Vaata peasisu

Toimus virtuaalne ÜRO hankeseminar Eesti ettevõttetele

EASi ja KredExi ühendasutus
24. märts 2021
2 min

Jaanuari lõpus korraldasid EAS ja Eesti saatkond Kopenhaagenis koos viie teise riigiga virtuaalse ÜRO hankeseminari. Erinevate tööstusharude ettevõtted said praktilisel kahepäevasel seminaril astuda otsesesse dialoogi kümne ÜRO agentuuri hankeametnikega, pakkuda neile oma teenuseid ja kaupu ning saada väärtuslikke teadmisi ÜRO hankevajadustest ning eripäradest. Seminaril oli 250 osalejat ja toimus 550 kahepoolset kohtumist. EASi Taani esindaja Lucie Fallesen annab ülevaate seminaril räägitu kohta.

ÜRO on suur globaalne süsteem, mis ostab väga erinevaid kaupu ja teenuseid. 2019. aastal oli ÜRO hangitud teenuste ja toodete maht ligi 20 miljardit USD ja Eesti ettevõtete osakaal sellest oli 1,58 miljonit USD. Eesti edukate tarnijate näiteks on e-valitsemise akadeemia, kes on seni ellu viinud mitmeid ÜRO projekte, millest mõned veel kestavad.

See oli esimene kord, kui Eesti ühines ÜRO hankeseminariga, kus osalemise huvi näitas, et on palju ettevõtteid, kes soovivad pakkuda oma tooteid ja teenuseid ÜRO-le. Paljudest soovijatest valiti välja 15 Eesti ettevõtet, kes osalesid 72-l kahepoolsel kohtumisel, millest 30-l osalesid ka ÜRO hankeametnikud. Paljud kohtumised ÜRO agentuuridega olid tulemusrikkad ning lepiti kokku järgmised sammud,  mis loodetavasti viivad koostööni.

Potentsiaalsed partnerid

Lisaks kohtumisele ÜROga andis seminar ka võimaluse kogemuste jagamiseks, võrgustike loomiseks ja B2B võimaluste uurimiseks konsortsiumiriikide 131 ettevõtte seas. Mõned Eesti ettevõtted on käivitamas koostööd suurte kaubandusorganisatsioonidega, kelle põhitegevus on tarnida ÜRO-le. Partneri olemasolu on vajalik valdkondades nagu meditsiinitööstus, kus tooteid hangitakse sageli kohapealt, kuna just kohalikud ametiasutused peavad need registreerima.

Eesti ettevõtete tagasiside oli väga positiivne. Seminar aitas neil orienteeruda ÜRO hankesüsteemis, parandas arusaamist sellest, kuidas ÜRO agentuurid kaupu ja teenuseid soetavad, ning viis nad äritegevusele ÜROga sammu lähemale.

Põhjalikud andmebaasid

ÜRO-le tarnimist kaaluvad Eesti ettevõtted saavad kasu ka ÜRO hanke andmebaasist, kuhu on kogutud teave varasematest hankelepingutest. See pakub teavet sektorite, hangete suuruse ja hankeid võitnud ettevõtete kohta. Lisaks on võimalik uurida ÜRO hankeandmeid, et teada saada, milliseid teenuseid ja kaupu ÜRO organisatsioonid ostavad. Tehke uuringuid ja kasutage väärtuslikku teavet strateegia koostamisel, kuidas ÜRO-le läheneda.

Järgmise sammuna on soovitav ettevõttel luua ÜRO hangetel osalemiseks – ÜRO ülemaailmse turu (UNGM) ametlikus hankeportaalis profiil.

Lisateabe saamiseks võtke palun ühendust EASi ekspordinõustajaga Taanis Lucie Falleseniga aadressil [email protected]  või +45 60643304.

Jaga postitust

Tagasi üles