Vaata peasisu

Vaata, kes pääsesid Ajujahi 30 parima äriidee hulka

EASi ja KredExi ühendasutus
26. november 2018
2 min

Eile õhtul kuulutati välja kaks päeva kestnud Ajujahi 100 parima idee pitchi 30 võidukat äriideed, kes pääsevad edasi Ajujahi arenguprogrammi.

Ajujahi ellukutsuja EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul on kõik 30 edasi pääsenud äriideed ja meeskonnad suure potentsiaaliga. „Edasi ootab kõiki edasipääsu saanud meeskondi ees intensiivne arenguprogramm, kus tehakse koostööd mentoritega ja osaletakse koolitustel. Siit edasi on kõik nüüd meeskondade endi kätes, et sellest maksimum võtta,“ rääkis ta.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul annab igal aastal Ajujahi 100 parima äriidee kuulamine ülevaate, mis suunas Eesti ettevõtlus liigub. “Tänavused märksõnad on keskkonnateadlikkus ja meelelahutus. On märkimisväärne, et pea iga neljas tiim kaalub oma idee elluviimiseks ka tehisintellekti kasutamist. See näitab, et tulevikutehnoloogiad hakkavad aina enam argipäevaseks muutuma,“ rääkis ta.

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk ütles, et edasipääsu Ajujahi 30 parima hulka tagas meeskondade tugev arusaamine probleemist ning tiimide võimekus õppida neid kiiresti ja fokusseeritult lahendama. „Tänavuselt pitchilt oli näha, et meeskondades tegutsesid päris eksperdid, kes tunnevad oma valdkonda väga hästi,“ võtab Lepisk kahepäevase pitchi kokku. „Üheks heaks näiteks on tiim SecureBadger, kes muudab kinnisvara üürile andmise protsessi läbi maailmatasemel andmeanalüüsi ja masinõppe nii üürileandja kui -võtja jaoks olulisemalt turvalisemaks.“

Edasi pääsenud ideid näeb siit: http://www.ajujaht.ee/hooaeg-2018-2019/top-30-ideed/

Ajujahi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti advokaadibüroo Triniti, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Põllumajanduskoda, Harku vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti AS, Kommunikatsioonibüroo JLP ja Tehnopol.

Jaga postitust

Tagasi üles