Vaata peasisu

Work in Estonia HR Seltsi bootcampist: meeldivad arutelud ja motiveerivad kohtumised

Marianne Ubaleht
9. juuli 2024
3 min

Work in Estonia ettevõtete konsultant Andrea Maidla käis juunikuus Eesti HR Seltsi korraldet personalitöötajate suvelaagris, mille võtab kokku kui meeldiva ja motiveeriva suvise professionaalselt lõbusa kohtumisena.

“Osalesin Eesti esimeses HR entusiastide suvelaagris ning tegemist oli sellelaadse esmakordse algatusega. Eesmärk oli tuua personaliinimesed vabamasse keskkonda kokku ning ragistada üheskoos ajusid, veeta mõnusalt aega ja kohtuda oma valdkonna kolleegidega,” kirjeldab Andrea. Work in Estonia korraldas kohapeal kolm töötuba-sessiooni, mille käigus tutvustati nii WIE kui Eesti rahvusvahelise maja tööd ja teenuseid.

“Laagris osalejad ise rõõmustasid, et aina enam on Eesti personalitöömaastikul kolleege, kelle igapäevane töökeel on inglise keel,” lisab Andrea. “Niisiis on töökeskkonnad muutunud mitmekülgsemaks kui kunagi varem ning palju tõdeti, et personalitöös tuleb aina enam ette ka hulgaliselt koolitamistööd, mis on samuti arenev ja vahva valdkondlik suund.”

“Laagris kohapeal käinutest ei ole veel suur osa külastanud Eesti rahvusvahelist maja, mistõttu on suurepärane võimalus nüüd kõikidele personalitöötajatele kutse edastada. Kõik, kes te välisvärbamisega tegelete, olete meie juurde väga oodatud,” kutsub Andrea kõiki meile külla. Külaskäigu kokkuleppimiseks piilu rahvusvahelise maja kodulehele.

“Samuti sai meil alles äsja valmis täiesti uus ümberasumise käsiraamat (“Relocation Guide”),  mida ka paljud personalitöötajad polnud veel näinud ning laagris oli kena võimalus sellega tutvuda.” Ümberasumise käsiraamatu leiab veebiversioonina ka meie kodulehelt. Kui on aga soov tellida trükitud eksemplare, siis tasub ühendust võtta [email protected] või jäta oma andmed siia vormi.

“Suvelaagri teisel päeval tegime praktilise sessiooni ja häkatoni. Arutlesime ja tõime näiteid WIE nelja tegevuskategooria kohta. Hea meel oli tõdeda, et palju kõlanud mõtteid ja vajadusi on Work in Estonial juba kaetud või välja töötatud. Teeme jätkuvat tööd selle nimel, et meie info meie poolt pakutava kohta oleks veelgi laialdasemalt teada.
Häkatonil arutlesime ja mõtlesime välja uusi teenuseid ja sõnumeid kolme osapoolt arvesse võttes: kohalik kogukond, ettevõtted ja välistalent. Samas pidasid osalejad oma ideid välja pakkudes leidma just neid tegevusi ja teemasid, mida oleks võimalik rakendada juba aasta jooksul. Arutelud olid huvitavad ja saime väga ülevaatliku vaate, mis on kõikide osapoolte ootused,” räägib Andrea häkatonist.

“Aitäh kõigile suvelaagri osalejatele ja eriti teile, kes ta andsite Work in Estonia edaspidiseks tööks hindamatu sisendi,” tänab Andrea Maidla.

Jaga postitust

Tagasi üles