Vaata peasisu

Uuest aastast muutub Hiinasse toiduainete importimise kord

EASi ja KredExi ühendasutus
26. november 2021
2 min

2022. aasta 1. jaanuaril jõustuvad Hiinasse imporditavate toiduainete tootjate registreerimise haldusnormid (Administrative Provisions on Registration of Overseas Manufacturers of Imported Foods). Uue korra järgi tuleb kõikidel riigivälistel toiduainete tootjatel enne toiduainete Hiinasse eksportimist täita välistootjate registreerimisavaldus.

18 toiduaine kategooria puhul tuleb registreerimiseks saada ka ametlik heakskiit Eesti puhul Põllumajandus- ja Toiduametilt. Nende toodete hulka kuuluvad liha ja lihatooted; lihatoodete söödavad kestad; kalandus- ja vesiviljelustooted; piim ja piimatooted; söödavad linnupesad ja neist valmistatud tooted; mesindussaadused; munad ja munatooted; söödavad õlid ja rasvad; täidisega makaronitooted; toiduks tarvitatav teravili; teraviljajahust ja linnastest tooted; konserveeritud ja veetustatud köögiviljad, kuivatatud oad; vürtsid; pähklid ja seemned; kuivatatud puuviljad; toorkohvi ja -kakao; eritoit; tervisetooted.

Ülejäänud toiduainete puhul ei ole ameti soovitust tarvis ning piisab vaid kauba registreerimisest.

Välistootja registreerimisavalduse saab täita Hiina Rahvusvahelise Kaubanduse Single Window teenusteplatvormil 中国国际贸易单一窗口 (singlewindow.cn). Registreerimise järel väljastatakse tootjale registreerimisnumber, mis tuleb lisada ka Hiinasse imporditava kauba sise- ja välispakendile ning transpordipakendile.

Täpsem info ja juhised registreerimiseks on leitavad dokumendist: China Import Food Enterprise Registration (CIFER) Guidelines V1.0

Küsimuste korral võtke palun ühendust ekspordinõunikuga, kes saab saata registreerimise järkjärgulise juhendi.

Ilaria Perla
Ekspordinõunik
E-post: [email protected]
Tel: +8613121664284

Jaga postitust

Tagasi üles