Tööstuhäkk aitab üles leida ettevõtte innovatsioonivõimalused
Palju vigu andmetes, puudulik või üleliigne info, topelt sisestamised – kas tuleb tuttav ette? Sellise probleemiga vaevles ka tööstuslike kummide ja plasti töötlemise ning hulgimüügiga tegelev Plastok. Sellest ajendatuna otsustati eelmisel aastal osaleda Tööstushäkil – tulemuseks auväärne kolmas koht ja värske hingamine digitaliseerimise teemadel.
”Kogusime tootmisest küll mingisugust infot paberite peal, kuid süsteemsus ning vajalik analüüs puudus. Me ei suutnud enam korraliku süsteemita efektiivselt ja jätkusuutlikult toimetada ning oli vaja midagi ette võtta,” selgitas ettevõtte tootmisjuht Eigo Helimets.
Nii sündis eelmisel aastal idee osaleda Tööstushäkil ja asuda arendama paberivaba tootmiskeskkonda. Kolmepäevase arendusmaratoni käigus valmis lahenduse esmane prototüüp. ”Andsime endast häkatonil 100 protsenti. Olime ise uskumatult rahul kogu tehtud tööga ning liikusime sellega ka pärast üritust edasi. Kuigi prototüüp on tänaseks prügikastis, siis just see juhatas meid õigetel radadele – läksime edasi teadmisi koguma EAS-i digitaliseerimise meistriklassi.”
Lisaks tootmisjuht oli Plastoki meeskonnas ka ettevõtte arendusjuht ja müügijuht – kolmekesi moodustati tiimi tuumik. Häkatonil liitus nendega veel paar inimest ettevõttest, keda vaevas sarnane mure. Samuti oli tiimis Tartu Ülikooli IT-tudeng, kes Helimetsa sõnul aitas prototüübi arendamisel neid tohutult. Suure panuse andis ka meeskonda kuulunud nukleaarmeditsiini kvaliteedijuht, kes aitas oma huvitavate ideedega värskust ülal hoida.
”Tööstushäkil osalemine näitas, et me ajame õiget asja, kuid tänu mentorite ja žürii poolt saadud tagasisidele saime lõpuks aru, et me oleme veidi liiga jäärapäised olnud ning ei suuda olla avatud uutele ideedele. Lõpuks mõistsime, et olemasolevate lahenduste abil on võimalik antud probleem kõvasti mõistlikumalt lahendada – just see on ka põhjus, miks prototüüp läks hingusele. Kui me ei oleks osalenud Tööstushäkil, siis arvatavasti oleks me oma esialgse lahenduse valmis ehitanud ning tulevikus kõvasti vastu näppe saanud,” tõdes Platoki tootmisjuht.
Kas teie ettevõttel on mõni lahendust ootav probleem või hea idee, mis aitaks digitaalsete ja automaatsete lahenduste abil muutuda kestlikumaks, parendada tänaseid protsesse või tõsta tootlikkust? Või oled IT ettevõte, kes soovib aidata tööstusettevõtetel uusi põnevaid lahendusi välja töötada ja juurutada? Sulle pakub lihtsalt huvi antud valdkonnas oma teadmisi arendada või jagada?
Kui vastus on jah, siis tule Tööstushäkile! Tööstushäkk toimub 10.-12. märtsil 2022 Pärnus. Registreerimiseks ning Tööstushäkiga tutvumiseks vaata siia.
Liitu Tark Tööstus Facebook grupiga
Kõik tööstusettevõtete juhid ning teised digitaliseerimise ja automatiseerimise vastu huvi tundvad inimesed on oodatud liituma Facebook grupiga Tark Tööstus. Mine loe, kuidas teised on alustanud.
Tööstuse digitaliseerimise teadlikkuse tõstmise tegevusi kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.