Vaata peasisu

Vaata, kes on „Ettevõtluse auhind 2022“ nominendid!

EASi ja KredExi ühendasutus
22. september 2022
4 min

Selgunud on konkursi “Ettevõtluse auhind” nominendid ehk 18 ettevõtet, kellel on võimalus võita tänavune aasta ettevõtte auhind. EASi ja KredExi ühendasutuse ja Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud konkursi parimad ettevõtted kuulutatakse välja 13. oktoobril toimuval auhindamisüritusel, mida kannab üle ka ETV. 

Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkursi žürii koostöös erinevate valdkondade asjatundjatega valis välja kolm parimat ettevõtet kuues kategoorias – aasta innovaator, aasta eksportöör, aasta välisinvestor, aasta turismiedendaja, aasta pereettevõte ning esmakordselt ka aasta kestliku ettevõte. Nende kategooriate võitjate ja Kaubandus-Tööstuskoja konkurentsivõime edetabeli kolme võitja hulgast valitakse ühiselt välja ka aasta ettevõte.

EASi ja KredExi juhi Lauri Lugna sõnul oli žürii töö väga inspireeriv, sest ambitsioonikaid ja ainulaadsete lugudega ettevõtteid kandideeris palju. „Ühise joonena jäi sel aastal silma, et enamik ettevõtjaid tegelevad väga usinalt oma ettevõttes kolmikpöördega. Fookuses on nii innovaatiliste lahenduste väljatöötamine ja arendustöö kui ka digitaliseerimine ja automatiseerimine ning kestlike põhimõtete aina tugevam rakendamine,“ sõnas Lugna ning tunnustas kõiki ettevõtteid, kes seekord ka kolme nominendi hulka ei jõudnud.

Aasta innovaator

Kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on saavutanud majandusliku edu läbi uuenduste väljatöötamise.

Nominendid:

Electroair OÜ – õhusõidukite maapealse toite lahenduste arendamine;

Solis BioDyne OÜ – biotehnoloogiaettevõte, kes arendab ja toodab biotehnoloogilisi reagente;

Dynomax OÜ – automootorite jõudluse mõõtmiseks ning häälestamiseks mõeldud dünamomeetriliste stendide arendamine.

Aasta eksportöör

Kategooria eesmärk on tunnustada nutikaid ja lisandväärtust loovaid ning edukalt eksporti kasvatavaid Eesti ettevõtteid.

Nominendid:

Solis BioDyne OÜ – biotehnoloogiaettevõte, kes arendab ja toodab biotehnoloogilisi reagente;

FLIR Systems Estonia OÜ – toodab infrapuna tehnoloogial põhinevaid seadmeid;

Baltic Workboats AS – laevaehitusettevõte, mis on spetsialiseerunud alumiiniumist ja terasest töölaevade tootmisele ja turustamisele.

Aasta välisinvestor

Kategooria eesmärk on tunnustada Eestis kõrget lisandväärtust loovaid välisinvestoreid.

Nominendid:

FLIR Systems Estonia OÜ – toodab infrapuna tehnoloogial põhinevaid seadmeid;

HANZA Mechanics Tartu AS – täisteenust pakkuv metallitööstusettevõte, mis keskendub lõpptoodete valmistamisele;

Incap Electronics Estonia AS – kõrgtehnoloogiline elektroonikatööstusettevõte.

Aasta turismiedendaja

Kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes panustavad Eesti turismimajandusse läbi atraktiivsete turismiteenuste ja -toodete ning aitavad kaasa Eesti kui turismisihtkoha kiiremale arengule ja laiemale tuntusele.

Nominendid:

OKO Restoranid OÜ – OKO Restoranide perekond koosneb kaheksast restoranist ning nende lipulaev on Michelini tärniga NOA Chef’s Hall;

Fotograafia Tallinn OÜ (Fotografiska) – rahvusvaheline fotomuuseum, kus kohtuvad maailmatasemel fotokunst, aus ja maitsev toit ning avatud mõtteviis;

SA Teaduskeskus AHHAA – Baltikumi suurim teaduskeskus.

Aasta pereettevõte

Kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on läbi perekeskse juhtimise ja valitsemise panustanud jätkusuutlikult Eesti majandusse, ühiskondlikku arengusse ning ettevõtjaliku meelelaadi kasvatamisse noorte hulgas.

Nominendid:

AS Estiko Grupp – Estiko neli põhilist tegevusala on pakendite ja pakkematerjalide tootmine, kinnisvara arendamine ja haldamine, majutusteenuse pakkumine ja energiatootmine;

Nurme Looduskosmeetika OÜ – looduslikku kosmeetikat tootev ettevõte;

Peetri Puit OÜ – erikujulisi liimpuitkonstruktsioone tootev puidutööstusettevõte.

Aasta kestlik ettevõte

Kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes pööravad ettevõtteüleselt tähelepanu kestlikule arengule.

Nominendid:

Estiko-Plastar AS – juhtiv pakendilahenduste tootja Baltikumis;

Foxway OÜ – elektroonika seadmete taas- ja ümberkäitlemisega tegelev ettevõte;

Timbeco Woodhouse OÜ – elementidest ja moodulitest puithoonete projekteerimine, tootmine ja müük.

Parimad selguvad 13. oktoobri õhtul toimuval auhindamisüritusel „Eesti parimad ettevõtted 2022“, mida saab samal õhtul vaadata ETVst. Lisaks „Ettevõtluse auhinna“ võitjatele kuulutatakse välja ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime edetabel 2022“ edukaimad ettevõtteid ning kahe konkursi üldvõitja ehk aasta ettevõte 2022. Samuti tunnustatakse ettevõtluse edendajad ning antakse üle ka noore ettevõtja preemia.

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele. Konkurssi korraldavad EASi KredExi ühendasutus ja Eesti Tööandjate Keskliit ning eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja tõsta esile ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid.

Täpsem info konkursi kohta: http://www.eas.ee/ettevotluseauhind  

Jaga postitust

Tagasi üles