Vaata peasisu

Uus äridiplomaatia portaal kutsub ettevõtjaid välisvisiitidele

EASi ja KredExi ühendasutus
30. november 2018
3 min

Välisturgude vallutamiseks on ettevõtjatel mitmeid võimalusi – alates isiklikest kontaktidest kuni messidel osalemiseni. Üks väga efektiivne lahendus on ka äridelegatsiooni koosseisus kõrgetasemelistel välisvisiitidel osalemine, sest kõrge riigiesindaja kohalolek olulistel välisüritustel aitab tihti avada ka selliseid uksi, mis seni on püsinud suletuna.

Novembris käivitunud infoportaal visiidid.ee muudab kõrgetasemelistel välisvisiitidel osalemise ettevõtjale senisest hõlpsamaks, sest kõiki riiklikul tasemel tehtavad visiidid on koondatud ühte keskkonda ning teavitused uutest võimalustest saadetakse huvilistele automaatselt. Selleks tuleb ettevõtjal end visiidid.ee lehel registreerida, valida peamised välisturud ning jääda ootama teavitusi nendesse sihtriikidesse toimuvate visiitide kohta.

Viidid.ee on lihtne ja tõhus tööriist, mis teeb ärivõimaluste laiendamise välisturgudele ettevõtte jaoks oluliselt mugavamaks

Teenus on suunatud ambitsioonikatele Eesti ettevõtetele, kes on tõsiselt huvitatud välisturgude hõivamisest, kontaktide loomisest või investeeringute saamisest ning ka tegemisest. Korraldajatel säilib küll lõplik õigus langetada valik osalejate seas, sest rolli mängivad ka äridelegatsiooni fookussektor, ettevõtte taust, varasemad kogemused ning ka vajadus konkreetsel turul kanna kinnitamiseks.

Uue infokeskkonna abil on ettevõtjatel ajakohane ülevaade riigi äridiplomaatia suundadest ning samas saavad ka visiitide korraldajad kaardistada ettevõtjate tagasisidet neid huvitavate välisturgude kohta. Seeläbi saame tulevikus oma välistegevusi ka paremini ja pikemalt ette planeerida.

Anna oma ärile uus hoog ja registreeri end visiidid.ee!

Iga visiidi eel esitab ettevõte enda tegevusprofiili täpse kirjelduse, kus ära toodud ka ootused eesseisva visiidi ning kohtumiste osas – selle info alusel kujunebki visiidi lõplik programm. Visiidiga kaasnevad reisikulud (lennupiletid, majutus, viisa, kindlustus jne) tuleb küll tasuda igal osalejal endal ning selleks toetusmeetmeid ette nähtud ei ole. Küll aga on visiidi korraldajate poolt reeglina organiseeritud kohapealne transport ning programm.

Välisvisiitidel osalemise soovi saavad portaali visiidid.ee kaudu esitada kõik Eesti Vabariigis registreeritud ja Eesti kapitali osalusega ettevõtted. Keskkond koondab endas Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Välisministeeriumi, Riigikantselei, Vabariigi Presidendi Kantselei, Maaeluministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Kaubandus- Tööstuskoja ning EASi korraldatavadi visiite.

Ärivisiitide eesmärgiks on tutvustada Eestit kui atraktiivset välisinvesteeringute sihtkohta ja usaldusväärset ekspordipartnerit ning aidata kaasa riigi poolt seatud pikemaajaliste eesmärkide täitmisele.  Eestist väljaminevate visiitide korraldamine on oluline töövahend Eesti ettevõtete globaalse ambitsiooni elluviimisel, Eesti ettevõtluse toetamise ja edendamise tarvis nii uutele turgudele sisenemisel kui ka uute investeeringute Eestisse toomisel.

Täida veebiankeet, milles vali huvipakkuvad sihtturud ja teavitused sinu jaoks olulistest visiitidest jõuavad automaatselt sinu postkasti!

Jaga postitust

Tagasi üles