Välihaiglaga üle-eestiliselt kuulsaks saanud ettevõte sai tuge EAS-ilt
MDSC Systems on Eesti ettevõte, mis alustas tegevust 2015. aastal ja kuulub tervikuna Eesti kapitalil põhinevale Maru kontsernile. Muidu vähetuntud nimega MDSC Systemsi kõige kuulsam toode on kahtlemata kaitseväele ehitatud ja sisustatud välihaigla, mida sai mullu märtsis ja aprillis vaadata nii seest, väljast kui droonikaadritena Kuressaare haigla parkimisplatsil. Välihaigla ehitati koos meditsiinitehnika firmaga Semetron. Konteineritest koosnev laatsaret on äärmiselt universaalne abivahend, sest seda saab loetud tundidega sõidutada vajalikku paika ja seal kiiresti töökorda seada.
MDSC Systemsi juhataja Kristjan Kamdroni sõnul on viimasel ajal firma edutooteks kujunemas aga hoopis Rolling Unit. See on haruldane sõiduk: külgedele laiendatav haagis või veok, mis võimaldab rohkem laiendatavat siseruumi kauba transportimisel. Eestlaste leiutis on soodsamaks ja moodsamaks alternatiiviks kallitele ja rasketele veokitele või bussidele. Sakslased on „rollingu“ hüved juba avastanud, seal kasutatakse MSDC Systemsi sõidukeid liikuva COVID-19 testimispunktina.
MDSC Systems ekspordib oma tooteid peamiselt Soome, Taani ja mullu ka Rootsi. „Uute turgudena terendavad silmapiiril Saksamaa ja Ameerika Ühendriigid,“ lisab Kamdron. Ettevõte on saanud abi ja nõu EAS-i ekspordinõunikutelt, kes andsid põhjaliku ülevaate Saksamaa turust, samuti on nõunikud aidanud võimalikke kliente profileerida. Lähitulevikus plaanib MDSC Systems küsida EAS-ilt abi USA turule sisenemiseks. Praegu koostab firma lähteülesannet ja seejärel leida koos ekspordinõunikuga täpne turusegment.
EAS aitas MDSC Systemsil ka mitmesugused protsessid digitaliseerida. „Kuni viimase ajani oli meie peamine abimees Exceli tabel. Pärast EAS-i digitaliseerimisdiagnostika läbimist, mis aitas avastada katkised ja katmata protsessid, oleme läinud üle uuele eestimaisele majandustarkvarale Scoro. Selle abil saame palju süsteemsemalt finantse planeerida. Edaspidi plaanime minna üle ERP (Enterprise Resource Planning) tarkvarale. Selleks on vaja ligikaudu 200 000-eurost rahasüsti,“ märkis MDSC Systemsi juhataja.
Kamdron ütleb, et digitaliseerimisdiagnostika hinnast kattis EAS 2/3 ja firma ise 1/3. Esialgu ei ole veel võimalik öelda, kui palju on firma teatud protsesside digitaliseerimise abil raha säästnud. Liiga vähe on „21. sajandisse jõudmisest“ aega möödas, et säästetud rahanumbrit hakata kokku arvutama. Ent MDSC Systemsi juht soovitab EAS-i digitaliseerimise meistriklassi igal juhul kõikidele alustavatele firmadele. „Koolitust juhivad professionaalsed konsultandid-praktikud, kes lähenevad lahendatavale ülesandele süsteemselt ja terviklikult, arvestades ettevõtete iseärasusi,“ kiidab Kamdron EAS-i.
Digitaliseerimise meistriklassi kandideerimise tähtaeg on tänavu 19. veebruaril, täida avaldus SIIN.
MDSC Systemsi peamised ekspordi sihtriigid 2020
Saksamaa: 28 000 EUR
Taani: 96 000 EUR
Rootsi: 937 000 EUR
Internetiturundus: 6-7% kogukäibest (kasvab arvatavasti järgmistel aastatel)