Vaata peasisu

Suurim ettevõtluskonkurss selgitab välja Eesti parimad ettevõtted

EASi ja KredExi ühendasutus
13. mai 2016
2 min

6T5A3387Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kuulutavad välja Eesti parimate ettevõtete konkursi, mis kulmineerub 13. oktoobril „Aasta ettevõtte“ autasustamisega. Kandidaate saab üles seada kuni 1. juulini.

Pikaajaliste traditsioonidega konkursi juured ulatuvad 1996. aastasse, kui tollase presidendi Lennart Meri eestvedamisel anti esmakordselt välja tiitel „Välisinvestor 1995“.

Igal aastal osaleb konkursil ligi 500 Eesti ettevõtet. Ettevõtluskonkursi peamiseks eesmärgiks on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada parimaid Eesti ettevõtteid, keda ka teistele eeskujuks seada. Tegu on suurima era- ja avaliku sektori koostöös toimuva konkursiga Eestis.

Ettevõtluskonkurss liidab endas kaks konkurssi:

  • Ettevõtluse Auhinda annab välja EAS. Selle konkursi raames selgitatakse välja riigile enim kasu toonud ettevõtted viies valdkonnas: aasta uuendaja, aasta välisinvestor, aasta disainirakendaja, aasta piirkonna ettevõte ja aasta eksportöör. Konkurss Ettevõtluse Auhind on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas ka pikima ajalooga ettevõtluskonkurss Eestis.

Eelmisel aastal võitis Aasta Ettevõte 2015 tiitli AS Kodumaja, lisaks pärjati ettevõte ka Aasta Eksportööri auhinnaga. Teiste kategooriate võitjateks osutusid 2015. aastal: UPM-Kymmene Otepää AS (Aasta Piirkonna Ettevõte); Playtech Estonia OÜ (Aasta Vastutustundlik Ettevõte); Westaqua-Invest OÜ (Aasta Välisinvestor); Adcash OÜ (Aasta Uuendaja)

  • Konkurentsivõime edetabelit korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Selle konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal. Lisaks selgitatakse parimad välja nii suur-, kesk- ja väikeettevõtete kui ka mikroettevõtete arvestuses. Konkursi metoodika on välja töötatud Eesti Konjunktuurinstituudi poolt.

2015 olid võidukad: Adcash OÜ (Konkurentsivõimelisim Väike- ja Keskettevõte); Interstudio OÜ (Konkurentsivõimelisim Mikroettevõte); Merko Ehitus AS (Konkurentsivõimelisim Suurettevõte).

Kõiki ettevõtteid oodatakse endast märku andma ja kandideerima veebilehel www.ettevotluskonkurss.ee. Kandideerimine on avatud 10. maist kuni 1. juulini 2016.

Parimaid ettevõtteid auhinnatakse pidulikul auhinnagalal, mis tänavu toimub 13. oktoobril!

Jaga postitust

Tagasi üles