärbamise nõustamisteenust 

Martin Altraja
22. aprill 2022
2 min

EASi ja Kredexi ühendorganisatsiooni programm Work in Estonia pakub alates tänasest Eesti ettevõtetele personaalset tippspetsialistide välisvärbamise konsultatsiooniteenust. Konsultatsioonis on võimalik osaleda nii virtuaalselt kui ka kohapeal Ülemistes asuvas Eesti Rahvusvahelises Majas.

Välisvärbamise konsultatsiooniteenuse eesmärk on toetada vähese välisvärbamise kogemusega ettevõtteid, kelle värvatavad töötajad on kvoodivälised – IKT valdkonna ja iduettevõtete töötajad ning tippspetsialistid. Samuti on nimekirja lisandumas insenere palkavad ettevõtted.

„Oma kogemusest näeme, et nii tööstusettevõtted kui ka kõrgetasemelist innovatsiooni loovad iduettevõtted vajavad spetsiifiliste ja tugevate teadmistega spetsialiste, kuid ettevõtetel puudub välisvärbamise kogemus või on tiimid kohati nii väiksed, et värbamine võib jääda ettevõtte juhi õlgadele,“ rääkis Work in Estonia juht Anneli Aab. „Meie eesmärk on olla selliste ettevõtete strateegiline partner kõikides välisvärbamisega seotud küsimustes.“

Konsultatsioonil antakse ülevaade välismaalt värbamise protsessist, pannakse paika hinnanguline eelarve ja ajakava ning tutvustatakse erinevaid võimalusi välisspetsialistide kohanemise toetamiseks. Lisaks vastatakse spetsiifilistele relokatsiooni puudutavatele küsimustele kui ka tutvustatakse üldiselt IT-sektoris töötamist ja trende. 

„Loodame konsultatsiooniga suurendada ettevõtete teadlikkust välisvärbamise protsessist, et muuta kogu värbamise kulg nii ettevõtele kui ka spetsialistile sujuvamaks ja kiiremaks,” lisas Aab.   

Välisvärbamise teenuse lansseerimine on üks osa ka välistalentide kaasamise tegevuskavast aastateks 2022-2025. Välistalentide Eestisse meelitamise ja värbamisega  soovitakse leevendada tippspetsialistide puudujääki info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning loodus- ja täppisteaduste valdkonnas. Samuti toetavad välistalentide värbamist aprillis riigikogus vastuvõetud välismaalaste seaduse muudatused, mille käigus langetati välismaa tippspetsialistidele nõutud kahekordset Eesti keskmist palganõuet 1,5-kordsele töötasule ja lisandus nii lühiajaline elamisluba töötamiseks kui ka soodustused kasvuettevõtetele välistööjõu kaasamisel.

EASi ja KredExi ühendasutuse programmi Work in Estonia eesmärk on leevendada ettevõtjaid kimbutavat peamist arengupidurit ehk kvalifitseeritud tööjõu puudust. Selleks aitab Work in Estonia ettevõtetel leida ja hoida tippspetsialiste üle kogu maailma. 2018. aastast tegutseb Work in Estonia all ühtne teenuskeskus Eesti Rahvusvaheline Maja, mis pakub olulisi konsultatsioone ja avaliku sektori teenuseid nii välisspetsialistidele, nende kaaslastele kui ka tööandjatele.

Jaga postitust

Tagasi üles