Vaata peasisu

ÜRO tunnustas EASi maailma parima välisinvesteeringute agentuuri tiitliga

EASi ja KredExi ühendasutus
8. detsember 2020
2 min

ÜRO Kaubandus- ja Arengukonverents (UNCTAD) tunnustas eile õhtul virtuaalsel galaüritusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisinvesteeringute keskust maailma parima välisinvesteeringute agentuuri tiitliga. EAS valiti parimaks 180 välisinvesteeringute agentuuri seast.

Sel aastal võttis UNCTAD eelkõige arvesse välisinvesteeringute agentuuride tegevust COVID-19 kriisi ajal. EASi välisinvesteeringute keskus paistis teiste agentuuride seast silma oma innovaatilisusega. „EASi välisinvesteeringute keskus on olnud innovatiivne ja proaktiivne ka kriisi ajal, kus kohanesime kiiresti ning suutsime pakkuda väga heal tasemel teenust investoritele ja ettevõtetele, et siia investeeringuid maandada. Eriolukorra ajal lõi suures osas EASi välisinvesteeringute keskuse töötajatest koosnev meeskond masinõppel põhineva vestlusroboti Suve, mis vastas inimeste küsimustele koroonaviiruse kohta ja andis infot erinevate riigi poolt ettevõtetele pakutavate toetusmeetmete kohta,“ kommenteeris EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Kaspar Kork auhinna saamise tagamaid. „Meie kõrget taset on tähele pandud ka globaalselt ning siinkohal tunnustaks kogu välisinvesteeringute keskuse meeskonda, kes on selle auhinna uhkusega ära teeninud,“ sõnas Kork.

EASi välisinvesteeringute keskus on oma digikanaleid ja -tööriistu arendanud juba aastaid – olemas on digitaliseeritud väärtuspakkumiste loomise tööriist, e-konsultatsioone pakkuv Eia (Electronic Investment Advisor), mis üheskoos teevad ära mitme inimese töö läbi potentsiaalsetele välisinvestoritele väärtuspakkumiste tegemise ja tõhusa info jagamise. Sel aastal lisandus uus robot nimega Emma (Electronic Multimedia Assistant), mille eesmärk on tõhustada turundustegevusi.

Koroonaviiruse põhjustatud kriisist hoolimata on EASi välisinvesteeringute keskus sel aastal maandanud ligi 160 miljoni euro väärtuses välisinvesteeringuid läbi mille on loodud pea 800 kõrge lisandväärtusega töökohta. Eelmisel aastal ulatus EASi maandatud otseste välisinvesteeringute maht 235 miljoni euroni läbi mille loodi üle 1200 uue töökoha. 

Auhinna andsid ühiselt välja ÜRO Kaubandus- ja Arengukonverents UNCTAD (United Nations Conference on Trade and Development) ning ülemaailmseid välisinvesteeringute agentuure ühendav WAIPA (World Association of Investment Promotion Agencies) ülemaailmsel investeeringute edendamise konverentsil, mis toob virtuaalselt kokku riigijuhid, ministrid, juhtivate ülemaailmsete ettevõtete tegevjuhid ning investeeringute edendamise agentuuride ja erimajandustsoonide juhid.  

Jaga postitust

Tagasi üles