Vaata peasisu

Viljandi pärimusmuusika festival saab EASilt toetuse rahvusvahelistumiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
9. aprill 2018
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus toetab Viljandi pärimusmuusika festivali rahusvahelist turundust 42 000 euroga. Projekt esitati käesoleva aasta alguses toimunud rahvusvaheliste kultuuri- ja spordisündmuste taotlusvooru. Taotluse rahuldamise võimaldasid viimases taotlusvoorus üle jäänud ning varasemalt toimunud sündmuste kasutamata jäänud eelarvelised vahendid.  

Festival saab toetust 2019. aasta rahvusvaheliseks turundustegevusteks eelkõige naaberriikides, et kasvatada festivali väliskülastajate arvu ja pikendada nende piirkonnas viibimise aega.

EAS turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmeri sõnul on festivali turundamine välisturgudel õige ja vajalik samm, kuna see aitab kasvatada turismitulu piirkonnale ning koostöös piirkonna teiste turismiteenuste pakkujatega loob korduvkülastusi ka väljaspool festivali toimumisaega. „Viljandi pärimusmuusika festivali korraldus on iga-aastaselt end kultuuri tippsündmusena tõestanud, kuid tuge vajatakse festivali turundamiseks välisturgudel, mille mõju avaldub enamasti mitme aasta vältel ja ei pruugi olla koheselt rahaliselt mõõdetav,“ lisas ta.

„Eesti pärimusmuusika on praegu tugevam kui varem ja Viljandi pärimusmuusika festival on 25 aastaga kindlasti sellesse suure panuse andnud. Just nüüd on aeg lähemad naabrid – Soome, Läti, Rootsi veelgi tugevamalt endaga folgirütmi kaasa haarata,“ sõnas Viljandi pärimusmuusika festivali programmipealik ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa. „Meie tugevus on lai ja põnev programm ning seda lippu hoiame kindlasti kõrgel. Lisategevustena kaasame kogu linna veelgi võimsamalt. Tahame, et nende nelja festivalipäeva jooksul oleks just Viljandis Balti- ja Põhjamaade parim pidu, mille külastaja lahkub kõrgendatud emotsiooni ja veidi väsinud tantsutaldadega,“ lisas Noormaa.

Projekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles