Vaata peasisu

Soomes alustas tööd teine EASi ekspordinõunik

EASi ja KredExi ühendasutus
28. jaanuar 2021
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses (EAS) alustas jaanuaris tööd uus Soome ekspordinõunik Aide Tõnts, kelle abiga saavad Eesti ettevõtted laiendada oma tegevust Soomes ja suurendada ekspordivõimalusi.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on Soome meie suurim eksporditurg ning täiendava ekspordinõuniku koht on vajalik Eesti ettevõtete kiiremaks abistamiseks. „Kui seni on üks meie ekspordinõunik teenindanud aastas üle saja ettevõtte, siis nüüd tõuseb võimekus poole võrra,“ ütles Raudsepp.

Kuna tegemist on meie lähituruga, siis pöördutakse EASi poole väga erinevatest valdkondadest. „Kõige rohkem on päringuid metalli- ja masinatööstuse sektorist ning samuti vaatavad aktiivselt Soome poole toidu- ja IT-sektori ettevõtted,“ selgitas Raudsepp.

Ta lisas, et Aide tunneb Soome ettevõtluskeskkonda väga hästi ning on seega Eesti eksportööridele kasulik partner. “Tal on Soomes pikaajaline ettevõtete juhtimise ja ettevõtjate konsulteerimise kogemus ning lai kontaktvõrgustik,” rääkis Raudsepp uue ekspordinõuniku taustast.

EASi uus ekspordinõunik Aide Tõnts (foto autor: Ain Tõnts).

Helsingis asuvas Eesti Majas tööle asuv Aide Tõnts on viimased 14 aastat Soomes töötanud. „Soomes elatud aastate sisse on mahtunud lisaks müügi- ja tegevjuhina töötamisele ka ettevõtlusega tegelemine. Samuti olen tegutsenud erinevates ettevõtjaid ja juhte ühendavates organisatsioonides ning koolitanud ettevõtjaid,“ rääkis oma kogemustest Tõnts, kelle sõnul on Põhjamaade ärikultuuris tavaline, et nii suuri kui ka väiksemaid diile tehakse pigem isiklike võrgustike kaudu.

„Soomlastel on kombeks öelda, et ega üks pääsuke veel suve tähenda. Mul on rõõm alustada meeskonnatööd kauaaegse EASi Soome ekspordinõuniku ja oma ala absoluutse asjatundja Irene Surva-Lehtoneniga. Liites kokku meie kahe teadmised, oskused ja võrgustikud suudame olla toeks veelgi suuremale määrale Eesti ettevõtetele Soome turu vallutamisel,“ rääkis Tõnts.

EASi ekspordinõunikud aitavad ettevõtteid neljal peamisel viisil, milleks on eelnõustamine, ekspordipartnerite otsing, (online)kontaktürituste korraldamine ning välisettevõtete ostusoovide vahendamine. Eksportimist alustav  ettevõte saab eelnõustamisel ülevaate sihtriigis kehtivate vastava valdkonna regulatsioonide, standardite, litsentseerimisvajaduste ja kaubamärkidega seonduva kohta. Samuti annab ekspordinõunik ülevaate nii riigi majanduskeskkonna ja ärivõimaluste kui ka toote ja teenuse turule sobivuse kohta.

Lisaks kahele ekspordinõunikule töötab Soomes EASi investeerimiskonsultant. EASi ekspordinõunikud töötavad koos Soomega kokku 16 riigis Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Hollandis, Prantsusmaal, Poolas, Araabia Ühendemiraatides, Kasahstanis, Hiinas, Indias, Singapuris, Jaapanis ja Ameerika Ühendriikides.

Täpsemat teavet ekspordinõunike kohta ja Aide kontakid leiab EASi kodulehelt: www.eas.ee/ekspordinounikud-valisriikides

Jaga postitust

Tagasi üles