Vaata peasisu

Edenda teadmisi ja oskusi

Avatud
Meistriklass

Ringdisaini meistriklass

Hind 1000 eurot + KM
Kestus 3 kuud
Avatud
Meistriklass

Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass loomeettevõtetele

Hind 250 eurot + KM
Kestus 3 kuud
Avatud
Nõustamine

Intellektuaalomandi-alane strateegiline nõustamine

Kestus 5 esimest tundi tasuta
Avatud
Meistriklass

Digitaliseerimise meistriklass

Hind 1000 eurot + KM
Kestus 3,5 kuud
Avatud
Teenus

Rakendusuuringute ja eksperimentaalarenduse nõustamine

Avatud
Nõustamine

Innovatsioonivõimekuse diagnostika

Hind Tasuta
Avatud
Nõustamine

Arenduskoostöö eksperdid

Hind Esimesed 6h tasuta. Alates 6. tunnist 100 €/h
Avatud
Nõustamine

Tehnoloogiate otsing, seire ja analüüs (technology intelligence)

Hind alates 5-st töötunnist 100 €/h
Kestus kuni 5 tundi tasuta
Suletud
Kiirendi

Ajujaht kiirendi ja telesaade

Hind Tasuta
Kestus 3-6 kuud
Suletud
Teenus

Arengukava praktikum loomeettevõtetele

Hind 150 eurot + KM
Kestus 1 kuu
Suletud
Meistriklass

ESG ja kestlikkuse meistriklass

Hind 750 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Suletud
Meistriklass

Disaini meistriklass

Hind 1500 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Suletud
Meistriklass

Juhtide mentorprogramm

Hind 900 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Suletud
Nõustamine

Rahvusvahelise eksperdi kaasamine

Hind Omaosalus 50% eksperdi tasust, maksimaalne toetussumma 10 000 eurot
Suletud
Meistriklass

Turuletuleku meistriklass

Hind 499 + km
Millal saan alustada? Nüüd
Kestus 2 kuud
Suletud
Teenus

Tippinnovaatorite programm

Hind 3500 eurot + KM
Kestus 8 kuud (märts-nov)

Milline on mõttelaad innovatsiooni edendamiseks?

50+

2021. aasta seisuga on innovatsiooni sildiga ettevõtteid 53.

Olla avatud muutustele tähendab aktsepteerida, et maailm on pidevas arengus. Muutuste pidev jälgimine ja analüüsimine aitab aru saada kuidas arengud just sinu ettevõtmist mõjutada võivad. Ettevõtte uuendusi ehk innovatsiooni on võimalik süsteemselt ja praktiliselt juhtida – see mõistmine ongi esimene samm konkurentsieelise saavutamise suunas. Hindame ettevõtteid innovatsioonijuhtimise standardi ISO 56002 järgi ning aitame koostada selle põhjal ettevõttele tegevuskava innovatsioonivõimekuse tõstmiseks.

Loe edasi

Loovus on üks võimsamaid tööriistu probleemide lahendamiseks. Saa teada kuidas juurutada ettevõttes disainmõtlemist, kasutada seda strateegiliselt ning juhtida tootearenduse protsesse eelkõige disaini kaudu. Võimaldame ettevõttesse tekitada kompetentsi turu ja tarbija mõistmiseks, ressursside juhtimiseks ning toodete iseseisvaks arendamiseks tulevikus.

Loe edasi

Kui oled valmis looma midagi mida peetakse võimatuks, siis tasub tehnoloogia arengut ennustada. Meie tehnoloogiate otsingu, seire ja analüüsi teenus (technology intelligence) aitab ettevõtetel tehnoloogilisi võimalusi ja riskide varaselt ära tunda. Tärkavaite tehnoloogiate tuvastamine ning nende potensiaali ära kasutamine võib ettevõttele anda olulise konkurentsieelise.

Uuri lähemalt

Sissetöötatud uskumus sellest, mis töötab ja mis ei tööta võib arenguhüppeid hoopis tagasi hoida. Uute võimaluste otsimine ja nende ettevõtte kasuks tööle panemine eeldab julgust olla avatud muutustele. Innovatsiooni hoogustamise võti on pidevalt küsida, kas protsessiks on nutikamaid lahendusi. Häckaton on hea võimaus selleks, et intensiivselt arendada oma väljakutsetele ja ideedele vastavaid nutikaid ja uuenduslike lahendusi.

Avasta tööstushäkk

Häid ideid tasub kaitsta. Aitame ettevõtetel läbi mõelda, milline on nende kaitstav intellektuaalomand, kuidas seda kaitsta ja äri huvides ära kasutada. Samuti aitame ettevõtteid arenduskoostöö lepingute läbirääkimisel loodava intellektuaalomandi kuuluvuse osas, välja töötada ettevõtete intellektuaalomandi strateegiaid ja lahendada teisi intellektuaalomandiga seotud küsimusi.

Loe edasi

50+

2021. aasta seisuga on innovatsiooni sildiga ettevõtteid 53.

Eesti ettevõte GScan diagnoosib Ühendkuningriigis ohtlikke sildu

Eesti süvatehnoloogiaettevõte GScan sihib revolutsioonilise müüonkiirgusel põhineva tehnoloogiaga uut globaalset turgu – infrastruktuuriobjektide diagnostikat. 2018. aastal kukkus Itaalias Genovas kokku maanteesild, tragöödias hukkus 43 inimest. Paljud 20. sajandi keskel ehitatud sillad on jõudmas oma elukaare lõpuni ning vajaksid hädasti rekonstrueerimist. Näiteks USAs on hinnanguliselt 44 000 kehvas olukorras silda, millest kõik ei vaja küll kohest rekonstrueerimist, kuid mida tuleks tähelepanelikumalt jälgida. Probleem on selles, et paljude sillatüüpide puhul on diagnostika kas äärmiselt kallis või väga keeruline – siin tulebki appi Eesti ettevõte GScan. Ettevõtte patenteeritud tehnoloogia rakendab ohutut ja looduses esinevat müüonkiirgust, mis aitab näha materjalidest läbi paremini kui ühegi teise

Konverents: isegi kui initsiatiiv on karistatav, innovatsioon on teostatav!

Avaliku sektori uuendajaid ja ettevõtete esindajaid kogunesid täna Kultuurikatlasse kuulama kolleegide kogemuslugusid innovatsiooni loomisest ja hankimisest erinevates valdkondades. Konverentsi eesmärk on julgustada avaliku sektori organisatsioonide esindajaid katsetama, piloteerima ja tulevikku vaatama ning otsima lahendusi erasektorist. Konverentsi avanud majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo sõnul peab avalik sektor olema innovatsiooni eeskujuks. „Eesti 2035 visiooni teostumiseks on meil vaja uusi ja paremaid lahendusi ehk innovatsiooni. Igal aastal tellivad riigiasutused ligikaudu 4-5 miljardi euro eest tooteid ja teenuseid, mis moodustab Eesti SKPst pea viiendiku. See tähendab, et riigihangetel on turul märkimisväärne ostujõud, millega saab anda hoogu Eesti ettevõtete innovaatilistele toodetele ja teenustele. On vaja

EASi ja KredExi ühendasutus avas uue toetusvooru teadmusmahukate arenduste elluviimiseks

Täna, 9. oktoobril avas EASi ja KredExi ühendasutus rakendusuuringute programmi (RUP) viienda toetusvooru teadmusmahukate tootearendusprojektide ja rakendusuuringute elluviimiseks. Vooru eelarve on 15 miljonit eurot ning maksimaalne toetus ühele ettevõttele kaks miljonit eurot. Ettevõtete arendusprojekte aitavad ette valmistada ja läbi mõelda erinevate valdkondade spetsialistid.  “Eesti majandusele uue hoo andmise eelduseks on üleminek teadmusmahukale majandusele ning seeläbi kõrgtehnoloogilise ekspordi suurendamine. Selliste tehnoloogiate väljatöötamine on seotud suure riskiga, mistõttu tuleb riik ettevõtjatele nii nõu kui ka toetusega appi,” sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute osakonna juht Madis Raukas.  Ta lisas, et RUP aitab ettevõtetel riske maandada ning arendustööd kiirendada. Taotlusprotsessis osalemise eelduseks on

Ivo Suursoo: digihirmu vastu aitab õppimine

Äripäeva Raadio saates jagas ärikonsultatsiooni ettevõtte Columbus Baltikumi tegevjuht ja Tööandjate Keskliidu Innovatsiooni Käivituskoja juht Ivo Suursoo viite praktilist sammu ettevõtete juhtidele ja juhtkonna liikmetele, mida digitaliseerimise projektide ja digiinvesteeringute peale mõeldes astuda. Esmalt aga suurtest digitaliseerimise trendidest rääkides tõi Suursoo välja automatiseerimise. „Tuleviku trendide mõttes võib põhimõtteliselt jagada ettevõtted kaheks – tööjõumahukad ettevõtted ja tootemahukad ettevõtted. Tööjõumahukates ettevõtetes on kindlasti üks trend hüperautomatiseerimine, millele tasub kohe ka tegelikult rongile hüpata. Tänane integratsioonitehnoloogiate areng võimaldab ebavajalikku tööd inimese jaoks vältida ja hulga käsitööd vahelt ära lõigata,“ selgitas ta. „Hea uudis on see, et automatiseerimise lahendused ei ole enam kallid. Väikeettevõtte

Innovatsiooniekspert Linus Bille: edukas innovatsioon algab ettevõtte juhist

Selleks, et jääda konkurentsivõimeliseks, tuleb ettevõttel areneda. Nii on täna ilmselt vähe ettevõtteid, kes ei oleks mõelnud innovatsioonile. Millest alustada ja kuidas edu saavutada, selgitab innovatsiooniekspert Linus Bille rahvusvahelisest konsultatsiooniettevõttest Eicorn.  „Innovatsioon hõlmab uute ideede kasutamist mingi töö tegemiseks ehk oluline ei ole mitte ainult tulemus, vaid tööprotsess, mida uuendust luues kasutatakse,“ selgitas Bille. Uuendust saab seejuures tema sõnul innovatsiooniks nimetada vaid siis, kui see loob väärtust või omab laiemat ühiskondlikku mõju. „Muul juhul oleks tegu lihtsalt leiutisega.” Kui soov on olemas, siis seistakse silmitsi küsimusega – millest alustada, et ettevõttes edukalt innovatsiooni teha? Enne praktilisi samme tuleks innovatsioonieksperdi sõnul

Kust veel nõu saab?

Eesti  Standardimis- ja Akrediteerimiskeskus suurendab standardimisalast teadmist, vahendab standardeid ja pakub võimalust osaleda Eesti, Euroopa ja rahvusvaheliste standardite koostamises.

Uuri lähemalt

Patendiamet viib ellu riigi majanduspoliitikat tööstusomandi õiguskaitses. Patendiamet tegeleb õiguskaitse andmisega patentidele, kaubamärkidele, kasulikele mudelitele, tööstusdisainilahendustele, geograafilistele tähistele ja mikrolülituste topoloogiatele.

Uuri lähemalt

Adapter on Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustik. Adapteri abil saab ettevõtja kiiresti ühendust võrgustikku kuuluvate teadusasutustega, et leida endale koostööpartner. 

Uuri lähemalt

ETAg toetab Eesti teadust ja innovatsiooni. Hoiavad ja arendavad tasakaalustatud, kõrgetasemelist ja rahvusvaheliselt edukat Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonisüsteemi ja teadmistepõhist ning kestlikku Eesti ühiskonda. 

Uuri lähemalt

Eesti Tööandjate Keskliidus tegutseb kuus valdkondlikku töörühma (innovatsiooni käivituskoda, majanduskeskkond ja maksud, tervishoid, tööturg, haridus, keskkond ja vastutustundlik ettevõtlus). Töörühmades saavad osaleda kõik liikmed, kui määravad sinna oma esindaja.

Uuri lähemalt