Vaata peasisu

Uued võimalused Vietnamist

EASi ja KredExi ühendasutus
10. august 2023
2 min

Aasia keskus on alustamas uue turu avamist Eesti ettevõtjatele – oleme fookusse võtnud Vietnami võimalused meie eri sektoritele.
Läinud aastal eksportis Eesti Vietnami 20 miljonit euro väärtuses. Peamiselt läksid sinna mitmesugused kaubad, puit, keemiatööstuse toodang, elektroonilised komponendid tootmissektorile. Asume Vietnami ärisuunale oma tegevustega veelgi hoogu andma – novembris korraldame Vietnami esimese ärimissiooni toidusektori ettevõtetele.
Omaette fookusse võtame lähiajal aga eeskätt IKT-ettevõtted. “Kui Singapur, Lõuna-Korea ja Jaapan on IT-lahenduste poolest Aasia regiooni vedajad, siis Vietnam on selles vallas veel suuresti kõigi võimaluste maa. Meie eeltöö on näidanud suurt huvi IT-lahenduste vastu nii era- kui ka avaliku sektori poolt, kus Eesti ettevõtjatel õnnestuks olla teerajaja,” ütles Aasia keskuse juhi kohusetäitja Ilaria Perla.
Vietnamis elab 98 miljonit inimest, kuid pole digitaalseid terviseteenuseid, pilveteenuseid firmadele ja riigiasutustele, puudust tuntakse mitmetest e-kaubanduse makselahendustest. Alles hiljuti hakkasid toimima e-arved ning e-tuvastus panganduses.
“Vietnam on kiiresti arenev dünaamilise majandusega riik, kus elab palju noori inimesi, kes on väga altid uusi tehnoloogiaid kasutusele võtma ja tahavad riiki digitaalselt arendada.” iseloomustas Ilaria Perla.
Seetõttu on Aasia keskusel plaanis pakkuda IKT-ettevõtjatele tuge nii Eestis kui tutvustada turgu ka Vietnamis kohapeal. Järgmisel aastal plaanib Aasia keskus Vietnami IKT-ärimissiooni, ent juba oktoobris saavad kõik huvilised kuulata Vietnami eksperti, millised nõuded ja võimalused on IKT-ettevõtetel teenuste ekspordis.

Märgi 10. oktoober kalendrisse ja registreeri üritusele: Digipööre Vietnamis: koostöövõimalused – EASi ja KredExi ühendasutus

Jaga postitust

Tagasi üles