Vaata peasisu

Singapuris toimunud äriseminar keskendus Eesti IKT valdkonna edule ja ettevõtluskliimale

EASi ja KredExi ühendasutus
11. aprill 2017
2 min

Eesti ja Singapuri ärisidemete arendamise seminaril keskenduti Eesti edusammudele IKT valdkonnas ning soodsale ärikliimale. Eile Singapuris toimunud äriseminari korraldasid Singapore Business Federation ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

“Teie seminaril osalemine annab kinnitust, et ärihuvid Eesti turu suunal kasvavad,“ ütles 50 osaleja ees ürituse avanud Singapore Business Federationi tegevjuhi asetäitja ning globaalse äri suunajuht Martin Yuoon. Oma sõnavõtus rõhutas ta Singapuri ettevõtetele vajadust otsida uusi võimalusi ning kaaluda ebatraditsioonilisi turge.

Yuoon märkis, et veidi üle 25 aasta peale taasiseseisvumist on Eestist saanud tehnoloogiavallas maailma juhtiv riik. “Eesti spetsialistid osalesid Skype’i koodi väljatöötamisel ning aastal 2007 sai Eestist maailma esimene riik, mis kasutas üldvalimistel e-hääletust. Eestis on üks maailma vilkamaid lairibavõrke ning idufirmade arv elaniku kohta on rekordiline,” sõnas Yuoon.

EASi ekspordi ja välisinvesteeringute nõunik Singapuris Indrek Pällo ütles ettekandes, et Eesti eesmärk on pakkuda soodsat ärikeskkonda oma avatuse ja paindlike lahendustega, kus tasub esile tõsta teedrajavat e-residentsuse programmi.

Eesti aukonsul Singapuris ja Tolaram Groupi Eesti juht Sonny Aswani vaatas tagasi kontserni 25-aastasele kogemusele ja eduloole Eestis. “Kehra paberivabriku taaskäivitamine 1995. aastal oli keeruline ülesanne, kuid nüüdseks on Horizon Tselluloosi ja Paberi AS-ist saanud rahvusvaheline, täielikult ekspordile keskendunud ettevõte, mis tegutseb Eestile iseloomulikus soodsas ärikeskkonnas,” ütles Aswani.

E-residentsuse projekti globaalse kasvustrateegia juht Ott Vatter tõi esile äriettevõtetele imehästi sobiva e-residentsuse programmi plusse.

Üritus oli mõeldud Singapuri ettevõtetele, kes on huvitatud kaubandus- ja investeerimissuhetest Eestiga, soovivad siseneda Euroopa Liidu turule Eesti kaudu, huvituvad Eesti digitaalsest eduloost jne.

Jaga postitust

Tagasi üles