Vaata peasisu

Minidokumentaal rahvusvaheliste tippürituste korraldamisest kriisiajal

EASi ja KredExi ühendasutus
26. mai 2021
2 min

On üks valdkond, mis koroonaväljakutsetest hoolimata suudab Eesti lippu rahvusvaheliselt kõrgel hoida. See on rahvusvaheliste suursündmuste korraldamine Eestis. Minidokumentaalfilmis “Estonia – making the impossible possible” räägivad oma loo meie kuulsamate ürituste korraldajad. Filmi tellijaks on EASi turismiarenduskeskus, autorid Kaidi Klein ja Hermes Brambat. Seda levitatakse rahvusvaheliselt, et rääkida Eesti tippsündmustest ning kutsuda siia uusi korraldajaid ja külalisi, tõestades, et vastutustundlik ürituskorraldus on vägagi võimalik.

Vaata filmist, kuidas kriis tõi Eesti pildile kui tipptasemel rahvusvaheliste ürituste korraldajariigi.

“Praktika on näidanud, et kui maailm on lukus, suudavad eestlased ometigi edukalt suursündmusi korraldada,” ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik. Lepiku sõnul on rahvusvahelise edu taga Eesti sündmusekorraldajate kiire kohanemisvõime, mis sai rahvusvaheliselt hästi nähtavaks just kriisiajal.

“Heaks näiteks on WRC Rally Estonia, mis saavutas pea sajaprotsendilise maskikandmise ka siis, kui Eestis maskikohustusest veel ei räägitudki. Samuti kokkade maailmameistrivõistlus Bocuse d’Or, mille kontinentide voorudest toimus esimesel kriisiaastal vaid üks ja nimelt Tallinnas, tuues Eestile tipptasemel gastronoomiamaa kuulsust,” iseloomustas Lepik.

Eesti sündmuste saavutusi selgub filmist “Estonia – making the impossible possible” ridamisi. Ironman Estonia juht Ain-Alar Juhanson toob välja kõneka fakti, et ka Ironmani võistlusi toimus 2020. aastal maailmas ainult kaks, millest üks peeti Eestis. WRC Rally Estonia pidi võistluse korraldama tundmatus olukorras kõigest 63 päevaga. Lühim korraldusaeg WRC ralli ajaloos, 4000 korraldusega seotud väliskülalist ja kokku 16 000 pealtvaatajat, kelle suunamine võistlusel oli detailideni läbi mõeldud – ja tulemuseks üks suuremaid rahvusvahelisi üritusi koroonaajal. „Meile on omane lülitada välja emotsioonid, lülitada sisse pragmaatiline mõttelaad ja probleemid lahendada, selle asemel et nende üle kurta,” selgitab Eesti üritusekorraldajate edu Tallinn Music Weeki looja Helen Sildna.

Lühidokumentaalist selgub ka, kuidas Eesti rahvusvahelised tippüritused suutsid lisaks kohapealsele korraldusele pakkuda tasemel virtuaalformaati. Helen Sildna kirjeldab, et Eestist sai eeskuju, kelle poole hakkasid teadmiste saamiseks pöörduma ka teiste riikide suursündmuste korraldajad. “Kriisiaasta oli üks suur loominguline periood, mil panime aluse festivali tulevikku kujundavatele uuendustele,” ütleb filmis PÖFFi direktor Tiina Lokk.

Jaga postitust

Tagasi üles