Vaata peasisu

Taani turu võimalused ootavad Eesti ettevõtjaid

EASi ja KredExi ühendasutus
29. aprill 2019
3 min

Tänavu möödub 800 aastat Taani tähtsaima legendi sünnist, mis ilmekalt kinnitab Eesti ja Taani sidemete pikaealisust – olevat ju siinsamas Maarjamaal  langenud keset lahingumöllu sinisest taevalaotusest taanlaste punavalge ristilipp Dannebrog. Suurt juubelit tähistatakse 15. juunil üle kogu Taani,   Kopenhaagenist Vordingborgini ning pidulikest sündmustest võtab osa ka Taani kroonprints perega. Ka Eestil on seejuures tähtis roll, sest nii mõnedki pidustused mööduvad just Eesti suupistetega kaetud laudade taga. Eestit ja Taanit sedavõrd emotsionaalselt siduvad üritused on suurepärane võimalus Eesti ettevõtjatele oma toodete tutvustamiseks taanlastele ning sealsetele ettevõtetele.

Taani on jõukas ja kõrgelt kvalifitseeritud tööjõuga kaasaegne riik. Leibkondade kasutada jääv tulu ulatub aastas 28 950 dollarini, jäädes napilt alla OECD keskmisele, kuid ületades Eesti vastavat näitajat peaaegu kaks korda. Riigi sisemajanduse kogutoodang ulatub üle 54 000 dollari ning seega on Taani elatustase üks kõrgemaid Euroopa Liidus. Lisaks on Taani üks maailma arenenumaid infoühiskondi, kelle nõudlikud, kuid uuendusmeelsed tarbijad on väga kiired kohanema uute toodete ja tehnoloogiatega. Uusi tooteid soetades on Taani tarbijate ootused kvaliteedi osas ühed kõrgeimad Euroopas.

Allikas: Statistikaamet

Kuigi taanlased on altid katsetama uusi tehnoloogiaid, on Taani tarbijad üpris konservatiivsed ning eelistavad tooteid, mis on turul end juba tõestanud või on tugevalt seotud Põhjamaadega. Mahetoodete segmendis on Taani üks eesrindlikumaid riike ning see turunišš on kiiresti kasvamas, ulatudes juba 10 protsendini kogu toiduaineturust. Tarbijad on üha enam huvitatud tervislikkusest, keskkonna hoidmisest, loomade eetilisest kohtlemisest ning kvaliteedist ja mõistagi ka maitsest.

Taani turg lähivaates

Jättes hetkeks kõrvale üldise majandusarengu Taanis, joonistuvad selgelt välja viis majandusharu, mis kasvavad teistest kiiremini ning pakuvad Eesti ettevõtetele uusi ärivõimalusi, sest Eesti ettevõtete lahendused on kiiresti kohaldatavad ning sobivad digitaalse kogukonna vajadustele.

Viis kõige kiiremini kasvavat turusegmenti Taanis on:

  • teadus- ja arendustegevus (R&D)
  • infotehnoloogia
  • joogisektor
  • energeetika (sealhulgas elekter, maagaas ning kaugküte)
  • farmatseutika

Eesti ettevõtjad sisenevad Taani turule reeglina Kopenhaageni kaudu ning pealinna piirkonnas joonistuvad välja neli sektorit, kuhu Eesti lahendused võiksid edukalt sobituda:

  • tervishoid, biotehnoloogia, apteegid ning haiglad
  • rohetehnoloogiad ja cleantech
  • nutika linna lahendused (IT-sektor, suurandmetega seonduv ning linnaplaneerimine)
  • disain ja loomemajandus

Taani vägagi digitaalne turg pakub Eesti ettevõtetele veel enam võimalusi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia; suurandmete; asjade interneti, nutilahenduste ja Tööstus 4.0 lahenduste osas. Kuigi disaini ja loomemajanduse vallas on konkurents Taanis väga tihe, kasvas Eesti mullune ekspordimaht Taani 12 protsenti, peamiselt tänu mööbli ja puidust valmismajade ekspordile. See näitab, et Eesti disain on ka Taani turul konkurentsivõimeline.

Proovimata ei saa kunagi teada, kas just teie ettevõte sobiks Taani turule. EASi ekspordinõunikud on alati valmis teie päringutele vastama ning koos analüüsima toote või teenuse sobivust Taani vajadustele. Taani turg on piisavalt atraktiivne, et sinna sihti seada, kuid samas ka piisavalt kompaktne, et proovida ja katsetada äripotentsiaali realiseerumist. Allpool on ära toodud ka loetelu EASi ja Eesti saatkonna poolt Taanis sel aastal korraldatavatest üritustest.

Konkreetsema huvi korral võtke palun ühendust EASi Taani turu ekspordinõuniku Peder Degnboliga:

Peder Degnbol

ekspordinõunik Taanis

Epost: [email protected]
Mob: +4591620666

 

 

 

 

Loodame teile abiks olla järgmise ekspordi eduloo saavutamisel!

Jaga postitust

Tagasi üles