Vaata peasisu

Tänasest on avatud EAS Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetuse taotlusvoor Viljandi, Järva, Valga, Tartu ja Lääne maakondadele

EASi ja KredExi ühendasutus
9. oktoober 2017
2 min

Alates 9. oktoobrist on avatud Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetuse taotlusvoor Viljandi, Järva, Valga, Tartu ja Lääne maakonnale. Taotluste esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2018 kell 17.00.

Teise taotlusvooru eelarve Viljandi maakonnale on 9 025 819,40 eurot, Valga maakonnale 4 358 279,29 eurot, Tartu maakonnale 4 058 910,68 eurot, Lääne maakonnale 2 412 933,04 eurot ja Järva maakonnale 3 031 551,82 eurot.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse (PKT) eesmärk on majandusaktiivsuse, sealhulgas tööhõive ja ettevõtlusaktiivsuse kasv väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondi. Toetuse abil on võimalik teha investeeringuid järgmistes valdkondades: 1) sihtkoha eripära rõhutavate terviklike turismitoodete ja -atraktsioonide arendamine ning sihtkoha kui võrgustiku arendamine; 2) ettevõtluse seisukohast olulise avaliku tugitaristu kaasajastamine ja selle loomine olemasolevate või uute tööstus- ja ettevõtlusalade juurde; 3) inkubatsiooni- ja tootearendusvõimaluste väljaarendamine; 4) linnakeskuse avaliku ruumi, sealhulgas linnasüdamed ja väljakud, kaasajastamine ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmiseks; 5) keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste, sealhulgas ühistransport ning jalg- ja jalgrattatee, arendamine.

PKT investeeringute toetust saab taotlema tulla nendele objektidele, mis sisalduvad asukoha maakonna tegevuskavas. Lähemalt loe PKT toetuse ja maakondlike tegevuskavade kohta siit: www.eas.ee/pkt.

Harjumaa, Ida-Virumaa ja Jõgeva maakonnade teise taotlusvooru otsused tehti juulis 2017 (loe lähemalt siit). Põlva, Võru, Lääne-Viru, Pärnu, Saare, Hiiu ja Rapla maakondade teine taotlusvooru tähtaeg oli 25.09.2017 ning nende maakondade otsused tehakse jaanuari lõpuks 2018.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetust kaasrahastavad Euroopa Regionaalarengufond ja Euroopa Liit.

Jaga postitust

Tagasi üles