Vaata peasisu

Taani tehnoloogiasektori peasündmus TechBBQ tuleb taas septembris

EASi ja KredExi ühendasutus
20. mai 2022
2 min

Taani tehnoloogiasektori ökosüsteem on väga aktiivne, mitmekülgne ja samas ka kõikehõlmav. Kõigis suuremates Taani linnades on ettevõtlust toetavad algatused, lisaks Kopenhaagenile tasub silma peal hoida ka Aarhusil, Odensel, Aalborgil, Esbjergil, Sonderborgil ja Slagelsel. Peamised tehnoloogiaharidust andvad kõrgkoolid on loonud kõrgetasemelised ettevõtluse inkubaatorid, tähelepanuväärseimad neist on Kopenhaageni ülikool, Aarhusi ülikool, Taani tehnooloogiaülikool, Kopenhaageni ärikool ning Kopenhaageni IT-ülikool.

Lisaks tegutsevad Taanis ka mitmed idufirmade kiirendid, nende seas on Travel Lab, Accelerace, Rainmaking ja paljud teised. Tehnoloogiaürituste lipulaevaks Taanis on TechBBQ, kuid piirkondlikke ettevõtmisi kiiresti kasvavate tehnoloogiaettevõtete jaoks on lugematu hulk. Taani startup-ökosüsteemi mitmekesisust ilmestab suurepäraselt allolev kaart.

Kaart Taani startup-ökosüsteemist

Mis on TechBBQ ja kas seal peale grillimise veel miskit põnevat leidub?

TechBBQ on üks Põhjamaade suurimaid startup-ettevõtetele mõeldud sündmuseid, mille ambitsiooniks on luua Euroopa uuendusmeelseim startup-ökosüsteem, lähtudes põhjamaistest usaldusväärsuse ja läbipaistvuse traditsioonidest. TechBBQ vedajate nägemuses kujuneb just Taanist värav Põhjamaadesse ning regionaalne vitriinaken teistele piirkonna ökosüsteemidele. Selle saavutamiseks julgustab TechBBQ globaalsete partnerlussuhete juht Nicklas Panvoncelli jagama omavahel kogemusi, teadmisi ning arusaamu, ühtlasi kiirendades varajase faasi innovatsiooni läbi kontaktide loomise kogu maailma ettevõtjate vahel. TechBBQ laiem eesmärk on tugevdada Põhjamaiste startuppide ökosüsteemi tervikuna, luues sarnaselt mõtlevate professionaalide kogukondi ning ühendades iduettevõtteid investoritega.

“TechBBQ on midagi palju enamat kui vaid kord aastas toimuv konverents,” leiab Panvoncelli. “Meie kahepäevane üritus on loodud kogukonna poolt kogukonna jaoks ning me soovime kiirendada ettevõtete edasist kasvu kogu “New Nordics” regioonis, hõlmates lisaks Skandinaaviale ka Baltimaid ja eriti Eestit.” Sündmustele on oodatud kõik tehnoloogiasektoriga seotud osapooled – ettevõtjad, innovaatorid, idufirmad, partnerid, investorid, tudengid, talendid, teadlased, meedia esindajad jne.

Tänavune TechBBQ toimub 14.-15. septembril vanasse raudteedepoosse rajatud konverentsikeskuses Lokomotivværkstedet. Programmi on võimalik jälgida ka veebi vahendusel, kuid kohale oodatakse vähemalt 8000 osajelat. Rohkem infot sündmuse kohta leiab siit.

Kui soovite lisateavet Eesti ettevõtete võimaluste Taanis, palun võtke ühendust ekspordinõunikuga.

Lucie Fallesen
Ekspordinõunik
[email protected]

Jaga postitust