Vaata peasisu

Soome süvatehnoloogia ettevõte Unikie loob Eestisse arenduskeskuse

EASi ja KredExi ühendasutus
27. september 2021
2 min

Soome üks kiiremini kasvavaid tehnoloogiafirmasid laieneb Eestisse, luues siia arenduskeskuse. Ettevõte soovib kahe aasta jooksul palgata 100 tarkvaraarendajat.

Unikie arendab autodele isesõitmise tehnoloogiaid, tehisintellekti põhiseid lahendusi tööstustele, automatiseerimislahendusi ning turvalise ühenduvuse lahendusi. Ettevõttes töötab enam kui 400 tippspetsialisti viies Euroopa riigis ning Põhja-Ameerikas.

„Meie pakutavatele tehnoloogiatele ja lahendustele on kasvav nõudlus nt autotööstuses, kosmosesektoris, sadamates, logistikakeskustes ja laevanduses üle maailma. Otsustasime investeerida Eestisse siinse kõrgelt kvalifitseeritud tööjõu ja meiesugusele tarkvarafirmale suurepärase keskkonna tõttu. Uus arendusüksus Eestis tugevdab märkimisväärselt meie tegevust ja asjatundlikkust. Täname EASi abi ja nõuannete eest, mis viisid meid kokku kohalike partnerfirmadega,” kommenteeris Unikie Eesti direktor Ville Ilves.

„Kuna Volkswagen on teinud otsuse ka Eestis hakata arendama autotarkvara ning Daimler on investeerinud Bolti, siis nüüd Unikie tulek Eestisse kinnitab taaskord, et Eesti on tuleviku autotööstuse investeeringute jaoks atraktiivne maandumispaik,“ ütles EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Kaspar Kork.

Unikie on saavutanud olulise positsiooni juhtivate autotootjate partnerina. Hiljuti Münchenis toimunud ühel autotööstuse suuremal messil IAA Mobility 2021 tutvustas Unikie oma Saksamaa autotööstuse assotsiatsiooniga (VDA) loodud automatiseeritud parkimislahendust koostöös BMW, Fordi, Jaguar-Land Roveri ja Mercedes Benziga.

Unikie tehnoloogia ühendab erinevatest allikatest pärit andurite andmed ja kasutab tehisintellekti, et muuta need andmed teabeks, mida saab seejärel kasutada seadmete, sõidukite ja protsesside reaalajas juhtimisel. Tehisintellekti kasutamine võimaldab näiteks autot juhtida täiesti ilma juhita. Teistes tööstusharudes võimaldavad Unikie tehnoloogiad protsessiliini pidevat ja jälgitavat juhtimist, samas kui näiteks sadamates tehtavaid toiminguid saab optimeerida, jagades reaalajas sünkroonitud andmeid erinevate osapoolte vahel.

Unikie on Soome tarkvaratehnoloogia ettevõte, mis arendab tehnoloogiaid reaalajas toimuvate protsesside jaoks. Unikie teenused keskenduvad kolme ülemaailmse makrotrendi – asjade interneti, 5G ja tehisintellekti ristumiskohale, kus Unikie tehnoloogialahendused võimaldavad pidevat teadlikkust ümbruskonnast, samuti otsuste tegemist ja sellel põhinevat kontrolli. Ettevõtte klientide hulka kuuluvad reaalajas andmete kasutamise teerajajad autotööstuses, aga ka teistes tööstusharudes ja telekommunikatsiooniettevõtetes kogu maailmas. 2015. aastal asutatud Unikie on üks Soome kiiremini kasvavaid tehnoloogiaettevõtteid. Eelmise aasta ettevõtte käive oli 33 miljonit eurot.

Jaga postitust