Vaata peasisu

Tutvumisretk Tallinnaga ehk miks Eesti rahvusvaheline maja korraldab Meet&Greet õhtuid

EASi ja KredExi ühendasutus
22. märts 2024
2 min

Kujutage ette ühte kaunist pisut vihmast märtsikuu päeva, kui 22 vaprat seiklejat otsustasid astuda välja oma mugavustsoonist ja liituda Eesti rahvusvahelise majaga Meet & Greetile. Isegi vihmapiisad ei suutnud meie entusiastlikku seltskonda heidutada. 

Viimatine seiklus toimus 13. märtsil ning uudistati Fahle kvartalit. Alustasime oma retke rahvusvahelise maja (IHE) põnevate teenuste tutvustamisega enne, kui hüppasime ühistranspordile ja asusime seiklema Fahle piirkonna saladustest tulvil tänavatel. 

Paljud seekordsetest tuuritajatest olid meiega esmakordselt ning pärast kahetunnist ringkäiku tervitas meid õdusas kohvikus sooja pitsa ja muude hõrgutiste laud, kus rääkisime ja naersime kuni kella 22ni õhtul. 

Uued tulijad ei hoidnud end tagasi, küsides innukalt küsimusi IHE teenuste, eriti aga keelekohvikute kohta. Mõned isegi uurisid Töötukassa karjäärinõustamise kohta, sest juhuslikult kõndisime mööda Töötukassa Karjäärikeskusest. 

Me alustasime Meet&Greet sündmustega vahetult enne koroonapandeemiat aastal 2020 ning kokku on neid kohtumisi olnud üheksa. Oleme teinud kõik endast oleneva, et välismaalased end siin koduselt tunneksid, korraldades ka veebipõhiseid kohtumisi ja mänge. 

Alates 2022. aastast oleme püüdnud korraldada jalutamisüritusi neli korda aastas. Kaks korda iseseisvalt kevadel ja sügisel, tehes jalutuskäigu tuure Tallinna erinevates linnaosades ning kaks korda koostöös Ülemiste City’ga, et tutvustada selle linnaku väärtuseid ja ajalugu.  

Ja muidugi ei puudu meie üritustelt kunagi suupisted ja kosutavad joogid! Pärast kahetunnist rännakut lõpetame alati kuskil hubases kohvikus, kus saame jalgu puhata ja häid maitseelamusi nautida. Ja tagasiside? Osalejad tulid õhtu lõpus meid tänama, enne kui kodudesse teele asusid. Uskuge meid, kui ütleme, et tagasiside, mida me saame, on alati südantsoojendav. Pole midagi paremat kui teada, et meie pingutused muudavad kellegi päeva eriliseks. 

Me korraldame Meet&Greet sündmusi kogukonnatunde tekitamiseks. Kuna eestlased on pigem reserveeritud ja vägagi introvertne rahvas, üritame anda panuse enda poolt, et tuua inimesi kokku.  See näitab ka välismaalasele, et Eesti riik panustab neisse. Kui paljud teised riigid saavad sama öelda?  

Seni on jalutuskäike korraldatud Tallinna vanalinnas, Ülemistes, Fahles, Veerennis ja Pärnus ning pandeemia ajal ka virtuaalselt. 

Nii et kui teie välismaalastest sõbrad soovivad Tallinnas midagi lõbusat ja kaasahaaravat teha, ärge kartke ühineda meie järgmise Meet&Greetiga. Me ei hammusta! Kui siis ainult snäkke…  

Jaga postitust

Tagasi üles