Vaata peasisu

Soovitusi ettevõtjale edukaks arendustegevuseks tippspetsialistidega

EASi ja KredExi ühendasutus
30. september 2021
2 min

Toimumas on rohepööre, digipööre ja innovatsioonipööre ning see ajendab ettevõtjaid õigeid inimesi otsima, et neid suundasid edendada. Tihti ei ole aga õige eksperdi leidmine nii lihtne ning EAS aitab ettevõttel leida õiged kontaktid teadusasutustega, vajalike laborite või sertifitseerimisasutustega, mida ettevõte oma arendustööks vajab ja milleni on Eesti ettevõttel ise raske jõuda.

Näiteks kohtus Tõrvaaugu Mahe Talu EASi arenduskoostöö eksperdi Relika Alliksaar Williamsi abil kolme Eesti kohaliku tippspetsialistide grupiga. Kolmest valiti parim partner, kellega ettevõte jätkas innovatsiooniosakuga tootearendust tatraleiva retsepti osas.

Tihti tekivad teadlastega koostöös ka uued ideed

Selline konsultatsioon aitab ettevõtjal oma ideed lahti kirjutada ja arenduskoostöö ekspert aitab ka keerulisemate teemade puhul kerkivad küsimusi tõlkida.

Tõrvaaugu Mahe Talu puhul kasvas ühest konsultatsioonist välja ka võimalus osaleda tootmisjääkide väärindamise projektis. See on tavapärane, et ühe probleemi lahendamisest võib kasvada veel mitmeid erinevaid ideid ja projekte ning sedasi saadakse kogu ettevõttes innovatsioonitegevuste hoog sisse.

Maailmas toimuvaga kursis olemine aitab teha paremaid otsuseid

Arenduskoostöö ekspert süveneb just sinu ettevõtte ärimudelisse ja valdkonda. Selleks saab koostada välkuuringu kasutades tarkvarapõhiseid tööriistasid ning kaardistada, millises globaalses konkurentsipositsioonis on ettevõtte tooted, tehnoloogiad või teenused. Selline info võimaldab paremini ettevõtet nõustada.

EASi arenduskoostöö eksperdid nõustavad ettevõtteid erinevates arengustaadiumites ning nende poole võib pöörduda ka ettevõte, kes on oma ärimudelit alles loomas. Oluline esitada oma aus hetkeseis – mida on tehtud senini ja kuhu soovitakse jõuda.

Lisaks aitavad meie eksperdid ettevõttele soovitada sobivaid teenuseid ja toetuseid, mida nii EASi kui ka partnerorganisatsioonide kaudu pakutakse.

EASi ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse arenduskoostöö ekspertidega ühendust võtmine on hea alguspunkt arenguhüppeks. Nõu saamiseks võta julgelt ühendust Relika Alliksaar Williamsi või Kristi Kõrgega ja loe lähemalt EASi veebist.

Jaga postitust

Tagasi üles