Vaata peasisu

Tallinna lennujaamas saab näha Milano Expo pronksmedalit

EASi ja KredExi ühendasutus
19. veebruar 2016
2 min

Tänasest, 19. veebruarist on kõigil huvilistel võimalik Tallinna lennujaamas tutvuda Milano EXPO auhinnatud Eesti paviljoni maketi ja pronksmedaliga.

Eelmisel aastal maist oktoobrini toimunud maailmanäitus Milanos oli Eesti jaoks läbi aegade edukaim. Selle kinnituseks on esmakordselt saavutatud tunnustus pronksmedali näol, mille Eesti paviljon pälvis ekspositsiooni disaini kategoorias.  “Pronksmedal maailmanäituselt on erakordne saavutus, sest selleni polnud Eesti kahel varasemal EXPO-l pärast taasiseseisvumist küündinud. See oli väärikas tasu kogu meeskonnale töö eest, mida Itaalia kuumuses poole aasta jooksul tehti,“ ütles EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg.  „Alates tänasest saavad ka Tallinna lennujaama külalised saadud medalit ja auhinnatud paviljoni ideelahendust näha.“

Lõppenud maailmanäitusel purustati mitu rekordit, sealhulgas külastusrekord. EXPO-l külastas Eesti paviljoni 3,4 miljonit inimest. „Lisaks sellele, et Eesti paviljon sai väärika auhinna, lõid eestlased maailmanäitusel ajal kaks maailmarekordit kiikingus. Nii kiiged kui ka kiiking on lennujaamas välja pandud maketil näha,” lisas Tomberg.

Eesti paviljoni eesmärgiks maailmanäitusel oli tutvustada Eestit kui avatud, eristuvast ja arenenud infoühiskonnaga riiki. „Eesti paviljon oli üks vähestest avatud paviljonidest, kuhu pääses järjekorras pikalt seismata ja see andis meile teiste riikide ees eelise. Samuti hindasid külastajad ja rahvusvaheline žürii kõrgelt meie paviljoni sisu – Eesti ettevõtetega koostöös loodud väljapanek ja programm tekitas publikus elavat huvi,“ selgitas EXPO Milano 2015 Eesti juht Andres Kask.

Järgmine maailmanäitus toimub nelja aasta pärast Dubais.

Milano Expo Eesti paviljoni ja ekspositsiooni lõid EASi EXPO meeskond, loovagentuur AKU, arhitektuuribüroo Kadarik & Tüür, OÜ Produktsioonigrupp ja RGB Eesti ning reklaamiagentuur IDEA.

Jaga postitust

Tagasi üles