Vaata peasisu

Soome laevaehitus kasvab tormiliselt. Tule ekspordipäevale!

EASi ja KredExi ühendasutus
18. jaanuar 2018
2 min

31. jaanuaril toimuva Soome laevanduse ekspordipäeva eesmärgiks on kokku tuua sektoris tegutsevad Eesti ettevõtted, kliendi vajadused läbi arutada ning laevaehituse kasvust võimalikult suur osa koju tuua.

Niivõrd suurt kasvu, nagu hetkel Soome laevaehituses, pole kunagi varem nähtud. Kuigi üldised majandusnäitajad on Soomes pigem stabiilsed, kasvab kruiisilaevade ehitus tänu Aasia tellimustele tormiliselt. Kui 2013. aastal valmistasid põhjanaabrid 18 kruiisilaeva aastas, siis nüüd on see number tõusnud juba 60ni. Praegused tellimused ulatuvad 2024. aastasse ning tootmise kõrghetke prognoositakse 2021. aastaks. Soome väikelaevaehitus jätkab stabiilsel tasemel, küll aga on üle 40% kasvanud väikealuste import Soome. Põhjanaabrite meretööstuse aastakäive on 8 miljardit eurot.

Kuna laevaehitus põhineb laial partnerite ja tarnijate võrgustikul, siis on see on suurepärane võimalus ka Eesti ettevõtjatele, kellest nii mõnelgi on juba märkimisväärne kogemus Soome laevandussektorile toodete ja teenuste tarnimisel.

Eksprordipäeval nõustavad ettevõtjaid laevandusspetsialist Stefan Jungell ja EASi Soome turu ekspordinõunik Irene Surva-Lehtonen. Vaatame lähemalt kliendi protsesse ja valukohti, arutame kulude kokkuhoiu ja koostöö võimalusi. Kliendi vaadet avab SRC Groupi tegevjuht ja juhatuse esimees Hannes Lilp. Räägime maikuus Turus toimuvast Soome suurimast laevatööstuse messist NaviGate. Arutelu veab ja sihti hoiab eksportöör ja koolitaja Jakob Saks.

Registreeri Soome laevanduse ekspordipäevale aadressil [email protected].

Päevakava ja lisainfo.

Jaga postitust

Tagasi üles