Vaata peasisu

Uuendatud tingimustega EASi tootearendustoetus aitab kriisist tugevamana välja tulla

EASi ja KredExi ühendasutus
25. mai 2020
2 min

Alates 24. maist on ettevõtetel võimalik Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) taotleda muudetud tingimustel tootearendustoetust. Laiendatud on toetuse sihtrühma ning vähendatud omaosaluse määra.

„Tootearendustoetuse eesmärk on julgustada ettevõtteid investeerima arendustegevusse, et luua uusi turu vajadustele kohanduvaid tooteid ja teenuseid, mis oleksid rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised,“ ütles EASi juhatuse liige Sigrid Harjo.

Harjo sõnul on kriisisituatsioonis oluline ettevõtetel oma ärimudel üle vaadata ning just tootearendus on see võti, kuidas ettevõtted saaksid praegusest olukorrast tugevamana välja tulla. „Uute tingimuste kohaselt saavad oma toodete ja teenuste väljaarendamiseks toetust taotleda lisaks tootmisettevõtetele ka teenindussektori ettevõtted – näiteks IT, logistika, telekommunikatsiooni ja muude äriteenuste pakkujad,“ selgitas Harjo ning lisas, et toetus maandab ettevõtete riske ja võimaldab liikuda arendustegevustega edasi kiiremas tempos.

Toetuse suurus on 20 000 kuni 500 000 eurot ühe projekti kohta ja toetuse osakaal on sõltuvalt ettevõtte suurusest 25-45% projekti kogumaksumusest. Kriisist negatiivselt mõjutatud ettevõtetel on võimalik toetust taotleda väiksema omafinantseeringuga – sellisel juhul moodustab toetuse osakaal 75% projekti kogumaksumusest. Kriisi mõjutused võivad olla näiteks müügitulu oluline langus, tootmistegevuse peatumine või ettevõtte tarneahelate häiritus. Toetuse kogueelarve on 17 miljonit eurot ning sellest 14 miljonit on mõeldud kriisist mõjutatud ettevõtetele.

Toetuse abil saab kompenseerida tootearenduse läbiviimisega seotud kulusid, näiteks arendustöötajate töötasu, tootearenduseks vajalike uuringute ja teenuste ning vajalike materjalide ja tarvikute kulud.

Toetust saavad taotleda ettevõtted, kelle kahe viimase majandusaasta keskmine müügitulu on vähemalt 200 000 eurot.

Enne toetuse taotlemist tuleb läbida eelnõustamine, mille käigus annab EAS ettevõtte plaanidele eelhinnangu. Taotlemine toimub jooksvalt ehk taotluste laekumise järjekorras.

Toetust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Rohkem infot: www.eas.ee/teenus/sf-tootearenduse-toetus


Jaga postitust

Tagasi üles