Vaata peasisu Euroopa Regionaalarengu Fondi logo (EST)

Kasva suureks digitaliseerimisega

Digitaliseerimise meistriklass on programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Osalemise tulemusena valmib tippkoolitajate ja personaalse mentori toel organisatsiooni strateegilise arendamise plaan, valite välja sobivaima digilahenduse ning teete esimesed sammud selle juurutamiseks.

 

Programmist saadud teadmisi, kogemusi ja tööriistu saate kasutada digitaliseerimise projektide edukaks elluviimiseks ja riskide maandamiseks ka tulevikus – oskate teha sobivaid IT-lahenduste valikuid ning edukalt juhtida organisatsiooni strateegilist arengut läbi protsesside tõhustamise ja digitaliseerimise.

 

Silmapaistvamaid osalejaid ootab 10 000 EUR suurune auhinnafond arendustegevuste jätkamiseks.

 

Kandideerimine sügis hooajaks on alanud. Tähtaeg on 04.10.2023

Nimi
Digitaliseerimise meistriklass
Kestus
3,5 kuud
Hind
1000 eurot + KM
Töökeel
eesti keel
Töömahukus

Kellele on meistriklass mõeldud?

 • on soovituslikult vähemalt 3 aastat tööstus- või teenussektoris tegutsenud ambitsioonikate eesmärkide ja kasvupotentsiaaliga ettevõte, kes on ekspordikogemusega või planeerib eksportimisega alustada
 • on soovituslikult eelnevalt viinud läbi auditi eesmärgiga kaardistada ettevõtte töökorralduse, automatiseerituse ja digitaliseerituse olukord, analüüsida arengusuundi ja selgitada välja uued võimalused
 • omavad piisavalt ressursse, et programmis saaksid osaleda 2-3 inimest, kelle hulgas üks esindaja peab olema ettevõtte tegevjuht või võtmeisik, kellel on ettevõtte juhtimises oluline roll või isik, kes vastutab arendamisprojektide, tarneahela ühe osa (ostu, müügi, laohalduse, tootmise, teenuse osutamise jne) juhtimise eest.
 • Digitaliseerimise meistriklass ei sobi ettevõttele, kellel puudub tahe tõsta ettevõtte protsesside ja tarneahela efektiivsust, kellel puudub ressursse protsesside efektiivsuse tõstmiseks või kes soovib tegeleda digiturundusega või õppida kasutama ainult konkreetsete pakkujate tehnoloogilisi lahendusi.

Teenuses osalemise VTA (vähese tähtsusega abi) ettevõtte kohta on kuni 11 456 eurot.

 

Vaata, mis on sinu ettevõtte VTA jääk

Mis sinu ettevõttes muutub?

Uued oskused

digitaalsete protsesside rakendamiseks

Valmib strateegiline plaan

ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks

Paraneb meeskonnatöö

ühine õppimine ja kogemuste vahetus

Kandideerimine

 • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist.
 • Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks.
 • Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.
 • Programmi valitakse osalema 20 tugevamat ettevõtet, kes jaotatakse kahte paralleelsesse gruppi.
 • Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.

Avapäev

Kevadise 2023 V grupi avapäev toimub 8.03.2023

Tutvumine koolitajate ja mentoritega.

 • Programmi tutvustamine
 • Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
 • Digitaliseerimise põhimõisted ja trendid
 • Mentorite ja ettevõtete kiirkohtumised
 • Osalejatevaheline võrgustumine

Avapäeval moodustatakse ka meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.

Sügis 2023 VI grupi avapäev toimub 08.11.2023

Töötoad

Kevadise V. grupi töötoad

21.03/23.03 – I töötuba

11.04/13.04 – II töötuba

02.05/04.05 – III töötuba

23.05/25.05 – IV töötuba

 

Sügis 2023 VI. grupi töötoad:

T, 21.11/N, 23.11 – I TÖÖTUBA

T, 12.12/N, 14.12 – II TÖÖTUBA

T, 09.01/N, 11.01 – III TÖÖTUBA

T, 30.01/N, 01.02 – IV TÖÖTUBA

Veebiseminarid

Kevadise 2023 V grupi veebiseminarid:

10.03 kl 10-12 Veebiseminar 1 – protsesside modelleerimise tarkvarad

19.04 kl 09:30-11:30 Veebiseminar 2 – ärijuhtimise tarkvarade ülevaade

19.04 kl 12-14 Veebiseminar 3 – tööstuse spetsiifilised väljakutsed

18.05 kl 14-16 Veebiseminar 4 – uuenduslike tehnoloogiate rakendamine

26.05 kl 10-11:30 Veebiseminar 5 – ettevalmistus lõpuürituseks

 

Sügis 2023 VI grupi veebiseminarid:

N, 09.11 kl 14-16 – veebiseminar 1 – protsesside modelleerimise tarkvarad + slack

R, 15.12 kl 10-12 – veebiseminar 2 – ärijuhtimise tarkvarade ülevaade

R, 15.12 kl 12-14 – veebiseminar 3 – tööstuse spetsiifilised väljakutsed

N, 25.01 kl 14-16 – veebiseminar 4 – uuenduslike tehnoloogiate rakendamine

R, 02.02 kl 14-15:30 – veebiseminar 5 – ettevalmistus lõpuürituseks

 

 

Koolitajad

Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda siit.

Koolitaja ja mentor Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on operatsioonide juhtimise (inglise keeles operations management) ning protsesside juhtimise konsultant, nõustaja  ja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuse liige, EASi kvalifitseeritud protsesside juhtimise diagnostika ja digitaliseerimise teekaardi konsultant. Praktilise kogemuse organisatsioonide ja protsesside arendamist ja digitaliseerimist (sh EASi tellitud projektid) on Aleksandr saanud läbi töökogemuse erinevates tootmisettevõtetes ning ka teostades arendusprojekte erinevates organisatsioonides – tootmine, teenindus, logistika, kaubandus, finantssektor, õigusvaldkond, turismisektor, projekteerimine ja teised – nii Eestis, kui ka välismaal – Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Soomes, Rootsis ja Hiinas. Lisaks 20-aastasele praktiku kogemusele omab Aleksandr põhjalikku teoreetilist ettevalmistust tööstuse juhtimises (Industrial Engineering and Management, M.Sc.Eng ning doktoriõpingud (PhD, Business Administration)) ning digimuutuste läbiviimises ettevõtetes (M.Sc.Eng, Digimuutused ettevõttes). Lean Digital asutajana arendab Aleksandr jõuliselt äriprotsesside teadlikku juhtimist ettevõtetes, propageerib lean-liikumist Eestis, toetab  digitaalsete lahenduste juurutamist ning koolitab, nõustab ja aitab ettevõtteil jõuda tõhusamate ja mõjusamate äriprotsessideni. Aleksandr omab coachingu baasteadmisi ning on läbinud täiskasvanute koolitaja ja suhtlemistreeneri väljaõppe.

Aleksandr sobib mentoriks ettevõtetele, kelle äriprotsessid vajavad konkreetseid mõõdistusi, süvadiagnostikat või sisendit pidevaks parenduseks. Aleksandri kaasalöömisel on Lean Digital osalenud erinevate valdkondade projektides: Lean sõnastik, Toyota Kata eestikeelne väljaanne, tootmisjuhi kutsestandard, tootmis- ja teeninduskorralduse eriala ellukutsumine TTÜs, turismisektori digitaliseerimise koolitussarja läbiviimine ja paljud teised projektid.

Digitaliseerimise meistriklassis on Aleksandr olnud varasemalt mentoriks Balsnack’ile, Balti Spoon’ile, Comodule’ile, Alise Technic’ile, Foxway’le, Aru Grupp’ile ja Hestia Hotel Group’ile.

Näiteid tema klientidest: Foxway OÜ, Comodule OÜ, Rail Baltic Estonia OÜ, Ensto Building Süstems OÜ, VKG AS, Barrus, Viking Window, Harju Elekter Elektrotehnika, Wisefab, Wendre, A.Le.Coq , Lappset Estonia, Nuia PMT, Tallinn Shipyard, Enics Eesti, Ericsson Eesti, E-Betoonelement, Saint-Gobain Glass Estonia, Empower, ABB AS, Vara Saeveski, Vigala Piimatööstus, Paljassaare Kalatööstus, Ingeri hotell, Eesti Rahvusraamatukogu, Advokaadibüroo Sorainen, pank, Schenker Eesti AS, Baltic Agro Machinery AS ja paljud teised.

Koolitaja Juhan Madis Pukk

Juhan Pukk IT valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning omab laia ülevaadet kogu valdkonnas toimuvast. Suure panuse annab ta Eesti IT sektorile olles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president.

Juhan on aktiivne suhtleja, kelle jaoks “ei” ei ole vastus. Viimastel aastatel on ta tegelenud aktiivselt tööstusettevõtete nõustamise ja koolitamisega protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu valdkonnas.

Peamise rõhuasetuse mentorina paneb Juhan andmete tekkimisele, liikumisele ja esitlemisele ettevõttes sees. Eesmärgiks on luua olukord, kus kõigil ettevõtte funktsioonidel on täpselt õigel ajal õige kogus informatsiooni, mida neil vaja läheb.

Näiteid tema klientidest: Mattias Café, Plastone, Flagmore, Abiprint, Aluver jt.

Koolitaja ja mentor Lauri Antalainen

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate tööstusettevõtete nõustamisega muuhulgas protsesside optimeerimisel, kvaliteedijuhtimissüsteemide juurutamisel, digitaliseerimisel ja automatiseerimisel, tootmise korraldamisel ja hankijate hindamisel.

Teostatud tööd hõlmavad ERP-i juurutamist, lao digitaliseerimist, tootmise automatiseerimist, tootmise planeerimise kaasajastamist, robotiseerimisprojektide ettevalmistamist, omahindade arvutamise süsteemi väljatöötamist, ettevõttesisese/osakondade vahelise kommunikatsiooni digitaliseerimist, dokumendihalduse korrastamist ja teisi protsesside muudatusi.

Lauri on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis (2019), tema magistritöö protsessiarendusest töötlevas tööstuses tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias. Lauri on esinenud mitmetel seminaridel ja konverentsidel, kus on rääkinud protsessiarendamisest ja digitaliseerimisest. Lauri on nõustanud kliente Eestis, Soomes, Poolas, Saksamaal, Horvaatias ja UK-s.

Digitaliseerimise meistriklassis on Lauri olnud varasemalt mentoriks Plastok’ile, Lasita Aken’ile, JTK Power Finmec Estonia’le, Welding Group’ile, Lisako’le, Lotus Timber’ile, BMG Power Systems’ile ja Miridon’ile.

Näiteid tema klientidest: Thermory, A Le Coq, Estiko-Plastar, B&W Metall, Balsnack, Huum, TORM Metall, WeldGalaxy, Artproof, Standwood, Tarfurgo, I&T Metall, Baltcap, BioCC jpt.

Mentor Aleksander Vall

Aleksander Vall Flowiti tarkvara konsultant, tal on üle 15 aasta kogemust erinevates tarkvara arendusprojektides. Tema kirg on panna andmed ettevõtete kasuks tööle ja ta huvitub kõigest, mis seondub protsesside automatiseerimise ning masinõppega.

Aleksander on praktik, kes orienteerub alati eesmärgile. Ta toimetab oskuslikult ka JavaScripti, Pythoni ja Javaga. Enne Flowitisse jõudmist on ta töötanud erinevatel positsioonidel Rimi Baltic Groupis, Web Expertis, ThinkShopis ja Investly Technologies.

Digitaliseerimise meistriklassis on Aleksander olnud varasemalt mentor Harmetile, Kiviluksile, Fuseboxile, Krah Pipes’ile ja Digitrükk’ile.

Mentor Andro Kullerkupp

Andro Kullerkupp on pikaajalise kogemusega juhtimiskonsultant mentor ja lektor. Androl on praktilised kogemused ettevõtete juhina ja erineva suurusega ettevõtete konsulteerimisel. Protsesside arendus on läbivalt üks tema võtmekompetentse ning tööstusettevõtted moodustavad tema klientidest suurema osa.

Andro on viinud Nasdaq börsile tehnoloogiaettevõtte Airobot Technologies AS ja on ka selle ettevõtte nõukogu esimees. Ta on juhtiv õppejõud EBS EMBA juhtimisarvestuse programmis.

Digitaliseerimine on Androle tuttav juba ajast kui ta töötas Eesti Telefonis (Telia) ärijuhina. Praktiliselt igas ettevõttes kus Andro aitab protsesse tõhustada, kaasneb sellega suuremal või vähemal määral digitaliseerimine. Eriti meeltmööda on talle nende ettevõtete nõustamine kus otsustajad ise osalevad arendustegevuses.

Digitaliseerimise meistriklassis on Andro olnud mentoriks Wisefab’ile, Orkla Eesti AS’le, Kase Furniture’le, Pinska Liimpuit OÜ’le, TFTAK’ile, Nutrimedical’ile ja Öun Drinks’ile.

Näiteid tema klientidest: Hurtigruten Eesti, Hoob, Derossi, Airobot, Trinon Titanium GmbH, Ecoprint, Sandla Puit, Merianto, ISC International, DMT Insenerid, Logistika Pluss, Roadplan, Ritico, Öun Drinks, HK Hall, Smarten Logistics jt

Andro omab kogemust erinevates sektorites: kõrgtehnoloogiline tootmine, puidu- ja mööblitööstus (va metsandus), masinaehitus, trükitööstus, telekom, IT, meditsiin, toiduainetetööstus, elektroonikatööstus, laevaehitus jne.

Mentor Diana Revjako

Diana Revjako on protsesside juhtimise ja tootmise juhtimise konsultant ning nõustaja. Ta omab pikaajalist töökogemust ühes Eesti suurimas tööstusettevõttes Viru Keemia Grupp AS, ringmajanduse lahendusi edendavas ettevõttes Ragn-Sells AS ja energeetika sektoris.

Oma töös on Diana puutunud kokku ettevõtete erinevate protsesside ja väljakutsetega nagu tootmise automatiseerimine, protsesside digitaliseerimine ning tehisintellekti rakendamise kasumlikkuse analüüs. Lisaks omab Diana nõustaja ning mentori kogemust ettevõtetes, kus on olnud eesmärgiks oma äriprotsesside kiiremaks ja lihtsamaks muutmine ning seda soodustava töökultuuri loomine.

Diana omab teoreetilisi teadmisi tööstussümbioosi (M.Sc) ja ärijuhtimise (M. Sc) valdkondades. Ta on hinnatud ekspert ettevõtetes, kus soovitakse saavutada konkreetseid tulemusi ning kus on vajalik pikemaajalisem mentorlus ja tugi.

Digitaliseerimise meistriklassis on ta olnud mentoriks Roofit Solar Energy’le, Warmeston OÜ’le, TBD-Biodiscovery’le ja Vipexile. Näiteid Diana klientidest: Viru Keemia Grupp AS, Ragn-Sells AS, DB Schenker Eesti, Saku Metall, Telia Eesti, Maxima Eesti OÜ.

Mentor Eduard Laur

Eduard Laur on pikaajalise kogemusega ärikonsultant ja partner ettevõttes Laur & Partners Consulting. 25. aastat oma karjäärist on Eduard tegutsenud peamiselt IT ja müügi valdkondades, mis õpetasid talle, kui tähtis on mõista klientide tegelikke vajadusi.

Täna töötab Eduard ettevõtete mentori ja konsultandina aidates neil varasema kogemuse baasilt muutusi ellu viia. Tema klientideks on ettevõtted, kelle eesmärk on oma protsessid korda saada, alandada toodete või teenuste omahinda, vähendada tarneaega või protsessis tekkivate defektide hulka. Tavaliselt kaasneb sellega ka sobiva digilahenduse valik ja juurutamine. Lisaks tootmisettevõtetele on Eduard nõustunud ka teenuse pakkujaid, näiteks konsultatsiooni- ja raamatupidamise teenusied pakukvad ettevõtteid.

Eduard Laur on läbinud Society of Manufacturing Engineers (SME) Lean sertifitseerimise ja American Society for Quality (ASQ) CSSGB sertifitseerimise. Käesoleval ajal on ta läbimas MicroMaster kraadi õpinguid MIT ülikoolis Principles of Manufacturing erialal. Samuti on ta Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni (EKA) liige.

Oma töös tugineb Eduard nõustamis- ja coachingu koolitustele, neurolingvistilise programmeerimise tehnikatele ja tööriistatele ning aastate jooksul omandatud praktilistele kogemustele. Lisaks on Eduard mentor ka EASi kasvuettevõtete mentorprogrammis.

Digitaliseerimise meistriklassis on Eduard olnud mentoriks Mayeri Industries AS’le ning Flagmore’le.

Näited tema klientidest: ISKU Oy, Kinnarps AB, Volvo AB, Brunstad AS, Lammhults Möbel AB, Flagmore AS, Räpina Paberivabrik AS, Threod Systems OÜ, MET-Terakeskus AS, Tohi Distillery OÜ, Facita OÜ jt

Mentor Henry Liimal

Henry Liimalil on 15 aastat kogemust riist- ja tarkvara arendusprojektide juhtimise ja konsulteerimisega. Hariduselt on ta telekommunikatsiooni insener ning MBA ärikorralduses.

Varasemalt on Henril olnud tööalast kokkupuudet tööstusautomaatikaga, tarkvaraliste kasutusliideste loomisega ning tootearendusega, mis on andnud hea aluse kliendi vajaduste mõistmisel ning optimaalseima lahenduse leidmisel ja selle idee kiirelt prototüübini viimises.

Viimased 10 aastat on ta juhtinud arendusmeeskondi pakkumaks klientidele täislahendust erinevates IoT projektides, alates ideest, kuni tootmisesse viimisega.

Digitaliseerimise meistriklassis on Henry olnud mentoriks Plastone’le, Elektrimasinad OÜle ning Mobire Group’ile.

Näiteid klientidest: Telia, Elisa, Alexela, Bestnet, Favor, Meiren, RMK, HUUM

Mentor Ingrid Prinsthal

Ingrid Prinsthal on töötanud mitmetel juhtivatel ametikohtadel turunduse- ja ettevõtte arenduse valdkonnas. Ta on nõustanud mitmeid ettevõtteid protsesside korrastamisel ning tööriistade juurutamisel. Ingrid on enam kui kümme aastat andnud erinevates ülikoolides loenguid, esinenud seminaridel ja konverentsidel ettevõtte protsesside ja turundusalaste ettekannetega. Ta on omandanud TalTechi IT teaduskonnas magistrikraadi Digimuutused ettevõttes erialal. Varasemast on tal magistrikraad Tartu Ülikooli Majandusteaduskonnast. Digitaliseerimise meistriklassis on Ingrid olnud mentoriks Fliis Trade’le.

Näiteid tema klientidest: Orkla Eesti AS, Skeleton Technologies OÜ, Tallinna Sadam AS, Balsnack International Holding, Starter ST, Maag Kontsern jt.

Mentor Jana Liiksaar

Jana Liiksaar on protsesside juhtimise konsultan. Ta omab kogemust IT projektide juhtimisel nii startup’ide osas kui ka “nullist” kliendipõhise ERP süsteemi ülesehitamisel. Jana on viinud läbi erinevaid digidiagnostika projekte, aidanud klientidel jõuda selgusele olemasolevates protsessides ja nende kitsaskohtades ning aidanud tulevikuvisiooni modelleerida.

Janal on ettevõtte ja ekspordi juhtimise magistrikraadi TTÜ-st ning õigusteaduse magistrikraadi TÜ-st.

Talle meeldib tegeleda protsesside efektiivistamisega, samuti tunneb huvi organisatsiooni ning muutuste juhtimise valdkonna vastu. Varasemast ajast on olemas pikk töökogemus finants- ja kindlustussektoris.

Mentor Kaarel Allikmäe

 

Kaarel Allikmäe on rahvusvahelise IT-juhtimise ja inseneeria taustaga digimuutuste juht, kellel on pikaajaline kogemus tootmisettevõtete digitaliseerimis- ja infoprojektide juhtimisega. Ta omab suurepärast arusaama tänapäevastest tootmise juhtimisprotsessidest ning tunneb erinevate ERP süsteemide hingeelu. Tal on laialdane kogemus relevantse IT-arhitektuuri loomisel ja arendamisel erineva suurusega ettevõtetes ning oskab seda edukalt kombineerida ettevõtte pikaajalise äristrateegiaga.

Kaarlit iseloomustab tema supervõime olla praktiliseks nõustajaks nii juhtkonnas kui ka valdkonnajuhtidele ning seejuures võtta ise liidriroll digitaliseerimisprojektide elluviimises. Tänu laialdasele kogemusele IT kui ka infoturbe juhtimise valdkonnas suudab Kaarel olla hea mentor ka küberhügieeni ning digiteadlikkuse valdkonnas.

Tema kogemuste pagasisse kuuluvad muuhulgas: erinevate ärianalüütikalahenduste juurutamine (BI) ja arendamine, andmelaod, omahinna kulustruktuuri arendus, müügihinnastamise strateegiate väljatöötamine ja juurutus, ladude ja tootmise digitaliseerimise lahendused (skännerid, tahvid), CAD-CAM süsteemide liidesed, tarneahela infovoogude digitaliseerimine, operaatiiv- ja analüütiliste andmemudelite loomine, andmeanaüüs ja mõõdikute süsteemi juurutamine, äriprotsesside automatiseerimine (sh RPA lahendused), jms.

Ta on omandanud TalTechi tehnikateaduste bakalaureusekraadi mehaanikateaduskonnast ning IT teaduskonnas magistrikraadi Digimuutused Ettevõttes erialal. Digitaliseerimise meistriklassis on ta olnud mentoriks EstHus’ile ning Merianto’le.

Kaarel on töötanud ettevõtetega: AS Harju Elekter, AS Harju Elekter Elektrotehnika, AS Harju Elekter Teletehnika, Harju Elekter UAB, Harju Elekter Oy, Harju Elekter AB, Telesilta Oy, Energo Veritas OÜ, AS Kitman Thulema, Kitman Coldtech OÜ, Meditech Estonia OÜ, KMG OÜ, Datalyze OÜ, Telia Eesti AS.

Mentor Karl Viiol

arl Viiol on konsultant Tartu Ärinõuandlas, kus tema tegevusvaldkondadeks on väärtusahelate kaardistamine, strateegia ja protsesside disain kasutades LEAN juhtimise metoodikat.

Tartu Ärinõuandlas alustas Karl tööd investorkonsultandina juba 2015. aastal, tänaseks tegeleb peamiselt ettevõtete nõustamise ja projektijuhtimisega puutudes oma töös kokku nii tööstus- kui teenussektori ettevõtetega.

Karli tugevusteks on hea analüüsivõime, projektide planeerimise ja protsesside juhtimise oskus. Ettevõtteid nõustab ta peamiselt strateegia loomise, mõõdikute seadmise, standardiseeritud töö, protsesside kaardistuse jt teemadel. Ta on õppinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppes ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimist. Lisaks sellele on Karl ka sertifitseeritud (The Lean Certification Alliance) Lean spetsialist ja Lean väärtusahela juht.

Digitaliseerimise meistriklassis on ta olnud mentoriks Valley OÜ’le ning eesti Keskkonnateenused AS’le.

Näiteid tema klientidest: Irontec, Raba Saunamajad, Conectra, Lasita Maja, YliCool Catering, Lõuna Pagarid jt.

Mentor Raul Varrak

Raul Varrak on Lean Digital konsultant, kes omab üle 20 aastast töökogemust rahvusvahelises allhanketööstuses. Viimastel aastatel on tema põhifookus olnud suunatud keerukate digitaliseerimise projektide läbiviimisele.

Oma tugevuseks peab Raul praktilist laiapõhjalist kogemust müügiprotsessi arendamisest kuni tootmisprotsesside peensuste timmimiseni, mis siiani on võimaldanud realiseerida hulgaliselt lisandväärtust pakkuvaid lahendusi. Olles pikaajaliselt tegelenud tööprotsesside arendamise ja automatiseerimisega, on tekkinud arvukalt teadmust, erinevate IT süsteemide ühildamisest, nutikate analüütika lahenduste kaasamise kasutuslugudest ja robotlahenduste kasutamisest, mis omakorda on lihtsustanud ja läbipaistvamaks muutnud mahukaid tööprotsesse.

Ta on omandanud ehitusinseneri kõrghariduse ning lõpetanud Digimuutused Ettevõttes magistriprogrammi TalTechi Infotehnoloogia teaduskonnas, täiendanud juhtimisalaseid teadmisi EBS MBA programmis.

Põnevaid ja edukaid koostööprojekte Rauli portfellist, leidub nii kohalike ettevõtetega CLEVERON AS, Innovative Water Systems OÜ, ENSTO, Bellus Furniture OÜ, Inission Tallinn OÜ, Threod Systems OÜ kui ka mitmete välisfirmadega, nagu Aker Solutions AS, EATON, Kemppi OY, Volution Group, ABB jt.

Mentor Roman Zahharov

Roman Zahharov on LEAN DIGITALi partner, vanemkonsultant ning rahvusvaheliste kogemustega digitaliseerimise ja äriprotsesside juhtimise ekspert, konsultant, koolitaja ja õppejõud (2009-2016). Tal on Tallinna Tehnikaülikoolis omandatud magistrikraad tootmise ja teeninduse juhtimises.

Romanil on väga ulatuslikud kogemused nii teenindus- kui ka tootmissektoris (eriti projektipõhine tootmine) töötamisel ja nõustamisel (150+ projekti), mille hulgas on mitmete välisettevõtete konsultatsiooniprojektide läbiviimine.

Ta on konsulteerinud mitmeid kümneid ettevõtteid (100+), omab pikaajalist kogemust erinevate äriinfosüsteemidega (Dynamics AX, Dynamics Navision, SAP ERP, MonitorERP, Movex M3, Austra ERP, SCORO, Odoo, E-Ziil, GlobalReader, Evocon, jne) ning on osalenud mitmetes äriprotsesside digitaliseerimise projektides välise sõltumatu digi-lahenduste valideerija rollis – ERP lahenduse kui ka selle tarnija sobivuse hindajana ning ERP projekti projektijuhina.

Roman nõustab ambitsioonikaid tootmis- ja teenusettevõtteid äriprotsesside ning tiimi terviklikus arendamises: väärtuspakkumine, tarneahel, äriprotsesside digitaliseerimine, müügiprotsessi ülesehitamine ja KPI’de määramine, tiimi töötamise reeglid ja metoodikad, omaniku ootuste ja mõtete “sirgestamine” ning arenduste prioritiseerimine.

Digitaliseerimise meistriklassis on Roman olnud mentoriks: Costech Microanalytical OÜ’le, Floorin AS’le, Kulinaaria OÜle, Toci OÜ’le, Interconnect Product Assembly’le – 1 koht 2021 kevad, Centene Pro OÜle – 1 koht 2022 sügis, Saue Production OÜle – 2 koht 2022 sügis.

Näiteid tema klientidest:

Viru Keemia Grupp, Operail, Enefit Kaevandused, Enefit Solutions, Rand & Tuulberg, BLRT Grupp, Marketex Offshore Constructions, Ericsson, IPA, Amphenol Connexus, MARU MDSC Systems, Centene Pro, Marmi Futerno, Fors MW, Estanc, Tammer, Doordec, Fortaco Estonia, Fors MW,  HANZA Mechanics, Lasita Maja, Welement, Palmako, Levstal, AIM Production, Sjolund Estonia, Hilding Anders Baltic, Fennobed, Wendre, Pharmadule Morimatsu Shanghai

Värska Vesi, Polven Foods, Nobe Interiors, Kevelt, Siidrikoda, DMT Insenerid, IsoEst, MANN Grupp, Heikkinen, Saue Production, Empower,  Logistika Pluss, Maxima Eesti, Orkla Accounting Centre, Paljassaare Kalatööstus, Selveri Kulinaaria, Swiss Property AG, Novartis Global Finances, comepack Shanghai, PSA Gefco Logistics, OCS Distribution, Swedbank, Schöttli Keskkonnatehnika, Roofit Solar, Gardest

Mentor Siim Sims

 

Siim Sims aitab nii nõu kui jõuga ettevõtteid protsesside kaardistamisel ja kvaliteedijuhtimises, teha keerulised juhtimissüsteemid selgemaks, lihtsamaks ning arusaadavaks kõikidele ettevõtte töötajatele.

Siimul on 12 aastane kogemus toiduainete tootmise ja logistika valdkonnas. Ta on juurutanud ja rakendanud spetsiifilist logistika valdkonnas olevat toiduohutuse sertifikaati läbi mentorluse ning konsultatsiooni. Lisaks on ta ettevõtetel aidanud läbi mentorluse ja nõustamise aru saada erinevatest protsessides olevates kitsaskohtadest ning süsteemide keerukusest läbi protsesside kaartide.

Tema tugevateks külgedeks on keeruliste protsesside lihtsamaks ja arusaadavamaks tegemine, erinevate protsesside kokku sidumine üle ettevõtte, detailide märkamine, riskide hindamine ja nõrkuste välja toomine, süsteemselt mõtlemine ning erinevate tööd lihtsustavate interaktiivsete tööriistade juurutamine ning töösse rakendamine. Siim on tugev  uute lahenduste genereerimisel ja innovatiivse mõtlemisega.

Digitaliseerimise meistriklassis on Siim olnud mentoriks Nurme Looduskosmeetikale, Met Group OÜle, Neular’ile, Extery’le ning Liisbet Betoon OÜ’le.

Näiteid tema klientidest: Havi Logistics OÜ, Tarfurgo OÜ, Nicorex Baltic OÜ, Sporrong Eesti OÜ, Dagöplast AS.

Koostöö mentoriga

Iga ettevõte saab endale personaalse mentori, kelle juhendamisel peab DigiMK programmi lõpuks valmima  tegevuskava, mis on ettevõtte poolt loodav detailne plaan ühe vabalt valitud protsessi või protsessi lõigu efektiivsuse tõstmiseks digitaliseerimise ja/või tehisintellekti ja robootikaga seotud tehnoloogiate kasutuselevõtu abil.

Mentoritena on meistriklassi kaasatud 16 pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperti, kellest enamus on osalenud eksperdina ka varasemates Digitaliseerimise meistriklassi programmides. Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks ka iseseisvate tööde teostamisel vahepealseid tegevusi 30h ulatuses.

Mentor Andres Aavik

Andres Aavik omab üle 12 aastast kogemust nii ettevõtte kui ka meeskonna juhina. Flowiti tegevjuhi töö kõrvalt tegeleb ta suurte organisatsioonide protsesside analüüsi ning agiilsete transformatsioonide läbi viimisega. Varasemalt on ta töötanud nii testijuhi, vanemkonsultandi, kvaliteedijuhi kui arendusjuhina. Viimastel aastatel on Andres konsulteerinud mitmeid suuri tööstusettevõtteid, et tõsta tõhusust läbi protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu.

Andres on strateegiline juht, kes on motiveeritud viima läbi muutusi, organiseerides inimesi ja protsesse, et saavutada ühised eesmärgid. Tema kõige tugevamaks küljeks on ärimudelite ja uute toodete ning teenuste toetamine digitaalsete lahendustega – mis on võimalik, kuidas on mõistlik, millel oleks parim tasuvus.

Andres on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureuse kraadi majandusteadustes.

Digitaliseerimise meistriklassis on Andres olnud mentoriks Thermory’ile ja Lunden Foodile.

Näiteid tema klientidest: Nasdaq, Skype, Linde Grupp, Bugbox, Aluver Tootmine, Bellus Furniture jt.

Lõpuüritus ja auhinnad

Kevadise grupi lõpuüritus toimub 14.06.2023

14.06 toimub V grupi kokkuvõttev lõpuüritus, kus osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EASi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma digitaliseerimise tegevuskava ja elluviimise plaane.

Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti. Lõpuürituseks aitab valmistuda peale 4. töötuba läbiviidav veebiseminar.

Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma digitaliseerimise tegevuskava elluviimist.

 

Sügis grupi lõpuüritus toimub 20.02.2024

Teekond

 • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist.
 • Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks.
 • Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.
 • Programmi valitakse osalema 20 tugevamat ettevõtet, kes jaotatakse kahte paralleelsesse gruppi.
 • Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.

Kevadise 2023 V grupi avapäev toimub 8.03.2023

Tutvumine koolitajate ja mentoritega.

 • Programmi tutvustamine
 • Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
 • Digitaliseerimise põhimõisted ja trendid
 • Mentorite ja ettevõtete kiirkohtumised
 • Osalejatevaheline võrgustumine

Avapäeval moodustatakse ka meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.

Sügis 2023 VI grupi avapäev toimub 08.11.2023

Kevadise V. grupi töötoad

21.03/23.03 – I töötuba

11.04/13.04 – II töötuba

02.05/04.05 – III töötuba

23.05/25.05 – IV töötuba

 

Sügis 2023 VI. grupi töötoad:

T, 21.11/N, 23.11 – I TÖÖTUBA

T, 12.12/N, 14.12 – II TÖÖTUBA

T, 09.01/N, 11.01 – III TÖÖTUBA

T, 30.01/N, 01.02 – IV TÖÖTUBA

Kevadise 2023 V grupi veebiseminarid:

10.03 kl 10-12 Veebiseminar 1 – protsesside modelleerimise tarkvarad

19.04 kl 09:30-11:30 Veebiseminar 2 – ärijuhtimise tarkvarade ülevaade

19.04 kl 12-14 Veebiseminar 3 – tööstuse spetsiifilised väljakutsed

18.05 kl 14-16 Veebiseminar 4 – uuenduslike tehnoloogiate rakendamine

26.05 kl 10-11:30 Veebiseminar 5 – ettevalmistus lõpuürituseks

 

Sügis 2023 VI grupi veebiseminarid:

N, 09.11 kl 14-16 – veebiseminar 1 – protsesside modelleerimise tarkvarad + slack

R, 15.12 kl 10-12 – veebiseminar 2 – ärijuhtimise tarkvarade ülevaade

R, 15.12 kl 12-14 – veebiseminar 3 – tööstuse spetsiifilised väljakutsed

N, 25.01 kl 14-16 – veebiseminar 4 – uuenduslike tehnoloogiate rakendamine

R, 02.02 kl 14-15:30 – veebiseminar 5 – ettevalmistus lõpuürituseks

 

 

Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda siit.

Koolitaja ja mentor Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on operatsioonide juhtimise (inglise keeles operations management) ning protsesside juhtimise konsultant, nõustaja  ja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuse liige, EASi kvalifitseeritud protsesside juhtimise diagnostika ja digitaliseerimise teekaardi konsultant. Praktilise kogemuse organisatsioonide ja protsesside arendamist ja digitaliseerimist (sh EASi tellitud projektid) on Aleksandr saanud läbi töökogemuse erinevates tootmisettevõtetes ning ka teostades arendusprojekte erinevates organisatsioonides – tootmine, teenindus, logistika, kaubandus, finantssektor, õigusvaldkond, turismisektor, projekteerimine ja teised – nii Eestis, kui ka välismaal – Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Soomes, Rootsis ja Hiinas. Lisaks 20-aastasele praktiku kogemusele omab Aleksandr põhjalikku teoreetilist ettevalmistust tööstuse juhtimises (Industrial Engineering and Management, M.Sc.Eng ning doktoriõpingud (PhD, Business Administration)) ning digimuutuste läbiviimises ettevõtetes (M.Sc.Eng, Digimuutused ettevõttes). Lean Digital asutajana arendab Aleksandr jõuliselt äriprotsesside teadlikku juhtimist ettevõtetes, propageerib lean-liikumist Eestis, toetab  digitaalsete lahenduste juurutamist ning koolitab, nõustab ja aitab ettevõtteil jõuda tõhusamate ja mõjusamate äriprotsessideni. Aleksandr omab coachingu baasteadmisi ning on läbinud täiskasvanute koolitaja ja suhtlemistreeneri väljaõppe.

Aleksandr sobib mentoriks ettevõtetele, kelle äriprotsessid vajavad konkreetseid mõõdistusi, süvadiagnostikat või sisendit pidevaks parenduseks. Aleksandri kaasalöömisel on Lean Digital osalenud erinevate valdkondade projektides: Lean sõnastik, Toyota Kata eestikeelne väljaanne, tootmisjuhi kutsestandard, tootmis- ja teeninduskorralduse eriala ellukutsumine TTÜs, turismisektori digitaliseerimise koolitussarja läbiviimine ja paljud teised projektid.

Digitaliseerimise meistriklassis on Aleksandr olnud varasemalt mentoriks Balsnack’ile, Balti Spoon’ile, Comodule’ile, Alise Technic’ile, Foxway’le, Aru Grupp’ile ja Hestia Hotel Group’ile.

Näiteid tema klientidest: Foxway OÜ, Comodule OÜ, Rail Baltic Estonia OÜ, Ensto Building Süstems OÜ, VKG AS, Barrus, Viking Window, Harju Elekter Elektrotehnika, Wisefab, Wendre, A.Le.Coq , Lappset Estonia, Nuia PMT, Tallinn Shipyard, Enics Eesti, Ericsson Eesti, E-Betoonelement, Saint-Gobain Glass Estonia, Empower, ABB AS, Vara Saeveski, Vigala Piimatööstus, Paljassaare Kalatööstus, Ingeri hotell, Eesti Rahvusraamatukogu, Advokaadibüroo Sorainen, pank, Schenker Eesti AS, Baltic Agro Machinery AS ja paljud teised.

Koolitaja Juhan Madis Pukk

Juhan Pukk IT valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning omab laia ülevaadet kogu valdkonnas toimuvast. Suure panuse annab ta Eesti IT sektorile olles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president.

Juhan on aktiivne suhtleja, kelle jaoks “ei” ei ole vastus. Viimastel aastatel on ta tegelenud aktiivselt tööstusettevõtete nõustamise ja koolitamisega protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu valdkonnas.

Peamise rõhuasetuse mentorina paneb Juhan andmete tekkimisele, liikumisele ja esitlemisele ettevõttes sees. Eesmärgiks on luua olukord, kus kõigil ettevõtte funktsioonidel on täpselt õigel ajal õige kogus informatsiooni, mida neil vaja läheb.

Näiteid tema klientidest: Mattias Café, Plastone, Flagmore, Abiprint, Aluver jt.

Koolitaja ja mentor Lauri Antalainen

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate tööstusettevõtete nõustamisega muuhulgas protsesside optimeerimisel, kvaliteedijuhtimissüsteemide juurutamisel, digitaliseerimisel ja automatiseerimisel, tootmise korraldamisel ja hankijate hindamisel.

Teostatud tööd hõlmavad ERP-i juurutamist, lao digitaliseerimist, tootmise automatiseerimist, tootmise planeerimise kaasajastamist, robotiseerimisprojektide ettevalmistamist, omahindade arvutamise süsteemi väljatöötamist, ettevõttesisese/osakondade vahelise kommunikatsiooni digitaliseerimist, dokumendihalduse korrastamist ja teisi protsesside muudatusi.

Lauri on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis (2019), tema magistritöö protsessiarendusest töötlevas tööstuses tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias. Lauri on esinenud mitmetel seminaridel ja konverentsidel, kus on rääkinud protsessiarendamisest ja digitaliseerimisest. Lauri on nõustanud kliente Eestis, Soomes, Poolas, Saksamaal, Horvaatias ja UK-s.

Digitaliseerimise meistriklassis on Lauri olnud varasemalt mentoriks Plastok’ile, Lasita Aken’ile, JTK Power Finmec Estonia’le, Welding Group’ile, Lisako’le, Lotus Timber’ile, BMG Power Systems’ile ja Miridon’ile.

Näiteid tema klientidest: Thermory, A Le Coq, Estiko-Plastar, B&W Metall, Balsnack, Huum, TORM Metall, WeldGalaxy, Artproof, Standwood, Tarfurgo, I&T Metall, Baltcap, BioCC jpt.

Mentor Aleksander Vall

Aleksander Vall Flowiti tarkvara konsultant, tal on üle 15 aasta kogemust erinevates tarkvara arendusprojektides. Tema kirg on panna andmed ettevõtete kasuks tööle ja ta huvitub kõigest, mis seondub protsesside automatiseerimise ning masinõppega.

Aleksander on praktik, kes orienteerub alati eesmärgile. Ta toimetab oskuslikult ka JavaScripti, Pythoni ja Javaga. Enne Flowitisse jõudmist on ta töötanud erinevatel positsioonidel Rimi Baltic Groupis, Web Expertis, ThinkShopis ja Investly Technologies.

Digitaliseerimise meistriklassis on Aleksander olnud varasemalt mentor Harmetile, Kiviluksile, Fuseboxile, Krah Pipes’ile ja Digitrükk’ile.

Mentor Andro Kullerkupp

Andro Kullerkupp on pikaajalise kogemusega juhtimiskonsultant mentor ja lektor. Androl on praktilised kogemused ettevõtete juhina ja erineva suurusega ettevõtete konsulteerimisel. Protsesside arendus on läbivalt üks tema võtmekompetentse ning tööstusettevõtted moodustavad tema klientidest suurema osa.

Andro on viinud Nasdaq börsile tehnoloogiaettevõtte Airobot Technologies AS ja on ka selle ettevõtte nõukogu esimees. Ta on juhtiv õppejõud EBS EMBA juhtimisarvestuse programmis.

Digitaliseerimine on Androle tuttav juba ajast kui ta töötas Eesti Telefonis (Telia) ärijuhina. Praktiliselt igas ettevõttes kus Andro aitab protsesse tõhustada, kaasneb sellega suuremal või vähemal määral digitaliseerimine. Eriti meeltmööda on talle nende ettevõtete nõustamine kus otsustajad ise osalevad arendustegevuses.

Digitaliseerimise meistriklassis on Andro olnud mentoriks Wisefab’ile, Orkla Eesti AS’le, Kase Furniture’le, Pinska Liimpuit OÜ’le, TFTAK’ile, Nutrimedical’ile ja Öun Drinks’ile.

Näiteid tema klientidest: Hurtigruten Eesti, Hoob, Derossi, Airobot, Trinon Titanium GmbH, Ecoprint, Sandla Puit, Merianto, ISC International, DMT Insenerid, Logistika Pluss, Roadplan, Ritico, Öun Drinks, HK Hall, Smarten Logistics jt

Andro omab kogemust erinevates sektorites: kõrgtehnoloogiline tootmine, puidu- ja mööblitööstus (va metsandus), masinaehitus, trükitööstus, telekom, IT, meditsiin, toiduainetetööstus, elektroonikatööstus, laevaehitus jne.

Mentor Diana Revjako

Diana Revjako on protsesside juhtimise ja tootmise juhtimise konsultant ning nõustaja. Ta omab pikaajalist töökogemust ühes Eesti suurimas tööstusettevõttes Viru Keemia Grupp AS, ringmajanduse lahendusi edendavas ettevõttes Ragn-Sells AS ja energeetika sektoris.

Oma töös on Diana puutunud kokku ettevõtete erinevate protsesside ja väljakutsetega nagu tootmise automatiseerimine, protsesside digitaliseerimine ning tehisintellekti rakendamise kasumlikkuse analüüs. Lisaks omab Diana nõustaja ning mentori kogemust ettevõtetes, kus on olnud eesmärgiks oma äriprotsesside kiiremaks ja lihtsamaks muutmine ning seda soodustava töökultuuri loomine.

Diana omab teoreetilisi teadmisi tööstussümbioosi (M.Sc) ja ärijuhtimise (M. Sc) valdkondades. Ta on hinnatud ekspert ettevõtetes, kus soovitakse saavutada konkreetseid tulemusi ning kus on vajalik pikemaajalisem mentorlus ja tugi.

Digitaliseerimise meistriklassis on ta olnud mentoriks Roofit Solar Energy’le, Warmeston OÜ’le, TBD-Biodiscovery’le ja Vipexile. Näiteid Diana klientidest: Viru Keemia Grupp AS, Ragn-Sells AS, DB Schenker Eesti, Saku Metall, Telia Eesti, Maxima Eesti OÜ.

Mentor Eduard Laur

Eduard Laur on pikaajalise kogemusega ärikonsultant ja partner ettevõttes Laur & Partners Consulting. 25. aastat oma karjäärist on Eduard tegutsenud peamiselt IT ja müügi valdkondades, mis õpetasid talle, kui tähtis on mõista klientide tegelikke vajadusi.

Täna töötab Eduard ettevõtete mentori ja konsultandina aidates neil varasema kogemuse baasilt muutusi ellu viia. Tema klientideks on ettevõtted, kelle eesmärk on oma protsessid korda saada, alandada toodete või teenuste omahinda, vähendada tarneaega või protsessis tekkivate defektide hulka. Tavaliselt kaasneb sellega ka sobiva digilahenduse valik ja juurutamine. Lisaks tootmisettevõtetele on Eduard nõustunud ka teenuse pakkujaid, näiteks konsultatsiooni- ja raamatupidamise teenusied pakukvad ettevõtteid.

Eduard Laur on läbinud Society of Manufacturing Engineers (SME) Lean sertifitseerimise ja American Society for Quality (ASQ) CSSGB sertifitseerimise. Käesoleval ajal on ta läbimas MicroMaster kraadi õpinguid MIT ülikoolis Principles of Manufacturing erialal. Samuti on ta Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni (EKA) liige.

Oma töös tugineb Eduard nõustamis- ja coachingu koolitustele, neurolingvistilise programmeerimise tehnikatele ja tööriistatele ning aastate jooksul omandatud praktilistele kogemustele. Lisaks on Eduard mentor ka EASi kasvuettevõtete mentorprogrammis.

Digitaliseerimise meistriklassis on Eduard olnud mentoriks Mayeri Industries AS’le ning Flagmore’le.

Näited tema klientidest: ISKU Oy, Kinnarps AB, Volvo AB, Brunstad AS, Lammhults Möbel AB, Flagmore AS, Räpina Paberivabrik AS, Threod Systems OÜ, MET-Terakeskus AS, Tohi Distillery OÜ, Facita OÜ jt

Mentor Henry Liimal

Henry Liimalil on 15 aastat kogemust riist- ja tarkvara arendusprojektide juhtimise ja konsulteerimisega. Hariduselt on ta telekommunikatsiooni insener ning MBA ärikorralduses.

Varasemalt on Henril olnud tööalast kokkupuudet tööstusautomaatikaga, tarkvaraliste kasutusliideste loomisega ning tootearendusega, mis on andnud hea aluse kliendi vajaduste mõistmisel ning optimaalseima lahenduse leidmisel ja selle idee kiirelt prototüübini viimises.

Viimased 10 aastat on ta juhtinud arendusmeeskondi pakkumaks klientidele täislahendust erinevates IoT projektides, alates ideest, kuni tootmisesse viimisega.

Digitaliseerimise meistriklassis on Henry olnud mentoriks Plastone’le, Elektrimasinad OÜle ning Mobire Group’ile.

Näiteid klientidest: Telia, Elisa, Alexela, Bestnet, Favor, Meiren, RMK, HUUM

Mentor Ingrid Prinsthal

Ingrid Prinsthal on töötanud mitmetel juhtivatel ametikohtadel turunduse- ja ettevõtte arenduse valdkonnas. Ta on nõustanud mitmeid ettevõtteid protsesside korrastamisel ning tööriistade juurutamisel. Ingrid on enam kui kümme aastat andnud erinevates ülikoolides loenguid, esinenud seminaridel ja konverentsidel ettevõtte protsesside ja turundusalaste ettekannetega. Ta on omandanud TalTechi IT teaduskonnas magistrikraadi Digimuutused ettevõttes erialal. Varasemast on tal magistrikraad Tartu Ülikooli Majandusteaduskonnast. Digitaliseerimise meistriklassis on Ingrid olnud mentoriks Fliis Trade’le.

Näiteid tema klientidest: Orkla Eesti AS, Skeleton Technologies OÜ, Tallinna Sadam AS, Balsnack International Holding, Starter ST, Maag Kontsern jt.

Mentor Jana Liiksaar

Jana Liiksaar on protsesside juhtimise konsultan. Ta omab kogemust IT projektide juhtimisel nii startup’ide osas kui ka “nullist” kliendipõhise ERP süsteemi ülesehitamisel. Jana on viinud läbi erinevaid digidiagnostika projekte, aidanud klientidel jõuda selgusele olemasolevates protsessides ja nende kitsaskohtades ning aidanud tulevikuvisiooni modelleerida.

Janal on ettevõtte ja ekspordi juhtimise magistrikraadi TTÜ-st ning õigusteaduse magistrikraadi TÜ-st.

Talle meeldib tegeleda protsesside efektiivistamisega, samuti tunneb huvi organisatsiooni ning muutuste juhtimise valdkonna vastu. Varasemast ajast on olemas pikk töökogemus finants- ja kindlustussektoris.

Mentor Kaarel Allikmäe

 

Kaarel Allikmäe on rahvusvahelise IT-juhtimise ja inseneeria taustaga digimuutuste juht, kellel on pikaajaline kogemus tootmisettevõtete digitaliseerimis- ja infoprojektide juhtimisega. Ta omab suurepärast arusaama tänapäevastest tootmise juhtimisprotsessidest ning tunneb erinevate ERP süsteemide hingeelu. Tal on laialdane kogemus relevantse IT-arhitektuuri loomisel ja arendamisel erineva suurusega ettevõtetes ning oskab seda edukalt kombineerida ettevõtte pikaajalise äristrateegiaga.

Kaarlit iseloomustab tema supervõime olla praktiliseks nõustajaks nii juhtkonnas kui ka valdkonnajuhtidele ning seejuures võtta ise liidriroll digitaliseerimisprojektide elluviimises. Tänu laialdasele kogemusele IT kui ka infoturbe juhtimise valdkonnas suudab Kaarel olla hea mentor ka küberhügieeni ning digiteadlikkuse valdkonnas.

Tema kogemuste pagasisse kuuluvad muuhulgas: erinevate ärianalüütikalahenduste juurutamine (BI) ja arendamine, andmelaod, omahinna kulustruktuuri arendus, müügihinnastamise strateegiate väljatöötamine ja juurutus, ladude ja tootmise digitaliseerimise lahendused (skännerid, tahvid), CAD-CAM süsteemide liidesed, tarneahela infovoogude digitaliseerimine, operaatiiv- ja analüütiliste andmemudelite loomine, andmeanaüüs ja mõõdikute süsteemi juurutamine, äriprotsesside automatiseerimine (sh RPA lahendused), jms.

Ta on omandanud TalTechi tehnikateaduste bakalaureusekraadi mehaanikateaduskonnast ning IT teaduskonnas magistrikraadi Digimuutused Ettevõttes erialal. Digitaliseerimise meistriklassis on ta olnud mentoriks EstHus’ile ning Merianto’le.

Kaarel on töötanud ettevõtetega: AS Harju Elekter, AS Harju Elekter Elektrotehnika, AS Harju Elekter Teletehnika, Harju Elekter UAB, Harju Elekter Oy, Harju Elekter AB, Telesilta Oy, Energo Veritas OÜ, AS Kitman Thulema, Kitman Coldtech OÜ, Meditech Estonia OÜ, KMG OÜ, Datalyze OÜ, Telia Eesti AS.

Mentor Karl Viiol

arl Viiol on konsultant Tartu Ärinõuandlas, kus tema tegevusvaldkondadeks on väärtusahelate kaardistamine, strateegia ja protsesside disain kasutades LEAN juhtimise metoodikat.

Tartu Ärinõuandlas alustas Karl tööd investorkonsultandina juba 2015. aastal, tänaseks tegeleb peamiselt ettevõtete nõustamise ja projektijuhtimisega puutudes oma töös kokku nii tööstus- kui teenussektori ettevõtetega.

Karli tugevusteks on hea analüüsivõime, projektide planeerimise ja protsesside juhtimise oskus. Ettevõtteid nõustab ta peamiselt strateegia loomise, mõõdikute seadmise, standardiseeritud töö, protsesside kaardistuse jt teemadel. Ta on õppinud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppes ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimist. Lisaks sellele on Karl ka sertifitseeritud (The Lean Certification Alliance) Lean spetsialist ja Lean väärtusahela juht.

Digitaliseerimise meistriklassis on ta olnud mentoriks Valley OÜ’le ning eesti Keskkonnateenused AS’le.

Näiteid tema klientidest: Irontec, Raba Saunamajad, Conectra, Lasita Maja, YliCool Catering, Lõuna Pagarid jt.

Mentor Raul Varrak

Raul Varrak on Lean Digital konsultant, kes omab üle 20 aastast töökogemust rahvusvahelises allhanketööstuses. Viimastel aastatel on tema põhifookus olnud suunatud keerukate digitaliseerimise projektide läbiviimisele.

Oma tugevuseks peab Raul praktilist laiapõhjalist kogemust müügiprotsessi arendamisest kuni tootmisprotsesside peensuste timmimiseni, mis siiani on võimaldanud realiseerida hulgaliselt lisandväärtust pakkuvaid lahendusi. Olles pikaajaliselt tegelenud tööprotsesside arendamise ja automatiseerimisega, on tekkinud arvukalt teadmust, erinevate IT süsteemide ühildamisest, nutikate analüütika lahenduste kaasamise kasutuslugudest ja robotlahenduste kasutamisest, mis omakorda on lihtsustanud ja läbipaistvamaks muutnud mahukaid tööprotsesse.

Ta on omandanud ehitusinseneri kõrghariduse ning lõpetanud Digimuutused Ettevõttes magistriprogrammi TalTechi Infotehnoloogia teaduskonnas, täiendanud juhtimisalaseid teadmisi EBS MBA programmis.

Põnevaid ja edukaid koostööprojekte Rauli portfellist, leidub nii kohalike ettevõtetega CLEVERON AS, Innovative Water Systems OÜ, ENSTO, Bellus Furniture OÜ, Inission Tallinn OÜ, Threod Systems OÜ kui ka mitmete välisfirmadega, nagu Aker Solutions AS, EATON, Kemppi OY, Volution Group, ABB jt.

Mentor Roman Zahharov

Roman Zahharov on LEAN DIGITALi partner, vanemkonsultant ning rahvusvaheliste kogemustega digitaliseerimise ja äriprotsesside juhtimise ekspert, konsultant, koolitaja ja õppejõud (2009-2016). Tal on Tallinna Tehnikaülikoolis omandatud magistrikraad tootmise ja teeninduse juhtimises.

Romanil on väga ulatuslikud kogemused nii teenindus- kui ka tootmissektoris (eriti projektipõhine tootmine) töötamisel ja nõustamisel (150+ projekti), mille hulgas on mitmete välisettevõtete konsultatsiooniprojektide läbiviimine.

Ta on konsulteerinud mitmeid kümneid ettevõtteid (100+), omab pikaajalist kogemust erinevate äriinfosüsteemidega (Dynamics AX, Dynamics Navision, SAP ERP, MonitorERP, Movex M3, Austra ERP, SCORO, Odoo, E-Ziil, GlobalReader, Evocon, jne) ning on osalenud mitmetes äriprotsesside digitaliseerimise projektides välise sõltumatu digi-lahenduste valideerija rollis – ERP lahenduse kui ka selle tarnija sobivuse hindajana ning ERP projekti projektijuhina.

Roman nõustab ambitsioonikaid tootmis- ja teenusettevõtteid äriprotsesside ning tiimi terviklikus arendamises: väärtuspakkumine, tarneahel, äriprotsesside digitaliseerimine, müügiprotsessi ülesehitamine ja KPI’de määramine, tiimi töötamise reeglid ja metoodikad, omaniku ootuste ja mõtete “sirgestamine” ning arenduste prioritiseerimine.

Digitaliseerimise meistriklassis on Roman olnud mentoriks: Costech Microanalytical OÜ’le, Floorin AS’le, Kulinaaria OÜle, Toci OÜ’le, Interconnect Product Assembly’le – 1 koht 2021 kevad, Centene Pro OÜle – 1 koht 2022 sügis, Saue Production OÜle – 2 koht 2022 sügis.

Näiteid tema klientidest:

Viru Keemia Grupp, Operail, Enefit Kaevandused, Enefit Solutions, Rand & Tuulberg, BLRT Grupp, Marketex Offshore Constructions, Ericsson, IPA, Amphenol Connexus, MARU MDSC Systems, Centene Pro, Marmi Futerno, Fors MW, Estanc, Tammer, Doordec, Fortaco Estonia, Fors MW,  HANZA Mechanics, Lasita Maja, Welement, Palmako, Levstal, AIM Production, Sjolund Estonia, Hilding Anders Baltic, Fennobed, Wendre, Pharmadule Morimatsu Shanghai

Värska Vesi, Polven Foods, Nobe Interiors, Kevelt, Siidrikoda, DMT Insenerid, IsoEst, MANN Grupp, Heikkinen, Saue Production, Empower,  Logistika Pluss, Maxima Eesti, Orkla Accounting Centre, Paljassaare Kalatööstus, Selveri Kulinaaria, Swiss Property AG, Novartis Global Finances, comepack Shanghai, PSA Gefco Logistics, OCS Distribution, Swedbank, Schöttli Keskkonnatehnika, Roofit Solar, Gardest

Mentor Siim Sims

 

Siim Sims aitab nii nõu kui jõuga ettevõtteid protsesside kaardistamisel ja kvaliteedijuhtimises, teha keerulised juhtimissüsteemid selgemaks, lihtsamaks ning arusaadavaks kõikidele ettevõtte töötajatele.

Siimul on 12 aastane kogemus toiduainete tootmise ja logistika valdkonnas. Ta on juurutanud ja rakendanud spetsiifilist logistika valdkonnas olevat toiduohutuse sertifikaati läbi mentorluse ning konsultatsiooni. Lisaks on ta ettevõtetel aidanud läbi mentorluse ja nõustamise aru saada erinevatest protsessides olevates kitsaskohtadest ning süsteemide keerukusest läbi protsesside kaartide.

Tema tugevateks külgedeks on keeruliste protsesside lihtsamaks ja arusaadavamaks tegemine, erinevate protsesside kokku sidumine üle ettevõtte, detailide märkamine, riskide hindamine ja nõrkuste välja toomine, süsteemselt mõtlemine ning erinevate tööd lihtsustavate interaktiivsete tööriistade juurutamine ning töösse rakendamine. Siim on tugev  uute lahenduste genereerimisel ja innovatiivse mõtlemisega.

Digitaliseerimise meistriklassis on Siim olnud mentoriks Nurme Looduskosmeetikale, Met Group OÜle, Neular’ile, Extery’le ning Liisbet Betoon OÜ’le.

Näiteid tema klientidest: Havi Logistics OÜ, Tarfurgo OÜ, Nicorex Baltic OÜ, Sporrong Eesti OÜ, Dagöplast AS.

Iga ettevõte saab endale personaalse mentori, kelle juhendamisel peab DigiMK programmi lõpuks valmima  tegevuskava, mis on ettevõtte poolt loodav detailne plaan ühe vabalt valitud protsessi või protsessi lõigu efektiivsuse tõstmiseks digitaliseerimise ja/või tehisintellekti ja robootikaga seotud tehnoloogiate kasutuselevõtu abil.

Mentoritena on meistriklassi kaasatud 16 pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperti, kellest enamus on osalenud eksperdina ka varasemates Digitaliseerimise meistriklassi programmides. Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks ka iseseisvate tööde teostamisel vahepealseid tegevusi 30h ulatuses.

Mentor Andres Aavik

Andres Aavik omab üle 12 aastast kogemust nii ettevõtte kui ka meeskonna juhina. Flowiti tegevjuhi töö kõrvalt tegeleb ta suurte organisatsioonide protsesside analüüsi ning agiilsete transformatsioonide läbi viimisega. Varasemalt on ta töötanud nii testijuhi, vanemkonsultandi, kvaliteedijuhi kui arendusjuhina. Viimastel aastatel on Andres konsulteerinud mitmeid suuri tööstusettevõtteid, et tõsta tõhusust läbi protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu.

Andres on strateegiline juht, kes on motiveeritud viima läbi muutusi, organiseerides inimesi ja protsesse, et saavutada ühised eesmärgid. Tema kõige tugevamaks küljeks on ärimudelite ja uute toodete ning teenuste toetamine digitaalsete lahendustega – mis on võimalik, kuidas on mõistlik, millel oleks parim tasuvus.

Andres on omandanud Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureuse kraadi majandusteadustes.

Digitaliseerimise meistriklassis on Andres olnud mentoriks Thermory’ile ja Lunden Foodile.

Näiteid tema klientidest: Nasdaq, Skype, Linde Grupp, Bugbox, Aluver Tootmine, Bellus Furniture jt.

Kevadise grupi lõpuüritus toimub 14.06.2023

14.06 toimub V grupi kokkuvõttev lõpuüritus, kus osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EASi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma digitaliseerimise tegevuskava ja elluviimise plaane.

Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti. Lõpuürituseks aitab valmistuda peale 4. töötuba läbiviidav veebiseminar.

Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma digitaliseerimise tegevuskava elluviimist.

 

Sügis grupi lõpuüritus toimub 20.02.2024

kogemuslood

Tutvu heade näidetega meie poolt toetatud innovaatilistest ettevõtetest.

Reigo Rusing
Reigo Rusing
Balsnacki arendusjuht

Saime aru, et meie teadmised erinevate tarkvaralahenduste tegelikust võimekusest olid pehmelt öeldes olematud.

Loe lisa
Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo
Lasita Aken tegevjuht

Programmi käigus koostatud teekaart aitas mõista, kuidas digilahenduste abil tööprotsesse efektiivsemaks muuta ning saadav ressursisääst kasvuks suunata.

Loe lisa
Reino Oago
Reino Oago
Dagöplasti tehnikajuht

Digitaliseerimise meistriklass aitab leida madalal rippuvaid suuri punaseid õunu, mida ise asjas sees olles ei pruugi tähele panna.

Loe lisa
Eesti investeerib läbi SmartCapi NATO innovatsioonifondi 30 miljonit eurot

Valitsus andis täna ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrile volituse investeerida läbi riikliku fondivalitseja SmartCap NATO miljardieurosesse innovatsioonifondi 30 miljonit eurot. Riik investeerib läbi Eesti riigile kuuluva fondivalitseja SmartCap moodustatud lepingulise investeerimisfondi Venture Capital Fund 30 miljonit eurot NATO Innovatsioonifondi, mille eesmärk on tekitada ja rahastada uusi kahese ehk tsiviil- ja militaarkasutusega süvatehnoloogiaid arendavaid ettevõtteid.  „Tänane julgeolekuolukord on märkimisväärselt kasvatanud kaitsevaldkonnas vajadust uute tehnoloogiate järele. Eesti kaitsetööstusel on minu hinnangul väga suur kasvupotentsiaal, veendusin selles ka hiljutisel Garage48 kaitsehäkatonil, ning usun, et meie ettevõtetel on liitlastele palju pakkuda. Teisalt on kogu Euroopas probleemiks kahese kasutusega ja süvatehnoloogiate alarahastatus. Innovatsioonifond suurendab koostööd NATO riikide

Viimane võimalus tõusta digitaliseerimise meistrite sekka!

Meistriks ei sünnita, meistriks õpitakse. Just seepärast ongi loodud digitaliseerimise meistriklass. Kui te veel kaalute, kas täita avaldus programmis osalemiseks, siis teeme otsustamise lihtsamaks:  Osalejad tulevad programmi väga erinevate eesmärkide ja väljakutsetega: alates soovist võtta kasutusele mõni konkreetne uus tarkvara, kuni tahtmisega muuta mõni protsess efektiivsemaks ja targemaks. Kaks aastat tagasi meistriklassi publiku lemmikuks valitud Lipuvabrikut ajendas meistriklassiga liituma soov leida endale sobiv ERP-tarkvara. „Olles natukene ise mänginud digitaliseerimist, otsustasime, et vajame professionaalset tuge. Kuna meil oli varasemalt EASi abil tehtud digitaliseerimise audit, tundus loogilise sammuna jätkata digitaliseerimise meistriklassis,“ rääkis ettevõtte arendusjuht Jan-Erik Tõeleid ja lisas, et just meistriklassis said

Madis Raukas: rakendusuuringute keskus täidab tühimiku teadus-arendus maastikul

Riik on otsustanud luua rakendusuuringute keskuse, mille eesmärk on pakkuda ettevõtetele tugiteenuseid teadmusmahuka tootearenduse läbiviimiseks. Keskuse loomise raames lisandub AS Metroserdi tegevustele viis valdkonda: biorafineerimine, droonitehnoloogiad, autonoomsed sõidukid, vesinikutehnoloogiad ja terviseandmed. Miks meil seda vaja on, kirjutab EASi ja KredExi rakendusuuringute programmi juht Madis Raukas. Me oleme paari aastaga EASi ja KredExi rakendusuuringute programmi raames nõustanud rohkem kui 350 teadmusmahukat arendusideed alates erinevatest liha alternatiividest kuni põlevkivituha väärindamise, isejuhtivate sõidukite ja digiravimiteni. Igapäevaselt ettevõtete ja teadusasutustega töötades on ilmnenud tühimik Eesti innovatsioonimaastikul – nimelt on meil mitmetes valdkondades rahvusvaheliselt tunnustatud teadusrühmad ja ambitsioonikad ettevõtted, kuid puudub platvorm teadusuuringute viimiseks tööstuslikule

“Piimaenergiat” tootmiseks kasutav Estover: energiatõhusus aitab ellu jääda

Andmete killustatus, tohutul hulgal paberimajandust ja pidev rööprähklemine – need olid põhjused, mis tõukasid Eesti ühe tuntuima piimatööstuse Estoveri EAS-i Digitaliseerimise meistriklassi kandideerima. „Soovisime luua olukorda rohkem selgust ning leida võimalusi, kuidas teha asju tõhusamalt ja muuta olemasolevad protsessid efektiivsemaks,“ avaldas Estover Piimatööstus OÜ tegevjuht Hannes Mootse. Tema jaoks oli meistriklassis osalemine üks esimestest tööülesannetest, millega tal 2022. aasta algul ettevõttega liitudes toimetama tuli asuda. Nimelt andis ta juba enne Estoverisse tööle asumist nõusoleku programmis osaleda. „Pean end uuendusmeelseks ja konstruktiivseks inimeseks, seepärast sobib digitaliseerimine ja protsesside optimeerimine minu loomuga kokku ning aitab täita ettevõtte ja ka minu eesmärke,“ kommenteeris

Tippinnovaatorite programm hakkab muutma kümne ettevõtte DNA-d

EASi ja KredExi ühendasutuse uues tippinnovaatorite programmis asuvad kümme ambitsioonikat ettevõtet disainima oma tulevikku. Ettevõtted analüüsivad oma tänast äri, uurivad oma valdkonna trende, tulevikutehnoloogiaid, klientide vajadusi ning töötavad selle põhjal välja oma ettevõtte tulevikustrateegia, et tõusta oma valdkonna innovatsiooniliidriks. 24. jaanuaril avalöögi saavas programmis osaleb ka päikesekatuste tootja Solarstone. Nende tegevjuhi Romet Roosalu sõnul on tänane majandusruum nii hektiline, et eilne innovatsioon võib juba homme reliktiks muutuda. „Seetõttu tuleb osata kaugemale vaadata ning edu pant on oskus eristada väärt sisendit mürast. Loodame, et tippinnovaatorite programm aitab meil valideerida oma julgeid ideid ja oma väärtuspakkumine uuele tasemele viia,“ rääkis Roosalu. Tema