Vaata peasisu

Uus kategooria ettevõtlusauhindadel! Kestlik ettevõte läheneb jätkusuutlikkusele terviklikult

EASi ja KredExi ühendasutus
27. juuni 2022
3 min

Pika ajalooga Eesti suurimal ettevõtluskonkursil valitakse tänavu esmakordselt ka aasta kestlik ettevõte. Žüriiliige ning EASi ja KredExi ühendasutuse ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse direktor Mihkel Tammo avab uue kategooria tausta lähemalt ning leiab, et süsteemsel kestliku arengu suunas liikuvad ettevõtted väärivad senisest enam tähelepanu ja tunnustamist.

“Kuna digi- ning innovatsioonipöörde kõrval on EASi ja KredExi ühendasutuse põhifookuses sellest aastast ka rohepööre, siis on ainuõige, et jagame nüüd tunnustust ka Eesti silmapaistvaimatele ettevõtetele kestliku arengu vallas,” selgitab Tammo uue kategooria loomise tagamaid.

Uue kategooria eesmärk on tunnustada Eesti ettevõtteid, kes pööravad ettevõtteüleselt tähelepanu kestlikule arengule. Seejuures hinnatakse kestlikkuse põhimõtteid sotsiaalse, majandusliku ja keskkonnamõju alusel. “Kestlikust arengust rääkides keskendume me hindamisel enamale kui ainult keskkonnasäästule. Jälgime muuhulgas näiteks ettevõtte juhtimiskultuuri, ringmajanduse põhimõtete rakendamist ja jätkusuutlikkusel põhinevat äriarendust,“ selgitab Tammo. „Eestis on ettevõtteid, kes selles kategoorias kandideerima sobiksid rohkem kui esialgu arvata võiks.“

Tammo möönab, et aasta kestliku ettevõte kategooria võit või nominatsioon on  märkimisväärne tunnustus nii Eesti turu kui ka rahvusvahelises kontekstis, kuid leiab, et põhjuseid kandideerimiseks on teisigi. „Kahtlemata kaasneb tiitliga märkimisväärne tähelepanu nii avalikkuses kui äriturul, kuid vahest on sellest olulisemgi motivatsioon ja tunnustus, mida see võiks tuua ettevõtte tiimile, kes on aidanud seda tulemust saavutada,“ kirjeldab Tammo.   

Kandideerima või nomineerimiseks sobivad kestliku ettevõtte kategoorias ringmajanduse, rohepöörde ja kestlikkuse põhimõtteid rakendanud Eesti ettevõtted, kes on kaasa aidanud rohepöörde tutvustamisele ja teadvustamisele ning on viimase kolme aasta jooksul rakendanud tehnoloogilisi ja/või organisatsioonilisi uuendusi.

Ettevõtluskonkursi eesmärk on tunnustada parimaid Eesti ettevõtteid ja tõsta esile ettevõtlikkust. Tänavu on esmakordselt võimalik konkursile ettevõtteid ka ise nomineerida, kandideerida ja nomineerida saab 3. juulini ning võitjad kuulutatakse välja 13. oktoobril.

Konkurss „Ettevõtluse auhind“ toimub EASi ja KredExi ja Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel ning parimad ettevõtted selgitatakse välja kuues kategoorias: aasta eksportöör, aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta pereettevõte ja sel aastal esmakordselt ka aasta kestliku ettevõtte kategoorias.

EASi ja Kredexi ühendasutuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Eesti Tööandjate Keskliidu poolt korraldatav ettevõtluskonkurss on suurim era- ja avaliku sektori koostöös toimuv konkurss Eestis, kus igal aastal osaleb üle 2000 Eesti ettevõtte. Konkurss toimub 27. korda ning juured ulatuvad 1996. aastasse, kui tollase presidendi Lennart Meri eestvedamisel anti esmakordselt välja tiitel „Välisinvestor 1995“.

Jaga postitust

Tagasi üles