Vaata peasisu Euroopa Regionaalarengu Fondi logo (EST)

Kasva suureks digitaliseerimisega

Digitaliseerimise meistriklass on programm, mille eesmärk on aidata tuvastada need ettevõtte protsessid ja tarneahelad, mille optimeerimine avaldab enim mõju ettevõtte konkurentsivõimele. Osalemise tulemusena valmib tippkoolitajate ja personaalse mentori toel organisatsiooni strateegilise arendamise plaan, valite välja sobivaima digilahenduse ning teete esimesed sammud selle juurutamiseks.

Programmist saadud teadmisi, kogemusi ja tööriistu saate kasutada digitaliseerimise projektide edukaks elluviimiseks ja riskide maandamiseks ka tulevikus – oskate teha sobivaid IT-lahenduste valikuid ning edukalt juhtida organisatsiooni strateegilist arengut läbi protsesside tõhustamise ja digitaliseerimise.

Silmapaistvamaid osalejaid ootab 10 000 EUR suurune auhinnafond arendustegevuste jätkamiseks.

Kandideerimine on avatud kuni 4. oktoobrini.

Nimi
Digitaliseerimise meistriklass
Kestus
3,5 kuud
Hind
1000 eurot + KM
Töökeel
eesti keel

Kellele on meistriklass mõeldud?

  • on soovituslikult vähemalt 3 aastat tööstus- või teenussektoris tegutsenud ambitsioonikate eesmärkide ja kasvupotentsiaaliga ettevõte, kes on ekspordikogemusega või planeerib eksportimisega alustada
  • on soovituslikult eelnevalt viinud läbi auditi eesmärgiga kaardistada ettevõtte töökorralduse, automatiseerituse ja digitaliseerituse olukord, analüüsida arengusuundi ja selgitada välja uued võimalused
  • omavad piisavalt ressursse, et programmis saaksid osaleda 2-3 inimest, kelle hulgas üks esindaja peab olema ettevõtte tegevjuht või võtmeisik, kellel on ettevõtte juhtimises oluline roll või isik, kes vastutab arendamisprojektide, tarneahela ühe osa (ostu, müügi, laohalduse, tootmise, teenuse osutamise jne) juhtimise eest.
  • Digitaliseerimise meistriklass ei sobi ettevõttele, kellel puudub tahe tõsta ettevõtte protsesside ja tarneahela efektiivsust, kellel puudub ressursse protsesside efektiivsuse tõstmiseks või kes soovib tegeleda digiturundusega või õppida kasutama ainult konkreetsete pakkujate tehnoloogilisi lahendusi.

Teenuses osalemise VTA (vähese tähtsusega abi) ettevõtte kohta on kuni 11 456 eurot.

 

Vaata, mis on sinu ettevõtte VTA jääk

Mis sinu ettevõttes muutub?

Uued oskused

digitaalsete protsesside rakendamiseks

Valmib strateegiline plaan

ettevõtte efektiivsuse tõstmiseks

Paraneb meeskonnatöö

ühine õppimine ja kogemuste vahetus

Kandideerimine

  • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist.
  • Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks.
  • Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.
  • Programmi valitakse osalema 20 tugevamat ettevõtet, kes jaotatakse kahte paralleelsesse gruppi.
  • Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.

Programmi ajakava

K, 04.10.2023 – Kandideerimistähtaeg

K, 08.11.2023 – AVAPÄEV: sissejuhatus programmi, tutvumine

N, 09.11 kl 14-16 – VEEBISEMINAR 1: protsesside modelleerimise tarkvarad
T, 21.11/N, 23.11 – 1. TÖÖTUBA: digitaliseerimise projekt, organisatsiooni äri- ja IT arhitektuurid
T, 12.12/N, 14.12 – 2. TÖÖTUBA: protsesside analüüs, andmed ja kaod
R, 15.12 kl 10-12 – VEEBISEMINAR 2: ärijuhtimise tarkvarade ülevaade ja valiku põhimõtted
R, 15.12 kl 12-14 – VEEBISEMINAR 3: valdkondade spetsiifilised digitaliseerimise väljakutsed
T, 09.01/N, 11.01 – 3. TÖÖTUBA: protsesside digitaliseerimine, digitaalsed tehnoloogiad ja kasutusvõimalused
N, 25.01 kl 14-16 – VEEBISEMINAR 4: uuenduslike tehnoloogiate rakendamine
T, 30.01/N, 01.02 – 4. TÖÖTUBA: digitaliseerimise projekti teostamine ja mõju
R, 02.02 kl 14-15:30 – VEEBISEMINAR 5 – ettevalmistus lõpuürituseks

T, 20.02- LÕPUÜRITUS

Koolitajad

Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda siit.

Koolitaja ja mentor Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on operatsioonide juhtimise (inglise keeles operations management) ning protsesside juhtimise konsultant, nõustaja ja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuse liige, EASi kvalifitseeritud protsesside juhtimise diagnostika ja digitaliseerimise teekaardi konsultant. Praktilise kogemuse organisatsioonide ja protsesside arendamist ja digitaliseerimist (sh EASi tellitud projektid) on Aleksandr saanud läbi töökogemuse erinevates tootmisettevõtetes ning ka teostades arendusprojekte erinevates organisatsioonides – tootmine, teenindus, logistika, kaubandus, finantssektor, õigusvaldkond, turismisektor, projekteerimine ja teised – nii Eestis, kui ka välismaal – Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Soomes, Rootsis ja Hiinas. Lisaks 20-aastasele praktiku kogemusele omab Aleksandr põhjalikku teoreetilist ettevalmistust tööstuse juhtimises (Industrial Engineering and Management, M.Sc.Eng ning doktoriõpingud (PhD, Business Administration)) ning digimuutuste läbiviimises ettevõtetes (M.Sc.Eng, Digimuutused ettevõttes). Lean Digital asutajana arendab Aleksandr jõuliselt äriprotsesside teadlikku juhtimist ettevõtetes, propageerib lean-liikumist Eestis, toetab digitaalsete lahenduste juurutamist ning koolitab, nõustab ja aitab ettevõtteil jõuda tõhusamate ja mõjusamate äriprotsessideni. Aleksandr omab coachingu baasteadmisi ning on läbinud täiskasvanute koolitaja ja suhtlemistreeneri väljaõppe.

Aleksandr sobib mentoriks ettevõtetele, kelle äriprotsessid vajavad konkreetseid mõõdistusi, süvadiagnostikat või sisendit pidevaks parenduseks. Aleksandri kaasalöömisel on Lean Digital osalenud erinevate valdkondade projektides: Lean sõnastik, Toyota Kata eestikeelne väljaanne, tootmisjuhi kutsestandard, tootmis- ja teeninduskorralduse eriala ellukutsumine TTÜs, turismisektori digitaliseerimise koolitussarja läbiviimine ja paljud teised projektid.

Digitaliseerimise meistriklassis on Aleksandr olnud varasemalt mentoriks Balsnack’ile, Balti Spoon’ile, Comodule’ile, Alise Technic’ile, Foxway’le, Aru Grupp’ile, Hestia Hotel Group’ile, Projekt 363’le ja Baltic Workboats’ile.

Näiteid tema klientidest: Foxway OÜ, Comodule OÜ, Rail Baltic Estonia OÜ, Ensto Building Sütems OÜ, VKG AS, Barrus, Viking Window, Harju Elekter Elektrotehnika, Wisefab, Wendre, A.Le.Coq , Lappset Estonia, Nuia PMT, Tallinn Shipyard, Enics Eesti, Ericsson Eesti, E-Betoonelement, Saint-Gobain Glass Estonia, Empower, ABB AS, Vara Saeveski, Vigala Piimatööstus, Paljassaare Kalatööstus, Ingeri hotell, Eesti Rahvusraamatukogu, Advokaadibüroo Sorainen, pank, Schenker Eesti AS, Baltic Agro Machinery AS ja paljud teised.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja Juhan Madis Pukk

Juhan Pukk on IT valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning omab laia ülevaadet kogu valdkonnas toimuvast. Suure panuse annab ta Eesti IT sektorile olles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president.

Juhan on aktiivne suhtleja, kelle jaoks “ei” ei ole vastus. Viimastel aastatel on ta tegelenud aktiivselt tööstusettevõtete nõustamise ja koolitamisega protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu valdkonnas.

Peamise rõhuasetuse mentorina paneb Juhan andmete tekkimisele, liikumisele ja esitlemisele ettevõttes sees. Eesmärgiks on luua olukord, kus kõigil ettevõtte funktsioonidel on täpselt õigel ajal õige kogus informatsiooni, mida neil vaja läheb.

Näiteid tema klientidest: Mattias Café, Plastone, Flagmore, Abiprint, Aluver jt.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja ja mentor Lauri Antalainen

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate ettevõtete nõustamisega digitaliseerimise teekaartide ja digitaliseerimise strateegiate koostamisel ning protsesside arendamisel.

Teostatud tööd hõlmavad lao digitaliseerimist, inimtöö automatiseerimist, tehisintellekti rakendamist, planeerimise kaasajastamist, robotiseerimisprojektide ettevalmistamist, omahindade arvutamise süsteemi väljatöötamist, ettevõttesisese/osakondade vahelise kommunikatsiooni digitaliseerimist, dokumendihalduse korrastamist ja teisi protsesside arendusi.

Lauri on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis (2019), tema magistritöö protsessiarendusest tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias. Lauri on esinenud mitmetel seminaridel ja konverentsidel, kus on rääkinud protsessiarendamisest ja digitaliseerimisest. Lauri on nõustanud kliente Eestis, Soomes, Poolas, Saksamaal, Horvaatias, Kreekas ja UK-s.

Vabal ajal tegeleb Lauri maastikujooksuga ning on /Eesti äriinglite võrgustiku EstBAN president ja juhatuse liige.

Näiteid tema klientidest: Thermory, A Le Coq, Estiko-Plastar, AS Varrak, TORM Metall, WeldGalaxy, Baltcap, Hotell Saaremaa, Hõbenool, BioCC jpt. Digitaliseerimise meistriklassis on Lauri olnud varasemalt mentoriks Plastok’ile, Lasita Aken’ile, JTK Power Finmec Estonia’le, Welding Group’ile, Lisako’le, Lotus Timber’ile, BMG Power Systems’ile ja Miridon’ile.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Roman Zahharov

Roman Zahharov on LEAN DIGITALi partner, vanemkonsultant ning rahvusvaheliste kogemustega digitaliseerimise ja äriprotsesside juhtimise ekspert, konsultant, koolitaja ja õppejõud (2009-2016). Tal on Tallinna Tehnikaülikoolis omandatud magistrikraad tootmise ja teeninduse juhtimises.

Romanil on väga ulatuslikud kogemused nii teenindus- kui ka tootmissektoris (eriti projektipõhine tootmine) töötamisel ja nõustamisel (150+ projekti), mille hulgas on mitmete välisettevõtete konsultatsiooniprojektide läbiviimine.

Ta on konsulteerinud mitmeid kümneid ettevõtteid (100+), omab pikaajalist kogemust erinevate äriinfosüsteemidega (Dynamics AX, Dynamics Navision, SAP ERP, MonitorERP, Movex M3, Austra ERP, SCORO, Odoo, E-Ziil, GlobalReader, Evocon, jne) ning on osalenud mitmetes äriprotsesside digitaliseerimise projektides välise sõltumatu digi-lahenduste valideerija rollis – ERP lahenduse kui ka selle tarnija sobivuse hindajana ning ERP projekti projektijuhina.

Roman nõustab ambitsioonikaid tootmis- ja teenusettevõtteid äriprotsesside ning tiimi terviklikus arendamises: väärtuspakkumine, tarneahel, äriprotsesside digitaliseerimine, müügiprotsessi ülesehitamine ja KPI’de määramine, tiimi töötamise reeglid ja metoodikad, omaniku ootuste ja mõtete “sirgestamine” ning arenduste prioritiseerimine.

Digitaliseerimise meistriklassis on Roman olnud mentoriks: Sweco Projekt OÜ’le, Acino Estonia OÜ’le – III koht 2023 kevad, Costech Microanalytical OÜ’le, Floorin AS’le – II koht 2022 sügis, Kulinaaria OÜle, Toci OÜ’le, Interconnect Product Assembly’le – I koht 2021 kevad, Centene Pro OÜle – I koht 2021 sügis, Saue Production OÜle – II koht 2021 sügis.

Näiteid tema klientidest:

Viru Keemia Grupp, Operail, Enefit Kaevandused, Enefit Solutions, Rand & Tuulberg, BLRT Grupp, Marketex Offshore Constructions, Ericsson, IPA, Amphenol Connexus, MARU MDSC Systems, Centene Pro, Marmi Futerno, Fors MW, Estanc, Tammer, Doordec, Fortaco Estonia, Fors MW,  HANZA Mechanics, Lasita Maja, Welement, Palmako, Levstal, AIM Production, Sjolund Estonia, Hilding Anders Baltic, Fennobed, Wendre, Pharmadule Morimatsu Shanghai

Värska Vesi, Polven Foods, Nobe Interiors, Kevelt, Siidrikoda, DMT Insenerid, IsoEst, MANN Grupp, Heikkinen, Saue Production, Empower,  Logistika Pluss, Maxima Eesti, Orkla Accounting Centre, Paljassaare Kalatööstus, Selveri Kulinaaria, Swiss Property AG, Novartis Global Finances, comepack Shanghai, PSA Gefco Logistics, OCS Distribution, Swedbank, Schöttli Keskkonnatehnika, Roofit Solar, Gardest.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koostöö mentoriga

Mentoritena on digitaliseerimise meistriklassi kaasatud pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperdid. Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks kogu meeskonda ka vahepealsel ajal 30h ulatuses.

Mentor Aleksander Vall

Aleksander Vall on Flowiti tarkvara konsultant, kel üle 15 aasta kogemust erinevates tarkvara arendusprojektides. Tema kirg on panna andmed ettevõtete kasuks tööle ja ta huvitub kõigest, mis seondub protsesside automatiseerimise ning masinõppega.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Andro Kullerkupp

Andro Kullerkupp on pikaajalise kogemusega juhtimiskonsultant mentor ja lektor. Androl on praktilised kogemused ettevõtete juhina ja erineva suurusega ettevõtete konsulteerimisel. Protsesside arendus on läbivalt üks tema võtmekompetentse ning tööstusettevõtted moodustavad tema klientidest suurema osa.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Diana Revjako

Diana Revjako on protsesside juhtimise ja tootmise juhtimise konsultant ning nõustaja. Ta omab pikaajalist töökogemust ühes Eesti suurimas tööstusettevõttes Viru Keemia Grupp AS, ringmajanduse lahendusi edendavas ettevõttes Ragn-Sells AS ja energeetika sektoris. Oma töös on Diana puutunud kokku ettevõtete erinevate protsesside ja väljakutsetega nagu tootmise automatiseerimine, protsesside digitaliseerimine ning tehisintellekti rakendamise kasumlikkuse analüüs.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Eduard Laur

Eduard Laur on pikaajalise kogemusega ärikonsultant ja partner ettevõttes Laur & Partners Consulting. 25. aastat oma karjäärist on Eduard tegutsenud peamiselt IT ja müügi valdkondades, mis õpetasid talle, kui tähtis on mõista klientide tegelikke vajadusi. Täna töötab Eduard ettevõtete mentori ja konsultandina aidates neil varasema kogemuse baasilt muutusi ellu viia. Tema klientideks on ettevõtted, kelle eesmärk on oma protsessid korda saada.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Henry Liimal

Henry Liimalil on 15 aastat kogemust riist- ja tarkvara arendusprojektide juhtimise ja konsulteerimisega. Hariduselt on ta telekommunikatsiooni insener ning MBA ärikorralduses.

Varasemalt on Henril olnud tööalast kokkupuudet tööstusautomaatikaga, tarkvaraliste kasutusliideste loomisega ning tootearendusega, mis on andnud hea aluse kliendi vajaduste mõistmisel ning optimaalseima lahenduse leidmisel ja selle idee kiirelt prototüübini viimises.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Ingrid Prinsthal

Ingrid Prinsthal on koostanud erinevate sektorite ettevõtetele digitaliseerimise teekaarte, nõustanud ettevõtteid digitaliseerimisküsimustes ning optimaalsete protsesside väljatöötamisel. Lisaks koostab Ingrid IT arenduste detailanalüüse ja juhib arendusprojekte. Ingridi ideoloogia on vähendada ettevõtete raiskavaid tegevusi ning ohjata nn tööraiskamist (work waste).

Ingrid on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi majandusteaduses (2008), TalTechi IT teaduskonnas Digimuutused ettevõttes erialal magistrikraadi (2020) ning TalTechi-is mikrokraadi Teenusedisainis (2023).

Endise turundajana mõistab ta lisaks ettevõtte sisestele protsessidele ka kliendivajadusi, tootearendusprotsesside dünaamikat ning hinnastuspõhimõtteid. Ingrid on tänaseks juba enam kui 15 aastat andnud erinevates ülikoolides turunduse alaseid loenguid ning käinud konverentsidel ja seminaridel jagamas praktilist kogemust nii turunduse- kui ka üldisemalt ettevõtte arendamise alaste ettekannetega.

Ingrid sobib mentoriks ettevõtetele, kelle äriprotsessid vajavad parendamist või väljatöötamist, kes on uue ERP süsteemi otsingutel, kes soovib ellu viia muutusi ning mõistavad sealjuures ka seda, et muutused algavad inimestest. Ingrid on inimeste inimene ning leiab ühise keele võrdlemisi lihtsasti erinevat tüüpi inimestega ning suudab ka keerulised asjad lihtsalt lahti seletada (või vähemalt ei tee ta lihtsat asja keerulisemaks).

Varasemalt on Ingrid on olnud Digi MK-l mentoriks Fliis Trade’ile ja Disain Digestole. Ta on töötanud erinevate klientidega mitmes sektoris. Näiteks on ta nõustanud kliente tootmissektoris, sealhulgas ettevõtteid nagu Orkla Eesti, Skeleton Kontsern, Maag Kontsern, Balsnack, Brentex, Hansa Candle, Balt Oil ja Haine. Samuti on ta töötanud klientidega teenindussektoris, sealhulgas ettevõtetega nagu Tallinna Sadam, Miridon, Tardek, Fliis Trade (Nord Baby), Hotell Legend ja Reginett.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Jana Liiksaar

Jana Liiksaar on protsesside juhtimise konsultant ettevõttes Lean Digital.

Lean Digitalis on Jana hankinud nii praktilisi kogemusi protsesside analüüsimises ja optimeerimises kui ka teoreetilise ettevalmistuse ning vastavad metodoloogiad Lean Digitali asutajatelt, Aleksandr Miinalt ja Roman Zahharovilt, kes on tootmisprotsesside optimeerimisega tegelenud juba ca 20 aastat ja vastavad metodoloogiad välja töötanud. Lisaks omab Jana kogemust IT projektide juhtimises, mille raames on näiteks olnud võimalus kaasa lüüa “nullist” kliendipõhise ERP süsteemi ülesehitamisel.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

 

Mentor Alisa Tšerepanova

Alisa Tšerepanova on Lean Digitali äriprotsesside juhtimise konsultant, kellel on 10-aastane töökogemus transpordi ja logistika valdkonnas. Ta on tegelenud nii äriprotsesside kaardistamise,  parendamisega kui ka digitaalsete lahenduste leidmise ja juurutamisega.

Alisa on omandanud rakenduskõrghariduse Tallinna Tehnikakõrgkoolis Raudteetehnika erialal ning jätkanud oma õpinguid, saades TalTechi magistrikraadi Logistika ja tarneahela juhtimises. Tänu haridustaustale omab ta vajalikku teadmiste baasi, mis aitab tal tõhusalt äriprotsesse juhtida.

Alisa tugevateks külgedeks on strateegiline mõtlemine, keskendumine detailidele ning kiire kohanemisvõime, mis aitavad tal mentorina olla väärtuslikuks partneriks organisatsioonidele, kes soovivad kasutusele võtta digitaaltehnoloogia eelised ning saavutada innovatsiooni ja tõhususe eesmärgid. Alisa on teinud koostööd selliste ettevõtetega nagu AS Operail Leasing, Travel Balt OÜ, Foxway OÜ, Aru Grupp AS, Country OÜ.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Jarko Lust

Jarko aitab ettevõtetel viia ellu muudatusi tuvastades väärtusahelaid ning leides viise nende optimeerimiseks. Teda paelub pidev areng ja tehnoloogia.

Omades üle 20 aastast kogemust protsesside digitaliseerimises ja majandustarkvara projektides, on ta juhtinud rahvusvahelist meeskonda ning liidestanud tarneahela erinevate osapoolte tarkvara.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Kaarel Allikmäe

Kaarel Allikmäe on rahvusvahelise IT-juhtimise ja inseneeria taustaga digimuutuste juht, kellel on pikaajaline kogemus tootmisettevõtete digitaliseerimis- ja infoprojektide juhtimisega. Ta omab suurepärast arusaama tänapäevastest tootmise juhtimisprotsessidest ning tunneb erinevate ERP süsteemide hingeelu. Tal on laialdane kogemus relevantse IT-arhitektuuri loomisel ja arendamisel erineva suurusega ettevõtetes ning oskab seda edukalt kombineerida ettevõtte pikaajalise äristrateegiaga.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Karl Viiol

Karl Viiol on mentor digitaliseerimise meistriklassis, kus aitab ettevõtetel leida lahendusi ärikriitilistele probleemidele. Karli fookus on protsesside kaardistamisel ja matemaatikal, andmete tõhusal liikumisel ja probleemide juurpõhjuse väljaselgitamisel. Eesmärk on toetada ettevõtteid nende digitaalse muundumise teekonnal, aidates mõista, kuidas protsessidest aru saamine saab parandada tõhusust ning panustab samal ajal klientide ja töötajate rahulolu kasvu. Programmi käigus töötame koos, et kaardistada ettevõtte praegused protsessid ja tuvastame võimalikud takistused ning probleemide juurpõhjused.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Olga Luštšik

Olga Luštšik on tootearenduse ekspert, kellel on üle kahekümne viie aasta pikkune kogemus finants-, pangandus- ja FinTech-sektorites. Olgal on sügav praktiline kogemus mitmesuguste suurusega ettevõtete nõustamisel, sealhulgas töötades tootearendusjuhina sellistes ettevõtetes nagu GIGA Bank Japan, Monese ja Admirals.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Raul Varrak

Raul Varrak on Lean Digital konsultant, kes omab üle 20 aastast töökogemust rahvusvahelises allhanketööstuses. Viimastel aastatel on tema põhifookus olnud suunatud keerukate digitaliseerimise projektide läbiviimisele.

Oma tugevuseks peab Raul praktilist laiapõhjalist kogemust müügiprotsessi arendamisest kuni tootmisprotsesside peensuste timmimiseni, mis siiani on võimaldanud realiseerida hulgaliselt lisandväärtust pakkuvaid lahendusi.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Kersti Kuusksalu

Kersti Kuusksalu on pilveteenuste ekspert, kelle mitmekülgne taust erinevates tööstusharudes aitab lahendust nõudvaid väljakutseid näha unikaalse nurga alt.

Tal on pikaaegne kogemus kvaliteedijuhtimise valdkonnas auto- ja mööblitööstusest, kus ta tegeles äriprotsesside optimeerimisega ja tootekvaliteedi parendamisega, juurutades ka digitaalseid lahendusi.

Avalikus sektoris digitaliseerimise teemajuhina juhtis ta mitmeid olulisi projekte ning kutsus ellu teenuseid, mis aitasid ettevõtetel oma toimimist läbi digitaliseerimise ja automatiseerimise oluliselt efektiivsemaks muuta. Tänu sellele kogemusele mõistab Kersti erinevates valdkondades tegutsevate ettevõtete peamisi kitsaskohti ja lahenduspunkte.

Nüüd, pilveteenuste tootejuhina IKT sektoris, on ta süvendanud oma teadmisi tehnoloogiavaldkonnas, mille tõttu suudab ta siduda ettevõtete andmete efektiivseks haldamiseks ja liikumiseks IT vajadused ärivajadustega.

Kersti on omandanud kõrghariduse haldus- ja ärikorralduses ning kutsehariduse kvaliteedi- ja keskkonnahalduses. Hetkel täiendab ta oma teadmisi tarkvaraarenduses.

Kersti tugevuseks on lahendustele suunatud mõtlemine, suurepärane kohanemisvõime ning oskus leida inimestega ühist keelt, mis on kõik vajalik mentorina toetamiseks edukat muudatuste ellu viimist ettevõtetes, kes soovivad saavutada oma eesmärke läbi digitaalsete lahenduste.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Siim Sims

Siim Sims aitab nii nõu kui jõuga ettevõtteid protsesside kaardistamisel ja kvaliteedijuhtimises, teha keerulised juhtimissüsteemid selgemaks, lihtsamaks ning arusaadavaks kõikidele ettevõtte töötajatele.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Avapäev

Tutvumine koolitajate ja mentoritega.

  • Programmi tutvustamine
  • Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
  • Digitaliseerimise põhimõisted ja trendid
  • Mentorite ja ettevõtete lühikohtumised
  • Osalejatevaheline võrgustumine

Avapäeval toimuvate lühikohtumiste järgselt moodustatakse meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.

 

Töötoad ja veebiseminarid

Kõik programmi töötoad toimuvad füüsiliste koolitustena Tallinnas ja iga ettevõte on oodatud osalema 2-3 liikmega. Lisaks meeskonnale osaleb igas töötoas ettevõttega koos ka personaalne mentor. Programmi veebiseminarid toimuvad virtuaalses keskkonnas ja nendes on võimalik ettevõttel osaleda endale sobivast asukohast, kaasates soovi korral kuulama ka laiendatud meeskonda.

Digitaliseerimise tegevuskava

Programmis osalevatel ettevõtetel valmib digitaliseerimise tegevuskava, mis on mentori juhendamisel ettevõtte poolt loodav detailne plaan vabalt valitud protsessi tõhustamiseks. Iga töötuba ja veebiseminar annab oma ülesannete ja infoga tegevuskava koostamisse sisendit. Lõplik tegevuskava valmib programmi lõpuks ja selle eesmärk on kindlustada ettevõtte tulemuslik edasiliikumine ka pärast meistriklassi lõppu.

Lõpuüritus ja auhinnad

Programmi lõpuüritusel osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EASi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma digitaliseerimise tegevuskava ja elluviimise plaane.

Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti. Lõpuürituseks aitab valmistuda peale 4. töötuba läbiviidav veebiseminar.

Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma digitaliseerimise tegevuskava elluviimist.

Teekond

  • Kandideerimisankeedi täitnud ettevõtted, kes vastavad osalejatele ettenähtud tingimustele, kutsutakse virtuaalsele 15min tutvumisintervjuule. Intervjuul käsitletavad teemad saadetakse kandideerijale peale intervjueerimisaja kinnitamist.
  • Vestluse tulemusena hinnatakse ettevõtte sobivust ja motivatsiooni programmis osalemiseks.
  • Peale kandideerimisperioodi lõppu teeb osalejate lõpliku valiku EASi hindamiskomisjon.
  • Programmi valitakse osalema 20 tugevamat ettevõtet, kes jaotatakse kahte paralleelsesse gruppi.
  • Koolitused toimuvad Tallinnas ja nendel osalemine on ettevõtetele kohustuslik.

K, 04.10.2023 – Kandideerimistähtaeg

K, 08.11.2023 – AVAPÄEV: sissejuhatus programmi, tutvumine

N, 09.11 kl 14-16 – VEEBISEMINAR 1: protsesside modelleerimise tarkvarad
T, 21.11/N, 23.11 – 1. TÖÖTUBA: digitaliseerimise projekt, organisatsiooni äri- ja IT arhitektuurid
T, 12.12/N, 14.12 – 2. TÖÖTUBA: protsesside analüüs, andmed ja kaod
R, 15.12 kl 10-12 – VEEBISEMINAR 2: ärijuhtimise tarkvarade ülevaade ja valiku põhimõtted
R, 15.12 kl 12-14 – VEEBISEMINAR 3: valdkondade spetsiifilised digitaliseerimise väljakutsed
T, 09.01/N, 11.01 – 3. TÖÖTUBA: protsesside digitaliseerimine, digitaalsed tehnoloogiad ja kasutusvõimalused
N, 25.01 kl 14-16 – VEEBISEMINAR 4: uuenduslike tehnoloogiate rakendamine
T, 30.01/N, 01.02 – 4. TÖÖTUBA: digitaliseerimise projekti teostamine ja mõju
R, 02.02 kl 14-15:30 – VEEBISEMINAR 5 – ettevalmistus lõpuürituseks

T, 20.02- LÕPUÜRITUS

Koolitajate ja mentorite kohta saate lisa lugeda siit.

Koolitaja ja mentor Aleksandr Miina

Aleksandr Miina on operatsioonide juhtimise (inglise keeles operations management) ning protsesside juhtimise konsultant, nõustaja ja mentor, Lean Digital asutaja ja juhatuse liige, EASi kvalifitseeritud protsesside juhtimise diagnostika ja digitaliseerimise teekaardi konsultant. Praktilise kogemuse organisatsioonide ja protsesside arendamist ja digitaliseerimist (sh EASi tellitud projektid) on Aleksandr saanud läbi töökogemuse erinevates tootmisettevõtetes ning ka teostades arendusprojekte erinevates organisatsioonides – tootmine, teenindus, logistika, kaubandus, finantssektor, õigusvaldkond, turismisektor, projekteerimine ja teised – nii Eestis, kui ka välismaal – Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Soomes, Rootsis ja Hiinas. Lisaks 20-aastasele praktiku kogemusele omab Aleksandr põhjalikku teoreetilist ettevalmistust tööstuse juhtimises (Industrial Engineering and Management, M.Sc.Eng ning doktoriõpingud (PhD, Business Administration)) ning digimuutuste läbiviimises ettevõtetes (M.Sc.Eng, Digimuutused ettevõttes). Lean Digital asutajana arendab Aleksandr jõuliselt äriprotsesside teadlikku juhtimist ettevõtetes, propageerib lean-liikumist Eestis, toetab digitaalsete lahenduste juurutamist ning koolitab, nõustab ja aitab ettevõtteil jõuda tõhusamate ja mõjusamate äriprotsessideni. Aleksandr omab coachingu baasteadmisi ning on läbinud täiskasvanute koolitaja ja suhtlemistreeneri väljaõppe.

Aleksandr sobib mentoriks ettevõtetele, kelle äriprotsessid vajavad konkreetseid mõõdistusi, süvadiagnostikat või sisendit pidevaks parenduseks. Aleksandri kaasalöömisel on Lean Digital osalenud erinevate valdkondade projektides: Lean sõnastik, Toyota Kata eestikeelne väljaanne, tootmisjuhi kutsestandard, tootmis- ja teeninduskorralduse eriala ellukutsumine TTÜs, turismisektori digitaliseerimise koolitussarja läbiviimine ja paljud teised projektid.

Digitaliseerimise meistriklassis on Aleksandr olnud varasemalt mentoriks Balsnack’ile, Balti Spoon’ile, Comodule’ile, Alise Technic’ile, Foxway’le, Aru Grupp’ile, Hestia Hotel Group’ile, Projekt 363’le ja Baltic Workboats’ile.

Näiteid tema klientidest: Foxway OÜ, Comodule OÜ, Rail Baltic Estonia OÜ, Ensto Building Sütems OÜ, VKG AS, Barrus, Viking Window, Harju Elekter Elektrotehnika, Wisefab, Wendre, A.Le.Coq , Lappset Estonia, Nuia PMT, Tallinn Shipyard, Enics Eesti, Ericsson Eesti, E-Betoonelement, Saint-Gobain Glass Estonia, Empower, ABB AS, Vara Saeveski, Vigala Piimatööstus, Paljassaare Kalatööstus, Ingeri hotell, Eesti Rahvusraamatukogu, Advokaadibüroo Sorainen, pank, Schenker Eesti AS, Baltic Agro Machinery AS ja paljud teised.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja Juhan Madis Pukk

Juhan Pukk on IT valdkonnas töötanud juba üle 10 aasta ning omab laia ülevaadet kogu valdkonnas toimuvast. Suure panuse annab ta Eesti IT sektorile olles Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) president.

Juhan on aktiivne suhtleja, kelle jaoks “ei” ei ole vastus. Viimastel aastatel on ta tegelenud aktiivselt tööstusettevõtete nõustamise ja koolitamisega protsesside optimeerimise ja digitaalsete lahenduste kasutuselevõtu valdkonnas.

Peamise rõhuasetuse mentorina paneb Juhan andmete tekkimisele, liikumisele ja esitlemisele ettevõttes sees. Eesmärgiks on luua olukord, kus kõigil ettevõtte funktsioonidel on täpselt õigel ajal õige kogus informatsiooni, mida neil vaja läheb.

Näiteid tema klientidest: Mattias Café, Plastone, Flagmore, Abiprint, Aluver jt.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Koolitaja ja mentor Lauri Antalainen

Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate ettevõtete nõustamisega digitaliseerimise teekaartide ja digitaliseerimise strateegiate koostamisel ning protsesside arendamisel.

Teostatud tööd hõlmavad lao digitaliseerimist, inimtöö automatiseerimist, tehisintellekti rakendamist, planeerimise kaasajastamist, robotiseerimisprojektide ettevalmistamist, omahindade arvutamise süsteemi väljatöötamist, ettevõttesisese/osakondade vahelise kommunikatsiooni digitaliseerimist, dokumendihalduse korrastamist ja teisi protsesside arendusi.

Lauri on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis (2019), tema magistritöö protsessiarendusest tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias. Lauri on esinenud mitmetel seminaridel ja konverentsidel, kus on rääkinud protsessiarendamisest ja digitaliseerimisest. Lauri on nõustanud kliente Eestis, Soomes, Poolas, Saksamaal, Horvaatias, Kreekas ja UK-s.

Vabal ajal tegeleb Lauri maastikujooksuga ning on /Eesti äriinglite võrgustiku EstBAN president ja juhatuse liige.

Näiteid tema klientidest: Thermory, A Le Coq, Estiko-Plastar, AS Varrak, TORM Metall, WeldGalaxy, Baltcap, Hotell Saaremaa, Hõbenool, BioCC jpt. Digitaliseerimise meistriklassis on Lauri olnud varasemalt mentoriks Plastok’ile, Lasita Aken’ile, JTK Power Finmec Estonia’le, Welding Group’ile, Lisako’le, Lotus Timber’ile, BMG Power Systems’ile ja Miridon’ile.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Roman Zahharov

Roman Zahharov on LEAN DIGITALi partner, vanemkonsultant ning rahvusvaheliste kogemustega digitaliseerimise ja äriprotsesside juhtimise ekspert, konsultant, koolitaja ja õppejõud (2009-2016). Tal on Tallinna Tehnikaülikoolis omandatud magistrikraad tootmise ja teeninduse juhtimises.

Romanil on väga ulatuslikud kogemused nii teenindus- kui ka tootmissektoris (eriti projektipõhine tootmine) töötamisel ja nõustamisel (150+ projekti), mille hulgas on mitmete välisettevõtete konsultatsiooniprojektide läbiviimine.

Ta on konsulteerinud mitmeid kümneid ettevõtteid (100+), omab pikaajalist kogemust erinevate äriinfosüsteemidega (Dynamics AX, Dynamics Navision, SAP ERP, MonitorERP, Movex M3, Austra ERP, SCORO, Odoo, E-Ziil, GlobalReader, Evocon, jne) ning on osalenud mitmetes äriprotsesside digitaliseerimise projektides välise sõltumatu digi-lahenduste valideerija rollis – ERP lahenduse kui ka selle tarnija sobivuse hindajana ning ERP projekti projektijuhina.

Roman nõustab ambitsioonikaid tootmis- ja teenusettevõtteid äriprotsesside ning tiimi terviklikus arendamises: väärtuspakkumine, tarneahel, äriprotsesside digitaliseerimine, müügiprotsessi ülesehitamine ja KPI’de määramine, tiimi töötamise reeglid ja metoodikad, omaniku ootuste ja mõtete “sirgestamine” ning arenduste prioritiseerimine.

Digitaliseerimise meistriklassis on Roman olnud mentoriks: Sweco Projekt OÜ’le, Acino Estonia OÜ’le – III koht 2023 kevad, Costech Microanalytical OÜ’le, Floorin AS’le – II koht 2022 sügis, Kulinaaria OÜle, Toci OÜ’le, Interconnect Product Assembly’le – I koht 2021 kevad, Centene Pro OÜle – I koht 2021 sügis, Saue Production OÜle – II koht 2021 sügis.

Näiteid tema klientidest:

Viru Keemia Grupp, Operail, Enefit Kaevandused, Enefit Solutions, Rand & Tuulberg, BLRT Grupp, Marketex Offshore Constructions, Ericsson, IPA, Amphenol Connexus, MARU MDSC Systems, Centene Pro, Marmi Futerno, Fors MW, Estanc, Tammer, Doordec, Fortaco Estonia, Fors MW,  HANZA Mechanics, Lasita Maja, Welement, Palmako, Levstal, AIM Production, Sjolund Estonia, Hilding Anders Baltic, Fennobed, Wendre, Pharmadule Morimatsu Shanghai

Värska Vesi, Polven Foods, Nobe Interiors, Kevelt, Siidrikoda, DMT Insenerid, IsoEst, MANN Grupp, Heikkinen, Saue Production, Empower,  Logistika Pluss, Maxima Eesti, Orkla Accounting Centre, Paljassaare Kalatööstus, Selveri Kulinaaria, Swiss Property AG, Novartis Global Finances, comepack Shanghai, PSA Gefco Logistics, OCS Distribution, Swedbank, Schöttli Keskkonnatehnika, Roofit Solar, Gardest.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentoritena on digitaliseerimise meistriklassi kaasatud pikaajalise valdkondliku kogemusega eksperdid. Mentor osaleb ettevõttega koos kõikides töötubades ja toetab eesmärkide saavutamiseks kogu meeskonda ka vahepealsel ajal 30h ulatuses.

Mentor Aleksander Vall

Aleksander Vall on Flowiti tarkvara konsultant, kel üle 15 aasta kogemust erinevates tarkvara arendusprojektides. Tema kirg on panna andmed ettevõtete kasuks tööle ja ta huvitub kõigest, mis seondub protsesside automatiseerimise ning masinõppega.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Andro Kullerkupp

Andro Kullerkupp on pikaajalise kogemusega juhtimiskonsultant mentor ja lektor. Androl on praktilised kogemused ettevõtete juhina ja erineva suurusega ettevõtete konsulteerimisel. Protsesside arendus on läbivalt üks tema võtmekompetentse ning tööstusettevõtted moodustavad tema klientidest suurema osa.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Diana Revjako

Diana Revjako on protsesside juhtimise ja tootmise juhtimise konsultant ning nõustaja. Ta omab pikaajalist töökogemust ühes Eesti suurimas tööstusettevõttes Viru Keemia Grupp AS, ringmajanduse lahendusi edendavas ettevõttes Ragn-Sells AS ja energeetika sektoris. Oma töös on Diana puutunud kokku ettevõtete erinevate protsesside ja väljakutsetega nagu tootmise automatiseerimine, protsesside digitaliseerimine ning tehisintellekti rakendamise kasumlikkuse analüüs.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Eduard Laur

Eduard Laur on pikaajalise kogemusega ärikonsultant ja partner ettevõttes Laur & Partners Consulting. 25. aastat oma karjäärist on Eduard tegutsenud peamiselt IT ja müügi valdkondades, mis õpetasid talle, kui tähtis on mõista klientide tegelikke vajadusi. Täna töötab Eduard ettevõtete mentori ja konsultandina aidates neil varasema kogemuse baasilt muutusi ellu viia. Tema klientideks on ettevõtted, kelle eesmärk on oma protsessid korda saada.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Henry Liimal

Henry Liimalil on 15 aastat kogemust riist- ja tarkvara arendusprojektide juhtimise ja konsulteerimisega. Hariduselt on ta telekommunikatsiooni insener ning MBA ärikorralduses.

Varasemalt on Henril olnud tööalast kokkupuudet tööstusautomaatikaga, tarkvaraliste kasutusliideste loomisega ning tootearendusega, mis on andnud hea aluse kliendi vajaduste mõistmisel ning optimaalseima lahenduse leidmisel ja selle idee kiirelt prototüübini viimises.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Ingrid Prinsthal

Ingrid Prinsthal on koostanud erinevate sektorite ettevõtetele digitaliseerimise teekaarte, nõustanud ettevõtteid digitaliseerimisküsimustes ning optimaalsete protsesside väljatöötamisel. Lisaks koostab Ingrid IT arenduste detailanalüüse ja juhib arendusprojekte. Ingridi ideoloogia on vähendada ettevõtete raiskavaid tegevusi ning ohjata nn tööraiskamist (work waste).

Ingrid on omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi majandusteaduses (2008), TalTechi IT teaduskonnas Digimuutused ettevõttes erialal magistrikraadi (2020) ning TalTechi-is mikrokraadi Teenusedisainis (2023).

Endise turundajana mõistab ta lisaks ettevõtte sisestele protsessidele ka kliendivajadusi, tootearendusprotsesside dünaamikat ning hinnastuspõhimõtteid. Ingrid on tänaseks juba enam kui 15 aastat andnud erinevates ülikoolides turunduse alaseid loenguid ning käinud konverentsidel ja seminaridel jagamas praktilist kogemust nii turunduse- kui ka üldisemalt ettevõtte arendamise alaste ettekannetega.

Ingrid sobib mentoriks ettevõtetele, kelle äriprotsessid vajavad parendamist või väljatöötamist, kes on uue ERP süsteemi otsingutel, kes soovib ellu viia muutusi ning mõistavad sealjuures ka seda, et muutused algavad inimestest. Ingrid on inimeste inimene ning leiab ühise keele võrdlemisi lihtsasti erinevat tüüpi inimestega ning suudab ka keerulised asjad lihtsalt lahti seletada (või vähemalt ei tee ta lihtsat asja keerulisemaks).

Varasemalt on Ingrid on olnud Digi MK-l mentoriks Fliis Trade’ile ja Disain Digestole. Ta on töötanud erinevate klientidega mitmes sektoris. Näiteks on ta nõustanud kliente tootmissektoris, sealhulgas ettevõtteid nagu Orkla Eesti, Skeleton Kontsern, Maag Kontsern, Balsnack, Brentex, Hansa Candle, Balt Oil ja Haine. Samuti on ta töötanud klientidega teenindussektoris, sealhulgas ettevõtetega nagu Tallinna Sadam, Miridon, Tardek, Fliis Trade (Nord Baby), Hotell Legend ja Reginett.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Jana Liiksaar

Jana Liiksaar on protsesside juhtimise konsultant ettevõttes Lean Digital.

Lean Digitalis on Jana hankinud nii praktilisi kogemusi protsesside analüüsimises ja optimeerimises kui ka teoreetilise ettevalmistuse ning vastavad metodoloogiad Lean Digitali asutajatelt, Aleksandr Miinalt ja Roman Zahharovilt, kes on tootmisprotsesside optimeerimisega tegelenud juba ca 20 aastat ja vastavad metodoloogiad välja töötanud. Lisaks omab Jana kogemust IT projektide juhtimises, mille raames on näiteks olnud võimalus kaasa lüüa “nullist” kliendipõhise ERP süsteemi ülesehitamisel.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

 

Mentor Alisa Tšerepanova

Alisa Tšerepanova on Lean Digitali äriprotsesside juhtimise konsultant, kellel on 10-aastane töökogemus transpordi ja logistika valdkonnas. Ta on tegelenud nii äriprotsesside kaardistamise,  parendamisega kui ka digitaalsete lahenduste leidmise ja juurutamisega.

Alisa on omandanud rakenduskõrghariduse Tallinna Tehnikakõrgkoolis Raudteetehnika erialal ning jätkanud oma õpinguid, saades TalTechi magistrikraadi Logistika ja tarneahela juhtimises. Tänu haridustaustale omab ta vajalikku teadmiste baasi, mis aitab tal tõhusalt äriprotsesse juhtida.

Alisa tugevateks külgedeks on strateegiline mõtlemine, keskendumine detailidele ning kiire kohanemisvõime, mis aitavad tal mentorina olla väärtuslikuks partneriks organisatsioonidele, kes soovivad kasutusele võtta digitaaltehnoloogia eelised ning saavutada innovatsiooni ja tõhususe eesmärgid. Alisa on teinud koostööd selliste ettevõtetega nagu AS Operail Leasing, Travel Balt OÜ, Foxway OÜ, Aru Grupp AS, Country OÜ.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Jarko Lust

Jarko aitab ettevõtetel viia ellu muudatusi tuvastades väärtusahelaid ning leides viise nende optimeerimiseks. Teda paelub pidev areng ja tehnoloogia.

Omades üle 20 aastast kogemust protsesside digitaliseerimises ja majandustarkvara projektides, on ta juhtinud rahvusvahelist meeskonda ning liidestanud tarneahela erinevate osapoolte tarkvara.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Kaarel Allikmäe

Kaarel Allikmäe on rahvusvahelise IT-juhtimise ja inseneeria taustaga digimuutuste juht, kellel on pikaajaline kogemus tootmisettevõtete digitaliseerimis- ja infoprojektide juhtimisega. Ta omab suurepärast arusaama tänapäevastest tootmise juhtimisprotsessidest ning tunneb erinevate ERP süsteemide hingeelu. Tal on laialdane kogemus relevantse IT-arhitektuuri loomisel ja arendamisel erineva suurusega ettevõtetes ning oskab seda edukalt kombineerida ettevõtte pikaajalise äristrateegiaga.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Karl Viiol

Karl Viiol on mentor digitaliseerimise meistriklassis, kus aitab ettevõtetel leida lahendusi ärikriitilistele probleemidele. Karli fookus on protsesside kaardistamisel ja matemaatikal, andmete tõhusal liikumisel ja probleemide juurpõhjuse väljaselgitamisel. Eesmärk on toetada ettevõtteid nende digitaalse muundumise teekonnal, aidates mõista, kuidas protsessidest aru saamine saab parandada tõhusust ning panustab samal ajal klientide ja töötajate rahulolu kasvu. Programmi käigus töötame koos, et kaardistada ettevõtte praegused protsessid ja tuvastame võimalikud takistused ning probleemide juurpõhjused.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Olga Luštšik

Olga Luštšik on tootearenduse ekspert, kellel on üle kahekümne viie aasta pikkune kogemus finants-, pangandus- ja FinTech-sektorites. Olgal on sügav praktiline kogemus mitmesuguste suurusega ettevõtete nõustamisel, sealhulgas töötades tootearendusjuhina sellistes ettevõtetes nagu GIGA Bank Japan, Monese ja Admirals.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Raul Varrak

Raul Varrak on Lean Digital konsultant, kes omab üle 20 aastast töökogemust rahvusvahelises allhanketööstuses. Viimastel aastatel on tema põhifookus olnud suunatud keerukate digitaliseerimise projektide läbiviimisele.

Oma tugevuseks peab Raul praktilist laiapõhjalist kogemust müügiprotsessi arendamisest kuni tootmisprotsesside peensuste timmimiseni, mis siiani on võimaldanud realiseerida hulgaliselt lisandväärtust pakkuvaid lahendusi.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Kersti Kuusksalu

Kersti Kuusksalu on pilveteenuste ekspert, kelle mitmekülgne taust erinevates tööstusharudes aitab lahendust nõudvaid väljakutseid näha unikaalse nurga alt.

Tal on pikaaegne kogemus kvaliteedijuhtimise valdkonnas auto- ja mööblitööstusest, kus ta tegeles äriprotsesside optimeerimisega ja tootekvaliteedi parendamisega, juurutades ka digitaalseid lahendusi.

Avalikus sektoris digitaliseerimise teemajuhina juhtis ta mitmeid olulisi projekte ning kutsus ellu teenuseid, mis aitasid ettevõtetel oma toimimist läbi digitaliseerimise ja automatiseerimise oluliselt efektiivsemaks muuta. Tänu sellele kogemusele mõistab Kersti erinevates valdkondades tegutsevate ettevõtete peamisi kitsaskohti ja lahenduspunkte.

Nüüd, pilveteenuste tootejuhina IKT sektoris, on ta süvendanud oma teadmisi tehnoloogiavaldkonnas, mille tõttu suudab ta siduda ettevõtete andmete efektiivseks haldamiseks ja liikumiseks IT vajadused ärivajadustega.

Kersti on omandanud kõrghariduse haldus- ja ärikorralduses ning kutsehariduse kvaliteedi- ja keskkonnahalduses. Hetkel täiendab ta oma teadmisi tarkvaraarenduses.

Kersti tugevuseks on lahendustele suunatud mõtlemine, suurepärane kohanemisvõime ning oskus leida inimestega ühist keelt, mis on kõik vajalik mentorina toetamiseks edukat muudatuste ellu viimist ettevõtetes, kes soovivad saavutada oma eesmärke läbi digitaalsete lahenduste.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Mentor Siim Sims

Siim Sims aitab nii nõu kui jõuga ettevõtteid protsesside kaardistamisel ja kvaliteedijuhtimises, teha keerulised juhtimissüsteemid selgemaks, lihtsamaks ning arusaadavaks kõikidele ettevõtte töötajatele.

Loe programmi ekspertide kohta pikemalt SIIT.

Tutvumine koolitajate ja mentoritega.

  • Programmi tutvustamine
  • Mentorite ja ettevõtete lühitutvustused
  • Digitaliseerimise põhimõisted ja trendid
  • Mentorite ja ettevõtete lühikohtumised
  • Osalejatevaheline võrgustumine

Avapäeval toimuvate lühikohtumiste järgselt moodustatakse meistriklassiks ettevõtete ning mentorite koostööpaarid.

 

Kõik programmi töötoad toimuvad füüsiliste koolitustena Tallinnas ja iga ettevõte on oodatud osalema 2-3 liikmega. Lisaks meeskonnale osaleb igas töötoas ettevõttega koos ka personaalne mentor. Programmi veebiseminarid toimuvad virtuaalses keskkonnas ja nendes on võimalik ettevõttel osaleda endale sobivast asukohast, kaasates soovi korral kuulama ka laiendatud meeskonda.

Programmis osalevatel ettevõtetel valmib digitaliseerimise tegevuskava, mis on mentori juhendamisel ettevõtte poolt loodav detailne plaan vabalt valitud protsessi tõhustamiseks. Iga töötuba ja veebiseminar annab oma ülesannete ja infoga tegevuskava koostamisse sisendit. Lõplik tegevuskava valmib programmi lõpuks ja selle eesmärk on kindlustada ettevõtte tulemuslik edasiliikumine ka pärast meistriklassi lõppu.

Programmi lõpuüritusel osalevad kõik programmist osa võtnud ettevõtted, mentorid, koolitajad, korraldajad, žüriiliikmed ning EASi esindajad. Lõpuürituse eesmärk on esitleda žüriile oma digitaliseerimise tegevuskava ja elluviimise plaane.

Žürii hindab ettevõtete ja ideede arengut programmi jooksul; motivatsiooni, võimekust ja meeskonda idee elluviimiseks; plaani läbimõeldust, jätkusuutlikkust ja võidufondi kasutust ning esitluse kvaliteeti. Lõpuürituseks aitab valmistuda peale 4. töötuba läbiviidav veebiseminar.

Parimatele osalejatele on välja pandud 10 000 euro suurune auhinnafond, mis jaotatakse 3 parima ettevõtte vahel. Auhinnafondi eesmärk on võimaldada ettevõtetel jätkata oma digitaliseerimise tegevuskava elluviimist.

Kogemuslood

Tutvu heade näidetega meie poolt toetatud innovaatilistest ettevõtetest.

Reigo Rusing
Reigo Rusing
Balsnacki arendusjuht

Saime aru, et meie teadmised erinevate tarkvaralahenduste tegelikust võimekusest olid pehmelt öeldes olematud.

Loe lisa
Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo
Lasita Aken tegevjuht

Programmi käigus koostatud teekaart aitas mõista, kuidas digilahenduste abil tööprotsesse efektiivsemaks muuta ning saadav ressursisääst kasvuks suunata.

Loe lisa
Reino Oago
Reino Oago
Dagöplasti tehnikajuht

Digitaliseerimise meistriklass aitab leida madalal rippuvaid suuri punaseid õunu, mida ise asjas sees olles ei pruugi tähele panna.

Loe lisa
Digitaliseerimine on edukas, kui protsessi usaldatakse
Digitaliseerimine on edukas, kui protsessi usaldatakse

Möödas on ajad, kui arutleti selle üle, kas digitaliseerimine tasub ära – tänaseks on vajadus ilmselge, küsimus on eelkõige sellest, kuidas seda kõige tõhusamalt teha. Digiwise vanemkonsultant, lektor ning EASi digitaliseerimise meistriklassi mentor Ingrid Prinsthal jagas oma mõtteid digitaliseerimise trendidest ja väljakutsetest toidutööstuses.  Aastaid toidusektoris töötanud ja selle valdkonna ettevõtteid nõustanud Ingrid Prinsthali sõnul saavad probleemid digitaliseerimisel sageli alguse puudulikust eeltööst. „Hetkeolukorra kaardistus jäetakse tegemata või tehakse seda kiirustades. See on aga ülimalt oluline osa protsessist. Kui meeskond on kitsaskohtadest ühtemoodi aru saanud ja mõistnud, et need vajavad lahendamist, on ka ettevõte tervikuna samm lähemal muutustele,“ märkis ta. Diagnoosist ravini

Digitaliseerimise ekspert: globaalsel turul konkureerime suurettevõtetega, kes on oma protsessid automatiseerinud
Digitaliseerimise ekspert: globaalsel turul konkureerime suurettevõtetega, kes on oma protsessid automatiseerinud

Metallitööstuse uueks trendiks on kujunemas kogu väärtusahela automatiseerimine ja digitaliseerimine. Kogenud juhtimiskonsultant ja lektor ning EASi digitaliseerimise meistriklassi mentor Andro Kullerkupp selgitab, mis on selle arengu taga ja kuidas on digilahendused muutnud metallisektori tööd. Kui varasemalt toimus digitaliseerimine metallisektori ettevõttes kindlates töölõikudes, näiteks kliendi- ja laohalduses või tootmises, siis viimasel ajal on Kullerkupu sõnul hakatud kasutusele võtma kogu väärtusahelat läbivaid digilahendusi. „Teisisõnu on klient see, kes koostab tellimuse, annab töökäsu tootmisesse ning määrab tarneaja. Ettevõtte jaoks on eesmärk muuta andmete haldamist efektiivsemaks ning seeläbi parandada tootlikkust ja tõsta oma konkurentsivõimet,“ selgitas ekspert. Kullerkupp tõdes, et digitaliseerimine on Eestis pigem keskmise

Ivo Suursoo: digihirmu vastu aitab õppimine

Äripäeva Raadio saates jagas ärikonsultatsiooni ettevõtte Columbus Baltikumi tegevjuht ja Tööandjate Keskliidu Innovatsiooni Käivituskoja juht Ivo Suursoo viite praktilist sammu ettevõtete juhtidele ja juhtkonna liikmetele, mida digitaliseerimise projektide ja digiinvesteeringute peale mõeldes astuda. Esmalt aga suurtest digitaliseerimise trendidest rääkides tõi Suursoo välja automatiseerimise. „Tuleviku trendide mõttes võib põhimõtteliselt jagada ettevõtted kaheks – tööjõumahukad ettevõtted ja tootemahukad ettevõtted. Tööjõumahukates ettevõtetes on kindlasti üks trend hüperautomatiseerimine, millele tasub kohe ka tegelikult rongile hüpata. Tänane integratsioonitehnoloogiate areng võimaldab ebavajalikku tööd inimese jaoks vältida ja hulga käsitööd vahelt ära lõigata,“ selgitas ta. „Hea uudis on see, et automatiseerimise lahendused ei ole enam kallid. Väikeettevõtte

Innovatsiooniekspert Linus Bille: edukas innovatsioon algab ettevõtte juhist

Selleks, et jääda konkurentsivõimeliseks, tuleb ettevõttel areneda. Nii on täna ilmselt vähe ettevõtteid, kes ei oleks mõelnud innovatsioonile. Millest alustada ja kuidas edu saavutada, selgitab innovatsiooniekspert Linus Bille rahvusvahelisest konsultatsiooniettevõttest Eicorn.  „Innovatsioon hõlmab uute ideede kasutamist mingi töö tegemiseks ehk oluline ei ole mitte ainult tulemus, vaid tööprotsess, mida uuendust luues kasutatakse,“ selgitas Bille. Uuendust saab seejuures tema sõnul innovatsiooniks nimetada vaid siis, kui see loob väärtust või omab laiemat ühiskondlikku mõju. „Muul juhul oleks tegu lihtsalt leiutisega.” Kui soov on olemas, siis seistakse silmitsi küsimusega – millest alustada, et ettevõttes edukalt innovatsiooni teha? Enne praktilisi samme tuleks innovatsioonieksperdi sõnul

Eesti tervisetehnoloogia ettevõtted said Euroopa Innovatsiooninõukogu kiirendist kokku üle 18 miljoni euro

Eesti tervisetehnoloogia iduettevõtted GeneCode ja BetterMedicine said Euroopa Innovatsiooninõukogu ettevõtluskiirendist EIC Accelerator kokku €18,4 miljoni suuruse toetuse.1,7 miljoni suuruse granditoetuse ja sellele pärast eel-kliinilist uuringut lisanduva 14,3 miljoni suuruse omakapitaliinvesteeringu kaasanud iduettevõtte GeneCode on välja töötanud ravimi selliste krooniliste ja progresseeruvate neurodegeratiivsete haiguste raviks nagu näiteks Parkinsoni tõbi ja lihaste kärbumine ehk ALS. Kokku nii suurt finantseeringut ei ole varem ükski Eesti ettevõte EIC Acceleratorist saanud. Genecode’i juhi Paavo Pilve sõnul on toetus neile äärmiselt oluline ning aitab koheselt teadus- ja arendustegevustega jätkata. Samuti on tulevikus võimalus kõrgema väärtuse pealt kapitali kaasata. „Meie eesmärk on järgmistel aastatel viia läbi eel-kliinilised uuringud ehk