Vaata peasisu

Work in Estonia: huvi Eestis töötamise vastu on selgelt kasvuteel

EASi ja KredExi ühendasutus
24. jaanuar 2022
2 min

Riikliku programmi Work in Estonia veebi kaudu Eestisse tööle kandideerinud välisspetsialistide arv suurenes aastaga pea kaks korda: kui 2020. aastal kandideeris 24 781, siis 2021. aastal 45 329 välistalenti. Kui 2020. aastal sai elamisloa 947 tippspetsialisti, eksperti või iduettevõtte töötajat, siis 2021. aastal oli neid juba 1246.

Samuti suurenes Eesti Rahvusvahelises Majas läbi viidud nõustamiste arv 4078-lt 5679ni. „Need arvud näitavad, et Eesti on järjest atraktiivsem töötamise sihtriik,“ ütles Work in Estonia programmi juht Anneli Aab. „Võitlus talentide nimel on globaalne ning Eestil on keeruline konkureerida suurte Lääne-Euroopa riikidega nii tuntuse kui palgataseme poolest. Siiski näitab järjest kasvav huvi Eesti kui töötamise sihtriigi vastu, et aastatepikkune Eesti tutvustamine madala bürokraatiatasemega innovaatilise riigina on olnud edukas.“

Enim on Work in Estonia kaudu Eestisse tööle kandideeritud Türgist, Brasiiliast ja Gruusiast. Kõige eksootilisemad riigid, kust on Eestis töötamise vastu huvi tuntud, on Vanuatu, Gröönimaa ning Tšaad. Kõige rohkem on värvatud välisspetsialiste tarkvaraarendaja ametikohtadele ning erinevatele IT-valdkonna ametikohtadele laiemalt.

„Hiljuti avaldatud OSKA prognoosi kohaselt on Eestis aastaks 2027 vaja enam kui 18 000 uut IKT-töötajat ning selge on see, et ainult koolide ja ümberõppeprogrammidega me neid ei leia. Seetõttu üritame tööandjatele pakkuda parimat võimalikku tuge välisvärbamisel ja tegeleme jätkuvalt Eesti kui töötamise sihtriigi tutvustamisega,“ ütles Aab.

2018. aastal avas EAS koostöös Mainori ja teiste avaliku sektori organisatsioonidega Eesti Rahvusvahelise Maja, mis on ühtne teenuskeskus nii välisspetsialistidele kui ka neid palganud ettevõtetele, et muuta sujuvamaks Eestisse sisselamine. Möödunud aastal aitas Rahvusvaheline maja üle 450 ettevõtte, mis on ligikaudu 100 võrra rohkem kui üle-eelmisel aastal. Enim tuntakse huvi maksude teemadel, kuidas Eestis tööd leida ning kuidas oma ettevõtet alustada. Lisaks toimub majas keelekohvik, kus inimesed saavad Eesti keelt praktiseerida.Samuti korraldab Rahvusvaheline maja kaaslaste programmi, mis aitab Eestisse kolinud välisspetsialistide elukaaslastel leida professionaalset rakendust Eestis. Eelmisel aastal osales kaaslaste programmis 70 inimest, sel aastal on oodata üle 90 kaaslase.

Work in Estonia programm on osa EASi ja KredExi ühendorganisatsioonist ning selle eesmärk on toetada Eesti ettevõtteid välisvärbamisel. Selleks tutvustatakse välistalentidele Eestit atraktiivse töötamise kohana, toetatakse Eestis tegutsevaid ettevõtteid välisspetsialistide tööle võtmisel ja tööl hoidmisel, pakkudes teenuseid alates välistalentide meelitamisest kuni nende ja nende kaaslaste ning perekonna ümberasumise ning kohanemise toetamiseni.

Jaga postitust

Tagasi üles