Vaata peasisu

Soome ringmajandusettevõte Swappie loob Eestisse 200 uut töökohta

EASi ja KredExi ühendasutus
2. veebruar 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) välisinvesteeringute keskus maandas aasta esimese välisinvesteeringu, kui telefonide uuskasutusega tegelev Soome ringmajandusettevõte Swappie alustas Eestis tegevust ning plaanib sel aastal Eestisse luua ligikaudu 200 uut töökohta.

Swappie ostab kokku, kontrollib, vajadusel parandab ja müüb nutiseadmeid. „Oleme tehnoloogiaettevõte, kelle eesmärk on tuua moodi taastatud elektroonikaseadmete kasutamine, alustades telefonidest. Paljud inimesed vahetavad oma telefoni igal aastal uue vastu välja, kuigi eelmisel telefonil on aastaid kasutust jäänud. Me saame oma parandustehnoloogia abil tagada, et iga seade töötab nagu uus, kuid märksa madalama hinnaga ning põhjaliku garantiiga,“ ütles Swappie juht Sami Marttinen.

„Soovin kiita ka EASi välisinvesteeringute keskust kiire tegutsemise eest – kõigest mõni päev pärast esmast kontakti arutasime juba detailsemaid küsimusi, näiteks kuhu täpsemalt peaks meie tehas tulema ning kuidas leida sobivat tööjõudu,“ ütles Marttinen.

„Swappie on hea näide sellest, kuidas erinevate liikumispiirangute ja ebakindlate majandusolude keskel on kõigest paari kuuga võimalik jõuda investeerimisotsuseni ja reaalse tegevuseni Eestis,“ ütles EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Kaspar Kork.

Swappie plaanib Tallinnas laieneda nii kiiresti kui võimalik. Käesoleval aastal on plaanis palgata 200 inimest, aastaks 2022 soovitakse tööd pakkuda ligi 400 töötajale. Tallinna tehase kasvades kavatseb Swappie kasutada automatiseerimist, et inimesed saaksid keskenduda ülesannetele, kus neid enim vaja on. Swappie arendab pidevalt oma tööprotsesse edasi, et suunata võimalikult palju nutiseadmeid uuesti kasutusse.

Täna pakub Swappie Helsingis tööd ligikaudu 400 inimesele 47st riigist, kellest enamik tegeleb seadmete hooldusega. Ettevõttel on plaanis laieneda ka Helsingis, et rahuldada igal aastal mitmekordistuvat nõudlust. Praegu tegeleb ettevõte peamiselt iPhone’ide paranduse ja müügiga, tulevikus on plaanis hakata taastama ka teisi elektroonikaseadmeid.

Jaga postitust

Tagasi üles