Vaata peasisu

Tunnustus annab enesekindlust ja julgust edasi minna!

EASi ja KredExi ühendasutus
19. juuni 2024
5 min

Sel aastal toimub 29. korda Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss „Ettevõtluse auhind“. Varasemalt auhindu võitnud ettevõtted Thermory ja FLIR Systems Estonia OÜ kinnitavad, et kuigi nad on keskendunud eelkõige välisturgudele, on tunnustus ka kodumaal olulise tähtsusega.

Thermory on termopuidu ja saunamaterjalide tootja, kes loob puidust lahendusi, mis kujundavad väärtusliku ja jätkusuutliku elukeskkonna. Eelmisel aastal saadi konkursil “Ettevõtluse auhind” kestliku ettevõtte nominatsioon ja 2018. aastal  pälviti aasta eksportööri tiitel.

Thermory AS turundusdirektor Andres Kangur toob välja, et saadud tunnustused on neile väga olulised, sest neid kasutatakse ettevõtte esiletõstmiseks ja turundamiseks kodumaal. Mainimata ei saa jätta ka tunnustuse olulisust tööandjabrändingus.

Mullu aasta välisinvestori tiitli saanud termokaamerate tootja FLIR Systems Estonia OÜ esindaja Meelis Bergmanni sõnul pakub kandideerimine ja tunnustuse saamine ettevõttele väärtuslikku positiivset tähelepanu. Ka tema rõhutab, et võidetud auhinnad on oluline osa nende ettevõtte turundustegevustest.

Koduturu tuntus annab tuge välismaal

Thermory AS turundusdirektori Andres Kanguri sõnul on koduturg neile väga tähtis ning maine Eestis ülioluline. “Auhind annab võrdlusmomendi. Tihtilugu kuuleme kiitust, et oleme suunanäitajad ekspordi või roheteemaatika vallas. Inimesed soovivad, et annaksime rohkem teada sellest, mida teeme,” selgitas Kangur. “Head mainet ja tunnustust ei ole kunagi liiga palju.” 

Pelgulinna Riigigümnaasium; valmis 2023. aastal ning on üks suurimaid puitkonstruktsiooniga ehitisi Eestis
Ühtlasi on see ka Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali arhitektuuripreemia laureaat 2023.
Arhitektuuribüroo: Arhitekt Must
Ehitaja: Merko Ehitus AS
Materjal: Thermory Benchmark termomänd Woodsafe tuletõkketöötlusega
Fotograaf: Tõnu Tunnel

Tänapäeval on kõigil ettevõtetel võrgustikud olemas ning kodus tuntud olemine aitab väga palju edasi ka välismaal. Näiteks tõi Kangur välja arhitektuuri valdkonna, mida Thermory on toetanud juba neli-viis aastat. “Oleme toetanud EKA tudengite üritusi, õppetööd ja muud teadus-arendustööd ning tootearenduses kasutanud noori disainereid. See on võimaldanud meil tunnetada valdkonna tuge ka välismaal,” selgitas ta.

Samuti toob Kangur välja, et tuntus koduturul on oluline selleks, et inimesed, kes jagavad sarnaseid väärtusi, liituksid ettevõttega. “Heade inimeste kaasamine, keda meie organisatsioonikultuur kõnetab, on äärmiselt tähtis,” rõhutab Kangur. 

Tunnustus tehtud tööle

Lisaks annab Kanguri arvates konkursil osalemine ja auhinna saamine ettevõttele kokkuvõtete tegemise momendi ja võimaluse teadvustada tehtud tööd. “Saame ise üle vaadata, mida oleme teinud ja kas oleme sellega rahul. Samuti saame väljastpoolt positiivse hinnangu meie tööle,” rääkis ta. “Auhindadele kandideerimine ja enda teistega võrdlemine tasub ära, sest see kinnitab nii töötajatele kui ka klientidele, et võtame oma tööd tõsiselt. Tunnustus annab sisemist enesekindlust ja julgust edasi minna, pakkudes veendumust oma töö kvaliteedis.”

Tuntuse kasv koduturul

FLIR Systems Estonia OÜ on suure rahvusvahelise korporatsiooni osa, mis tegutseb välisturgudel ja seetõttu ei ole seni ettevõttes Eesti müügi ja turundusega tegeletud. Ettevõtte esindaja Meelis Bergmann selgitab, et ettevõte on seni olnud Eestis suhteliselt tundmatu. Oma tuntuse suurendamiseks osaletakse “Ettevõtluse auhinna” konkursil, mis aitab tema sõnul saada meediakajastust ja turundada ettevõtet.

“Ettevõtluse auhind” on Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse ning Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatav Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Bergmani sõnul korraldatakse enamik teisi konkursse eraettevõtete poolt, kuid riigilt saadud tunnustus on rahvusvaheliselt siiski hinnatum ja prestiižikam. 

2022. aastal võideti aasta eksportööri ning aasta välisinvestori nominatsioon ning 2023. aastal saadi aasta välisinvestoriks. “Pärast auhindade saamist ilmus meie kohta Eesti meedias erinevaid artikleid ja meid kutsuti televisiooni, mis tõi meile palju tähelepanu,” rääkis Bergmann. See on aidanud ettevõttel saada Eestis märkimisväärselt nähtavamaks.  

Aasta välisinvestor 2023 FLIR Systems.
Fotograaf: Erlend Štaub

Seda näeb Bergmann ka tööle kandideerimise protsessis. “Kui varem polnud tööle kandideerijad ettevõttest midagi kuulnud, siis nüüd selgub vestlusel, et meid juba teatakse rohkem,” ütles Bergmann.

Eestis, nagu igal pool mujalgi, konkureerivad ettevõtted töötajate pärast. “Vahet ei ole, kas sa oled tootmisettevõte, pank või mingi muu ettevõte, kõik kandideerivad turul olevate väheste töötajate pärast. Seetõttu – kui sind ei ole pildil, pead midagi tegema, et viia oma sõnum kohale,” selgitas ta.  

Sel aastal on “Ettevõtluse auhinna” konkursile lisandunud täiesti uus kategooria: Tööstuse digitaliseerija 2024. Uue kategooria eesmärk on tunnustada Eesti tööstusettevõtet, kes on viimase kahe aasta jooksul edukalt ellu viinud automatiseerimise, digitaalsete tehnoloogiate ja/või robotite kasutuselevõtu projekti ning tõstnud ettevõtte tootlikkust ning lisandväärtust.  

Konkursile kandideerida ja teisi ettevõtteid nomineerida saab kuni 7. juulini. Loe lähemalt: Ettevõtluse auhind

Ettevõtluse auhinna konkurssi kaasrahastab Euroopa Liit. Paralleelselt toimub Eesti Kaubandus-​Tööstuskoja ettevõtete konkurentsivõime edetabeli konkurss. Kahe konkursi parimatest valitakse välja aasta ettevõte 2024.

Jaga postitust

Tagasi üles