Vaata peasisu Kaasrahastanud Euroopa Liit kaksilogo, (EST)

Pane andmed ja digilahendused enda kasuks tööle!

Tegemist on loomemajandus ettevõtetele ja nende sidusvaldkondadele suunatud riiklikult rahastatud programmiga, mis aitab tõsta äriprotsesside, teenuste, tootmis- ja tarneahelate efektiivsust digitaliseerimise ning reaalajamajanduse lahenduste kasutuselevõtu kaudu. Osalemise tulemusena paraneb ettevõtte strateegiline juhtimine läbi andmete kasutamise.

3-kuulise programmi tulemusena koostate tippkoolitajate ja personaalse mentori abiga tegevuskava vabalt valitud protsessi efektiivsuse tõstmiseks. Omandate digitaliseerimise projekti läbiviimiseks vajalikud kompetentsid ja saate ülevaate võimalikest tarkvaradest, millega loomeettevõtluses protsesse tõhustada.

Meistriklassi silmapaistvamaid osalejaid ootab 10 000 EUR suurune auhinnafond arendustegevuste jätkamiseks. 

Programmi rahastuse info leiad  siit.

Kandideerimine on lõppenud.

Nimi
Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass loomeettevõtetele
Kestus
3 kuud
Hind
500 eurot + KM
Töökeel
eesti keel
Staatus
Suletud

Kellele on meistriklass mõeldud?

Praktikum on suunatud Eestis registreeritud ja loomemajanduse või sidusvaldkonnas* tegutsevale ambitsioonikate eesmärkide ja kasvupotentsiaaliga väike- ja keskmise suurusega ettevõttele, kus on vähemalt 2 töötajat ning kes omab ekspordikogemust või planeerib eksportimisega alustada. 

  • ambitsioonikale ettevõttele, kel on soov protsesse tõhustada
  • omavad piisavalt ressursse, et programmis saaksid osaleda 2 -3 inimest, sh kuulub tiimi vähemalt üks otsustaja 
  • ettevõttele, kes on ekspordikogemusega või planeerib eksporti

    Loomemajanduse valdkonnad
    *loomemajanduse sidusvaldkond on majandusvaldkond, mis paikneb kultuuri- ja loomeprotsesside väärtusahelas loomise, tootmise, levitamise ja vahendamise ning kättesaadavaks tegemise lülides ning milles peamine lisandväärtust loov sisend tuleb loomemajanduse valdkondadest

    Teenuses osalemise VTA (vähese tähtsusega abi) ettevõtte kohta on kuni 21 627,6 eurot.
Vaata, mis on sinu ettevõtte VTA jääk

Mis sinu ettevõttes muutub?

Uued oskused

digitaalsete protsesside rakendamiseks

Valmib strateegiline plaan

ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks

Paraneb meeskonnatöö

ühine õppimine ja kogemuste vahetus

Kandideerimine

  • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist. 
  • Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks. 
  • Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon. 
  • Programmi valitakse osalema 13 tugevamat ettevõtet 
  • Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik. 

Programmi ajakava

12. märts – AVAPÄEV
Mentorite ja ettevõtete tutvumine, koostööpaarid.

Avapäeva eesmärk on osapoolte omavaheline tutvumine, et moodustada meistriklassiks sobivaimad ettevõtete ja mentorite koostööpaarid ning jagada kasulikke teadmisi algavaks programmiks. Toimuvad lühikohtumised ja koolitajate ettekanded digitaliseerimisest, reaalajamajandusest, ettevõtete tõhustamisest konkurentsis püsimiseks ja trendidest – protsesside automatiseeritus kui konkurentsivõime ja jätkusuutlikkuse alus, loovus versus tõhusus, Gartner’I tehnoloogiate hüpertsükkel ja millest tekib ebaefektiivsus ettevõtetes.

14. märts kell 09.00-11.00 – 1. veebiseminar
Protsesside modelleerimise tarkvarad ja metodoloogia. Koolitajad Andro Kullerkupp, Lauri Antalainen, Siim Sims.

20. märts – 1. töötuba
Reaalajamajandus. Ettevõtte äri- ja IT arhitektuur. Praktiku kogemuslugu. Põhikoolitajad Juhan Pukk ja Lauri Antalainen.

Töötoas räägime, mis on reaalajamajanduse peamised lahendused ja nende lahenduste mõju ning põhiline kasu ettevõtluses. Selgitame organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemust ja nende omavahelist seost, äri- ja IT arhitektuuride rolli organisatsiooni protsesside digitaliseerimisel, automatiseerimisel ja reaalajamajanduse lahenduste rakendamisel. Osalejad defineerivad äriarhitektuuri ja selle erinevaid mudeleid ja kirjeldavad oma ettevõtte IT arhitektuuri ning tuvastavad selle peamised kitsaskohad. Töötoas astub külalisena üles ka praktik, et jagada näiteid reaalsest kogemusest.

10. aprill – 2. töötuba
Protsesside efektiivsuse tõstmine, automatiseerimine ja digitaliseerimine. AI, tehisintellekt ja teised tehnoloogiad. Praktiku kogemuslugu.

Põhikoolitajad Lauri Antalainen ja Aleksandr Miina.

Töötoa eesmärgiks on käsitleda hetkeolukorra protsesside (AS-IS) kirjeldamise viide, meetodeid ja tööriistu, selgitada võimalikud kaod protsessides ning leida nende kõrvaldamise viisid. Selle tulemusena on võimalik arendada uut, efektiivsemat ja digitaliseeritud tuleviku protsessi (TO-BE), defineerida funktsionaalsete ja mittefunktsionaalsete nõuete sisu ning alustada nende kirjeldamisega arutades seejuures erinevate digitaalsete tehnoloogiate (sh tehisintellekti) kasutamise võimalusi. Töötoas astub külalisena üles ka praktik, et jagada näiteid reaalsest kogemusest.

17. aprill kell 10.00-12.00 – 2. veebiseminar
AI tööriistade kasutamisest ettevõtetes. Koolitaja Sandra Reivik.

03. mai – 3. töötuba
Andmete juhtimine, andmete standardiseerimine, kvaliteet ja väärindamine. Infoturve, kaasaegsed tarkvaralised lahendused ja praktiku kogemuslugu.

Põhikoolitajad Juhan Pukk ja Lauri Antalainen.

Töötoa eesmärgiks on käsitleda andmete tähtsust organisatsiooni toimimise ja arendamise vaatenurgast, mille raames selgitatakse andmete kvaliteedi mõistet, andmete kogumise, säilitamise ja töötlemise põhiprintsiipe, andmete kasutamise võimalusi ettevõtte ärianalüüsi jaoks. Täiendavalt puudutatakse infoturvet kui digitaliseerimisega kaasnevat olulist aspekti – mis on selle mõiste, vajadus, ettevõtte infoturbe olukorra kaardistamine ja parandussammude defineerimine. Töötoas astub külalisena üles ka praktik, et jagada näiteid reaalsetest kogemustest.

22. mai – 4. töötuba
Digitaliseerimise projekti teostamine ja mõju. Eesmärgistamine ja mõõtmine. Muudatuste juhtimine. Ettevalmistus lõpuürituseks.

Koolitajad Juhan Pukk, Aleksandr Miina, Roger Allas.

Töötoa eesmärgiks on teha selgeks võimalike digilahenduste pakkujate valikukriteeriumid ja defineerida eduka projekti komponendid – mõju ja tasuvus, korrektne projekti- ja muudatuste juhtimine. Tuginedes eelnevates töötubades tehtule defineerib ettevõte teenuse/toote tarnija valiku põhimõtted ja kriteeriumid ning nende tähtsus. Teises pooles keskenduvad ettevõtted käesoleva projekti realiseerimise ja juhtimise teemadele määrates projektijuhi rolli, projekti ärilise mõju ja tasuvuse ehk tulemuste eesmärgistamise ja mõõtmise plaani ning muudatuste juhtimise, projekti jätkamise ja lõpetamisega seotud tegevuste kava.

11. juuni – LÕPUÜRITUS
Ettevõtted esitlevad valminud digitaliseerimise tegevuskavasid ja edasisi tegevusplaane.

Programmi lõpetamine ja žürii jagab silmapaistvamate osalejate vahel auhinnafondi.

Koolitajad

Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda SIIT.

Koolitaja ja mentor Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on operatsioonide juhtimise (inglise keeles operations management) ning protsesside juhtimise konsultant, nõustaja  ja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuse liige, EASi kvalifitseeritud protsesside juhtimise diagnostika ja digitaliseerimise teekaardi konsultant. Praktilise kogemuse organisatsioonide ja protsesside arendamist ja digitaliseerimist (sh EASi tellitud projektid) on Aleksandr saanud läbi töökogemuse erinevates tootmisettevõtetes ning ka teostades arendusprojekte erinevates organisatsioonides.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja Juhan Madis Pukk

Juhan Pukk IT valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning omab laia ülevaadet kogu valdkonnas toimuvast. Suure panuse annab ta Eesti IT sektorile olles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja ja mentor Lauri Antalainen

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate tööstusettevõtete nõustamisega muuhulgas protsesside optimeerimisel, kvaliteedijuhtimissüsteemide juurutamisel, digitaliseerimisel ja automatiseerimisel, tootmise korraldamisel ja hankijate hindamisel.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koostöö mentoriga

Mentoritena on digitaliseerimise meistriklassi kaasatud pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperdid. Mentoritega saad täpsemalt tutvuda SIIN.
Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks kogu meeskonda ka vahepealsel ajal 30h ulatuses sh tegevuskava koostamisel.

Avapäev

Tutvumine koolitajate ja mentoritega.

  • Programmi tutvustamine
  • Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
  • Digitaliseerimise ja reaalajamajanduse põhimõisted ja trendid
  • Mentorite ja ettevõtete lühikohtumised
  • Osalejatevaheline võrgustumine

Avapäeval toimuvate lühikohtumiste järgselt moodustatakse meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.

Töötoad ja veebiseminarid

Kõik programmi töötoad toimuvad füüsiliste koolitustena Tallinnas ja iga ettevõte on oodatud osalema 2-3 liikmega. Lisaks meeskonnale osaleb igas töötoas ettevõttega koos ka personaalne mentor. Programmi veebiseminarid toimuvad virtuaalses keskkonnas ja nendes on võimalik ettevõttel osaleda endale sobivast asukohast, kaasates soovi korral kuulama ka laiendatud meeskonda. 

Tegevuskava

Programmis osalevatel ettevõtetel valmib tegevuskava, vabalt valitud protsessi või protsessi lõigu efektiivsuse tõstmiseks digitaliseerimise ja/või reaalajamajandusega seotud tehnoloogiate kasutuselevõtu abil. Iga töötuba ja veebiseminar annab oma ülesannete ja infoga tegevuskava koostamisse sisendit. Lõplik tegevuskava valmib programmi lõpuks ja selle eesmärk on kindlustada ettevõtte tulemuslik edasiliikumine ka pärast meistriklassi lõppu. 

Lõpuüritus ja auhinnad

Programmi lõpuüritusel osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EASi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma tegevuskava ja elluviimise plaane. 

Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti.  

Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma tegevuskava elluviimist.

Teekond

  • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist. 
  • Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks. 
  • Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon. 
  • Programmi valitakse osalema 13 tugevamat ettevõtet 
  • Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik. 

12. märts – AVAPÄEV
Mentorite ja ettevõtete tutvumine, koostööpaarid.

Avapäeva eesmärk on osapoolte omavaheline tutvumine, et moodustada meistriklassiks sobivaimad ettevõtete ja mentorite koostööpaarid ning jagada kasulikke teadmisi algavaks programmiks. Toimuvad lühikohtumised ja koolitajate ettekanded digitaliseerimisest, reaalajamajandusest, ettevõtete tõhustamisest konkurentsis püsimiseks ja trendidest – protsesside automatiseeritus kui konkurentsivõime ja jätkusuutlikkuse alus, loovus versus tõhusus, Gartner’I tehnoloogiate hüpertsükkel ja millest tekib ebaefektiivsus ettevõtetes.

14. märts kell 09.00-11.00 – 1. veebiseminar
Protsesside modelleerimise tarkvarad ja metodoloogia. Koolitajad Andro Kullerkupp, Lauri Antalainen, Siim Sims.

20. märts – 1. töötuba
Reaalajamajandus. Ettevõtte äri- ja IT arhitektuur. Praktiku kogemuslugu. Põhikoolitajad Juhan Pukk ja Lauri Antalainen.

Töötoas räägime, mis on reaalajamajanduse peamised lahendused ja nende lahenduste mõju ning põhiline kasu ettevõtluses. Selgitame organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemust ja nende omavahelist seost, äri- ja IT arhitektuuride rolli organisatsiooni protsesside digitaliseerimisel, automatiseerimisel ja reaalajamajanduse lahenduste rakendamisel. Osalejad defineerivad äriarhitektuuri ja selle erinevaid mudeleid ja kirjeldavad oma ettevõtte IT arhitektuuri ning tuvastavad selle peamised kitsaskohad. Töötoas astub külalisena üles ka praktik, et jagada näiteid reaalsest kogemusest.

10. aprill – 2. töötuba
Protsesside efektiivsuse tõstmine, automatiseerimine ja digitaliseerimine. AI, tehisintellekt ja teised tehnoloogiad. Praktiku kogemuslugu.

Põhikoolitajad Lauri Antalainen ja Aleksandr Miina.

Töötoa eesmärgiks on käsitleda hetkeolukorra protsesside (AS-IS) kirjeldamise viide, meetodeid ja tööriistu, selgitada võimalikud kaod protsessides ning leida nende kõrvaldamise viisid. Selle tulemusena on võimalik arendada uut, efektiivsemat ja digitaliseeritud tuleviku protsessi (TO-BE), defineerida funktsionaalsete ja mittefunktsionaalsete nõuete sisu ning alustada nende kirjeldamisega arutades seejuures erinevate digitaalsete tehnoloogiate (sh tehisintellekti) kasutamise võimalusi. Töötoas astub külalisena üles ka praktik, et jagada näiteid reaalsest kogemusest.

17. aprill kell 10.00-12.00 – 2. veebiseminar
AI tööriistade kasutamisest ettevõtetes. Koolitaja Sandra Reivik.

03. mai – 3. töötuba
Andmete juhtimine, andmete standardiseerimine, kvaliteet ja väärindamine. Infoturve, kaasaegsed tarkvaralised lahendused ja praktiku kogemuslugu.

Põhikoolitajad Juhan Pukk ja Lauri Antalainen.

Töötoa eesmärgiks on käsitleda andmete tähtsust organisatsiooni toimimise ja arendamise vaatenurgast, mille raames selgitatakse andmete kvaliteedi mõistet, andmete kogumise, säilitamise ja töötlemise põhiprintsiipe, andmete kasutamise võimalusi ettevõtte ärianalüüsi jaoks. Täiendavalt puudutatakse infoturvet kui digitaliseerimisega kaasnevat olulist aspekti – mis on selle mõiste, vajadus, ettevõtte infoturbe olukorra kaardistamine ja parandussammude defineerimine. Töötoas astub külalisena üles ka praktik, et jagada näiteid reaalsetest kogemustest.

22. mai – 4. töötuba
Digitaliseerimise projekti teostamine ja mõju. Eesmärgistamine ja mõõtmine. Muudatuste juhtimine. Ettevalmistus lõpuürituseks.

Koolitajad Juhan Pukk, Aleksandr Miina, Roger Allas.

Töötoa eesmärgiks on teha selgeks võimalike digilahenduste pakkujate valikukriteeriumid ja defineerida eduka projekti komponendid – mõju ja tasuvus, korrektne projekti- ja muudatuste juhtimine. Tuginedes eelnevates töötubades tehtule defineerib ettevõte teenuse/toote tarnija valiku põhimõtted ja kriteeriumid ning nende tähtsus. Teises pooles keskenduvad ettevõtted käesoleva projekti realiseerimise ja juhtimise teemadele määrates projektijuhi rolli, projekti ärilise mõju ja tasuvuse ehk tulemuste eesmärgistamise ja mõõtmise plaani ning muudatuste juhtimise, projekti jätkamise ja lõpetamisega seotud tegevuste kava.

11. juuni – LÕPUÜRITUS
Ettevõtted esitlevad valminud digitaliseerimise tegevuskavasid ja edasisi tegevusplaane.

Programmi lõpetamine ja žürii jagab silmapaistvamate osalejate vahel auhinnafondi.

Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda SIIT.

Koolitaja ja mentor Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on operatsioonide juhtimise (inglise keeles operations management) ning protsesside juhtimise konsultant, nõustaja  ja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuse liige, EASi kvalifitseeritud protsesside juhtimise diagnostika ja digitaliseerimise teekaardi konsultant. Praktilise kogemuse organisatsioonide ja protsesside arendamist ja digitaliseerimist (sh EASi tellitud projektid) on Aleksandr saanud läbi töökogemuse erinevates tootmisettevõtetes ning ka teostades arendusprojekte erinevates organisatsioonides.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja Juhan Madis Pukk

Juhan Pukk IT valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning omab laia ülevaadet kogu valdkonnas toimuvast. Suure panuse annab ta Eesti IT sektorile olles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja ja mentor Lauri Antalainen

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate tööstusettevõtete nõustamisega muuhulgas protsesside optimeerimisel, kvaliteedijuhtimissüsteemide juurutamisel, digitaliseerimisel ja automatiseerimisel, tootmise korraldamisel ja hankijate hindamisel.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentoritena on digitaliseerimise meistriklassi kaasatud pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperdid. Mentoritega saad täpsemalt tutvuda SIIN.
Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks kogu meeskonda ka vahepealsel ajal 30h ulatuses sh tegevuskava koostamisel.

Tutvumine koolitajate ja mentoritega.

  • Programmi tutvustamine
  • Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
  • Digitaliseerimise ja reaalajamajanduse põhimõisted ja trendid
  • Mentorite ja ettevõtete lühikohtumised
  • Osalejatevaheline võrgustumine

Avapäeval toimuvate lühikohtumiste järgselt moodustatakse meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.

Kõik programmi töötoad toimuvad füüsiliste koolitustena Tallinnas ja iga ettevõte on oodatud osalema 2-3 liikmega. Lisaks meeskonnale osaleb igas töötoas ettevõttega koos ka personaalne mentor. Programmi veebiseminarid toimuvad virtuaalses keskkonnas ja nendes on võimalik ettevõttel osaleda endale sobivast asukohast, kaasates soovi korral kuulama ka laiendatud meeskonda. 

Programmis osalevatel ettevõtetel valmib tegevuskava, vabalt valitud protsessi või protsessi lõigu efektiivsuse tõstmiseks digitaliseerimise ja/või reaalajamajandusega seotud tehnoloogiate kasutuselevõtu abil. Iga töötuba ja veebiseminar annab oma ülesannete ja infoga tegevuskava koostamisse sisendit. Lõplik tegevuskava valmib programmi lõpuks ja selle eesmärk on kindlustada ettevõtte tulemuslik edasiliikumine ka pärast meistriklassi lõppu. 

Programmi lõpuüritusel osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EASi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma tegevuskava ja elluviimise plaane. 

Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti.  

Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma tegevuskava elluviimist.

Oslo Innovation Week – kuidas rahvusvaheline innovatsiooninädal viis eduka koostööni

Oslo Innovation Week (OIW) on üks Euroopa olulisemaid platvorme jätkusuutliku innovatsiooni ja ettevõtluse edendamiseks, kus ettevõtted üle maailma saavad luua uusi kontakte, vahetada ideid ja leida koostöövõimalusi. Eesti ettevõte UP Catalyst, mis arendab jätkusuutlikke süsiniktooteid, osales OIW-l eesmärgiga laiendada oma partnerlusvõrgustikku ja leida sarnaselt mõtlevad ettevõtted, kes jagavad nende pühendumust jätkusuutlikkusele.   UP Catalysti jaoks oli peamine eesmärk leida partnereid, kes hindavad süsinikujalajälje vähendamist ja otsivad rohelisi alternatiive oma tegevustes. Oslo on tuntud oma jätkusuutliku innovatsiooni toetava keskkonna poolest ning just see oli peamine motivatsioon üritusel osalemiseks. „Norra on tuntud jätkusuutliku mõtteviisi poolest, mistõttu lootsime kohtuda ettevõtetega, kes hindavad keskkonnateadlikke

Ettevõtjatele avaneb võimalus saada toetust teadus- ja arendustegevuse soodustamiseks
Ettevõtjatele avaneb võimalus saada toetust teadus- ja arendustegevuse soodustamiseks

Eesti ettevõtjad saavad alates tänasest, 15. augustist taotleda toetust teadus- ja arendustöötajate tööjõukulude katmiseks. Toetuse suurus on kuni 25 protsenti töötaja 2024. aasta esimesel poolaastal teadusarendustegevusega seotud töötasult arvestatud tulumaksust.  „Valitsuse eesmärk on viia Eesti majandus taas kasvule. Selleks soovime aidata Eesti ettevõtetel tõsta oma konkurentsivõimet soodustades kõrgema lisandväärtusega toodete ja teenuste arendamist, milleks vajatakse juurde teaduse ja innovatsiooni tippspetsialiste. Selle toetusmeetmega aitame ettevõtetel teadus- ja arendustöötajate palkamist ja palgal hoidmist veidigi soodsamaks muuta,” selgitas majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo. „Innovatsioon nõuab nutikust, raha ja aega, aga lisaks ka sobivaid inimesi. Julgustame ettevõtjaid investeerima rohkem arendustegevusse teadus- ja arendustöötajate töökohtade

Riik suunab rakendusuuringuteks taas 15 miljonit eurot
Riik suunab rakendusuuringuteks taas 15 miljonit eurot

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) rakendusuuringute programmi (RUP) seitsmes taotlusvoor eelarvega 15 miljonit eurot avaneb 18. juulil. „Järjekorras juba seitsmes taotlusvoor näitab, et Eesti riik hindab erasektori arendustööd kõrgelt ning on valmis aitama arendusega seonduvaid riske maandada. Tehnoloogiliselt edukate arenduste majanduslik edu sõltub olulisel määral sellest, kas loodud intellektuaalomandit rahvusvahelistel turgudel kaitstakse. Täna on seda pigem vähe tehtud, mistõttu pöörame uues voorus sellele senisest enam tähelepanu,“ sõnas EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute osakonna arendusjuht Mart Toots. RUP toetab nüüdsest intellektuaalomandi esmakaitset kuni 80% ulatuses. Selle alla kuuluvad lisaks esmakaitsetaotlusele nii tegutsemisvabaduse (freedom to operate) uuring kui ka tipptasemel tehnilise ja

Eesti otsib tippinnovaatoreid! 

Suvi on õige aeg uute arenguplaanidega tegelemiseks, sest kandideerimine Tippinnovaatorite programmi lõppeb 15. augustil. Tuntud tarkvaraettevõte OIXIO jagab oma kogemusi programmis osalemisest.  Tarkvara valdkonnas tootearendusega tegeleva OIXIO eesmärk Tippinnovaatorite programmis osalemisel oli soov teha oma tööd tulemuslikumalt. „Eesmärk oli saavutada rohkem õnnestunud tootearenduse projekte ja turule tuua edukaid omatooteid,“ ütles OIXIO ärinõustamise juhtivkonsultant Indrek Sabul.  Konkreetse tegevusena töötas OIXIO programmi raames välja oma ettevõtte jaoks sobiliku innovatsioonijuhtimise mudeli. „Alustasime selle rakendamist, et nii olemasolevaid kui ka järgnevaid tootearendusi efektiivsemalt juhtida,“ sõnas Sabul. Tema sõnul tõi Tippinnovaatorite programmis osalemine OIXIO jaoks kaasa üldise innovatsioonikultuuri taseme tõusu ja rohkem motiveeritud töötajad, kes

Juhtide mentorprogramm: kuue kuu jooksul saadud teadmised, kogemused ja kontaktid, mille kogumine oleks võtnud aastaid

Selle aasta märtsis lõpetas järjekordne EASi ja KredExi ühendasutuse juhtide mentorprogrammi lend. Kuuekuulise programmi käigus arendasid ettevõtete võtmeisikud juhtimisalaseid oskusi ja võrgustikku ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks ning lisaks valmis ettevõtte vajadustest lähtuv arenguplaan. Programmis osalenud ratta- ja suusariideid tootva ettevõtte moomoo tegevjuht Martti Sala sõnul on ta mõelnud, kui kaua oleks tal võtnud aega juhtide mentorprogrammis saadud kogemuste, teadmiste ja kontaktide omandamine ilma programmis osalemata. “Võimatu täpselt öelda, aga minu puhul ilmselt väga palju aastaid. Juba esimesed kontaktkohtumised ja võrgustumisüritused olid väga võimsad. Mälestused kogu eluks – suurepärane korraldus, uued teadmised ja veel rohkem uusi kontakte,” rääkis Sala. Juhtide mentorprogramm sisaldab

Tagasi üles