Vaata peasisu

Värske koostöökoda edendab Eesti ja Araabia Ühendemiraatide vahelist äri

EASi ja KredExi ühendasutus
22. märts 2022
2 min

Eile, 21. märtsil asutati Dubai EXPO Eesti paviljonis toimuva Eesti rahvuspäeva raames Eesti ja Araabia Ühendemiraatide (AÜE) koostöökoda. Kohal oli Vabariigi President Alar Karis ning ettevõtjad ja tulevased koostöökoja liikmed mõlemast riigist.


AÜE poolt pidas asutajate avakoosolekul tervituskõne kohalik ettevõtluse ja kaubanduse aseminister Abdulnasser Alshaali, kes tunnustas kõiki, et koostöökoja ideest teostuseni on jõutud vähem kui aastaga. Ta ütles, et maikuus on oodata AÜE visiiti Eestisse, et jätkata praktiliste koostööprojektide aruteluga.

Eesti poolt pidas tervituskõne EASi ja KredExi ühendasutuse juht Lauri Lugna, kelle sõnul on koostöökoja loomine loogiline järgmine samm ärisuhete arendamisel ning Eesti ettevõtete toetamisel. „Kõigepealt EASi välisesinduse loomine 2019. aastal, siis EXPO-l osalemine ning nüüd ka koostöökoda,“ loetles Lugna ning lisas, et siin piirkonnas on sellistel ametlikel formaatidel ärisuhete loomisel ja edendamisel oluline koht.

Koostöökoja loomise allkirjastasid AÜE poolne koostöökoja esimees Salem Alshamsi Eesti poolne koostöökoja aseesimees Taavi Einaste, kes on ühtlasi ka Nortali esindaja Pärsia lahe piirkonnas.

Einaste sõnul on Nortal Lähis-Idas ja Aafrikas Eesti digiedulugu tutvustanud üle kümne aasta. „Meil on hea meel toetada algatust, et Eesti ja AÜE ettevõtete koostööst tekiksid uued edulood ka teistes sektorites,“ ütles Einaste.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) üks rolle on koostöökojas edendada kahe riigi tehnoloogiaettevõtete vahelist koostööd. “Kuna erinevate valdkondade digitaliseerimine on uue koostööplatvormi fookuses, siis saab ITL oma pikaajaliste kogemustega aidata kahe riigi vahelises vōrgustumises,” selgitas liidu president Juhan-Madis Pukk.

“Lisaväärtus on meie jaoks ka see, et saame kõigi oma liikmete erinevaid uuenduslikke lahendusi siia piirkonda pakkuda,” ütles Pukk.

Eesti-Araabia Ühendemiraatide koostöökoja eesmärk arendada ärisuhteid Araabia Ühendemiraatide ja Eesti vahel ning luua koostöömudel Eesti ekspordi edendamiseks.

Jaga postitust

Tagasi üles