Vaata peasisu

Sinimustvalge alustas jalgratastel teekonda EXPO-le

EASi ja KredExi ühendasutus
31. mai 2015
2 min

31. mai 2015

Täna, 31. mail alustasid Eesti jalgratturid sinimustvalge lipu saatel teekonda Põhja-Itaalias. EXPORIDE nime kandva sõidu eesmärk on tutvustada Eestit Itaalia erinevates paikades ajal, mil toimub maailmanäitus EXPO Milano.

EXPORIDE´i ratturi Ailar Väärtmaa sõnul viiakse sõidu jooksul itaallasteni Eesti kultuuri, klassikalist ja kaasaegset muusikat, Eesti toitu, nutikaid lahendusi ja disaini. „Läbime 7 päevaga 700- kilomeetrit ja jõuame 7. juunil Milanosse Eesti rahvuspäevale EXPO-l. Eesti paviljonis ootab meid rahvuspäeva delegatsioon, eesotsas president Toomas Hendrik Ilvesega, kellele anname üle sinimustvalge lipu ja avame Eesti kõige olulisema päeva maailmanäitusel,“ selgitas Väärtmaa.

Väärtmaa lisas, et EXPORIDE ei ole pelgalt jalgrattasõit, see on killukese Eesti viimine Itaaliasse ja oma märgi jätmine maailma.

Eesti ratturite grupp läbib 7 päevaga 700 kilomeetrit, külastades muuhulgas endist Fiati tehasekompleksi Torinos ja eestlasele kuuluvat veinimõisa San Remo lähedal. Sõit algab Como järve äärest ja lõpeb Milanos. Igasse peatuspaika jäetakse mälestuseks tükike Eestile omast.

EXPORIDE meeskonnas on Eesti jalgratturid nii Tour d´ÖÖ, Tallinn Bicycle Week´i kui ka Eesti rattadisaini lipulaeva Velonia seltskonnast, samuti mitmed teised Eesti jalgrattakogukonda kuuluvad ratturid. Teekonna läbivad Indrek Narusk (Velonia Bicycles, Viksi disainer), Kristo Riimaa (Velonia Bicycles), Ailar Väärtmaa (Velonia Bicycles), Anastassia Meškova (Tour d’ÖÖ, Tallinn Bicycle Week), Tarmo Kübard (Tour d’ÖÖ, Tallinn Bicycle Week), Martin Voltri (Tour d’ÖÖ, Tallinn Bicycle Week), Lars Erik Hion (rattaharrastaja), Paul Lõiv (rattaharrastaja) ja Janelle Uibokand (Eesti parimaid noorema põlvkonna naisrattureid).

Jälgi meie ratturite seiklusi Itaalias:
http://www.exporide.ee/
https://www.facebook.com/exporidemilano
https://www.flickr.com/photos/exporide/
https://instagram.com/exporidemilano

Jaga postitust

Tagasi üles