Vaata peasisu

Tallinnas kogunes riiklike finantseerimisasutuste koorekiht

EASi ja KredExi ühendasutus
1. juuni 2023
1 min

Tallinnas kogunesid Euroopa väikeettevõtete finantseerimisasutuste koostöövõrgustiku NEFI (Network of European Financial Institutions for Small and Medium Sized Enterprises) liikmed 18 riigist, et jagada omavahel parimaid praktikaid ja teha kokkuleppeid tihedamaks omavaheliseks koostööks.

Seekordse kohtumise teemaks on kuidas lihtsustada ettevõtjatele juurdepääsu laenukäendustele ja laenudele ning seejuures siiski tagada regulatsioonide täidetus. „Meie tutvustame omalt poolt e-eesti edulugu, aga eelkõige kogume teadmisi, kuidas saaksime oma teenuseid veelgi paremaks muuta, et täita üht oma eesmärkidest, milleks on pakkuda maailma parimatel praktikatel põhinevaid finantslahendusi,“ kommenteeris EASi ja KredExi ühendasutuse käenduste ja laenude osakonna juht Kaarel Aus.

Sel kevadel tõsteti ettevõtjate laenukäenduste ülempiir 25 miljoni euroni, mis tähendab, et EASi ja KredExi ühendasutus saab õla alla panna vähemalt 60 miljoni eurostele projektidele. „Pärast ülempiiri tõstmist on Eestis võimalik leida aastas vaid üksikuid projekte, mis vajaksid suuremat käendust, kui meie suudame pakkuda,“ ütles Aus.

KredEx on NEFI liige alates 2009. aastast. Liikmelisuse eesmärgiks on vahetada teiste liikmetega informatsiooni väike- ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimise osas ning luua seeläbi paremaid võimalusi valdkonna arendamiseks Euroopas.

Jaga postitust

Tagasi üles