Vaata peasisu

Tööstushäkk toob kokku tööstuse ja IT

EASi ja KredExi ühendasutus
7. jaanuar 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub kõiki tööstus- ja IT-ettevõtjaid 21.-23. jaanuaril toimuvale arendusmaratonile „Tööstushäkk“. Seekord keskendutakse digitaliseerimisele ning eesmärk on kolme päeva jooksul leida innovatiivseid lahendusi tööstusettevõtete äritegevuse laiendamiseks ning tulude suurendamiseks.

EASi tööstuse digitaliseerimise projektijuhi Kersti Kuusksalu sõnul peab rahvusvahelises konkurentsis püsimiseks olema iga tööstus tark tööstus. „Tööstushäkile on oodatud tööstusettevõtted, kes soovivad tõsta tootlikkust digitaalsete ja automaatsete lahenduste abil ja infotehnoloogia ettevõtted, kes loovad tööstussektorile lahendusi. Üheskoos leitakse iga konkreetse tööstusettevõtte probleemid, valitakse nendest põletavaim ning töötatakse välja digitaalse lahenduse prototüüp,“ rääkis Kuusksalu.

Tema sõnul universaalseid lahendusi ei ole ja igas ettevõttes võivad väljakutsed natuke erinevad olla. „Digitaliseerimisega alustamisel on oluline tuvastada oma senistes protsessides kõige suuremad pudelikaelad ning seejärel leida parimad võimalused, kuidas on neid võimalik tehnoloogiliselt lahendada,” selgitas Kuusksalu ning kutsus kõiki huvilisi enne 10. jaanuarit registreerima.

Tööstushäkil osalevaid meeskondi aitavad lahenduste prototüüpide väljatöötamisel oma ala eksperdid ja praktikud. Nad toetavad osalejate meeskonnatööd kaasaegsete meetodite ja tööriistadega, mida ettevõtted saavad ka edaspidi oma ettevõtte arendustegevustes kasutada. Registreerinutega võetakse jooksvalt ühendust sobivate osapoolte väljaselgitamiseks ja kokkuviimiseks.

Tööstushäkk on EASi poolt ellukutsutud praktiline koolitus, mille ellu viimisel on partneriks Civitta Eesti AS ja Garage 48 koostöös Tartu Ülikooli ja Tartu Ärinõuandlaga. Tööstushäkk toimub läbi virtuaalsete kanalite ning piiratud osalejate arvuga Tartu Ülikooli Delta hoones. Tööstushäkk “Digitaliseerime!” on ka osa sTARTUp Day 2021 Executive programmist, millesse on kaasatud ka targa tööstuse arendamise suund.

Registreerumine toimub platvormil Eventornado, kus toimub ka ideede esitamine ja meeskondade moodustamine – liituda saab üksiku osalejana või tiimina, ideega või ilma.

Kandideerimine on avatud kuni 17. jaanuarini. Registreeru kohe ja leia oma tiim: https://eventornado.com/event/tööstushäkk#home  

Jaga postitust