Vaata peasisu

Andmetele suunatud pilootprogramm toob uusi digiteadmisi Eesti loomeettevõtlusesse 

EASi ja KredExi ühendasutus
12. oktoober 2023
2 min

Eile, 11. oktoobril startis Eesti loomeettevõtetele suunatud pilootprogramm – Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass, kus osalevad 13 ambitsioonikat ettevõtet. 

“Mul on hea meel näha niivõrd mitmekülgseid ja tugevaid ettevõtteid esimeses pilootprogrammis. Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass on oluline samm Eesti loomeettevõtete konkurentsivõime tõstmise suunas ning aitab neil valmistuda tuleviku väljakutseteks,” sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse loomemajanduse teemajuht Kadi Haljand.  

Kaks ja pool kuud kestva meistriklassi eesmärk on aidata loomeettevõtetel parandada oma äriprotsesside, teenuste, tootmis- ja tarneahelate efektiivsust, võttes kasutusele innovatiivseid digitaliseerimise ja reaalajamajanduse lahendused. Programmis osalejad omandavad vajalikud kompetentsid digitaliseerimisprojektide edukaks läbiviimiseks ja loovad oma ettevõttele konkreetse tegevuskava.  

Lisaks koolitusele ja personaalsele mentorlusele, saavad osalejad ülevaate erinevatest tarkvaradest ja tehnoloogiatest, mis aitavad neil digitaliseerimise abil oma ettevõtteid paremini juhtida ja kasvatada.

Meistriklass lõppeb finaalüritusega, kus kõik ettevõtjad kaitsevad enda tegevuskava ning lahendusi vajavaid murekohti. Parimate meistriklassi lõpetanud ettevõttete vahel läheb jagamisele 10 000 EUR suurune auhinnafond, mille eesmärk on toetada edasist arendustegevust ja innovatsiooni loomeettevõtluses. 

Meistriklassis osalevad ettevõtted erinevatest loomemajanduse valdkondades. Nende hulka kuuluvad Eventech OÜ, Roman Tavast OÜ, Projekt Kuubis OÜ, PIN Arhitektid OÜ, OÜ Õhuloss, Orangetime Event OÜ, Tallinna Kontserdimaja AS, Palazzo Interiors OÜ, Kuma AS, Eesti Teaduste Akadeemia Kirjastus, Makespace OÜ, AdGorilla OÜ ja Landverk OÜ.

Reaalajamajandus on digitaalne ökosüsteem, kus tehingud osapoolte vahel toimuvad reaalajas või peaaegu reaalajas struktureeritud masinloetavate ja standardsetes vormingutes digitaalandmete võimalikult automaatse vahetamise teel. 

Meistriklassi rahastatakse teadusele ja innovatsioonile ettenähtud riigieelarvelistest vahenditest.  
 

Jaga postitust

Tagasi üles