Vaata peasisu

Tallinnas avas oma kontori rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte Cegal

EASi ja KredExi ühendasutus
1. märts 2023
2 min

1. märtsil avas Tallinnas Ülemiste Citys oma kontori kiiresti kasvav Norra tehnoloogiaettevõte Cegal, mis pakub energeetikasektorile tööstustarkvara, maailmatasemel konsultatsioone ja ärikriitilisi pilvelahendusi. Pea tuhande töötajaga ettevõte tegutseb üheksas riigis ja on Eestis aktiivselt spetsialiste värbamas.

Värbamine on juba mõnda aega kestnud ning esimesed spetsialistid on Cegal Eestist juba leidnud. „Meie teenuste järele on suur nõudlus ning vajame aina rohkem andekaid IT-spetsialiste. Loodetavasti aitab uus kontor meelitada Eestisse kõrgelt kvalifitseeritud IT-spetsialiste,“ ütles Cegali rahvusvahelise tegevuse juht Randi Navarro. Eesti kontorisse palgatud konsultandid hakkavad töötama pilvetehnoloogiaga ja kuuluvad Cegali olemasolevatesse osakondadesse ülemaailmselt.

EASi ja KredExi ühendasutuse Norra investorkonsultandi Merike Kaesveldi sõnul kaaluvad välisinvestorid väga põhjalikult, kuhu oma arenduskeskused luua. „Kui Cegal omale uut asukohta valis, siis Tallinn tuli esikohale tänu meie kõrge kvalifikatsiooniga talentidele, elujõulisele tehnoloogiasektorile ja ärikeskkonnale,“ rääkis Kaesveld, kes välisinvestorile Eestit ja siinset ärikultuuri tutvustas ning Eesti kontori avamist hõlpsamaks aitas muuta.

„Eesti on digitaalselt väga arenenud, samuti on kultuur ja mõtteviis väga sarnased Norra ja Põhjamaadega. See, et Eesti on atraktiivne välismaiste talentide jaoks, annab suurepärased võimalused erinevate tugeva tiimi moodustamiseks. Samuti on inglise keele oskus kõrgel tasemel ning Eestit ja Tallinna külastades tunneb end mitmel moel nagu Silicon Valley’s,“ rääkis Navarro Eestisse kontori avamise tagamaadest.

Hetkel ollakse värbamas umbes 15 spetsialisti ning Eesti meeskonna värbamiseks valis Cegal CVO Recruitmenti, mis on tunnustatud IT-valdkonna värbamisagentuur. Nad on varem toetanud mitmeid organisatsioone Eesti turule sisenemisel ja siinse üksuse loomisel – alates värbamisstrateegia loomisest kuni uute inimeste integreerimise toetamiseni.

CVO Recruitmenti juhatuse liikme Triin Raamatu sõnul on Cegal kui kaasaegne, edumeelne ja töötajaid väärtustav ettevõte Eestis väga teretulnud. „Nende tegevusvaldkond ja arendusprojektid pakuvad uutele töötajatele kindlasti põnevust ja ametialaseid arenguvõimalusi. Kui Euroopas ja maailmas on palju kriise, on Cegal usaldusväärne ja jätkusuutlik tööandja. Meil on hea meel olla nende värbamispartner Eestis,” sõnas Raamat.

Jaga postitust

Tagasi üles