Vaata peasisu

Work in Estonia ja Eesti rahvusvaheline maja tervitavad uut koostööpartnerit EURAXESS

Marianne Ubaleht
13. juuni 2024
2 min


Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse erinevate programmide nagu Work in Estonia ning Rahvusvahelise maja ja EURAXESSi vaheline koostöö on kestnud erinevates tahkudes juba mitu aastat. Nüüd on aga koostöö ka vormistatud ametlikuks omavaheliseks partnerluseks.

See on märkimisväärne edasiminek meie omavahelises koostöös, mis võimaldab meil täiustada oma teenuseid ja jagada parimaid praktikaid kolleegidega, kellel on sarnased missioonid Eestis, kogu Euroopas ja mujal.

EURAXESS jagab Work in Estonia (WiE) ja Eesti rahvusvahelise maja (IHE) missiooni meelitada ja hoida andekaid inimesi Eestis. Me saavutame selle, pakkudes tasuta tervitus- ja ümberasumisteenuseid meie rahvusvahelistele (sh tagasipöörduvatele) talentidele ning andes nende tööandjatele ajakohast teavet rahvusvaheliste töötajate seadusandluse ja haldusküsimuste kohta. Viimane toimub tihedas koostöös riigiasutustega, nagu Politsei- ja Piirivalveamet (PPA), Maksuamet jne. Kui EURAXESS keskendub peamiselt teadlastele, nende pereliikmetele ja teadusasutustele kui tööandjatele, siis WiE ja IHE profiil on laiem, keskendudes eriti IT- ja tööstussektori talentidele.

Eesti avatud teadustöökohad, mis on avaldatud EURAXESS tööportaalis, lisatakse nüüdsest automaatselt laiemasse Work in Estonia tööportaali rahvusvahelistele talentidele.

Rahvusvaheliste noorte teadlaste arv, kes on Eestis doktorantuuris, on pidevalt kasvanud, ulatudes nüüd üle 750 tudengini. On oluline tagada, et need kõrge kvalifikatsiooniga ja hästi koolitatud inimesed näeksid oma töö- ja eluvõimalusi Eestis, nii akadeemilises valdkonnas kui ka juhul, kui nende huvid ulatuvad sellest sektorist kaugemale. EURAXESS saab toetada Work in Estoniat selle eesmärgi saavutamisel, et paremini jõuda nende talentideni ja tagada (koostöös Eesti võrgustiku liikmetega), et nad on teadlikud oma võimalustest Eesti tööturul ja kättesaadavatest riiklikest tugiteenustest.

EURAXESS võrgustiku jaoks ei piirdu teadlaste valdkondadevaheline liikuvus ainult rahvusvaheliste teadlastega, vaid laieneb kogu teadlaskonnale. See eesmärk hõlmab ka teadmiste levitamist teaduslike idufirmade ettevõtlustegevusse kaasamise aspektidest.

Oleme Eesti rahvusvahelises majas loonud suurepärase teenuste portfelli meie rahvusvahelistele talentidele, tegutsedes ka füüsilise peatuspaigana, kus lahendatakse riigi ja kohalike omavalitsuste teenuseid, samuti Töötukassa poolt pakutavaid karjäärinõustamisteenuseid.

Usume, et meie ühine teekond on viljakas ja pakub suurepärase võimaluse nii Eesti nii akadeemilise kui ka erasektori laiemaks tutvustamiseks teadustalentide seas üle maailma.

Jaga postitust

Tagasi üles