Vaata peasisu

Toetame välistalentide värbamist

Work in Estonia programm on loodud selleks, et muuta Eesti atraktiivseks välisspetsialistidele ja aidata ettevõtetel lihtsalt välistalente värvata ning hoida. Meie veebilehel workinestonia.com saavad ettevõtted avaldada töökuulutusi ja välisspetsialistid tutvuda Eestiga. Teeme aktiivset turundust ja kommunikatsiooni, et tõsta Eesti tuntust maailmas.

workinestonia.com

Tallinnas asuv International House of Estonia (IHE) on ühtne teenuskeskus, kus pakume välisspetsialistidele ja nende kaaslastele abi Eestisse kohanemisel ning nõustamist seaduslike küsimuste ja avaliku sektori teenuste osas.
 
 

International House of estonia

Miks värvata välisspetsialiste?

Eesti tööjõuturu tulevikuvajadused

 • Analüüsidest ilmneb üheselt, et nii lühi- kui pikaajalises perspektiivis napib riigis kõrgemat lisandväärtust loovaid töötajaid.
 • Lähima 10 aasta jooksul on IKT valdkonnas puudu ca 7000 spetsialisti, seda arvestades nii haridussüsteemist tulevat pealekasvu kui migratsiooni.

 • Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas jääb lähikümnendil puudu mustema stsenaariumi korral 2/3 kõrgharidusega spetsialistidest, enim inseneridest. Eesti ülikoolilõpetajad katavad vaid 1/3 tuleviku tööjõu vajadustest.
 • Välisvärbamine on võimalus toetada ettevõtete võimekust luua ja kasutada tipptehnoloogiaid, teha edukat eksporti ja kaasata suuremas mahus investeeringuid.

Miks värvata välisspetsialiste?

põhiharidus ja madalam 4%
üldkeskharidus 24%
kutseharidus 13%
bakalaureus ja rakenduskõrgharidus 29%
magister 29%
doktor 1%

IKT-spetsialistid haridustasemete järgi (2020)
allikas: OSKA IKT-uuring

Mis on Work in Estonia eesmärk?

Programmi eesmärk on aidata täita puuduolevaid IKT-sektori töökohti

3000

Välisspetsialisti aastaks 2025

400+

Töökuulutust iga päev

Work in Estonia teenused

Anname ettevõtte personalitöötajatele ja juhtidele ülevaate välistalentide kaasamisest ning vastame jooksvalt tekkivatele küsimustele, tänu millele on välismaalaste, rahvusvaheliste tudengite tööle ja/või praktikale võtmine nii ettevõttele kui spetsialistile sujuvam ja selgem.

Teenused tööandjatele:

 • Töötajate kohanemise ja keelekonsultatsioon – 45 minutit
 • Välistalentide kaasamine ettevõttesse – 30-45 minutit
 • Tööandjatele migratsiooni nõustamine – 45 minutit

Broneeri konsultatsioon

 • CV Online’i, CV Keskuse, ja Euraxessese inglise keeles postitatud tööpakkumised kuvatakse automaatselt www.WorkinEstonia.com lehel.
 • Võimalik on luua otsene ühendus oma ettevõtte tööpakkumiste lehe ja workinestonia.com vahel. Uued kuulutused tõmmatakse igal hommikul otse tööandja karjäärilehelt Work in Estonia tööpakkumiste portaali. Selle seadistamiseks võtke palun ühendust e-posti teel.
 • Harvemate tööpakkumiste korral võib meile eraldi saata ettevõtte logo ja lingi tööpakkumisega ​​– postitame selle oma portaali käsitsi.
 • Töökuulutuste avaldamine on tasuta.
 • Work in Estonia veebilehte külastatakse aastas umbes 1 100 000 korda. Selle kaudu liigub originaalkuulutuste juurde aastas keskmiselt 192 000 inimest, mille tulemusena toimub umbes 68 000 täidetud taotlust aastas.

Work in Estonia on turunduse tööriistakasti kokku kogunud turundusmaterjalid, mis on kättesaadavad ja mõeldud kõigile, kelle ülesanne on rahvusvaheliselt tutvustada ja edendada karjäärivõimalusi Eestis. 

Turunduse tööriistakast sisaldab: 

 • turundussõnumeid; 
 • asjakohaseid uuringuid ja riikide aruandeid; 
 • fotosid ja videoid.

Uuri lähemalt

Work in Estonia korraldab tööandjatele regulaarselt üritusi, et jagada olulist välisvärbamisega seotud teavet ning pakkuda Eesti personalispetsialistidele võimalusi kogemuste vahetamiseks ja parimate praktikate jagamiseks. Veebiseminaride salvestused laaditakse üles ka Work in Estonia Youtube’i kanalile.

Vaata salvestusi

Kuidas tagada Eesti konkurentsivõime globaalses talendirallis? Järelvaadatav

Teeme tihedat koostööd avaliku ja erasektori partneritega, et jagada tööandjatele asjakohast teavet välisvärbamise kohta:

 • Läbi Work in Estonia tööandjatele / Work in Estonia for employers LinkedIn lehe oled kursis välisvärbamise olulise infoga, saad osaleda aruteludes rahvusvahelise värbamisega seotud teemadel, esitada küsimusi ning soovi korral jagada enda kogemust.
 • Värskeimad uudised saadame tööandjatele otse postkasti.

International House of Estonia (IHE) on ühtne teenuskeskus Tallinnas, mis pakub olulisi konsultatsioone ja avaliku sektori teenuseid välisspetsialistidele ja kohalikele tööandjatele. Siin saavad nad vajaduse korral abi vajalike dokumentide vormistamisel ning osaleda integratsiooniprotsessi toetavatel rühmaüritustel. Rahvusvahelise Maja olemasolu on välisspetsialisti jaoks sageli tõestuseks, et nad on tõepoolest riigis oodatud.  Ole kursis meie üritustega.

Teenused välistalentidele ja nende perele:

 • Kohanemine Eestis konsultatsioon – 45 minutit
 • Aadressi registreerimine – 30 minutit
 • Ärinõustamine – 45 minutit
 • Karjäärinõustamine – 60 minutit
 • Eesti keele õppimisvõimaluste konsultatsioon – 45 minutit
 • Lasteaia ja koolisüsteem Eestis konsultatsioon – 45 minutit
 • Isikukoodi ja aadressi registreerimine (2 ühes) – 45 minutit
 • Isikukoodi registreerimine – 30 minutit
 • Elamisluba konsultatsioon – 45 minutit

Uuri lähemalt

Oleme ette valmistanud ja kokku kogunud mitmeid inglisekeelseid näidislepinguid. Kasutage neid julgelt ja kohandage vastavalt. Näidislepingud võivad olla abiks erinevates ärilistes või õiguslikes olukordades ning need on koostatud selleks, et pakkuda selgust ja õiguslikku raamistikku erinevate tehingute ja lepinguliste suhete korral. Samuti oleme koostanud Ümberasumise käsiraamatu, mida töötajatega jagamiseks laadi alla või telli füüsilised koopiaid, võttes ühendust [email protected]. Raamatus käsitletakse kõiki ümberasumisega seotud olulisi teemasid mh Eestis elamiskoha leidmine, tervishoid, maksud ja igapäevaelu. Tegu on kasuliku tööriistaga ka kõigile tööandjatele, kes soovivad välisspetsialiste värvata ning nende sisseelamist toetada. Raamat on saadaval inglise keeles.

Näidislepinguid on uuendatud 13.05.2024.

Sündmused, insaider, muud kontaktid

investinestonia.com

Meie investeeringute keskuse inglise keelne portaal on suunatud uutele ning olemasolevatele välisinvestoritele ning annab ülevaate Eesti ettevõtluskeskkonnast.

e-resident.gov.ee

E-residentsus avab ettevõtjatele üle maailma digitaalse juurdepääsu Eesti arenenud e-teenustele ja läbipaistvale, vähese bürokraatiaga ning turvalisele ärikeskkonnale, muutes Eestit suuremaks.

tradewithestonia.com

Tradewithestonia.com lehelt leiab info Eesti ekspordi mahtudest, tegevustest ja sektoritest, nendega seotud erialaliitudest, uudistest ja edulugudest

Kogemuslood

Grete Tammlo
Grete Tammlo
IT talendivärbaja, Proekspert

Proekspert on osalenud tehnoloogiakonverentsidel välismaal koos Work in Estonia’ga ja olen alati imetlenud nende professionaalsust. Ettevalmistused on läinud hästi ja nad oskavad hästi reklaamida Eestit ja Eesti ettevõtteid välismaal. Sooviksin ka kiita nende turundusoskusi, sest turunduskampaaniad on väga huvitavad ja loovad. Kokkuvõttes on Work in Estonia panus olnud meile väga väärtuslik. Nad on aidanud meil tutvustada Proeksperti ja värvata ning Eestisse ümber relokeeruda välismaalasi.

Piret Potisepp
Piret Potisepp
Teenuste direktor, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Work in Estonia on olnud suurepärane partner Eesti Kaubandus-Tööstuskojale. Viimastel hooaegadel oleme koos korraldanud välismaalaste värbamise üritusi. Need kohtumised on olnud aluseks kogemuste jagamisele personalispetsialistide vahel, kelle igapäevane töö on seotud välismaalt spetsialistide Eestisse meelitamisega ja ettevõtetega. Nende ürituste korraldamise käigus oleme näinud, kuidas ettevõtete arv, kes värbavad talenti välismaalt, on tõusnud. Oleme ka ise näinud, kuidas kogukond on kasu saanud kogemuste jagamisest. Work in Estonia on parim võimalik näide avaliku sektori algatusest, mis aitab ettevõtetel oma põhitegevuses. Nende meeskond on väga professionaalne ja pühendunud – nendega koostöö on olnud rõõm.

Mare Aasma
Mare Aasma
Värbaja, Finestmedia

Oleme koostööd teinud Work in Estonia’ga mitmete värbamiskampaaniate osas (sh Career Hunt Tallinn). Nad on aidanud meil leida välismaist talenti, eriti väga keerukate IT-töökohtade jaoks. Work in Estonia meeskond on alati olnud tõeliselt abivalmis ning olen kindel, et teeme tulevikus koostööd.

Vladimir Šaroi
Vladimir Šaroi
Personalijuht, Saku Metall AS

Kindlasti soovitan Work in Estonia meeskonda ka teistele ettevõtetele. Eriti neile ettevõtetele, kes soovivad leida töötajaid väljastpoolt Euroopa Liitu.

Ene Krinpus
Ene Krinpus
Personalijuht, Magnetic MRO

Work in Estonia on aidanud meid välisvärbamisel – nad on aidanud meil leida viise, kuidas muuta meie rahvusvaheliste töötajate ümberasumise protsess võimalikult sujuvaks ning nad on andnud meile nõuandeid Eestis elamisega seotud teemadel. Work in Estonia meeskond on alati täis energiat. Kõik, kellega me oleme koostööd teinud, on olnud sõbralikud, professionaalsed ja eesmärgile suunatud. Nendega koostöö on olnud tõesti lihtne, seega soovitame Work in Estonia’t kõigile, kes vajavad välismaalt töötajate värbamist või abi välismaalastele Eestisse kolimisel.

Maris Pihle
Maris Pihle
Talendi värbamisspetsialist, Genius Sports

Oleme teinud koostööd Work in Estonia’ga mitmesugustel üritustel ja oleme tulemustega väga rahul. See koostöö on toonud meile uusi võimalusi potentsiaalsete tulevaste töötajateni jõudmiseks. Work in Estonia meeskonnaliikmetel on positiivne suhtumine ja nad on eesmärgile orienteeritud, mis teeb neist väga hea partneri.

Tagasi üles