Vaata peasisu

Väline ekspordikompetents aitab välisturgudel kasvada

EASi ja KredExi ühendasutus
3. juuli 2020
3 min

Eksportivad ettevõtted puutuvad tihti kokku olukorraga, kus uutele turgudele sisenemisel või laienemisel jääb vajaka teadmistest ja oskustest, kuidas sihtturul õige partner leida või milline peaks olema turu eripärasid arvestav toode või teenus. Üks lahendus ekspordi kasvatamiseks on vastava turu kompetentsi kaasamine.

EAS on ettevõtjate toetamiseks loonud teenuse, mille abil saab ettevõtetesse kaasata rahvusvahelise kogemusega ekspordi ja tootearenduse eksperte. Eksperdid toovad muuhulgas ettevõttesse teadmisi turgude ja trendide kohta ning abistavad toodete arendamisel ja disainimisel, et need oleksid konkreetsele turule sobilikud.

Juulis alustas EAS väliseksperdi programmiga, mis maandab riske, teeb spetsiifiliste teadmistega eksperdi kaasamise ettevõtte jaoks lihtsamaks ning võimaldab säästa eksperdi otsimisele kuluvat aega. Rootsi, Norra, Saksamaa, Hiina ja Araabia Ühendemiraatide turgude jaoks aitab ettevõttel eksperdi leida EAS koos oma partneritega. Kui ettevõttel on juba olemas sobiv ekspert, kelle abi soovitakse kasutada, on võimalik teenusesse kaasata ka oma ekspert, seda nii ülaltoodud kui ka teiste sihtturgude puhul.

Ettevõte peab silmas pidama, et peamised märksõnad edukaks eksperdi kaasamiseks on konkreetne ja põhjalik probleemipüstitus, läbimõeldud plaan ning valmisolek süveneda ja panustada oma aega. EASi teenus on paindlik – ettevõte valib ise, milline väljapakutud ekspert vastab tema vajadustele ja kas hakatakse koostööd tegema.

Väliseksperdi kaasamist peetakse liiga kulukaks ning riskantseks. EAS pakub ettevõtetele head võimalust oma ekspordi kasvatamiseks, sest eksperdi kulud hüvitatakse 80% ulatuses. Teenuse kasutamine on tehtud ettevõtjale võimalikult lihtsaks, ilma liigse asjaajamiseta. Ettevõte annab sisendi eksperdi leidmiseks, on valmis igakülgseks koostööks, kasvatab eksporti ning koostöö lõppedes annab ka teenuse kohta tagasisidet.

Koroonakriis on ettevõtlusmaastiku üles raputanud ja sellest sogasest veest on kalade kätte saamine keerulisem. Sellisel juhul on palju abi kohalikke olusid tundvast inimesest. EASi ekspordinõunikud kinnitavad, et välisettevõtted on hetkel uute koostööpartnerite leidmisele avatumad kui varem. Näiteks kaalutakse Aasia partneritele alternatiive Euroopas, kuid see ei tähenda veel, et iga Eestist tuleva tundmatu kõne või e-kirja peale reageeritakse. Paljudel turgudel on kasu vahemehest, kes potentsiaalse kliendi üles leiab ning nö. ette valmistab.

Ühekordsete päringute osas tasub ühendust võtta meie ekspordinõunikutega, kuid pikaajaliste suhete arendamisel jääb nende roll tahaplaanile. Oma vigadest õppimine on küll õpetlik, kuid väga aja- ja ressursimahukas. Sellistel puhkudel olekski mõistlik ekspertide kaasamise teenuse raames kaasata inimene, kes on valdkonnaga kursis ning oskab õiges suunas juhatada.

Rohkem infot teenusest või huvi korral võta ühendust:

Anneli Arm
Rahvusvaheliste ekspertide projektijuht
tel +372 5332 0541
[email protected]

 

 

Jaga postitust

Tagasi üles