Vaata peasisu

Valitsus kiitis heaks toetusmeetmed, ettevõtjatele on avatud mitmed portaalid

EASi ja KredExi ühendasutus
20. märts 2020
2 min

Vabariigi Valitsus on heaks kiitnud majanduslike meetmete paketi Eesti tööinimeste ja ettevõtete olukorra leevendamiseks, sest koroonaviiruse leviku ja selle tõkestamisega kaasneb väga suur mõju majandusele. Planeeritud meetmete pakett on vähemalt 2 miljardit eurot, mis valdavalt suunatakse ettevõtete toetamisele Kredexi ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse vahendusel. Rohkem infot ettevõtluse abipaketi kohta leidub Vabariigi Valitsuse kodulehel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lõi koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu kannatada saanud ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti, kus saab oma murede ja küsimustega riigi poole pöörduda.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kontaktpunkt on kolmetasemeline. Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt aadressil https://www.mkm.ee/covid19-kkk leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK).

Kontaktipunkti teine tase on spetsiaalselt selleteemaliste küsimuste esitamiseks mõeldud e-maili aadress [email protected]. Sinna tasub pikemalt kõhklemata pöörduda kõigil ettevõtjatel, kes ei leidnud enda küsimusele vastust KKK veebilehelt.

Kolmandaks tasemeks on ettevõtetele suunatud webinar’id Zoom keskkonnas, kus esitletakse uut informatsiooni ning vastatakse küsimustele n-ö „otse-eetris“. Webinar’id toimuvad vastavalt vajadusele ning toimumisaegade info leiab jooksvalt MKMi kodulehe avalehelt.

Reedel, 20. märtsil tutvustab MKMi asekantsler Viljar Lubi värskeimat infot ettevõtete toetuspaketi kohta, seminariga saab liituda aadressil https://bit.ly/2xUaLi7Nii MKM kui EAS suhtlevad aktiivselt ka erialaliitudega, seega tasub ettevõtjatel oma muredest neile teada anda ning ühenduses olla oma sektorikaaslastega.

Samuti on MKM koos Riigi Infosüsteemi Ametiga loonud portaali eesti.ee/pakunabi, kuhu kogutakse kokku nende ettevõtete andmed, kes soovivad kriisiolukorras riigile abi pakkuda. Veebilehel saavad end kirja panna ettevõtted, kellel on koroonaviirusest tingitud eriolukorras jäänud üle seadmeid, töövahendeid või muid ressursse ning inimesed, kellel on pakkuda teadmisi või oskuseid, millest kriisi lahendavatele riigiasutustele võiks abi olla.

Kui ülalmainitud portaal on mõeldud eeskätt ettevõtetele, siis inimesed, kes tahaksid vabatahtlikuna kriisiga toime tulemisse panustada, saavad pöörduda portaali Vabatahtlike Värav (www.vabatahtlikud.ee), kuhu peagi koondatakse kokku erinevad võimalused vabatahtlikuna kaasa löömiseks.

Jaga postitust

Tagasi üles