Vaata peasisu
Nõu
Tagasi

Edenda teadmisi ja oskusi

Avatud
Kiirendi

Ajujaht kiirendi ja telesaade

Hind Tasuta
Kestus 3-6 kuud
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Intellektuaalomandi-alane strateegiline nõustamine

Kestus 5 esimest tundi tasuta
Töömahukus
Avatud
Meistriklass

Digitaliseerimise meistriklass

Hind 1000 eurot + KM
Kestus 3,5 kuud
Töömahukus
Avatud
Meistriklass

Juhtide mentorprogramm

Hind 900 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Töömahukus
Avatud
Teenus

Rakendusuuringute ja eksperimentaalarenduse nõustamine

Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Innovatsioonivõimekuse diagnostika

Hind Tasuta
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Arenduskoostöö eksperdid

Hind Esimesed 6h tasuta. Alates 6. tunnist 100 €/h
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Tehnoloogiate otsing, seire ja analüüs (technology intelligence)

Hind alates 5-st töötunnist 100 €/h
Kestus kuni 5 tundi tasuta
Töömahukus
Tulemas
Meistriklass

Ringdisaini meistriklass

Hind 1000 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Töömahukus
Tulemas
Meistriklass

ESG ja kestlikkuse meistriklass

Hind 750 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Töömahukus
Suletud
Teenus

Arengukava praktikum loomeettevõtetele

Hind 150 eurot + KM
Kestus 1 kuu
Töömahukus
Suletud
Nõustamine

Rahvusvahelise eksperdi kaasamine

Hind Omaosalus 20% eksperdi tasust, maksimaalne toetussumma 10 000 eurot
Töömahukus
Suletud
Meistriklass

Disaini meistriklass

Hind 1500 eurot + KM
Kestus 6 kuud
Töömahukus
Suletud
Teenus

Tippinnovaatorite programm

Hind 3500 eurot + KM
Kestus 8 kuud (märts-nov)
Töömahukus
Suletud
Meistriklass

Turuletuleku meistriklass

Hind 499 + km
Millal saan alustada? Nüüd
Kestus 2 kuud
Töömahukus

milline on mõttelaad innovatsiooni edendamiseks?

50+

2021. aasta seisuga on innovatsiooni sildiga ettevõtteid 53.

Olla avatud muutustele tähendab aktsepteerida, et maailm on pidevas arengus. Muutuste pidev jälgimine ja analüüsimine aitab aru saada kuidas arengud just sinu ettevõtmist mõjutada võivad. Ettevõtte uuendusi ehk innovatsiooni on võimalik süsteemselt ja praktiliselt juhtida – see mõistmine ongi esimene samm konkurentsieelise saavutamise suunas. Hindame ettevõtteid innovatsioonijuhtimise standardi ISO 56002 järgi ning aitame koostada selle põhjal ettevõttele tegevuskava innovatsioonivõimekuse tõstmiseks.

Loe edasi

Loovus on üks võimsamaid tööriistu probleemide lahendamiseks. Saa teada kuidas juurutada ettevõttes disainmõtlemist, kasutada seda strateegiliselt ning juhtida tootearenduse protsesse eelkõige disaini kaudu. Võimaldame ettevõttesse tekitada kompetentsi turu ja tarbija mõistmiseks, ressursside juhtimiseks ning toodete iseseisvaks arendamiseks tulevikus.

Loe edasi

Kui oled valmis looma midagi mida peetakse võimatuks, siis tasub tehnoloogia arengut ennustada. Meie tehnoloogiate otsingu, seire ja analüüsi teenus (technology intelligence) aitab ettevõtetel tehnoloogilisi võimalusi ja riskide varaselt ära tunda. Tärkavaite tehnoloogiate tuvastamine ning nende potensiaali ära kasutamine võib ettevõttele anda olulise konkurentsieelise.

Uuri lähemalt

Sissetöötatud uskumus sellest, mis töötab ja mis ei tööta võib arenguhüppeid hoopis tagasi hoida. Uute võimaluste otsimine ja nende ettevõtte kasuks tööle panemine eeldab julgust olla avatud muutustele. Innovatsiooni hoogustamise võti on pidevalt küsida, kas protsessiks on nutikamaid lahendusi. Häckaton on hea võimaus selleks, et intensiivselt arendada oma väljakutsetele ja ideedele vastavaid nutikaid ja uuenduslike lahendusi.

Avasta tööstushäkk

Häid ideid tasub kaitsta. Aitame ettevõtetel läbi mõelda, milline on nende kaitstav intellektuaalomand, kuidas seda kaitsta ja äri huvides ära kasutada. Samuti aitame ettevõtteid arenduskoostöö lepingute läbirääkimisel loodava intellektuaalomandi kuuluvuse osas, välja töötada ettevõtete intellektuaalomandi strateegiaid ja lahendada teisi intellektuaalomandiga seotud küsimusi.

Loe edasi

50+

2021. aasta seisuga on innovatsiooni sildiga ettevõtteid 53.

Kuidas käivad kokku trepijooks ja innovatsioon?

Möödunud aastal avaldatud Euroopa Komisjoni innovatsiooniindeksi järgi on Eesti viimase seitsme aastaga teinud Euroopa Liidu riikidest kõige suurema arenguhüppe innovatsiooni alal. Siiski ei ole me veel selle näitajaga jõudnud kõrgeimasse liigasse – selleks peame sammuma kõrgemale innovatsioonitrepil. Euroopa innovatsiooni võrdlustabeli tipus troonib liidrina Rootsi, kellele järgnevad Soome, Taani ja Belgia. Need on riigid, kus nii era- kui ka avalik sektor panustab võrreldes teistega oluliselt suuremas mahus teadus-arendustegevustesse. Kui siiamaani oleme saanud oma majandust arendada eelkõige juba olemasolevaid tehnoloogiad kasutusele võttes, siis tippliigasse jõudmiseks peame panustama rohkem innovatsiooni ning saama tehnoloogiate kasutajatest tehnoloogiate loojateks.  Mis vahe on tavalisel ettevõttel ja innovatsioonipõhisel

Eesti investeerib läbi SmartCapi NATO innovatsioonifondi 30 miljonit eurot

Valitsus andis täna ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrile volituse investeerida läbi riikliku fondivalitseja SmartCap NATO miljardieurosesse innovatsioonifondi 30 miljonit eurot. Riik investeerib läbi Eesti riigile kuuluva fondivalitseja SmartCap moodustatud lepingulise investeerimisfondi Venture Capital Fund 30 miljonit eurot NATO Innovatsioonifondi, mille eesmärk on tekitada ja rahastada uusi kahese ehk tsiviil- ja militaarkasutusega süvatehnoloogiaid arendavaid ettevõtteid.  „Tänane julgeolekuolukord on märkimisväärselt kasvatanud kaitsevaldkonnas vajadust uute tehnoloogiate järele. Eesti kaitsetööstusel on minu hinnangul väga suur kasvupotentsiaal, veendusin selles ka hiljutisel Garage48 kaitsehäkatonil, ning usun, et meie ettevõtetel on liitlastele palju pakkuda. Teisalt on kogu Euroopas probleemiks kahese kasutusega ja süvatehnoloogiate alarahastatus. Innovatsioonifond suurendab koostööd NATO riikide

Madis Raukas: rakendusuuringute keskus täidab tühimiku teadus-arendus maastikul

Riik on otsustanud luua rakendusuuringute keskuse, mille eesmärk on pakkuda ettevõtetele tugiteenuseid teadmusmahuka tootearenduse läbiviimiseks. Keskuse loomise raames lisandub AS Metroserdi tegevustele viis valdkonda: biorafineerimine, droonitehnoloogiad, autonoomsed sõidukid, vesinikutehnoloogiad ja terviseandmed. Miks meil seda vaja on, kirjutab EASi ja KredExi rakendusuuringute programmi juht Madis Raukas. Me oleme paari aastaga EASi ja KredExi rakendusuuringute programmi raames nõustanud rohkem kui 350 teadmusmahukat arendusideed alates erinevatest liha alternatiividest kuni põlevkivituha väärindamise, isejuhtivate sõidukite ja digiravimiteni. Igapäevaselt ettevõtete ja teadusasutustega töötades on ilmnenud tühimik Eesti innovatsioonimaastikul – nimelt on meil mitmetes valdkondades rahvusvaheliselt tunnustatud teadusrühmad ja ambitsioonikad ettevõtted, kuid puudub platvorm teadusuuringute viimiseks tööstuslikule

Tippinnovaatorite programm hakkab muutma kümne ettevõtte DNA-d

EASi ja KredExi ühendasutuse uues tippinnovaatorite programmis asuvad kümme ambitsioonikat ettevõtet disainima oma tulevikku. Ettevõtted analüüsivad oma tänast äri, uurivad oma valdkonna trende, tulevikutehnoloogiaid, klientide vajadusi ning töötavad selle põhjal välja oma ettevõtte tulevikustrateegia, et tõusta oma valdkonna innovatsiooniliidriks. 24. jaanuaril avalöögi saavas programmis osaleb ka päikesekatuste tootja Solarstone. Nende tegevjuhi Romet Roosalu sõnul on tänane majandusruum nii hektiline, et eilne innovatsioon võib juba homme reliktiks muutuda. „Seetõttu tuleb osata kaugemale vaadata ning edu pant on oskus eristada väärt sisendit mürast. Loodame, et tippinnovaatorite programm aitab meil valideerida oma julgeid ideid ja oma väärtuspakkumine uuele tasemele viia,“ rääkis Roosalu. Tema

Teadmusmahukate arendusprojektide elluviimiseks avanes uus toetusvoor

EASi ja KredExi ühendasutus avas täna, 22. detsembril uue rakendusuuringute programmi (edaspidi RUP) toetusvooru, mis aitab ettevõtetel ellu viia teadmusmahukaid arendusprojekte. Toetuse suurus on kuni kaks miljonit eurot. „Ettevõtete vajadus ja soov teha teadmusmahukat arendustööd on olnud viimasel paaril aastal pidevas kasvutrendis ning aina tihedamat konkurentsi näeme ka meile laekunud projektidest,“ ütles EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Sigrid Harjo. Positiivset trendi kinnitab ka värske statistika. Nimelt kasvasid Statistikaameti andmetel 2021. aastal erasektori TA-kulutused võrreldes tunamullusega 16% jõudes 314 miljoni euroni. „Kui vaadata pikemat perspektiivi, siis võrreldes 2017. aastaga on erasektori TA-kulutuste maht enam kui kahekordistunud,“ rõhutas Harjo, kuid nentis,

kust veel nõu saab?

Eesti  Standardimis- ja Akrediteerimiskeskus suurendab standardimisalast teadmist, vahendab standardeid ja pakub võimalust osaleda Eesti, Euroopa ja rahvusvaheliste standardite koostamises.

Uuri lähemalt

Patendiamet viib ellu riigi majanduspoliitikat tööstusomandi õiguskaitses. Patendiamet tegeleb õiguskaitse andmisega patentidele, kaubamärkidele, kasulikele mudelitele, tööstusdisainilahendustele, geograafilistele tähistele ja mikrolülituste topoloogiatele.

Uuri lähemalt

Adapter on Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustik. Adapteri abil saab ettevõtja kiiresti ühendust võrgustikku kuuluvate teadusasutustega, et leida endale koostööpartner. 

Uuri lähemalt

ETAg toetab Eesti teadust ja innovatsiooni. Hoiavad ja arendavad tasakaalustatud, kõrgetasemelist ja rahvusvaheliselt edukat Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonisüsteemi ja teadmistepõhist ning kestlikku Eesti ühiskonda. 

Uuri lähemalt

Eesti Tööandjate Keskliidus tegutseb kuus valdkondlikku töörühma (innovatsiooni käivituskoda, majanduskeskkond ja maksud, tervishoid, tööturg, haridus, keskkond ja vastutustundlik ettevõtlus). Töörühmades saavad osaleda kõik liikmed, kui määravad sinna oma esindaja.

Uuri lähemalt