Vaata peasisu Eesti Arengu Sihtasutuse, Euroopa Liit Euroopa struktuuri- ja investeerimisfondid ning Eesti Tuleviku Jaoks (EST)

Kasva suureks mentorlusega

Juhtide mentorprogramm on 6-kuuline programm, mis aitab  luua eeldused ettevõtte mitmekordseks kasvuks ja saada välja omaniku/juhi asendamatuse lõksust. Programm koosneb koolitusprogrammist,  mentii-mentori paarismentorlusest ning iseseisvatest töödest.

 

Programm aitab osalejal kasvada juhi ja ettevõtjana ning leida vastused ettevõtte kasvuks vajalike eesmärkide seadmiseks, ärimudeli arenduseks, ettevõtte positsioneerimiseks, protsesside arendamiseks ja müügi, turunduse, ekspordivõimekuse kasvuks.

 

Iga osalev ettevõtte võtmeisik (tegevjuht või omanik) saab koostööpaariliseks kogemustega mentori, kellega koos kogu programmi vältel ettevõtte jaoks oluliste teemadega tegeleda ning kelle kaasabil ärieesmärke saavutada. Kõik programmis osalenud ettevõtted on programmi lõpuks loonud ettevõtte vajadustest lähtuva arenguplaani ning kasvanud on osaleja juhtimisalased oskused, teadmised ja võrgustik.

 

Nimi
Juhtide mentorprogramm
Kestus
6 kuud
Hind
900 eurot + KM
Töökeel
eesti keel
Staatus
Suletud
Töömahukus
Kandideeri

Kellele on juhtide mentorprogramm mõeldud?

  • soovitavalt varasema ekspordikogemusega ja kasvule orienteeritud ambitsioonika ettevõtte juht ja/või omanik;
  • tema ettevõte on soovituslikult tegutsenud enne programmiga liitumist vähemalt 3 aastat
  • ettevõttel on olemas toode/teenus ja käive nende müügilt;
  • ettevõttes on vähemalt 4 töötajat
  • osalejal on konkreetsed ning ambitsioonikad eesmärgid, mida programmis soovitakse saavutada.

Teenuses osalemise VTA (vähese tähtsusega abi) ettevõtte kohta on kuni 8559,60 eurot.

 

Vaata, mis on sinu ettevõtte VTA jääk

Mis sinu ettevõttes muutub?

Valmib vajadustest lähtuv ettevõtte arenguplaan

Kasvab ettevõtte juhi ja omaniku kompetents ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks

Tippekspertide, mentorite ja teiste osalevate ettevõtjate kogemus ja teadmised loovad võimalused ettevõtte kasvuks

Koolitusprogrammi sisu

  • Juhtide mentorprogrammis on rõhk juhtide/omanike ambitsioonikuse kasvatamisel ning ettevõtte kasvuvõimaluste leidmisel, kasvu takistuste kõrvaldamisel ja organisatsiooni arendamisel selliselt, et see oleks juhist maksimaalselt sõltumatu.
  • Programm alustab juhi ambitsiooni määratlemisega ning lõppeb juhi enesejuhtimise ja -arengu teemadega. Vahepeal käsitletakse äriarenduse ja ettevõtte kasvatamise praktilisi teemasid. Kõik koolituspäevad on selgelt seotud arenguplaaniga, iga koolituspäeva väljund on osa arenguplaanist. Seda kõike toetab koolituste vahel personaalne mentor.
  • Programmi algab ettevõtja ambitsiooni ja ettevõtte kasvuvõimaluste käsitlemisest ja nn suure pildi loomisest. See teema loob vundamendi kõikidele järgmistele teemadele, kuna aitab ettevõtjatel paika panna, kuhu nad soovivad oma ettevõttega liikuda ning mida saavutada.
  • Teine, 2-päevane, moodul keskendub toote/teenuse unikaalsusele ning tõelise konkurentsieelise leidmisele ning turundusele ja müügile.
  • Kolmas moodul keskendub kasvu võimaldavate protsesside arendamisele. Selleks, et ettevõte oleks võimeline mitmekordselt kasvama, peavad protsessid olema korrastatud, korratavad, ilma pudelikaelteta ning efektiivsed.
  • Programmi viimane ehk neljas 2-päevane moodul on pühendatud juhi enesearengule. Räägitakse sellest, kuidas luua kasvu toetav meeskond, sh kuidas muutusi juhtida ja kuidas ehitada kohanemisvõimeline organisatsioon ja suhted, ühe päeva teemaks on kasvu toetav juht.
  • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtete esindajad, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15 min tutvumisintervjuule. Vestluse tulemusena hinnatakse juhi/omaniku ja tema ettevõtte sobivust ning motivatsiooni mentorprogrammis osalemiseks. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist. Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.
  • Programmi valitakse osalema 25 juhti/omanikku, kes saavad endale pikaajalise ettevõtluskogemusega personaalse mentori.

Kandideerimine

MENTIID- JUHID JA OMANIKUD

Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtete esindajad, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15 min tutvumisintervjuule. Vestluse tulemusena hinnatakse juhi/omaniku ja tema ettevõtte sobivust ning motivatsiooni mentorprogrammis osalemiseks. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist. Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.

Programmi valitakse osalema 25 juhti/omanikku, kes saavad endale pikaajalise ettevõtluskogemusega personaalse mentori.

Osalejate/mentiide kandideerimise tähtaeg on  6.juuni 2023.

 

MENTORID

Juhtide mentorprogrammi valitakse osalema 25 pikaajalise juhtimis- ja ettevõtluskogemusega mentorit. Kõigi nõuetele vastavaks tunnistatud mentori kandidaatidega viiakse läbi grupiintervjuud.

Intervjuude käigus antakse kandidaatidele detailne ülevaade programmist, ootustest ja ajalise panuse vajadustest. Mentorite puhul hinnatakse ettevõtluskogemust, varasemat mentorluskogemus, motivatsiooni ja valmidust panustada programmi ning mentii arengusse, mentoroskuseid ja isikuomadusi.

Hindamise tulemusena tekib mentorite pingerida, mille 25 tugevaimat mentorit pääsevad programmi.

Mentorite ajakava sügis 2023

 

07.09, 08.09 Mentorite inspiratsiooniüritus (2-päevane, ööbimisega)

14.03, 15.03 Mentorite kogemusreis välisriiki

Mentorite kandideerimise tähtaeg on 1. juuni 2023.

Kandideeri järgmiselt lingilt:
Mentoriks juhtide mentorprogrammis – EASi ja KredExi ühendasutus

Võrgustusüritus

Võrgustusüritus ja programmi avamine

  • Osalejate väljakutsed
  • Programmi tutvustus
  • Mentorite ja mentiide tutvustus ja võrgustamine

Töötoad

01.12-02.12.2022 Võrgustusüritus (2-päevane, ööbimisega) – sissejuhatus programmi, ettevõtete ja mentorite tutvustused, megatrendid, ettevõtete väljakutsed, kogemuslood, õhtusöögid

18.01.2023 moodul – Ettevõtja ambitsioon ja ettevõtte kasvuvõimalused (koolitaja Heidi Kakko)

16.02-17.02.2023 moodul – Toote/teenuse unikaalsus, konkurentsieelis, turundus ja müük (2-päevane, ööbimisega) (koolitajad Kalev Kaarna ja Katrin Kiviselg)

15.03.2023 moodul – kasvu võimaldavad protsessid (koolitaja Nerius Jasinavicius)

29.03.2023 Ettevõtete külastuspäev

13.04-14.04.2023 moodul – Kasvu toetav meeskond ja kasvu toetav juht (koolitajad Elar Killumets, Hede Kerstin Luik, Raimo Ülavere)

01.06.2023 Lõpuseminar – fookus on ettevõtete arenguplaanide kaitsmisel

Sügis 2023 – II grupp

04.10, 05.10 Võrgustusüritus (2-päevane, ööbimisega)

09.11- 10.11 1. moodul (2-päevane, ööbimisega)

  • Ettevõtja ambitsioon ja kasvuvõimalused (Heidi Kakko)
  • Kasvu toetav meeskond (Elar Killumets)

06.12 2. moodul (1-päevane)

  • Toote või teenuse unikaalsus (Kalev Kaarna)

10.01  3. moodul (1-päevane)

  • Turundus ja müük (Katrin Kiviselg)

08.02, 09.02 4. moodul (2-päevane, ööbimisega)

  • Mõõdikud ja protsessid (Andro Kullerkupp), Kasvuettevõtte finantsid (Paavo Siimann)
  • Kasvu toetav juht (Hede Kerstin Luik ja Raimo Ülavere)

06.03 Ettevõtete külastuspäev

22.03 Lõpuseminar

 

Veebiseminarid

17.11.2022 kl 12-14 Veebiseminar 1 – esitlustreening

03.02. 2023 kl 14-16 Veebiseminar 2 (osalejate valitud teemal ekspert + kogemuslugu)

19.04.2023 kl 14:30-16:39 Veebiseminar 3 – juhised arenguplaanide kaitsmiseks

Sügis 2023 II grupp

18.09 kl 14-16 Veebiseminar 1 – ettevalmistus võrgustusürituseks

24.11 kl 10-12 Veebiseminar 2 – osalejate valitud teema

16.02 kl 10-12 Veebiseminar 3 – juhised kaitsmiseks

Koolitajad

Juhtide mentorprogrammi 2023-2024 koolitajatega saad lähemalt tutvuda järgmisel lingil: Juhtide mentorprogrammi koolitajad 

Koolitaja Heidi Kakko

Heidi Kakko toetab kasvuettevõtete ja idufirmade arengut mentori ja investorina. Ta on juhtinud mitut investeerimisfondi – BaltCap Growth Fund ja SmartCap Early Fund, mille eesmärgiks on aktiivselt kasvatada portfellis olevaid ettevõtteid. Heidil on rahvusvahelise majanduse haridus (Tartu Ülikool täiendõppega Harvard Business School’ist ja George Masoni Ülikoolist) ja pikaajalised kogemused ettevõtete strateegia, ärimudeli ja tootearendusprotsessi nõustamisel ja toetamisel. Lisaks on Heidil AoEC coaching skills certificate. Lisaks on Heidil AoEC coaching skills certificate.

Heidi on aidanud arenguplaane teha sellistel ettevõtetel nagu Cleveron, Sunorek, Miridon, Wendre, Saarioinen, Softrend, Mobire, Trimtex Baltic, Fob Solutions, Advokaadibüroo Cobalt, Fractory Solutions, GuestJoy, Upsteam, Schöttli Keskkonnatehnika, ELK Data, Marmara Sterling, Furcella, Oras Metall jpt.

Koolitaja Kalev Kaarna

Kalev Kaarna on üle 20 aastase kogemusega firmade nõustamisel õige sihtgrupi leidmisel ning ärimudeli arendamisel. 5 aastat juhtis ta Ajujahi konkursi koolitusprogrammi ja käivitas Tartu Ülikoolis Ideelabori. Kompetentsikeskuse TSENTER juhina nõustas ta ettevõtteid tootmise ja müügi parendamise osas ning tutvustas sektoris mitmeid uudseid tehnoloogiaid nagu 5G, koostöö robotid, plasmatöötlus jne. Täna töötab Kalev investeerimisfirmas Superangel ning aitab idufirmadel läbi viia kliendi vajaduste analüüse, müügi eksperimente ning aitab arendada ärimudeleid ja parimat toote positsioneerimist.

Kalevi klientidest võib välja tuua näiteks ettevõtteid Montonio, Parcelsea, Mentornaut, Remato, Lightcode Photonics, Ender Turing, Kingdom Technologies.

Koolitaja Katrin Kiviselg

Katrin Kiviselg on müügikoolitaja ja -coach, kes aitab ettevõtetel nende müügisüsteeme korrastada. Ta on partner, B2B müügikonsultant ja koolitaja rahvusvahelises ettevõttes North Star Consulting. Katrinil on 15-aastane otsemüügi kogemus, lisaks üle 10 aastane kogemus müügimeeskondade värbamisel, juhendamisel ja koolitamisel. Ta on koolitanud ja juhendanud müügiinimesi Kanadas, Austraalias, Venemaal, Leedus ja Eestis, organiseerinud ja juhtinud müügikonverentse ning esinenud sadade inimeste ees nii Eestis kui välisriikides.

Katrini peamine fookus on täna Baltikumi iduettevõtete toetamine, kelle hulka kuuluvad näiteks Adcash, Barking, Bolt, Eziil, MeetFrank, Montonio, eAgronom, VideoCV.io, lisaks mentordab ta üht edukamat iduettevõtete kiirendit Startup Wiseguysi ja SuperAngeli riskifondi.

Koolitaja Andro Kullerkupp

Andro on kogenud juhtimisnõustaja, mentor ja lektor, kellel on ulatuslikud praktilised kogemused ettevõtluses ja erineva suurusega organisatsioonide nõustamises. Tema peamisteks valdkondadeks on protsesside arendus ja digitaliseerimine. Andro on edukalt viinud Nasdaqi börsile tehnoloogiaettevõtte Airobot Technologies AS olles ka selle ettevõtte nõukogu esimees. Lisaks on ta EBS EMBA juhtimisarvestuse programmi juhtiv õppejõud.

 

Protsesside analüüs ja arendus on Androle tuttav juba ajast kui ta töötas Eesti Telefonis (Telia) ärijuhina. Ta on spetsialiseerunud protsesside tõhustamisele, mille lahutamatuks osaks on sageli digitaliseerimine. Ta naudib eriti nende ettevõtete nõustamist, kus otsustajad ise osalevad arendustegevuses.

Andro on omandanud kogemusi erinevates sektorites, sealhulgas kõrgtehnoloogilises tootmises, puidu- ja mööblitööstuses, masinaehituses, trükitööstuses, telekommunikatsioonis, IT-s, meditsiinis, toiduainetetööstuses, elektroonikatööstuses, laevaehituses ja paljudes teistes.

Koolitaja Elar Killumets

Elar Killumets on tugeva praktilise taustaga organisatsioonide arengumentor, muudatuste juhtimise nõustaja ja juhtide treener. Elar on tegelenud muudatuste juhtimise ja juhtide coachimisega üle 15. aasta. Tal on kogemusi väga erinevate ettevõtetega – seemnefaasist rahvusvaheliste suurkorporatsioonideni. Tema igapäevatöö on aidata ettevõtete juhtidel paremaid organisatsioone ehitada – selliseid, mis saavad ka muutlikes oludes suurepäraselt hakkama. Kus muutus ja areng on ettevõtte DNAs.

Elari stiiliks on võtta fookusesse kogu ettevõte korraga, näha tervikpilti ning tegeleda süsteemsete probleemidega, mis lahedaks enamuse takistustest. See võimaldab saavutada ka keerulistes situatsioonides ülikiireid tulemusi.

Koolitaja Hede Kerstin Luik

Hede Kerstin Luik on juhtimistreener ja konsultant, kes juba üle 20 aasta igapäevatööks tegelenud inimeste hoiakute ja käitumise mõjutamisega. Ta lähtub oma igapäevatöös juhtimis- ja käitumisteadustest ning viib läbi meeskonnatreeninguid ja individuaaltööd juhtidega. Praktilistele oskustele annab värskuse töö Põhja-Eesti Regionaalhaigla kommunikatsiooniteenistuse juhina.

Varem on Hede juhtinud Statoili turundustegevust, aidates Statoilil tõusta tugevaks turuliidriks, samuti  globaalse kultuuriorganisatsiooni British Councili Eesti esindust, üle-Euroopalist loomemajanduse projekti ja TBWA keti Eesti agentuuri. Hedel on muudatuste juhtimise magistrikraad INSEADist

Koolitaja Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on maailma suurima coachide ühingu ICFi poolt sertifitseeritud coach (ACC) ja koolitaja ning aitab edukatel inimestel teha nende käitumises positiivseid muutusi, mis on püsivad ja mida teadvustavad ka teised. Oma programmides kasutab ta maailma nr 1 juhtide coachi Will Linsseni metoodikat, mis keskendub eelkõige juhtide käitumisharjumuste muutmisele, mõõtes selle tulemuslikkust juhi ümber olevate inimeste hinnangutena. Ta on läbinud Systemic Team Coaching Certificate kursuse. Raimo on coachinud ja koolitanud juhte ja ettevõtjaid alates 2008. aasta kevadtalvest ja selle aja jooksul koostööd teinud tuhandete inimestega. Aastate jooksul on Raimo viinud läbi üle saja juhi personaalse coachingu programmi.

Teemad, milles Raimo nõustab on näiteks väärtused, põhimõtted ja uskumused juhina, juhi töö- ja elurütm (mis on eelduseks tippsoorituse tegemisele), tegutsemine pingeolukorras ja muud seotud teemad.

Mentii-mentori paarismentorlus

Programmi läbivaks tegevuseks on mentii-mentori paarismentorlus (vähemalt 8h kuus/48h kogu programmi vältel) ning iseseisvad tööd, mille tulemusena valmib ja pidevalt täieneb mentii arenguplaan.  Mentor toetab osaleja juhtimisalaste oskuste, teadmiste ja võrgustiku laienemist.

Mentoritena on mentorprogrammi kaasatud 25 pikaajalise juhtimis- ja ettevõtluskogemusega ettevõtjat. Mentor osaleb mentiiga koos kõikides programmi tegevustes ja toetab eesmärkide saavutamisel ning arenguplaani koostamisel.

Lõpuüritus

Lõpuseminari eesmärgiks on ettevõtete arenguplaanide ja programmi tulemuste tutvustamine, kokkuvõtete tegemine ja programmi pidulik lõpetamine. Programmi kokkuvõtval lõpuüritusel osalevad kõik Juhtide mentorprogrammis osalenud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad ning EASi esindajad.

Lõpuseminariks aitavad valmistuda eelnevalt sellel teemal läbi viidud veebiseminar. Samuti annavad arenguplaanidele kirjalikku tagasisidet ja teevad parendusettepanekuid programmi arendusjuhid.

Teekond

  • Juhtide mentorprogrammis on rõhk juhtide/omanike ambitsioonikuse kasvatamisel ning ettevõtte kasvuvõimaluste leidmisel, kasvu takistuste kõrvaldamisel ja organisatsiooni arendamisel selliselt, et see oleks juhist maksimaalselt sõltumatu.
  • Programm alustab juhi ambitsiooni määratlemisega ning lõppeb juhi enesejuhtimise ja -arengu teemadega. Vahepeal käsitletakse äriarenduse ja ettevõtte kasvatamise praktilisi teemasid. Kõik koolituspäevad on selgelt seotud arenguplaaniga, iga koolituspäeva väljund on osa arenguplaanist. Seda kõike toetab koolituste vahel personaalne mentor.
  • Programmi algab ettevõtja ambitsiooni ja ettevõtte kasvuvõimaluste käsitlemisest ja nn suure pildi loomisest. See teema loob vundamendi kõikidele järgmistele teemadele, kuna aitab ettevõtjatel paika panna, kuhu nad soovivad oma ettevõttega liikuda ning mida saavutada.
  • Teine, 2-päevane, moodul keskendub toote/teenuse unikaalsusele ning tõelise konkurentsieelise leidmisele ning turundusele ja müügile.
  • Kolmas moodul keskendub kasvu võimaldavate protsesside arendamisele. Selleks, et ettevõte oleks võimeline mitmekordselt kasvama, peavad protsessid olema korrastatud, korratavad, ilma pudelikaelteta ning efektiivsed.
  • Programmi viimane ehk neljas 2-päevane moodul on pühendatud juhi enesearengule. Räägitakse sellest, kuidas luua kasvu toetav meeskond, sh kuidas muutusi juhtida ja kuidas ehitada kohanemisvõimeline organisatsioon ja suhted, ühe päeva teemaks on kasvu toetav juht.
  • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtete esindajad, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15 min tutvumisintervjuule. Vestluse tulemusena hinnatakse juhi/omaniku ja tema ettevõtte sobivust ning motivatsiooni mentorprogrammis osalemiseks. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist. Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.
  • Programmi valitakse osalema 25 juhti/omanikku, kes saavad endale pikaajalise ettevõtluskogemusega personaalse mentori.

MENTIID- JUHID JA OMANIKUD

Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtete esindajad, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15 min tutvumisintervjuule. Vestluse tulemusena hinnatakse juhi/omaniku ja tema ettevõtte sobivust ning motivatsiooni mentorprogrammis osalemiseks. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist. Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.

Programmi valitakse osalema 25 juhti/omanikku, kes saavad endale pikaajalise ettevõtluskogemusega personaalse mentori.

Osalejate/mentiide kandideerimise tähtaeg on  6.juuni 2023.

 

MENTORID

Juhtide mentorprogrammi valitakse osalema 25 pikaajalise juhtimis- ja ettevõtluskogemusega mentorit. Kõigi nõuetele vastavaks tunnistatud mentori kandidaatidega viiakse läbi grupiintervjuud.

Intervjuude käigus antakse kandidaatidele detailne ülevaade programmist, ootustest ja ajalise panuse vajadustest. Mentorite puhul hinnatakse ettevõtluskogemust, varasemat mentorluskogemus, motivatsiooni ja valmidust panustada programmi ning mentii arengusse, mentoroskuseid ja isikuomadusi.

Hindamise tulemusena tekib mentorite pingerida, mille 25 tugevaimat mentorit pääsevad programmi.

Mentorite ajakava sügis 2023

 

07.09, 08.09 Mentorite inspiratsiooniüritus (2-päevane, ööbimisega)

14.03, 15.03 Mentorite kogemusreis välisriiki

Mentorite kandideerimise tähtaeg on 1. juuni 2023.

Kandideeri järgmiselt lingilt:
Mentoriks juhtide mentorprogrammis – EASi ja KredExi ühendasutus

Võrgustusüritus ja programmi avamine

  • Osalejate väljakutsed
  • Programmi tutvustus
  • Mentorite ja mentiide tutvustus ja võrgustamine

01.12-02.12.2022 Võrgustusüritus (2-päevane, ööbimisega) – sissejuhatus programmi, ettevõtete ja mentorite tutvustused, megatrendid, ettevõtete väljakutsed, kogemuslood, õhtusöögid

18.01.2023 moodul – Ettevõtja ambitsioon ja ettevõtte kasvuvõimalused (koolitaja Heidi Kakko)

16.02-17.02.2023 moodul – Toote/teenuse unikaalsus, konkurentsieelis, turundus ja müük (2-päevane, ööbimisega) (koolitajad Kalev Kaarna ja Katrin Kiviselg)

15.03.2023 moodul – kasvu võimaldavad protsessid (koolitaja Nerius Jasinavicius)

29.03.2023 Ettevõtete külastuspäev

13.04-14.04.2023 moodul – Kasvu toetav meeskond ja kasvu toetav juht (koolitajad Elar Killumets, Hede Kerstin Luik, Raimo Ülavere)

01.06.2023 Lõpuseminar – fookus on ettevõtete arenguplaanide kaitsmisel

Sügis 2023 – II grupp

04.10, 05.10 Võrgustusüritus (2-päevane, ööbimisega)

09.11- 10.11 1. moodul (2-päevane, ööbimisega)

  • Ettevõtja ambitsioon ja kasvuvõimalused (Heidi Kakko)
  • Kasvu toetav meeskond (Elar Killumets)

06.12 2. moodul (1-päevane)

  • Toote või teenuse unikaalsus (Kalev Kaarna)

10.01  3. moodul (1-päevane)

  • Turundus ja müük (Katrin Kiviselg)

08.02, 09.02 4. moodul (2-päevane, ööbimisega)

  • Mõõdikud ja protsessid (Andro Kullerkupp), Kasvuettevõtte finantsid (Paavo Siimann)
  • Kasvu toetav juht (Hede Kerstin Luik ja Raimo Ülavere)

06.03 Ettevõtete külastuspäev

22.03 Lõpuseminar

 

17.11.2022 kl 12-14 Veebiseminar 1 – esitlustreening

03.02. 2023 kl 14-16 Veebiseminar 2 (osalejate valitud teemal ekspert + kogemuslugu)

19.04.2023 kl 14:30-16:39 Veebiseminar 3 – juhised arenguplaanide kaitsmiseks

Sügis 2023 II grupp

18.09 kl 14-16 Veebiseminar 1 – ettevalmistus võrgustusürituseks

24.11 kl 10-12 Veebiseminar 2 – osalejate valitud teema

16.02 kl 10-12 Veebiseminar 3 – juhised kaitsmiseks

Juhtide mentorprogrammi 2023-2024 koolitajatega saad lähemalt tutvuda järgmisel lingil: Juhtide mentorprogrammi koolitajad 

Koolitaja Heidi Kakko

Heidi Kakko toetab kasvuettevõtete ja idufirmade arengut mentori ja investorina. Ta on juhtinud mitut investeerimisfondi – BaltCap Growth Fund ja SmartCap Early Fund, mille eesmärgiks on aktiivselt kasvatada portfellis olevaid ettevõtteid. Heidil on rahvusvahelise majanduse haridus (Tartu Ülikool täiendõppega Harvard Business School’ist ja George Masoni Ülikoolist) ja pikaajalised kogemused ettevõtete strateegia, ärimudeli ja tootearendusprotsessi nõustamisel ja toetamisel. Lisaks on Heidil AoEC coaching skills certificate. Lisaks on Heidil AoEC coaching skills certificate.

Heidi on aidanud arenguplaane teha sellistel ettevõtetel nagu Cleveron, Sunorek, Miridon, Wendre, Saarioinen, Softrend, Mobire, Trimtex Baltic, Fob Solutions, Advokaadibüroo Cobalt, Fractory Solutions, GuestJoy, Upsteam, Schöttli Keskkonnatehnika, ELK Data, Marmara Sterling, Furcella, Oras Metall jpt.

Koolitaja Kalev Kaarna

Kalev Kaarna on üle 20 aastase kogemusega firmade nõustamisel õige sihtgrupi leidmisel ning ärimudeli arendamisel. 5 aastat juhtis ta Ajujahi konkursi koolitusprogrammi ja käivitas Tartu Ülikoolis Ideelabori. Kompetentsikeskuse TSENTER juhina nõustas ta ettevõtteid tootmise ja müügi parendamise osas ning tutvustas sektoris mitmeid uudseid tehnoloogiaid nagu 5G, koostöö robotid, plasmatöötlus jne. Täna töötab Kalev investeerimisfirmas Superangel ning aitab idufirmadel läbi viia kliendi vajaduste analüüse, müügi eksperimente ning aitab arendada ärimudeleid ja parimat toote positsioneerimist.

Kalevi klientidest võib välja tuua näiteks ettevõtteid Montonio, Parcelsea, Mentornaut, Remato, Lightcode Photonics, Ender Turing, Kingdom Technologies.

Koolitaja Katrin Kiviselg

Katrin Kiviselg on müügikoolitaja ja -coach, kes aitab ettevõtetel nende müügisüsteeme korrastada. Ta on partner, B2B müügikonsultant ja koolitaja rahvusvahelises ettevõttes North Star Consulting. Katrinil on 15-aastane otsemüügi kogemus, lisaks üle 10 aastane kogemus müügimeeskondade värbamisel, juhendamisel ja koolitamisel. Ta on koolitanud ja juhendanud müügiinimesi Kanadas, Austraalias, Venemaal, Leedus ja Eestis, organiseerinud ja juhtinud müügikonverentse ning esinenud sadade inimeste ees nii Eestis kui välisriikides.

Katrini peamine fookus on täna Baltikumi iduettevõtete toetamine, kelle hulka kuuluvad näiteks Adcash, Barking, Bolt, Eziil, MeetFrank, Montonio, eAgronom, VideoCV.io, lisaks mentordab ta üht edukamat iduettevõtete kiirendit Startup Wiseguysi ja SuperAngeli riskifondi.

Koolitaja Andro Kullerkupp

Andro on kogenud juhtimisnõustaja, mentor ja lektor, kellel on ulatuslikud praktilised kogemused ettevõtluses ja erineva suurusega organisatsioonide nõustamises. Tema peamisteks valdkondadeks on protsesside arendus ja digitaliseerimine. Andro on edukalt viinud Nasdaqi börsile tehnoloogiaettevõtte Airobot Technologies AS olles ka selle ettevõtte nõukogu esimees. Lisaks on ta EBS EMBA juhtimisarvestuse programmi juhtiv õppejõud.

 

Protsesside analüüs ja arendus on Androle tuttav juba ajast kui ta töötas Eesti Telefonis (Telia) ärijuhina. Ta on spetsialiseerunud protsesside tõhustamisele, mille lahutamatuks osaks on sageli digitaliseerimine. Ta naudib eriti nende ettevõtete nõustamist, kus otsustajad ise osalevad arendustegevuses.

Andro on omandanud kogemusi erinevates sektorites, sealhulgas kõrgtehnoloogilises tootmises, puidu- ja mööblitööstuses, masinaehituses, trükitööstuses, telekommunikatsioonis, IT-s, meditsiinis, toiduainetetööstuses, elektroonikatööstuses, laevaehituses ja paljudes teistes.

Koolitaja Elar Killumets

Elar Killumets on tugeva praktilise taustaga organisatsioonide arengumentor, muudatuste juhtimise nõustaja ja juhtide treener. Elar on tegelenud muudatuste juhtimise ja juhtide coachimisega üle 15. aasta. Tal on kogemusi väga erinevate ettevõtetega – seemnefaasist rahvusvaheliste suurkorporatsioonideni. Tema igapäevatöö on aidata ettevõtete juhtidel paremaid organisatsioone ehitada – selliseid, mis saavad ka muutlikes oludes suurepäraselt hakkama. Kus muutus ja areng on ettevõtte DNAs.

Elari stiiliks on võtta fookusesse kogu ettevõte korraga, näha tervikpilti ning tegeleda süsteemsete probleemidega, mis lahedaks enamuse takistustest. See võimaldab saavutada ka keerulistes situatsioonides ülikiireid tulemusi.

Koolitaja Hede Kerstin Luik

Hede Kerstin Luik on juhtimistreener ja konsultant, kes juba üle 20 aasta igapäevatööks tegelenud inimeste hoiakute ja käitumise mõjutamisega. Ta lähtub oma igapäevatöös juhtimis- ja käitumisteadustest ning viib läbi meeskonnatreeninguid ja individuaaltööd juhtidega. Praktilistele oskustele annab värskuse töö Põhja-Eesti Regionaalhaigla kommunikatsiooniteenistuse juhina.

Varem on Hede juhtinud Statoili turundustegevust, aidates Statoilil tõusta tugevaks turuliidriks, samuti  globaalse kultuuriorganisatsiooni British Councili Eesti esindust, üle-Euroopalist loomemajanduse projekti ja TBWA keti Eesti agentuuri. Hedel on muudatuste juhtimise magistrikraad INSEADist

Koolitaja Raimo Ülavere

Raimo Ülavere on maailma suurima coachide ühingu ICFi poolt sertifitseeritud coach (ACC) ja koolitaja ning aitab edukatel inimestel teha nende käitumises positiivseid muutusi, mis on püsivad ja mida teadvustavad ka teised. Oma programmides kasutab ta maailma nr 1 juhtide coachi Will Linsseni metoodikat, mis keskendub eelkõige juhtide käitumisharjumuste muutmisele, mõõtes selle tulemuslikkust juhi ümber olevate inimeste hinnangutena. Ta on läbinud Systemic Team Coaching Certificate kursuse. Raimo on coachinud ja koolitanud juhte ja ettevõtjaid alates 2008. aasta kevadtalvest ja selle aja jooksul koostööd teinud tuhandete inimestega. Aastate jooksul on Raimo viinud läbi üle saja juhi personaalse coachingu programmi.

Teemad, milles Raimo nõustab on näiteks väärtused, põhimõtted ja uskumused juhina, juhi töö- ja elurütm (mis on eelduseks tippsoorituse tegemisele), tegutsemine pingeolukorras ja muud seotud teemad.

Programmi läbivaks tegevuseks on mentii-mentori paarismentorlus (vähemalt 8h kuus/48h kogu programmi vältel) ning iseseisvad tööd, mille tulemusena valmib ja pidevalt täieneb mentii arenguplaan.  Mentor toetab osaleja juhtimisalaste oskuste, teadmiste ja võrgustiku laienemist.

Mentoritena on mentorprogrammi kaasatud 25 pikaajalise juhtimis- ja ettevõtluskogemusega ettevõtjat. Mentor osaleb mentiiga koos kõikides programmi tegevustes ja toetab eesmärkide saavutamisel ning arenguplaani koostamisel.

Lõpuseminari eesmärgiks on ettevõtete arenguplaanide ja programmi tulemuste tutvustamine, kokkuvõtete tegemine ja programmi pidulik lõpetamine. Programmi kokkuvõtval lõpuüritusel osalevad kõik Juhtide mentorprogrammis osalenud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad ning EASi esindajad.

Lõpuseminariks aitavad valmistuda eelnevalt sellel teemal läbi viidud veebiseminar. Samuti annavad arenguplaanidele kirjalikku tagasisidet ja teevad parendusettepanekuid programmi arendusjuhid.

teenuse partnerid ja lisainfo

Meie partneriks teenuse elluviimisel on:

BDA Consulting
Lisainfot küsi: [email protected]

Seeneproteiinid, nanomaterjalid ja biostimulaatorid: Eesti ettevõtted arendavad maailmatasemel tehnoloogiaid

EASi ja KredExi ühendasutuse rakendusuuringute programmi (RUP) neljandas voorus said uudsete tehnoloogiate arendamiseks toetust 14 ettevõtet kogumahus 15 miljonit eurot. Arendusprojektide hulgast leiab lahendusi nii meditsiinis, droonide arenduses, agronoomia digitaliseerimises, tulevikutoidus, väetiste tootmises kui ka uut tüüpi elektrolüüserite ehitamises. Majandus- ja IT-minister Tiit Riisalo sõnul tuleb lähiaastatel nii riigil kui ettevõtetel uue kasvu leidmiseks oluliselt innovatsiooni panustada. „Innovatsiooni toetamine on oluline, et ühelt poolt oleks tagatud ettevõtete investeerimiskindlus ning teiselt poolt kõrgema lisandväärtuse loomine ja Eesti ekspordi kasv. Pakume ettevõtjatele tuge arenduse nö surmaoru läbimisel, kus riskid on kõige suuremad, et Eestist pärit kõrge lisandväärtusega tooted ja tehnoloogiad pääseksid maailmaturule

Mentorid: juht on üksik amet, mis vajab kasvuks kogenud praktiku tuge 
Mentorid: juht on üksik amet, mis vajab kasvuks kogenud praktiku tuge 

EASi juhtide mentorprogramm viib kokku pikaajalise ettevõtluskogemuse mentorid ning kasvuambitsiooniga ettevõtete juhid. Programmi edu võti seisneb selle praktilisuses – tipptasemel eksperdid, kes on juhina kasvukadalipu läbi teinud, saavad nõu ja soovitustega toetada ettevõtte arenguplaani loomist. Võidavad seejuures mõlemad.  Juhtide mentorprogramm kestab kuus kuud ning sisaldab erinevaid koolitusi ja töötubasid. Selle asendamatu osa on mentori-mentii suhe, kus programmis osalevad ettevõtjad saavad endale sobivalt mentorilt asjalikku ja kogemusel põhinevat nõu. Näiteks idufirmade maailmas üle 20 aasta tegutsenud Anneli Aljas on programmi raames olnud mentoriks nii üsna algusjärgus kui ka juba käimalükatud ettevõtetele. „Juhid vajavad julgustust. Tegemist on üksildase ametiga, kus usaldusväärseid ning

Riik toetab tudengite projekte alates tehisintellektist kuni satelliitide ja robotite arendamiseni

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koostöös EAS ja Kredexi ühendasutusega toetavad 10 tudengite inseneeriavaldkonna arendusprojekti kogumahus 960 000 euroga. Majandus- ja Kommunikatsiooniminsteeriumi majandusarengu asekantsler Sille Kraami sõnul oli ta meeldivalt üllatunud, et konkurents toetusele oli väga tihe. „Mul on hea meel näha, et leidub nii palju hakkajaid tudengeid, kuna nemad on meie majanduse tulevik. Kõik projektid valmivad koostöös ettevõtetega, mis on suurepärane viis tudengitel tutvuda oma valdkonna ettevõtjate tegemistega,“ ütles Kraam. EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul tõi hindamiskomisjon esile tudengite professionaalsust ja ideede ambitsioonikust. „Kõik tudengid, kes nendes projektides kaasa löövad, saavad unikaalse ja samas ka praktilise kogemuse,“ sõnas

InnoBoost seminar tutvustas kolmikpöörde toetuseid ja teenuseid

Märtsis kutsusime arendustegevusi tegevad ettevõtted hommikuseminarile, kus rääkisime meie ühendasutuse toetustest ja teenustest, mis saavad olla ettevõtetele abiks oma toote, teenuse või äriprotsesside järgmisele tasemel viimisel. EASi ja KredExi ühendasutus pakub laia spektrit toetustest ja teenustest, mis toetavad ettevõtteid innovatsiooni, rohe- ja digipöörde tegemisel. Tutvustasime erinevaid praegu avatud teenuseid nagu näiteks innovatsioonivõimekuse diagnostika, mille abil saab ettevõte ülevaate oma hetke innovatsioonitasemest ning personaalse tegevuskava ühendasutuse poolt pakutavatest teenustest ja toetustest, millega innovatsiooni arenguteel järgmisi samme astuda. Samuti anti osalejatele ülevaade peagi avatavatest teenustest nagu näiteks ESG ja kestlikkuse meistriklass, kus ettevõtted läbivad põhjaliku ja praktilise koolitusprogrammi vastutustundlikust ja kestlikust äri

EASi ja KredExi ühendasutuse juht Lauri Lugna lahkub ametist

EASi ja KredExi ühendasutuse nõukogu kutsus tagasi juhatuse esimehe Lauri Lugna, kes on ametis 28. aprillini. Alates 2022. aasta algusest ametis olnud Lugna sõnul on organisatsioonide ühendamisel tehtud ära oluline töö, samal ajal tulemuslikkuses järele andmata. „Olulised etapid organisatsioonide ühendamises on tänaseks läbitud. See periood on olnud põnev ja arendav, aga ka tohutult intensiivne. Tõime lühikese aja jooksul kaks suurt organisatsiooni nii kujundlikult kui ka otseses mõttes sama katuse alla ning ühendamistegevuste spekter ulatus infosüsteemidest ja protsessidest kuni struktuuri ja väärtusteni. Valmis ka uus strateegia, mis visandab ühendasutuse rolli innovatsiooni-, rohe- ja digipöörde hoogustajana Eesti majanduses ning meie elamufondi energiatõhusaks