Vaata peasisu

Täna algas 11. Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek

EASi ja KredExi ühendasutus
29. juuni 2023
3 min

Täna algas järjekorras 11. Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, millega tänatakse äri-, poliitika- ja kultuuritegelasi, kes on panustanud Eesti arengusse. Seekordse kokkutuleku põhifookus energia ja innovatsiooni kokkupuutepunktidel ning programm lõppeb noorte laulupeo külastamisega.

„Selleks, et Eesti ka saja aasta pärast rõõmsalt olemas oleks, on hädavajalik, et maailmas oleks võimalikult palju inimesi, kes meie arengutele siiralt kaasa elavad,“ rääks ürituse patroon Sten Tamkivi. Tema sõnul on oluline just selliseid sõpru erinevatelt elualadelt nende hoolivuse ja toe eest igal suvel tänada ja nad külla kutsuda. Peale kõrgetasemeliste kohtumiste on tänavuses programmis kõige tipuks noorte laulupidu. „Ma olen täiesti kindel, et sellist komplekti kuskil mujal paari päevaga ei koge,” kinnitas Tamkivi.

„Hea meel on Eestis taas tervitada meie häid sõpru üle maailma, kelle senine toetus ja tegevus on viimastel keerulistel aastatel aidanud kaasa Eesti ettevõtete edule välismaal ning oluliste välisinvesteeringute Eestisse toomisel,“ lisas välisminister Margus Tsahkna. Loodan, et selleaastased arutelud loovad inspireeriva keskkonna uutele ideedele ja ettevõtmistele ning kinnistavad heade sõprussidemete olulisust.

Eesti sõprade kokkutuleku avab EASi ja KredExi ühendasutuse ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) kooskorraldatav äriseminar „Positively Energizing Innovation“, kus oma edulugu tutvustavad Eesti ettevõtted Fusebox, R8tech ja Neo Performance Materials.

EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liikme Liina Maria Lepiku sõnul on sihtide seadmisel on hea oma rahvusvaheliste sõpradega asja arutada. „Kui meie soov on liikuda innovaatilisemate toodete ja teenuste poole, et lahendada olulisemaid jprobleeme, siis seda saab teha ainult rahvusvaheliselt koostööd tehes. Näiteks arutleme energiasektori innovatsiooni üle päikese-, tuule-, tuuma- ja vesinikuenergia valdkonna esindajatega ning mõtleme, kuidas viia kokku muutused maailma majanduses ning energiasüsteemides Eesti teadmusmahukate lahendustega,“ sõnas Lepik.

ITL-i president Ats Albre ütles, et energia- ja energeetikavaldkonnal on oluline roll kestlikkuse eesmärkide saavutamisel ning IT mängib siin võimaldaja rolli, aidates sektoril olla kiirem, säästlikum ja efektiivsem. „Digitehnoloogiad suudavad aidata säästa 9,7 korda rohkem CO2 kui nende endi tootmisest tekib. Eesti IT-sektoril on energiavaldkonnas mitmeid häid lahendusi, võimaldamaks ettevõtetel olla kestlikumad ning kokkutulek annab meile võimaluse neid esitleda,“ rääkis Albre.

Kokku on Eestisse tulemas üle 120 väliskülalise nende hulgas investorid, potentsiaalsed investorid, riskikapitalistid, Eesti aukonsulid jne.

Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek kutsuti ellu 2010. aastal. Kokkutulekuga tänatakse ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning õitsva kultuurikeskkonnaga Euroopa riigiks, ning kes võivad kaasa aidata oluliste välisinvesteeringute Eestisse toomisele. Kokkutuleku patroonid on president Toomas Hendrik Ilves ning tehnoloogiaettevõtja Sten Tamkivi.

Üritust korraldavad EASi ja KredExi ühendasutus, Välisministeerium ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit. Kokkutulekut toetavad Kultuuriministeerium, NordicNinja VC, Levira ja Bolt.

Kokkutuleku programm: https://estoniasfriends.org/2023/program

Jaga postitust

Tagasi üles