Vaata peasisu

Täna algab üle-eestiline turismikonverents ja antakse üle turismiauhinnad

EASi ja KredExi ühendasutus
26. september 2019
3 min

26.-27. septembril toimub Haapsalus turismikonverents, mis toob kokku ligi 400 ettevõtjat, sihtkohtade arendajat ja turismiorganisatsioonide esindajat üle Eesti. Konverentsi raames tunnustatakse ka Lääne-Eesti parimat turismitegu ja turismitegijat, valitakse Euroopas Eestit esindama parim terviseturismi sihtkoht ning antakse välja Visit Estonia Aasta Teo auhind.

Kuna konverents toimub kuurortlinnas Haapsalus, on seekordse konverentsi peateemaks heaoluturism, lisaks räägitakse andmete kogumisest ja kasutamisest turismiäri suurte otsuste tegemiseks ning kohaturundusest. 14. aastat järjest toimuval konverentsil esinevad turismivaldkonna rahvusvahelised tipud. Teiste seas kõnelevad tunnustatud visionäär László Puczkó, kes on analüüsinud terviseturismi Maailma Turismiorganisatsiooni tellimusel, Leedu ravispaade liidu tegevjuht Lina Nosevic, Rootsi esimese online-reisibüroo asutanud Emma Håkansson ning sihtkohaturunduse ekspert ja Antwerpeni Ülikooli turundusprofessor Frank Cuypers.

Eesti esinejatest käsitleb Raivo Vare turismi mõjutavaid makromajanduslikke trende, Tartu turundusjuht Helen Kalberg tarkade lahenduste kasutamist Metallica suurkontserdi korraldamisel ning EASi turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli lähiaastate valikuid Eesti turismisektori ees. Reedestes huvipõhistes töötubades turismisektorile on teemadeks heaolu-, konverentsi- ja loodusturism.  

Neljapäevaõhtusel turismigalal Haapsalu kuursaalis tunnustatakse parimaid. Lääne-Eesti parima turismiteo konkursile esitati kuus kandidaati: Pärnu Wasa Resorti avamine, ratsavõistlus Classic Pärnu 2019, Saaremaalt pärit Ott Tänaku “The movie” linastus, Haapsalu linnuse uuenemine, alternatiivajaloomuuseumi Thule Koda avamine Saaremaal ja Ewert and The Two Dragonsi kontserdi korraldamine Hiiumaal. Lääne-Eesti parima turismitegija tiitlile kandideerib viis nominenti: Hiiumaa Coop, Jakob Kose Fishing Village Pärnumaal, Pärnu abilinnapea Rainer Aavik, Team Tänak ja Järveoja ning turismiäpp Navicup.

Eesti Avastamata Aarete konkursi finaalis osaleb oma tervise- ja heaoluturismi pakkumisega viis sihtkohta: Haapsalu, Saaremaa, Pärnumaa, Narva koos Narva-Jõesuuga ning Setomaa. Võitja valis välja rahvusvaheline komisjon ja see sihtkoht hakkab esindama Eestit üle-euroopalise konkursi European Destinations of Excellence raames.

Visit Estonia annab Aasta Teo auhinda välja turismieksporti edendavate algatuste eest. Üheks nominendiks on Rally Estonia, mille teleülekannet vaatasid tänavu suvel kümned miljonid inimesed rohkem kui sajas riigis, korraldusse kaasati aktiivselt ka kohalikud elanikud ning kohapealne publik kasvas võrreldes eelmise aastaga 30 protsenti.

Teiseks nominendiks on Tartu hiljutine panus rohelise ja nutika linna arengusse. Alustati kogu linna hõlmavat rattaringlust, mida esimese kolme kuuga kasutas aktiivselt 20 000 linnaelanikku ja külalist. Uuenduslikke energia- ja targa kodu lahendusi kasutades renoveeritakse nõukogudeaegseid kortermaju, mille seinu kaetakse linnapilti ilmestava tänavakunstiga. Nutilahendustele tuginedes korraldati edukalt ka kaks suurüritust: 60 000 pealtvaatajaga Metallica kontsert ning rohkem kui 4000 osaleja ja üle 100 rahvusvahelise esinejaga ärifestival sTARTUp Day. 

Auhinna kolmandaks nominendiks on Eestile tugevat toetust väljendanud 11 Soome haritlase avalik kiri Soome ja Eesti meediale. Aasta algul ilmus Soomes hulk Eestit kui turismisihtkohta halba valgusse asetavaid artikleid, mida refereeriti ka Eestis ning mida saatsid arvukad sallimatust õhutanud lugejakommentaarid. 11 Eestis elavat Soome haritlast kirjutasid tänavu aprillis Eesti ja Soome meediale avaliku kirja, milles kutsusid üles eristama arvamust ja fakti, laimu ja asjalikku kriitikat. Nende pöördumine mõjus autoriteetsena ning tuletas mõlemal pool lahte meelde, et Eestil ja Soomel on eelkõige arvukalt häid majandus- ja kultuurisuhteid.

Konverentsi programm ja esinejate tutvustus: https://www.puhkaeestis.ee/et/turismikonverents2019

Jaga postitust

Tagasi üles