Vaata peasisu Eesti Arengu Sihtasutuse, Euroopa Liit Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondid ning Eesti Tuleviku Jaoks (EST)

Sihtkohtade arenduse koostööprojektide konkurss

Toetame turismipiirkondade arengut

Toetame piirkondlike koostööprojektide kaudu turismiteenuste ja -toodete arendamist, et piirkond eristuks ning külastajad tahaks ikka ja jälle tagasi tulla.

Konkurss hõlmab 16 haldusüksust, milleks on 15 maakonda ja Tallinna linn eraldi.

Nimi
Sihtkohtade arenduse koostööprojektide konkurss
Kogu toetussumma
800 000
Staatus
Suletud

Kelle jaoks on toetus mõeldud?

 • Konkursile võivad ideid esitada kõik turismisihtkoha juhtimisorganisatsioonid sõltumata omandivormist, näiteks turismiettevõtjaid ja avalikku sektorit ühendavad või esindavad kohalikud omavalitsused, selle asutused, sihtasutused, mittetulundusühingud.
 • Taotleja põhikirjas või strateegilistes dokumentides on tegevusena märgitud turismivaldkonna või külastuskeskkonna arendamine ning ta on registreeritud mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse või riigi ja kohaliku omavalitsuse asutuste registrisse.
 • Elluviidavad tegevused peavad kasu tooma Eestis registreeritud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes kuuluvad elluviidavate tegevuste sihtgruppi ja kes osalevad tegevustes.
 • Igas koostööprojektis peab olema partnerina kaasatud vähemalt üks maakondlikku turismiinfoandmehaldust teostav organisatsioon
 • Taotlejal ei tohi olla makseraskusi.

Kogemuslood

Kadri Jalonen
Kadri Jalonen
Ida-​Viru turismiklastri koordinaator

Visit Estonia on kogunud sihtkohad ja erialaliidud ühisesse inforuumi, nii saame tõhusamalt plaanida ja oma ressursse jagada. Eriti palju kasu on sellest välisturgudel, näiteks Ida-​Viru jaoks väga aktuaalsel Soome turul.

Johan-Kristjan Konovalov
Johan-Kristjan Konovalov
SA Viljandimaa Arenduskeskuse Turismiteenuste arendusjuht

Visit Estonia veebist leian alati kiirelt infot, mida ettevõtjate nõustamisel ja abistamisel vajan.

Mille jaoks toetust saab?

 • Säästva turismi arendustegevused – kestliku arengu põhimõtete rakendamine ettevõtetes ja sihtkohtades, nt kvaliteedimärgised nagu Green Destination Award, Green Key, EHE või muude kestliku arengu põhimõtete rakendamine.
 • Turvalisuse ja kriisijuhtimise tegevused, näiteks „Siin on turvaline“ märgis ja kriisijuhtimine.
 • Klienditeekonna arendustegevused – sujuv klienditeekond kõigile, sh ligipääsetavus.
 • Temaatiliste (toit, loodus, kultuur) koostöövõrgustike ja piirkonnaspetsiifiliste toodete arendus vastavalt kohalikule eripärale ja Eesti brändi turismivaldkonna sõnumitele.
 • Külalislahkuse arendustegevused – teeninduskvaliteet ettevõtetes ja kohalike elanike külalislahkus.
 • Koostööprojekti mõjualasse jääva piirkonna arendus- ja juhtimiskontseptsiooni koostamine.

Projekti teekond

Esita projektiga seonduv aruandlus ja väljamaksetaotlused struktuurifondide e-​toetuse keskkonna kaudu.

Jooksvate küsimuste tekkimisel, oleme sulle alati toeks!

esita aruanne

Abiks toetuse saajale

Loona Mansberg

ettevõtluskonsultant

[email protected]

+372 627 9521

Avasta, milliseid projekte ja mis mahus oleme aastate jooksul toetanud.

Uuri lähemalt
EASi ja KredExi ühendasutus toetab Eestis korraldatavaid rahvusvahelisi spordi- ja kultuuriüritusi 
EASi ja KredExi ühendasutus toetab Eestis korraldatavaid rahvusvahelisi spordi- ja kultuuriüritusi 

EASi ja KredExi ühendasutus avab homme, 5. septembril kell 9 taotlusvooru rahvusvaheliste spordi- ja kultuurisündmuste toetamiseks. Euroopa Liidu struktuurivahenditest kaasrahastatud vooru eelarvemaht on 433 000 eurot, millest ligikaudu 225 000 läheb kultuurisündmuste ja 208 000 eurot spordisündmuste toetamiseks. Ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik tõdes, et Eestis toimuvatel rahvusvahelistel spordi- ja kultuurisündmustel on väga lai mõju. „Peale selle, et iga rahvusvahelist mõõtu spordi- või kultuuriüritus toob Eesti majandusele tulu, aitavad need üritused ka Eestit maailmas turundada. Üks hästi korraldatud rahvusvahelise huvi ja osavõtuga spordiüritus toob meile positiivset tähelepanu ning võib Eesti nähtavuse tõstmisel olla turunduskampaaniast tulemuslikumgi. Kolmas oluline eesmärk selliste sündmuste toetamise juures on

Kestliku turismi sammulugeja

Turismiosakonda nakatas sammude lugemise pöörane populaarsus. Täna tegi osakonna rohetiim viimase sammu Rohetiigri Akadeemias, kus liikus sammukaupa juba alates möödunud sügisest.  Akadeemia raames sai valmis… loomulikult sammulugeja neile turismiettevõtjatele, kes tahavad kestlikku teed käies oma samme kokku arvutada, samuti neile, kes otsivad inspiratsiooni, millised need sammud võiksid olla.  “Kestlikust turismist rääkides tuleb harilikult esimesena pähe ettevõtja tegevus: kas ta sorteerib prügi, kasutab LED-valgusteid ja tarbib rohelist energiat. Et piisab, kui hommikused pirukad elektriautoga kohale tuua ning hüpe kestlikkuses on taas saavutatud. Tegelikult mitte – sammuseadjas on ettevõtja tegevuste kõrval samaväärsena esile toodud külastajate ja kogukonna kaasamine ning neile rolli pakkumine,”

Michelin tuli maale teist korda

Eile õhtul kogunesid Michelini hommikuse teate peale PROTO avastustehase Nobeli saali 2023. aasta Michelini giidi pääsenud restoranide peakokad, et võtta vastu Michelini perre kuulumist tähistavad plaadid. Tärnirestoranide peakokad Matthias Diether ja Tõnis Siigur said selga Michelini peakokajakid. Soovita Michelini restorani oma koostööpartnerile / New Michelin restaurants in Estonia “Tärni on raske saada, kuid veelgi raskem on seda hoida,” ütles Tõnis Siigur laval peetud lühikeses kõnes. “Kui täna kahest tärnist kuulsin, istusin kõigepealt kümme minutit sõnatult diivanil, siis läksin kööki ja avasime šampanjapudelid,” kirjeldas emotsiooni Matthias Diether. “Lugedes kokku kõigi kanalite jälgijad, kus Michelini sõnum on aastaga levinud, tuleb kokku peaaegu miljard. Eriti

Muuseumirottide galal läks meie auhind kestlikule Kumule

Läinud nädalal jagati Viimsi Artiumis taas muuseumirotte Eesti parimatele muuseumidele. Ühendasutuse turismiosakonna kõige külastajasõbralikuma muuseumi eriauhinna Rotilõks pälvis sel aastal Kumu kunstimuuseum. Kumu paistab silma esimese Eesti muuseumina, kel on Rohelise Muuseumi sertifikaat. „Kestlikkus on turismiarenduses üks olulisematest teemadest. Muuseumid on teinud näitustega väga head tööd keskkonnateemade populariseerimisel, kuid Eesti külalistele avaldab muljet ka muuseumide enda roheline tegutsemine. Meie kestlikkust hindavatele põhjanaabritele, kes meid kõige rohkem külastavad, on rohemärgid jõuline turundussõnum. Roheliste muuseumide lisandumine annab tugeva panuse Eesti maine kujundamisse ka kaugemal,“ ütles ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik. Auhinna andis üle kestliku turismi teemajuht Imbi Lepik-Martinson (fotol paremalt teine). Turismiosakond annab kõige

Uued digilahendused muudavad nutikamaks Eesti turismiäri

EASi ja Kredexi ühendasutuselt said kokku 2 miljonit eurot toetust Eesti ettevõtete digiprojektid, mis muudavad peagi nii seda, kuidas me Eestis puhkust broneerime, kui ka seda, kuidas turismiettevõtted tulu teenivad. Kui suuremates hotellides on digitööriistad juba aastaid kasutusel, siis uutest lahendustest saavad kasu ka väiksemad, sh maapiirkonna turismiettevõtted, kelle teenuste ja ressursihalduse digitaliseeritus on seni olnud madal. Ühendasutuse turismijuhi Rainer Aaviku sõnul on turismi harjutud nägema pigem konservatiivse ärina, kus digilahenduseks on eelkõige e-kiri ning palju toimib jätkuvalt ka ruudulise kaustiku abil. „Digiuuendused pole turismis tegelikult eesmärk iseeneses, vaid panevad pildi uutmoodi kokku, säästes nii klienti kui ka töötajat rutiinsetest