Vaata peasisu

Tee ennast nähtavaks

Tegeleme iga päev sellega, et Eesti kui reisisihtkoht oleks rahvusvaheliselt tuntud. Tutvustame meie põnevaid turismivõimalusi nii reisihuvilistele kui ka turismiprofessionaalidele üle maailma.

7000

reisiprofessionaalini üle maailma jõudsime 2021. aastal virtuaalsetel ja vahetutel kontaktüritustel.

Liitu turismiinfosüsteemiga “puhka eestis”

  1. Portaaliga on liitunud üle 5300 turismiettevõtte, veebilehele tehti  2021. aastal 6,5 miljonit külastust.
  2. Saad tasuta ja mitmes eri keeles oma põnevaid turismiteenuseid ja -tooteid maailmale turundada ning kampaaniates osaleda.
  3. Suurepärased digitaalsed võimalused: veebileht on hästi optimeeritud otsimootoritele, külastaja saab Sinu ettevõtte teenust meie portaali kaudu broneerida ja ligi ka Sinu ettevõtte sotsiaalmeediakanalitele.
  4. Saad palju teada oma ettevõtte kohta: kui palju Sinu teenuse vastu huvi tuntakse võrreldes teiste sarnaste teenustega, milline on ettevõtte online-jalajälg.
  5. Saad oma ettevõtet eri valdkondades arendada: pääsed ligi turismiettevõtja e-akadeemia materjalidele.
Registreeri end kasutajaks

Tööriistad

Turism ning turismiga seotud tooted ja teenused mõjutavad oluliselt kõiki Eesti majandusnäitajaid, muuhulgas eksporti ja investeeringuid, tööhõivet ja piirkondade arengut. Seetõttu on oluline tegutseda üheskoos selle nimel, et Eesti oleks mitmekülgseid elamusi pakkuv atraktiivne reisisihtkoht ja et nii välis- kui siseturistid viibiksid huvitavates paikades üle Eesti kauem.

Uuri lähemalt

Kujundame Eesti kui reisisihi mainet, et suurendada nõudlust Eesti ettevõtete toodete ja teenuste järele. Tegutseme turgudel, millel on suurim potentsiaal tuua turundusinvesteeringutelt tulu, milleks on lähiturud, aga ka need sihtkohad, kust kõige mugavamalt Eestisse pääseb (otselennuühendusega sihtkohad jm).

Uuri lähemalt

Soovime Eestit tutvustada inspireerivalt. Oleme kaardistanud Eesti peamised tugevused ning töötanud välja viisi, kuidas väljendada neid läbi kirjasõna, kujunduste, esitluste ja videote.

Tutvu tööriistakastiga

EASi ja KredExi ühendasutus toetab Eestis korraldatavaid rahvusvahelisi spordi- ja kultuuriüritusi 
EASi ja KredExi ühendasutus toetab Eestis korraldatavaid rahvusvahelisi spordi- ja kultuuriüritusi 

EASi ja KredExi ühendasutus avab homme, 5. septembril kell 9 taotlusvooru rahvusvaheliste spordi- ja kultuurisündmuste toetamiseks. Euroopa Liidu struktuurivahenditest kaasrahastatud vooru eelarvemaht on 433 000 eurot, millest ligikaudu 225 000 läheb kultuurisündmuste ja 208 000 eurot spordisündmuste toetamiseks. Ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik tõdes, et Eestis toimuvatel rahvusvahelistel spordi- ja kultuurisündmustel on väga lai mõju. „Peale selle, et iga rahvusvahelist mõõtu spordi- või kultuuriüritus toob Eesti majandusele tulu, aitavad need üritused ka Eestit maailmas turundada. Üks hästi korraldatud rahvusvahelise huvi ja osavõtuga spordiüritus toob meile positiivset tähelepanu ning võib Eesti nähtavuse tõstmisel olla turunduskampaaniast tulemuslikumgi. Kolmas oluline eesmärk selliste sündmuste toetamise juures on

Eesti tõstis taset rahvusvahelises rohesihtkohtade võrgustikus

Rahvusvaheline kestlikku turismi arendav organisatsioon Green Destinations andis hinnangu rohevõrgustikku kuuluvatele Eesti sihtkohtadele. Rahvusvaheliste keskkonnaaudiitorite hinnang sihtkohale tervikuna on jaotatud viieks tasemeks, madalamalt loetledes pronks-, hõbe-, kuld- ja plaatinatase ning kõige kõrgemana sertifitseeritud rohesihtkoha tase. Pärnu ja Rakvere tõusid eelmise aasta pronkstasemelt hõbetasemele. Järvamaa säilitas hõbeda. Hiiumaa ja Saaremaa tõusid hõbetasemelt kuldtasemele ning Lahemaa kõige tugevamana kuldtasemelt plaatinatasemele. Roheliste sihtkohtade võrgustikus on tegev ka Tartu, kellele tuleb rahvusvaheliste audiitorite hinnang augustis. Eesti sihtkohtade kõige suuremaks tugevuseks on audiitorite hinnangul loodus- ja kultuuripärandiga säästlik ümberkäimine turismiteenuste pakkumisel. Samuti on kõrgel tasemel kohalike ettevõtete toetamine ning kohalike toodete-teenuste reklaamimine. Läbivaks arengukohaks on

Kestliku turismi sammulugeja

Turismiosakonda nakatas sammude lugemise pöörane populaarsus. Täna tegi osakonna rohetiim viimase sammu Rohetiigri Akadeemias, kus liikus sammukaupa juba alates möödunud sügisest.  Akadeemia raames sai valmis… loomulikult sammulugeja neile turismiettevõtjatele, kes tahavad kestlikku teed käies oma samme kokku arvutada, samuti neile, kes otsivad inspiratsiooni, millised need sammud võiksid olla.  “Kestlikust turismist rääkides tuleb harilikult esimesena pähe ettevõtja tegevus: kas ta sorteerib prügi, kasutab LED-valgusteid ja tarbib rohelist energiat. Et piisab, kui hommikused pirukad elektriautoga kohale tuua ning hüpe kestlikkuses on taas saavutatud. Tegelikult mitte – sammuseadjas on ettevõtja tegevuste kõrval samaväärsena esile toodud külastajate ja kogukonna kaasamine ning neile rolli pakkumine,”

Michelin tuli maale teist korda

Eile õhtul kogunesid Michelini hommikuse teate peale PROTO avastustehase Nobeli saali 2023. aasta Michelini giidi pääsenud restoranide peakokad, et võtta vastu Michelini perre kuulumist tähistavad plaadid. Tärnirestoranide peakokad Matthias Diether ja Tõnis Siigur said selga Michelini peakokajakid. Soovita Michelini restorani oma koostööpartnerile / New Michelin restaurants in Estonia “Tärni on raske saada, kuid veelgi raskem on seda hoida,” ütles Tõnis Siigur laval peetud lühikeses kõnes. “Kui täna kahest tärnist kuulsin, istusin kõigepealt kümme minutit sõnatult diivanil, siis läksin kööki ja avasime šampanjapudelid,” kirjeldas emotsiooni Matthias Diether. “Lugedes kokku kõigi kanalite jälgijad, kus Michelini sõnum on aastaga levinud, tuleb kokku peaaegu miljard. Eriti

5. maist saab taotleda toetust rahvusvaheliste konverentside korraldamiseks

EASi ja Kredexi ühendasutus avab 5. mail taotlusvooru rahvusvaheliste konverentside toetamiseks, toetuse kogueelarve on 225 000 eurot. Riiklikku tuge saavad suurima mõjuga rahvusvahelised konverentsid, kokku jagub igal aastal vahendeid 7–8 konverentsi toetamiseks. „Toetame äri- ja teaduskonverentse, mis toovad siia maksujõulisi külastajaid ning kujundavad rahvusvaheliselt Eesti mainet tipptasemel erialasündmuste korraldamise paigana,“ ütles ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik. „Konverentside välisdelegaat toob uuringute järgi Eestisse ligi 900 eurot, mis on kolm korda rohkem puhkuseturisti kulutatud keskmisest. Samuti mõjutab konverentsil saadud esmamulje külastajat edaspidi veel puhkusereisile naasma ning võtma kaasa ka sõpru ja peret,“ lisas Aavik. Aastatel 2015–2023 on ühendasutus Euroopa Liidu struktuurivahenditest toetanud kokku 109