Vaata peasisu

Singapur katsetab äriturismi hoogustamiseks uuenduslikke lahendusi

EASi ja KredExi ühendasutus
24. mai 2021
3 min

2020. aasta oli kõikjal maailmas täis väljakutseid ning koroonakriis tabas paljusid ettevõtteid rängalt. Seejuures on Singapuri valitsuse otsustavat tegevust koroonaviirusega võitlemisel toodud esile positiivse eeskujuna. Saareriigil on õnnestunud hoida pandeemia kontrolli all tänu nakkusjuhtude varajasele tuvastamisele, lähikontaktide jälgimisele, rangetele isolatsioonireeglitele ning ulatuslike taastusmeetmete rakendamisele, mis on aidanud leevendada COVID-19 mõju kohalikele ettevõtetele ja töötajatele.

Sellele vaatamata kahanes Singapuri majandus eelmisel aastal 5,4 protsenti, mis on siiski veidi parem varem prognoositud 5,8 protsendist ning valitsuse ennustatud 6-6,5 protsendist.

Singapuri majandus on kasvuteel

Singapur

Jättes kõrvale majandusele põhjustatud kahjud, on pandeemia aidanud kaasa tehnoloogia kiiremale kasutuselevõtule mitmetes eluvaldkondades – e-kaubanduses, finantstehnoloogias, videosuhtluses, telemeditsiinis ning e-õppes.

Käesoleva aasta esimeses kvartalis kasvas Singapuri majandus juba 0,2 protsenti võrreldes aasta varasemaga, selle tulemusega on Singapur üks väheseid Aasia riike, mis on suutnud oma majanduse aastavõrdluses positiivsele tõusule pöörata.

Peamiselt vedas Singapuri majandust tõusule tugev tootmistegevus, kasvades aastaga 7,5 protsenti, eelkõige elektroonika, täppismehaanika, keemiatööstuse ja biomeditsiini vallas.

IKT, rahandus ja kindlustus ning professionaalsed teenused kasvasid tervikuna selle aasta esimeses kvartalis 3,7 protsenti.

Pandeemiast väljumine seotakse rohepöördega

Veebruaris kuulutas Singapuri valitsus välja ambitsioonika rohekava aastaks 2030 – GOING GREEN. Kogu rahvastikku hõlmava kava eesmärk on muuta jätkusuutlikumaks viisi, kuidas inimesed elavad, töötavad, õpivad ning mängivad. Laiahaardelisest plaanist ei jää puutumata ükski ühiskonna osa, alates taristu arendamisest, teadus- ja arendustegevusest kuni koolitusprogrammideni.

Singapur Green Plan

60 miljonit Singapuri dollarit suunatakse uue Agri-Food Cluster Transformation Fundi loomisesse, toetamaks tehnoloogia laialdasemat kasutuselevõtmist toidusektoris ning parandamaks Singapuri toidusüsteemi  säilenõtkust. Singapuri valitsus suunab täiendavalt veel 19 miljardit Singapuri dollarit roheinvesteeringuna avalikesse infrastruktuuriprojektidesse.

Need olulised algatused võiksid pälvida ka Eesti tehnoloogiaettevõtete või kestlike lahenduste pakkujate tähelepanu, sest pakuvad võimalusi koostööks kohalike omavalitsuste ning ettevõtetega.

Singapuri rohekava tutvustav video:

Uudne lähenemine äriturismi taastamisele

Singapur katsetab uusi lahendusi rahvusvaheliste ärikohtumiste taastamiseks koroonapandeemia ajastul. Changi lennujaamas avati veebruaris pilootprojektina hotell-ärikeskus Connect@Changi, kus on loodud tingimused väliskülaliste vastuvõtmiseks ja kohtumiste korraldamiseks ilma kohalike elanikega kokku puutumata. Näiteks toimuvad kohtumised ärireisijate ja Singapuri elanike vahel ainult selleks ettenähtud õhukindlate klaaspaneelidega ruumides. Kohalike ja väliskülaliste jaoks on kasutusel eraldi sisenemis- ja väljumisteed ning samuti ka eraldi ventilatsioonisüsteemid.

Kõik väliskülalised peavad kohustuslikus korras tegema PCR-testi saabumisel ning seejärel kolmandal, seitsmendal ja 14. päeval. Tubade hinnad algavad 384 Singapuri dollarist ööpäevas ning sisaldavad kolme söögikorda, kõiki COVID-19 teste ning lennujaamatransfeere.

Kristel Alver Kristel Alver
EASi ekspordinõunik Singapuris
[email protected]

 

Jaga postitust

Tagasi üles