Vaata peasisu

toetame ettevõtete digitaliseerimist

Digitaliseerimise meistriklass aitab tuvastada protsessid, mille digitaliseerimine avaldab kõige enam mõju ettevõtte konkurentsivõimele. 

Kandideerimine kevad 2022 meistriklassi on lõppenud. Peagi selgub uue meistriklassi toimumisaeg. Anna meile oma huvist märku. 

Nimi
Digitaliseerimise meistriklass
Kestus
3 kuud
Hind
600 eurot
Staatus
Tulemas
Töökeel
eesti keel
Töömahukus

kelle jaoks on meistriklass mõeldud?

 • Tööstusettevõtted, kes soovivad optimeerida oma ettevõtte protsesse.
 • Ühest ettevõttest on oodatud 2-3 inimest, kellel on ettevõtte juhtimises oluline roll.
 • Tööstusettevõte, kes ei ole raskustes ja on soovitavalt tegutsenud vähemalt kolm aastat.
 • Ettevõttel peab olema ambitsioonikas eesmärk ja kasvupotentsiaal, samuti kas juba toimiv eksport või kavandatav eksport.
 • Soovitatavalt on eelnevalt läbi viidud audit, et kaardistada ettevõtte töökorralduse, automatiseerituse ja digitaliseerituse hetkeolukord.
 • Vähese tähtsusega abi (VTA) ei ületa 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot).
Vaata, mis on sinu ettevõtte VTA jääk

Kogemuslood

Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo
Lasita Aken tegevjuht

Programmi käigus koostatud teekaart aitas mõista, kuidas digilahenduste abil tööprotsesse efektiivsemaks muuta ning saadav ressursisääst kasvuks suunata.

Loe lisa
Reigo Rusing
Reigo Rusing
Balsnacki arendusjuht

Saime aru, et meie teadmised erinevate tarkvaralahenduste tegelikust võimekusest olid pehmelt öeldes olematud.

Loe lisa
Marit Tiits
Marit Tiits
Nurme tegevjuht

Programmi lõpuks on läbi töötatud juba 54 tööprotsessi, umbes teine samapalju seisab veel ees.

Loe lisa

mis kasu on ettevõttele?

areneb digiprotsesside rakendamise kompetents

Uued oskused

digitaalsete protsesside rakendamiseks

Paraneb meeskonnatöö

ühine õppimine ja kogemuste vahetus

Valmib digiplaan

alustatakse protsesside digitaliseerimist

Meie koolitajad ja mentorid

Aleksandr Miina on tootmise ning protsesside juhtimisekonsultant, nõustajaja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuseliige, EASi kvalifitseeritud tootmisalase diagnostika ja digidiagnostika konsultant.

Lisaks 20-aastasele praktiku kogemusele on Aleksandril põhjalik teoreetiline ettevalmistus tootmisejuhtimises: Industrial Engineering and Management, M.Sc. Eng ning doktoriõpingud: PhD, Business Administration, ning digimuutuste läbiviimises ettevõtetes: M.Sc.Eng, Digimuutused ettevõttes.

Aleksandr sobib mentoriks ettevõtetele, kelle tootmisprotsess vajab konkreetseid mõõdistusi, süvadiagnostikat või sisendit pidevaks parenduseks.

Juhan Pukk on IT-valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning tal on lai ülevaade kogu valdkonnas toimuvast. Ta kuulub ITL–i juhatusse.

Viimastel aastatel on ta tegelenud aktiivselt tööstusettevõtete nõustamise ja koolitamisega protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu valdkonnas.

Peamise rõhuasetuse mentorina paneb Juhan andmete tekkimisele, liikumisele ja esitlemisele ettevõttes sees. Eesmärgiks on luua olukord, kus kõigil ettevõtte funktsioonidel on täpselt õigel ajal õige kogus informatsiooni, mida neil vaja läheb.

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate tööstusettevõtete nõustamisega muuhulgas protsesside optimeerimisel, kvaliteedijuhtimissüsteemide juurutamisel, digitaliseerimisel ja automatiseerimisel, tootmise korraldamisel ja hankijate hindamisel.

Teostatud tööd hõlmavad ERP-i juurutamist, lao digitaliseerimist, tootmise automatiseerimist, tootmise planeerimise kaasajastamist, robotiseerimisprojektide ettevalmistamist, ettevõttesisese/osakondadevahelise kommunikatsiooni digitaliseerimist, dokumendihalduse korrastamist ja teisi protsesside muudatusi.

Lauri on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis (2019), tema magistritöö protsessiarendusest töötlevas tööstuses tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias.

Roger Allas on äriprotsesside konsultant ja nõustaja, juhtinud meeskondasid suurusega kuni 250 inimest, vastutanud seitse aastat organisatsiooni HAVI Logistics eestvedamise eest, ehitanud üles toimivaid meeskondasid ning ettevõtte strateegiat selle eduka ellu viimiseni.

Roger on lõpetanud Estonian Business School’i Strateegilise Juhtimise Digiajastul (MBA) aastal 2019 ning eelnevalt Tallinna Tehnikakõrgkooli logistika ja transpordi erialal.

Roger on tegutsenud logistika ja tarneahela juhtimise suunal üle 17 aasta nii tootmisettevõttes Kalevi Kommivabrik (Orkla), 3PL logistikateenuseid osutavas ettevõttes Smarten Logistics kui ka jaekaubanduse ettevõtte 4PL teenuse osutajana Havi Logistics.

Pikaajaline kogemus valdkonnas on Rogerile pakkunud hulganisti olukordi, kus tuleb protsesse üles ehitada ja toimima saada ning juhtida erinevaid muutusi, alustaes nii mõnigi kord sisuliselt nullist. Kõik see kokku on õpetanud teda ujuma segastes vetes, suunanud leidma nutikaid ja innovatiivseid lahendusi ning taganud, et ka kõige keerulisemates olukordades silm säraks.

Roman Zahharov on Lean Digitali partner, vanemkonsultant ning rahvusvaheliste kogemustega tunnustatud LEAN mõtlemise, projektijuhtimise ning äriprotsesside juhtimise ekspert, konsultant, koolitaja ja õppejõud.

Tal on väga ulatuslikud kogemused nii teenindus- kui ka tootmissektoris (eriti projektipõhine tootmine) töötamisel ja nõustamisel, mille hulgas on mitmete välisettevõtete konsultatsiooniprojektide läbiviimine.

Ta on konsulteerinud mitmeid kümneid ettevõtteid, omab pikaajalist kogemust erinevate äriinfosüsteemidega (DAX, NAV, SAP, MonitorERP, SCORO, Odoo, E-Ziil, GlobalReader, Evocon, Pipedrive, jne) tootmissektoris ning on osalenud mitmetes protsesside digitaliseerimise projektides. Romanil on Tallinna Tehnikaülikoolis omandatud magistrikraad tootmise ja teeninduse juhtimises

Roman nõustab ambitsioonikaid tootmis- ja teenusettevõtteid äriprotsesside ning tiimi terviklikus arendamises: väärtuspakkumine, tarneahel, äriprotsesside digitaliseerimine, müügiprotsessi ülesehitamine ja KPI-de määramine, tiimi töötamise reeglid ja metoodikad, omaniku ootuste ja mõtete “sirgestamine” ning arenduste prioritiseerimine.

Aleksander Vall on Flowiti tarkvara konsultant, tal on üle 10 aasta kogemust toodete ja tarkvara arendamises.

Tema kirg on luua ettevõtetele tehnoloogia abil lisaväärtust ja ta huvitub kõigest, mis seondub protsesside automatiseerimise ning masinõppega.

Aleksander on praktik, kes orienteerub alati eesmärgile. Ta toimetab oskuslikult ka JavaScripti, Pythoni ja Javaga. Enne Flowitisse jõudmist on ta tarkvaraarendajana Rimi Baltic Groupis, Web Expertis, ThinkShopis, Investly Technologies.

Andro Kullerkupp on pikaajalise kogemusega juhtimiskonsultant ja mentor. Androl on praktilised kogemused ettevõtte juhina ja erineva suurusega ettevõtete konsulteerimisel. Äriplaneerimine on läbivalt üks Andro võtmekompetentse ning tööstusettevõtted moodustavad tema klientidest suurema osa.

Andro on abiks juhtidele, kellel on püüdlus kasvatada oma ettevõtet, laieneda välisturgudele ja sellest tulenevalt on vajalik arendada ärimudelit, strateegiat, juhtimisprotsesse ning innustada inimesi osalema arendustegevuses.

Andro võtmeoskuseks on tulemuste saavutamine inimeste kaasabil ning erialadeks strateegiline juhtimine, diagnostika, funktsionaalne planeerimine, juhtide coachimine, strateegiliste projektide planeerimine, muudatuste juhtimine, tulemuslikkuse juhtimine, digitaliseerimine.

Suurepärase ettevalmistuse mentori rolliks sai Andro 9 kuud kestnud rahvusvahelises konsultantide arenguprogrammis osaledes. Enesearenduse ja kogemuste käigus on ta liikunud järjest enam coachiva stiili suunas.

Eduard Laur on pikaajalise kogemusega ärikonsultant ja partner ettevõttes Laur & Partners Consulting. 25. aastat oma karjäärist on Eduard tegutsenud peamiselt IT ja müügi valdkondades, mis õpetasid talle, kui tähtis on mõista klientide tegelikke vajadusi.

Täna töötab Eduard ettevõtete mentori ja konsultandina aidates neil varasema kogemuse baasilt muutusi ellu viia. Tema klientideks on ettevõtted, kelle eesmärk on oma protsessid korda saada, alandada toodete või teenuste omahinda, vähendada tarneaega või protsessis tekkivate defektide hulka. Tavaliselt kaasneb sellega ka sobiva digilahenduse valik ja juurutamine.

Eduard Laur on läbinud Society of Manufacturing Engineers (SME) Lean sertifitseerimise ja American Society for Quality (ASQ) CSSGB sertifitseerimise. Samuti on Eduard Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni (EKA) liige. Oma töös tugineb ta nõustamis- ja coachingu koolitustele, neurolingvistilise programmeerimise tehnikatele ja tööriistatele ning aastate jooksul omandatud praktilistele kogemustele. Lisaks on Eduard mentor ka EASi kasvuettevõtete mentorprogrammis.
Näited tema klientidest: Flagmore AS, Räpina Paberivabrik AS, Threod Systems OÜ, MET-Terakeskus AS, Tohi Distillery OÜ, Facita OÜ jt

Evelin Kaur on protsesside juhtimise konsultant ja nõustaja ettevõttes Lean Digital. Varasemalt on ta töötanud HANZA Group’is, Ericssonis ja tal on mitmeaastane osakondade juhtimise kogemus erinevates tootmisettevõtetes.

Evelin omab põhjalikku ülevaadet erinevate ERPide kasutajakogemusest ja ta on eest vedanud ERP Monitor juurutamist tootmisettevõttes majasisese projektijuhi ja peakasutajana.
Ta on spetsialiseerunud tarneahela ja tarneahela protsesside ülesehitamisele olles vastutavaks osapooleks klienditellimuste halduse, planeerimise, ostmise, lao, allhanke korralduse ja logistika valdkondades. Samuti on Evelinil omandamisel magistrikraad Tallinna Tehnikaülikooli logistika ja tarneahela juhtimise erialalt.

Näited tema klientidest: Aim Production, Lennuliiklusteeninduse AS, Rail Baltic Estonia.

Diana Revjako on protsesside juhtimise ja tootmise juhtimise konsultant ning nõustaja. Ta omab pikaajalist töökogemust ühes Eesti suurimas tööstusettevõttes Viru Keemia Grupp AS ning ringmajanduse lahendusi edendavas ettevõttes Ragn-Sells AS.

Oma töös on Diana puutunud kokku tööstusettevõtete erinevate protsesside ja väljakutsetega nagu tootmise automatiseerimine, protsesside digitaliseerimine ning tehisintellekti rakendamise kasumlikkuse analüüs.

Lisaks omab Diana nõustaja ning mentori kogemust tööstusettevõtetes, kus on olnud eesmärgiks oma äriprotsesside kiiremaks ja lihtsamaks muutmine ning seda soodustava töökultuuri loomine.

Diana omab teoreetilisi teadmisi tööstussümbioosi (M.Sc) ja ärijuhtimise (M. Sc) valdkondades. Ta on hinnatud ekspert ettevõtetes, kus soovitakse saavutada konkreetseid tulemusi ning kus on vajalik pikemaajalisem mentorlus ja tugi.

Dmitri Durmanenko on tootmise ning protsesside juhtimise konsultant ja nõustaja, Lean Digital konsultant. Dmitril on 15-aastane töökogemus autotööstuse valdkonnas ning lennunduses, kus ta tegeles planeerimise, ostude, projektijuhtimise, protsesside kaardistamise, klientide nõustamise ning personali väljaõppega.

Oma teadmisi Toyota Production süsteemist ning Lean kultuurist kasutab ta edukalt oma klientide protsesside analüüsimiseks ning tõhustamiseks.

Dmtri tugevamateks külgedeks on äriprotsesside modelleerimine, protsesside analüüs ja tõhustamine, digilahenduste leidmine ning lähteülesannete koostamine digilahenduste juurutamiseks või olemasolevate lahenduste parendamiseks.

Dmitri aitab klientidel tuvastada protsesside arengukohad ning pakkuda sobilikke lahendusi nende kõrvaldamiseks. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ning omandanud magistrikraadi erialal “Tootmistehnika ja tootearendus”.

Henry Liimalil on 15 aastat kogemust riist- ja tarkvara arendusprojektide juhtimise ja konsulteerimisega. Hariduselt on ta telekommunikatsiooni insener ning MBA ärikorralduses.

Varasemalt on Henril olnud tööalast kokkupuudet tööstusautomaatikaga, tarkvaraliste kasutusliideste loomisega ning tootearendusega, mis on andnud hea aluse kliendi vajaduste mõistmisel ning optimaalseima lahenduse leidmisel ja selle idee kiirelt prototüübini viimises.

Viimased 10 aastat on ta juhtinud arendusmeeskondi, et pakkuda klientidele täislahendust erinevates IT-projektides, alates ideest kuni tootmisesse viimiseni.

Karl Viiol on konsultant Tartu Ärinõuandlas, kus tema tegevusvaldkondadeks on väärtusahela kaardistamine, strateegia ja protsesside disain, 5S, PDCA, A3 ja LDM meetodid.
Tartu Ärinõuandlas alustas Karl tööd investorkonsultandina juba 2015. aastal, tänaseks tegeleb peamiselt ettevõtete nõustamise ja projektijuhtimisega puutudes oma töös kokku nii kodu- kui välismaiste ettevõtetega.

Karli tugevusteks on hea analüüsivõime, projektide planeerimise ja protsesside juhtimise oskus. Ettevõtteid nõustab ta peamiselt strateegia loomise, mõõdikute seadmise, standardiseeritud töö, protsesside kaardistuse jt teemadel. Ta on õppinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppes ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimist. Lisaks sellele on Karl ka sertifitseeritud (The Lean Certification Alliance) Lean spetsialist ja Lean väärtusahela juht.

Näited tema klientidest: Irontec, Raba Saunamajad, Conectra, Lasita Maja, YliCool Catering jt.

Kristjan Rotenberg on mentor ja koolitaja, kes on tööd teinud juhtimise ja kvaliteedi teemadel sellistes tööstus-ettevõtetes nagu Stoneridge, Marat ja Elcoteq ja juhtinud Harju Elektri Elektrotehnikas tehasejuhina 200-liikmelist meeskonda.

Täna tegeleb ta aktiivselt ettevõtete koolitamise ja juhtide mentordamisega üle Eesti, Skandinaavia ja Baltikumi nii meeskonna juhtimise ja pingetaluvuse kui ka tarneahela ning protsesside juhtimise ja lean-kultuuri arendamise teemadel. Kristjan Rotenberg on eksperdina kaasa löönud ka EASi kasvuettevõtete ärimentorprogrammis.

Teda iseloomustab pühendumus organisatsiooni pidevale arengule, eelkõige meeskondade ja protsesside töö täiustamise läbi. Ta usub, et suurepäraseid tulemusi on äris võimalik teha võttes eeskuju edasijõudnud tööstusharude ja edukate ettevõtete juhtimisstiilidest ja parimatest praktikatest.

Ta on lõpetanud cum laude nii Mare Pork’i Tipptegijate kooli kui ka EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise magistriõppeprogrammi.

Näiteid tema klientidest: Cleveron AS, Breden Kids, Ampler, Miltton, Artesyn, Stoneridge Electronics ja Baltic Workboats.

Margus Jakobson on tegelenud tootmis- ja arendusettevõtete juhtimise, ekspordikorralduse, efektiivsuse parendamise ja juhtimissüsteemide arendamisega. Lisaks põhitööle on ta olnud aastaid erinevatele ettevõtetele mentoriks.

Marguse võtmeoskused on organisatsiooni juhtimise, tootmisjuhtimise, ekspordikorralduse, juhtimissüsteemide (s.h. ISO) efektiivsuse (m.h. LEAN, 6-Sigma, 6S, Agile), riskijuhtimise ja projektijuhtimise, protsessijuhtimise, raiskamiste vähendamise, tööohutuse, keskkonnajuhtimise, strateegilise juhtimise aladel.

Mentoriks sobib ta eelkõige neile, kes soovivad ettevõtte protsessid korda saada ning panna need hästi kasvu ja müügieesmärke teenima; samuti strateegiaarendus ja tootearendus, riskijuhtimine ja efektiivsuse tõstmine.

Haridus ja sertifikaadid: Tallinn University of Technology master’s degree, civil engineering; AoEC coaching skills certificate; ISO 9001, ISO 14001 and ISO 45001 IRCA lead auditor certificates; Lean 6- Sigma certificate.

Siim Sims aitab nii nõu kui jõuga ettevõtteid protsesside kaardistamisel ja kvaliteedijuhtimises, teha keerulised juhtimissüsteemid selgemaks, lihtsamaks ning arusaadavaks kõikidele ettevõtte töötajatele.

Siimul on 12-aastane kogemus toiduainete tootmise ja logistika valdkonnas. Ta on juurutanud ja rakendanud spetsiifilist logistika valdkonnas olevat toiduohutuse sertifikaati läbi mentorluse ning konsultatsiooni.

Lisaks on ta ettevõtetel aidanud läbi mentorluse ja nõustamise aru saada erinevatest protsessides olevates kitsaskohtadest ning süsteemide keerukusest läbi protsesside kaartide.

Tema tugevateks külgedeks on keeruliste protsesside lihtsamaks ja arusaadavamaks tegemine, erinevate protsesside kokku sidumine üle ettevõtte, detailide märkamine, riskide hindamine ja nõrkuste välja toomine, süsteemselt mõtlemine ning erinevate tööd lihtsustavate interaktiivsete tööriistade juurutamine ning töösse rakendamine. Siim on tugev uute lahenduste genereerimisel ja innovatiivse mõtlemisega.

Avapäev

Avapäev ja tutvumine mentoritega 03.02.2022

programmi tutvustamine, mentorite ja ettevõtete lühitutvustused, digitaliseerimise põhimõisted ja trendid, mentorite ja ettevõtete kiirkohtumised, osalejatevaheline võrgustumine.

 

Avapäeval osalevad kaks gruppi koos.

 

*Avapäeva järel komplekteeritakse grupid (kuni 10 ettevõtet grupis). Koolitused toimuvad Tallinnas ning nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.

I töötuba

I grupp: 15.02.22

II grupp: 17.02.22

Organisatsiooni äri- ja IT-arhitektuur

 • andmete juhtimine – organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemus ja nende omavaheline seos;
 • mõlema arhitektuuri keerukuse mõõt ja nende seos juhtimise kuludega;
 • protsesside modelleerimise metodoloogia kui äri- ja IT-arhitektuuri defineerimise meetodina;
 • digitaliseerimise ja/või automatiseerimise seisukohast tähtsad infoturbe aspektid.

II töötuba

I grupp: 08.03.22

II grupp: 10.03.22

Tootmisprotsesside / äri- ja tugiprotsesside tõhustamine

 • protsesside modelleerimise metodoloogia praktiseerimise jätkamine, mille käigus vaadeldakse protsesside detailsemat modelleerimist protsesside ebatõhusate sammude määramise meetodiga;
 • erinevad lähenemisviisid protsesside tõhustamise realiseerimiseks;
 • pideva parendamise süsteemi ülesehitamise vajadus protsesside digitaliseerimise ja/või automatiseerimise seisukohast;
 • andmekorje ja -töötluse tähtsaimad aspektid, mis võimaldavad edukalt protsesside digitaliseerimist ja/või automatiseerimist läbi viia.

III töötuba

I grupp: 29.03.22

II grupp: 31.03.22

Tootmisprotsesside / äri- ja tugiprotsesside digitaliseerimine

 • protsesside modelleerimise metodoloogia praktiseerimise jätkamine, mille käigus vaadeldakse protsesside veelgi detailsemat modelleerimist kasutades protsesside informatsiooni ja andmete liikumise määramise meetodit;
 • erinevad lähenemisviisid digitaliseerimise tehnilise ülesande koostamiseks ja teenuse pakkuja valikuks;
 • digitaliseerimise ja/või automatiseerimise projekti läbiviimise tähtsaimad aspektid;
 • uue digitaliseeritud ja/või automatiseeritud protsessi modelleerimine.

IV töötuba

I grupp: 19.04.22

II grupp: 21.04.22

Muudatuste juhtimine

 • muudatuste juhtimisega seonduvad aspektid;
 • digitaliseerimisprojektide elluviimise tulemuste eesmärgistamine (KPI-de seadmine),
 • mõõdikute seadmine ja jälgimissüsteemi rakendamine;
 • projektide elluviimise tasuvuse analüüs.

Virtuaalkoolitused

Veebiseminarid ja ettevõtte külastus

1-2 virtuaalkoolitust osalejate soovitud teemal ja järelürituse ettekande, slaidide ja esitluse koostamine.

Ettevõtte külastuse eesmärk on tutvuda ettevõttes vahetult kohapeal digitaliseerimise ja protsesside optimeerimise tulemustega. Külastusel osalemine on vabatahtlik.

Veebiseminarid: 22.03.2022 ja 22.04.2022

Ettevõtte külastus: 14.04.2022

Koostöö mentoriga

Iseseisev töö koostöös mentoriga

Iga koolituspäeva lõpus antakse iseseisva töö ülesanded, mis eelduslikult vajavad ka mentoriga kohtumist.

Mentori roll on toetada ettevõtet nii iseseisvate tööde teostamisel kui ka muude eesmärki täitvate tegevuste teostamisel. Mentor juhendab, motiveerib ja mentordab oma meeskonda iseseisvalt tööd tegema.

Igale ettevõttele on koolituspäevade väliselt ettenähtud kuni 30 tundi mentoriga kohtumisi.

Lõpuüritus

Programmi lõpetamine 03.05.2022

 • Osalevad ettevõtted kaitsevad žürii ees oma tegevuskavasid ja piloote.
 • Digitaliseerimise meistriklass jagab programmi silmapaistvaimate läbijate vahel 10 000€ suuruse auhinnafondi, mis on ettenähtud tegevuskava ellu viimiseks ettevõttele, kes läbib programmi kõige edukamalt!

Programmi lõpetamisel osalevad kaks gruppi koos.

Programmi ülesehitus

Avapäev ja tutvumine mentoritega 03.02.2022

programmi tutvustamine, mentorite ja ettevõtete lühitutvustused, digitaliseerimise põhimõisted ja trendid, mentorite ja ettevõtete kiirkohtumised, osalejatevaheline võrgustumine.

 

Avapäeval osalevad kaks gruppi koos.

 

*Avapäeva järel komplekteeritakse grupid (kuni 10 ettevõtet grupis). Koolitused toimuvad Tallinnas ning nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.

I grupp: 15.02.22

II grupp: 17.02.22

Organisatsiooni äri- ja IT-arhitektuur

 • andmete juhtimine – organisatsiooni äri- ja IT arhitektuuri olemus ja nende omavaheline seos;
 • mõlema arhitektuuri keerukuse mõõt ja nende seos juhtimise kuludega;
 • protsesside modelleerimise metodoloogia kui äri- ja IT-arhitektuuri defineerimise meetodina;
 • digitaliseerimise ja/või automatiseerimise seisukohast tähtsad infoturbe aspektid.

I grupp: 08.03.22

II grupp: 10.03.22

Tootmisprotsesside / äri- ja tugiprotsesside tõhustamine

 • protsesside modelleerimise metodoloogia praktiseerimise jätkamine, mille käigus vaadeldakse protsesside detailsemat modelleerimist protsesside ebatõhusate sammude määramise meetodiga;
 • erinevad lähenemisviisid protsesside tõhustamise realiseerimiseks;
 • pideva parendamise süsteemi ülesehitamise vajadus protsesside digitaliseerimise ja/või automatiseerimise seisukohast;
 • andmekorje ja -töötluse tähtsaimad aspektid, mis võimaldavad edukalt protsesside digitaliseerimist ja/või automatiseerimist läbi viia.

I grupp: 29.03.22

II grupp: 31.03.22

Tootmisprotsesside / äri- ja tugiprotsesside digitaliseerimine

 • protsesside modelleerimise metodoloogia praktiseerimise jätkamine, mille käigus vaadeldakse protsesside veelgi detailsemat modelleerimist kasutades protsesside informatsiooni ja andmete liikumise määramise meetodit;
 • erinevad lähenemisviisid digitaliseerimise tehnilise ülesande koostamiseks ja teenuse pakkuja valikuks;
 • digitaliseerimise ja/või automatiseerimise projekti läbiviimise tähtsaimad aspektid;
 • uue digitaliseeritud ja/või automatiseeritud protsessi modelleerimine.

I grupp: 19.04.22

II grupp: 21.04.22

Muudatuste juhtimine

 • muudatuste juhtimisega seonduvad aspektid;
 • digitaliseerimisprojektide elluviimise tulemuste eesmärgistamine (KPI-de seadmine),
 • mõõdikute seadmine ja jälgimissüsteemi rakendamine;
 • projektide elluviimise tasuvuse analüüs.

Veebiseminarid ja ettevõtte külastus

1-2 virtuaalkoolitust osalejate soovitud teemal ja järelürituse ettekande, slaidide ja esitluse koostamine.

Ettevõtte külastuse eesmärk on tutvuda ettevõttes vahetult kohapeal digitaliseerimise ja protsesside optimeerimise tulemustega. Külastusel osalemine on vabatahtlik.

Veebiseminarid: 22.03.2022 ja 22.04.2022

Ettevõtte külastus: 14.04.2022

Iseseisev töö koostöös mentoriga

Iga koolituspäeva lõpus antakse iseseisva töö ülesanded, mis eelduslikult vajavad ka mentoriga kohtumist.

Mentori roll on toetada ettevõtet nii iseseisvate tööde teostamisel kui ka muude eesmärki täitvate tegevuste teostamisel. Mentor juhendab, motiveerib ja mentordab oma meeskonda iseseisvalt tööd tegema.

Igale ettevõttele on koolituspäevade väliselt ettenähtud kuni 30 tundi mentoriga kohtumisi.

Programmi lõpetamine 03.05.2022

 • Osalevad ettevõtted kaitsevad žürii ees oma tegevuskavasid ja piloote.
 • Digitaliseerimise meistriklass jagab programmi silmapaistvaimate läbijate vahel 10 000€ suuruse auhinnafondi, mis on ettenähtud tegevuskava ellu viimiseks ettevõttele, kes läbib programmi kõige edukamalt!

Programmi lõpetamisel osalevad kaks gruppi koos.

Võta ühendust ja uuri lisaks

Meistriklassi korraldab meie partner:

BDA Consulting OÜ
digi@bda.ee

Meie kontakt:

Kersti Kuusksalu
digitaliseerimise teemajuht
keeled: eesti keel, inglise keel
kersti.​kuusksalu@​eas.​ee
+372 627 9720

 

Programmi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Euroopa Regionaalarengu Fond kompenseerib ca 95% programmi kuludest, sh mentorite töötasu.

Rakendusuuringute programm on ettevõtjate seas üha populaarsem

EASi rakendusuuringute programmi (edaspidi RUP) kolmandasse toetusvooru kandideeris 56 projekti. Huvi programmi vastu on iga vooruga märkimisväärselt kasvanud, seekord oli huvi toetuse vastu vooru eelarvega võrreldes ligi kolmekordne. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul näitab toetusvooru taaskord väga suur taotlejate arv Eesti ettevõtete innovatsioonivalmidust. „Maailmas on pöördelised ajad ja on näha, et üha rohkem ettevõtjaid mõistab, et nii Eestis kui maailmas konkurentsis püsimiseks tuleb juba täna investeerida teadus- ja arendustöösse ning innovatsiooni. Kindlasti peame riigina selliste toetusvoorudega jätkama, et tuua ettevõtted ja teadlased üksteisele veel lähemale. Eesmärk on jõuda välja sarnase rakendusuuringute keskuseni, nagu Põhjamaadel või Kesk-Euroopa riikidel on juba

Turuletuleku meistriklass: uutele toodetele ja turgudele keskenduv programm alustab sügisel

Varem kriisis kasvamise meistriklassi nime kandnud EASi programm alustab sügisel uue nimega – turuletuleku meistriklass. Programmis osalejad saavad praktilist nõu ja tuge uue tootega edukalt turule tulemiseks. Samuti on meistriklass mõeldud neile ettevõtetele, kes sihivad uutele turgudele laienemist. EASi ja KredExi ühendusasutuse äriarenduse projektijuhi Karl-Villiam Vaseriku sõnul peegeldab programmi nime muutus paindlikkust ning uute olukordadega kohanemist, mis on kahtlemata vajalik ka ettevõtetele uutele turgudele sisenemiseks ning parimate tulemuste saavutamiseks. “Suhtleme igapäevaselt väga paljude ettevõtetega üle Eesti ning korduvalt on kõlama jäänud mõte, et tänane olukord ei ole enam kriis, vaid uus normaalsus,” sõnas Vaserik. Sellest lähtuvalt seati programmi põhirõhk uue

Uudset biomaterjali arendav Sutu: pilliroog on Põhjamaade bambus

Saaremaal toimetav Sutu OÜ on kogunud tuntust kui üks esimesi pilliroost kõrte valmistajaid. Ehkki nõudlus jätkusuutlike kõrte järele on suur, pole ettevõte jäänud loorberitele puhkama – viimased kolm aastat on koostöös Tallinna Tehnikaülikooli teadlastega usinalt toimetatud pilliroost biokomposiitmaterjali väljatöötamise nimel. Sutu sai alguse pisut rohkem kui kolme aasta eest kahe pere ettevõttena. Pilliroost kõrsi ajendas perekond Saart valmistama Euroopa Liidu otsus keelustada ühekordsete plastikkõrte kasutamine. „Pilliroog on umbrohi, mida maaomanikul tuleb nagunii niita. Mõtlesime, et võiks sellest ju midagi kasulikku teha,“ sõnas Sutu kaasasutaja ja tegevjuht Ailet Õis-Saar, kelle abikaasa ning äripartner Kaido Saar tunneb tänu oma Saaremaa juurtele pilliroo

Ettevõtete ja teadlaste kiirkohting jättis osalejad näljaseks koostöö järele

Teisipäeval kostus Estonia teatrist suuremat suminat – sektoritevahelise mobiilsuse ehk SekMo koostööpäev tõi kokku rohkem kui 60 teadlast ja ettevõtjat. Osalejad arutasid EASi ja Eesti Teadusagentuuri ühisüritusel kiirkohtingute vormis koostöövõimalusi ja vajadusi tehisintellekti, robootika ja IKT valdkondades. EASi ja Kredexi ühendasutuse arenduskoostöö eksperdi Relika Alliksaar Williamsi sõnul on koostöö ettevõtjate ja teadlaste vahel meie majanduse võtmeküsimus, sest just innovaatilised ning teadus- ja arendustegevusse panustavad ettevõtted suudavad konkureerida ka laias maailmas. „Koostööpäev on üks viis, kuidas julgustada ettevõtteid teadusmahukaid arendustegevusi ette võtma, kaasates selleks näiteks teadlast,“ selgitas Alliksaar Williams. „Kolm toimunud koostööüritust on kokku toonud ligi 150 osalejat ning andnud ettevõtetele

Digitaliseerimise meistriklassi peaauhinna sai Pinska Liimpuit

EASi tööstusettevõtetele suunatud digitaliseerimise meistriklassi kolmanda lennu lõpuüritus toimus sel nädalal Hestia Hotel Europas. Programmi lõpetas 20 tööstusettevõtet ning 5000 eurose peaauhinna teenis Viljandimaal tegutsev liimpuidu tootja Pinska Liimpuit. Auhinnalise koha teenisid ka Estover Piimatööstus (3000€) ning IKT-seadmete taas- ja ümberkäitlemisega tegelev Foxway (2000€). Lõpuüritusel kõneles president Kersti Kaljulaid tööstuse tulevikust, digiteerimisest, palkadest ja majandusloogika arengutest. EASi digitaliseerimise teemajuhi Kersti Kuusksalu sõnul oli seekordne lend eriti tugev. „Kõikidel ettevõtetel oli žürii hinnangul üsnagi võrdväärselt selge arusaam ning visioon, millistel põhjustel ettevõttes konkreetseid protsesse digitaliseeritakse ja kuhu soovitakse arendustega jõuda, et saavutada soovitud ärilisi eesmärke,“ selgitas Kuusksalu. Pinska Liimpuidu peamine eesmärk

Tagasi

sind võib veel huvitada

Avatud
Toetus

Euroopa Horisont

Suurim toetus 2 500 000
Kestus 7 aastat
Töömahukus
Avatud
Kiirendi

Ajujaht

Kestus 4-6 kuud
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Intellektuaalomandi-alased strateegilised nõustamisteenused

Kestus 1 h eelnõustamist tasuta Strateegilise nõustamise 5 esimest tundi tasuta
Töömahukus
Avatud
Toetus

Eurostars

Suurim toetus 300 000
Kestus kuni 36 kuud
Töömahukus
Avatud
Toetus

Rakendusuuringute programm

Suurim toetus 2 000 000
Töömahukus
Avatud
Toetus

Innovatsiooni edendavate hangete toetamine

Suurim toetus Ideekonkursi toetus 45 000
Töömahukus
Avatud
Toetus

Euroopa horisondi partnerlus „Võtmetähtsusega digitehnoloogiad“

Suurim toetus 300 000
Kestus kuni 36 kuud
Töömahukus
Avatud
Toetus

Tootearenduse toetus

Suurim toetus 500 000
Kestus Toetuse taotlemine on jooksev
Töömahukus
Avatud
Toetus

Ettevõtte arenguprogramm

Suurim toetus arenguplaanile kuni 500 000
Kestus kuni 3 aastat
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Rahvusvaheliste ekspertide kaasamine

Kestus Kuni 31. märts 2023
Töömahukus
Avatud
Toetus

E-arvete arenduse toetus

Suurim toetus 20 000
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Innovatsioonivõimekuse diagnostika

Töömahukus
Avatud
Toetus

Sektoritevahelise mobiilsuse toetamine

Kestus 3 – 24 kuud
Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Arenduskoostöö eksperdid

Töömahukus
Avatud
Nõustamine

Tehnoloogiate otsing, seire ja analüüs (technology intelligence)

Kestus kuni 5 tundi tasuta
Töömahukus
Avatud
Toetus

E-veoselehe arendamise toetus

Suurim toetus 200 000
Töömahukus
Tulemas
Toetus

Tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus

Suurim toetus roheaudit kuni 10 000, teekaardi arendustegevuse elluviimine kuni 200 000
Töömahukus
Suletud
Toetus

Turismisektori kesksete digilahenduste toetus

Suurim toetus 550 000
Töömahukus
Suletud
Toetus

Innovatsiooniosak

Suurim toetus 6000
Töömahukus
Suletud
Häkaton

Tööstushäkk

Kestus 3 päeva
Töömahukus